Kredyt gotówkowy na mieszkanie

Kredyt gotówkowy na mieszkanie? W zależności na co dany kredyt chcemy przeznaczyć. Na zakup mieszkania dedykowany jest kredyt hipoteczny. Natomiast na remont domu lub mieszkania możemy przeznaczyć kredyt lub pożyczkę gotówkową.

Jeżeli jesteśmy właścicielem nieruchomości, to możemy również pomyśleć o pożyczce hipotecznej, która przy wartości przekraczającej 20-30 tys. zł jest tańszym rozwiązaniem, niż pożyczka gotówkowa.

Kredyt hipoteczny, jeden z najbardziej popularnych i wyszukiwanych produktów bankowych. Jest to rodzaj kredytu celowego, którego zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości.

Kredyt może być wykorzystany na remont, budowę domu lub na inny cel. Przyjęte nazewnictwo tego kredytu, nie odnosi do celu przeznaczenia, ale do rodzaju zabezpieczenia. Banki i klienci banków mogą również używać zamiast kredytu hipotecznego, nazwy kredyt mieszkaniowy.

Większość kredytów, które zabezpieczone są hipoteką, to kredyty na zakup lub remont NIERUCHOMOŚCI. Nie spotyka się w nomenklaturze bankowej nazwy „kredyt nieruchomościowy”.

Gdzie po kredyt gotówkowy na mieszkanie

Przy wyszukiwaniu kredytów związanych z mieszkaniem, możemy skorzystać z listy banków i porównanie:

KREDYTY GOTÓWKOWE

KREDYTY HIPOTECZNE

Akty prawne, które mają zastosowanie w stosunku do kredytów hipotecznych:

  • Prawo bankowe,
  • Częściowo ustawa z dnia 12.05.2011 r. o kredycie konsumenckim,
  • Ustawa o kredycie hipotecznym, nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami z marca 2018 r.,
  • Ustawa z dnia 6.07.1982 r. o księgach wieczystych i hipotece.

1 thought on “Kredyt gotówkowy na mieszkanie”

  1. Zdecydowanie mogę polecić Expandera, bo faktycznie pomogli, co prawda nie w pożyczce hipotecznej, ale w wyszukaniu kredytu hipotecznego na mieszkanie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok