Kredyt gotówkowy na umowę na czas określony

Redakcja: Marek Kamiński. 2024-06-01 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy na umowę na czas określony w banku. O tym czy dostaniemy kredyt lub pożyczkę bankową decyduje nie tylko wysokość naszych dochodów. To również forma zatrudnienia (np. na czas określony, umowa o dzieło, itp.) decyduje o tym, w jakim banku mamy szansę na taki kredyt. A może w przypadku umowy na czas określony szans nie mamy?
kredyt gotówkowy na umowę na czas określony
Kredyt gotówkowy na umowę na czas określony. Źródło: kredytyporownywarka.pl


O kredyt gotówkowy z umową na czas nieokreślony możemy się ubiegać praktycznie w każdym banku. Tutaj nie ma żadnego problemu, jeżeli mamy tylko odpowiednią zdolność i wiarygodność kredytową (pozytywna historia kredytowa w BIK). W przypadku umowy na czas określony, banki nie skreślają oczywiście wszystkich potencjalnych klientów, ale stawiają pewne dodatkowe wymagania. Czy faktycznie jest trudniej uzyskać kredyt, pożyczkę gotówkową w banku, jeżeli mamy tylko umowę na czas określony?

Z poniższymi bankami możesz się skontaktować w sprawie kredytu:

Część banków traktują umowę na czas określony tak, jak umowę na czas nieokreślony. Odnosi się to przypadków, kiedy np. umowa na czas określony jest zawarta na okres dłuższy niż 12 miesięcy.

Kredyt gotówkowy na umowę na czas określony. Wymagania

Składając wniosek o kredyt gotówkowy z umową pracy na czas określony, musimy być pewni, że bank zwróci uwagę przede wszystkim na dwa elementy:

  • jak długo jesteśmy zatrudnieni u obecnego pracodawcy,
  • na jaki czas zawarta jest umowa o pracę.

dodatkowo:

  • która z kolei jest aktualna umowa o pracę,
  • możliwość udokumentowania dłuższego stażu pracy (coraz więcej banków bierze ten element pod uwagę).

Wymagany przez bank minimalny okres zatrudnienia wynosi 3 miesiące. Nieliczne wymagają stażu pracy wynoszącego co najmniej 6 miesięcy.

Bank może niekiedy poprosić o dodatkowe zaświadczenie (lub deklaracja – promesa zatrudnienia) od pracodawcy, w którym znajdzie się informacja dotyczące zatrudnienia po wygaśnięciu obecnej. Aby przedstawić ciągłość zatrudnienia niektóre banki przedstawienie wcześniejszych umów o pracę z obecnym pracodawcą.

A co to jest promesa kredytowa? Wnioskowany jest najczęściej w przypadku kredytów hipotecznych.

Kto ma większe szanse na uzyskanie kredytu w przypadku umowy na czas określony

Zdecydowana większość banków „surowiej” traktuje umowy na czas określony, a tym samym inaczej wyliczy zarówno zdolność kredytową, jak i maksymalną wartość kredytu przy takim samym dochodzie w porównaniu z umową na czas nieokreślony.

Każdy bank wylicza w podobny sposób zdolność kredytową klienta, ale poszczególnym czynnikom przypisuje różne wagi.

Jeżeli mamy podpisaną umowę na czas próbny, to możemy być jednego pewni, że żaden bank nie przyzna nam kredytu. Przede wszystkim dlatego, że taka umowa nie gwarantuje ciągłości zatrudnienia. Ale z drugiej strony będzie ona miała znaczenie, jeżeli już będziemy zatrudni na czas określony lub nieokreślony, jako, że wlicza się do stażu pracy.

Pamiętajmy o tym również, że banki nie tylko zwracają uwagę na rodzaj umowy, ale również biorą pod uwagę to, gdzie pracujemy. W przypadku umowy na czas określony jest to sfera budżetowa, a w dalszej kolejności są to spółki akcyjne i z o.o.

Kredyt gotówkowy na umowę na czas określony w banku – artykuł z cyklu: „Porady kredytowe. Zanim złożysz wniosek o kredyt lub pożyczkę w banku”. Przeczytaj również: Ogłoszenie Upadłości Konsumenckiej Osoby Fizycznej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok