Kredyt gotówkowy na konsolidację

Kredyt gotówkowy na konsolidację zadłużeń bankowych. Raczej nie ma sensu, ze względu na koszty, aby przy pomocy kredytu gotówkowego skonsolidować zadłużenie. Lepszym i tańszym rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny.

kredyt gotówkowy na konsolidację

Nawet wówczas, kiedy potrzebujemy dodatkowej gotówki, to wówczas warto jest zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym z dodatkową gotówką.

Co to jest konsolidacja i kredyt konsolidacyjny?
Kredyt konsolidacyjny pozwala na połączenie kilku zobowiązań bankowych w jeden kredyt, mający na celu obniżenia wysokości płaconych rat kredytowych.

Połączenie, to tak naprawdę nowy kredyt, za pomocą którego bank spłaca kredyty wyszczególnione we wniosku kredytowym.

Jakie kredyty można skonsolidować?
Konsolidacji podlegają karty kredytowe i kredyty w kontach bankowych, kredyty ratalne oraz kredyty i pożyczki gotówkowe, samochodowe i odnawialne, a także kredyty mieszkaniowe.

Pełen zakres konsolidacji jest ustalany przez bank. Z pewnością dowiadując się o konsolidację kredytów w banku, zostaniesz poinformowany o zakresie konsolidowanych produktów, ale także i o minimalnej i maksymalnej kwocie.

Gdzie szukać kredytów konsolidacyjnych?
Kredyt konsolidacyjny można znaleźć samodzielnie porównując oferty kredytowe w bankach lub korzystając z listy banów zamieszczonych na portalu.

Pamiętaj! Firmy pożyczkowe nie udzielają kredytów konsolidacyjnych, ale pożyczki.

Plusy kredytów konsolidacyjnych

konsolidacja kredytów plusyZasadniczym plusem takiego rozwiązania jest obniżenie raty kredytowej. I wpływa to wówczas na poprawę płynności finansowej – Twój dochód rozporządzalny jest większy, bez konieczności zwiększania dochodów lub ograniczania innych wydatków.

Jednakże obniżenie (znaczne) raty kredytowej jest możliwe tylko wyłącznie poprzez wydłużenia okresu spłaty zobowiązań, które podlegają konsolidacji. Wysokość nowej raty kredytu nie jest zazwyczaj pochodną niższego oprocentowania nominalnego, chociaż trzeba zaznaczyć, że niektóre banki oferują niższe oprocentowanie przy tego rodzaju kredycie. Zwłaszcza, jeżeli bierzemy pod uwagę kredyty konsolidacyjne hipoteczne, w których zabezpieczeniem jest nieruchomość.

Minusy kredytów konsolidacyjnych

minusy konsolidacji kredytówDlaczego zapłacimy większe koszty kredytowe? Jeżeli bierzemy tylko pod uwagę krótki okres, to obniżenie raty kredytowej jest rozwiązaniem pożądanym. Jednakże zmniejszenie raty poprzez wydłużenie okresu kredytowania oznacza, że suma kosztów kredytowych będzie wyższa: dłuższy kredyt – większa suma odsetek.

Czy to jest tylko jedyny koszt kredytu konsolidacyjnego, który musimy ponieść? Nie, ponieważ dojdzie jeszcze prowizja za udzielenie kredytu oraz może być opłata za przedterminową spłatę starych kredytów. A w przypadku kredytów konsolidacyjnych hipotecznych dochodzą jeszcze koszty wyceny nieruchomości, wpisu do hipoteki oraz koszty notarialne.

Konsolidacja kredytów na 15000 zł

Jak może wygląd rozkład kosztów kredytowych w konsolidacji na 15000 zł? Jest to konsolidacja gotówkowa (nie występuje zabezpieczenie hipoteczne) na 4 lata. Jest to stosunkowo krótki czas, ale można założyć, że nowa rata w wysokości 359 zł (na 48 miesięcy) jest satysfakcjonująca dla klienta.

Jeżeli oprocentowania nominalne kredytu zostanie ustalone na 7,19% oraz prowizja w wysokości 5% wartości kredytu konsolidacyjnego, to całkowity koszt wyniesie 3 472,74 zł. RRSO wynosi 14,35%.

  • odsetki od kredytu 2.268,74 zł,
  • prowizja 750 zł,
  • koszt prowadzenia ROR przez ten okres czasu 454 zł,

Całkowita kwota do zapłaty (suma całkowitej kwoty kredytu i całkowitego kosztu) 18 018,74 zł.

Czy jest to tani kredyt czy drogi? Bez porównania z propozycją w innym banku, to nie jest możliwe do stwierdzenia. Ale mając wyliczenia z banku B, gdzie całkowity koszt wyniósł 4000 zł (przy takich samych założeniach co do wysokości kredytu, czasu spłaty, systemu rat), to widać od razu, że kredyt z powyższego przykładu jest tańszy.

Tylko kredyt konsolidacyjny?

Jak już zostało zaznaczone powyżej, kredyt konsolidacyjny pozwala zamienić kilka comiesięcznych rat kredytowych na jedną ratę. A co najważniejsze: rata powinna być niższa niż suma rat płaconych przed skonsolidowanie kredytów. Taka zamiana może przynieść znaczą ulgę w domowym budżecie. Jednakże należy korzystać z takiego rozwiązania racjonalnie, ponieważ w ogólnym rozrachunku takie rozwiązanie jest droższe.

Zwróć uwagę, posługując się powyższym przykładem konsolidacji na 15 tys. zł, że konsolidowane było zadłużenie na 15 tys. zł. Taki był „stary” dług. Po przeprowadzonej konsolidacji (spłacie zobowiązań), „nowy” dług wynosi już 18 tys. zł (o 3 tys. zł więcej niż przed konsolidacją). Dopiero po 9. miesiącu płatności raty wysokość nowego zadłużenia spadnie poniżej „starego”.

Dodatkowo jest to rozwiązanie dla tych osób, które przewidują, że w niedalekiej przyszłości mogą mieć kłopoty ze spłatą kredytów i pożyczek. Jeżeli chcesz obniżyć tylko wysokość odsetek, to kredyt konsolidacyjny nie jest właściwym rozwiązaniem.

Czy koniecznie trzeba korzystać z kredytu konsolidacyjnego? Jeżeli takie trudności są chwilowe, to warto skontaktować się z bankiem (bankami) i poprosić o karencję w spłacie lub tzw. wakacje kredytowe. Jeżeli jest już za późno na konsolidację zadłużenia, to należy jak najszybciej skontaktować się z bankami i negocjować nowe warunku umów kredytowych.

Ostatnie wyszukiwania w serwisie: kredyt gotówkowy na konsolidację zadłużeń bankowych. Kredyt konsolidacyjny 2021 35000 zł, kredyt konsolidacyjny ranking 20 tys zł. Alior Bank kredyt konsolidacyjny 50 tys zł. Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki 30 tys zł, 40 000 zł, 28 000 zł. Jaki jest najlepszy kredyt konsolidacyjny 35000 zł, pożyczka konsolidacyjna 25000 zł, konsolidacja kredytów 10 tys zł. Kredyt konsolidacyjny hipoteczny 120 000 zł, kredyt konsolidacyjny pod hipotekę 200 tys zł, oferty kredytów konsolidacyjnych hipotecznych 80 tys zł.


Sprawdź również:

Aktualizacja: 2021, grudzień.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok