Kredyt gotówkowy na 8 lat w banku

przez | 2019

Kredyt gotówkowy na 8 lat (96 rat kredytowych) w banku. Gdzie po taki kredyt gotówkowy lub pożyczkę gotówkową na długi okres czasu? Sprawdź z wyszukiwarką kredytów bankowych.

Kredyty i pożyczki gotówkowe są najpopularniejszym kredytem zaciąganym w bankach. To dodatkowo szybki sposób na zdobycie dodatkowych pieniędzy, pozwalających sfinansować niespodziewane, jak i zaplanowane wydatki.

Kredyt gotówkowy na 8 lat to długi czas spłaty (maksymalny okres kredytowania w przypadku kredytów gotówkowych wynosi 10 lat) i w zależności od wysokości kredytu, może bardziej lub mniej, obciążyć Twój domowy budżet.

Sprawdź porównanie kredytów gotówkowy na 14 tys. zł: standardowe i przez internet.

Dodatkowo pamiętajmy o tym, że okres kredytowania wpływa na naszą zdolność kredytową. Im dłuższy jest czas spłaty kredytu, to oczywiście mniejsze obciążenie z tytułu płatności rat. Dodatkowo większa jest zdolność kredytowa. Ale z drugiej strony zapłacimy więcej odsetek, a tym samym i całkowity koszt kredytu będzie większy.

Kredyt gotówkowy na 8 lat porównywarka banków

Kiedy chcesz oszacować wysokość raty kredytowej, to warto jest skorzystać z kalkulatora kredytów gotówkowych. Oczywiście, to nie tylko szacunkowe wyliczenia rat, ale także możliwość skontaktowania się z bankami w sprawie kredytu. Sprawdź poniżej raty kredyt gotówkowy na 8 lat.

  1. Im krótszy jest okres spłaty kredytu, to taki kredyt będzie tańszy (sprawdź np. ile wyniesie w przybliżeniu rata w przypadku kredytu gotówkowe na 15000 zł na 5 lat).
  2. Im dłużej trwa spłata takiego kredytu (8 lat to długi okres) tym więcej zapłacisz odsetek od pożyczonego kapitału.

Wnioskując o kredyt gotówkowym na małą kwotę z krótkim czasem spłaty, najlepiej szukać kredytu gotówkowego z jak najniższą prowizją. Co więcej, jeżeli składamy wniosek kredytowy w banku, w którym mamy rachunek bankowy, to i z pewnością zaświadczenie o zarobkach nie będzie potrzebne.

W miarę możliwości finansowych najlepiej jest maksymalnie zmniejszyć okres spłaty zadłużenia, aby zaoszczędzić na koszcie całkowitym. Nie jest to zawsze możliwe, ale można wziąć to pod uwagę.  Zapłacimy mniej odsetek – ich całkowita wielkość zależy od oprocentowania nominalnego kredytu, czasu kredytowania oraz wysokości kredytu. Prowizja jest liczona od wysokości kredytu i jest to opłata jednorazowa.

Wybierając i porównując banki i ich propozycje kredytowe, sprawdzaj zawsze koszt całkowity kredytu, tylko wówczas możemy wybrać tańszy (bo z pewnością nie najtańszy) kredyt gotówkowy na 8 lat.

Pamiętaj, że banki pozwalają wcześniej spłacić kredyt (warto to zrobić, z powodów, o których wspomniano powyżej). Należy jednak sprawdzić w umowie czy bank nie naliczy dodatkowej opłaty, zanim jeszcze taką umowę podpiszemy.

kredyt gotówkowy na 8 lat