Kredyt gotówkowy na 15 tysięcy złotych

Kredyt gotówkowy na 15 tysięcy złotych znajdziesz praktycznie w każdym banku, a z propozycjami banków zapoznasz się poniżej. Pamiętaj jednak, że różnice w kosztach kredytowych mogą być znaczne w poszczególnych bankach. Dlatego, jeżeli jest to tylko możliwe, porównaj dokładnie całkowity koszt kredytu.

kredyt gotówkowy na 15 tysięcy złotych

Czy możliwe jest szybkie wskazanie najtańszego kredytu gotówkowego na 15 tysięcy złotych? Nie. Na wysokość całkowitego kosztu kredytowego wpływa wiele czynników, z których najważniejsze jest oprocentowanie nominalne oraz wysokości prowizji. Nawet niewielkie zmiany tych dwóch elementów może zadecydować w sposób znaczący o cenie kredytu.

Kredyt gotówkowy na 15 tysięcy – porównanie ofert

Podstawowe zadanie, to przeanalizowanie ofert kredytów gotówkowych. Pamiętać należy, że oferty nie są tym samym co propozycje, które znajdziesz w poniższych zestawieniach lub z porównywarką kredytów – kredyty gotówkowe. Oferta kredytowa jest przedstawiane przez bank dopiero po zbadaniu Twojej zdolności i wiarygodności kredytowej.

Poniższe zestawienia umożliwiają wyszukanie banków, w których o kredyt gotówkowy na 15 tys. zł możesz wnioskować np. przez internet.

Ubiegając się o kredyt gotówkowy musisz mieć przygotowany dokument tożsamości oraz dokumenty potwierdzające wysokość osiąganych dochodów (poza umową o pracę, banki akceptują również umowy cywilnoprawne). Wysyłając wniosek kontaktowy do banku, uzyskasz dokładne informacje dotyczące warunków, na jakich udzielane jest finansowanie. Oczywiście kontakt z bankiem nie obliguje Ciebie do skorzystania z propozycji kredytowej.

Dla kogo kierowana jest oferta kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy jest adresowany do klienta indywidualnego (konsumenta), który zobowiązuje się zwrócić pożyczony kapitał łącznie z kosztami, które zostały określone w umowie i zgodnie z przyjętym harmonogramem spłat. Zanim jednak bank podejmie decyzję kredytową, zobowiązany jest przez prawo, do zbadania zdolności kredytowej i wiarygodności kredytowej potencjalnego klienta.

W praktyce oznacza to, że nie tylko musisz wykazać stabilne źródło dochodów, ale i charakteryzować się pozytywną historią kredytową w BIK. Wielkość ponoszonych comiesięcznych wydatków na utrzymanie gospodarstwa domowego czy spłata innych zobowiązań finansowych wpływa na obniżenie zdolności kredytowej.

Jak widać, powyższe czynniki zadecydują o szansach na pozyskanie kredytu gotówkowego na 15 tysięcy zł. Jeżeli masz niewystarczającą zdolność kredytową, to należałoby ją zwiększyć.

Jak zwiększyć zdolność, aby uzyskać kredyt gotówkowy?

Można to zrobić np. poprzez:

  • spłatę posiadanych zobowiązań (limity w kartach kredytowych i w rachunkach ROR) – nawet nie wykorzystane – są wliczane w całości do strony wydatkowej i obniżają zdolność kredytową,
  • zwiększenie uzyskiwanych dochodów,
  • wydłużenie czasu spłaty – im dłużej spłacasz kredyt, tym mniejsza będzie rata kredytowa,
  • konsolidacja kredytów oraz dobranie dodatkowej gotówki w ramach kredytu konsolidacyjnego,
  • dołączenie do umowy kredytowej osoby trzeciej,
  • dodatkowe zabezpieczenie kredytowe.

Zalety i wady kredytów gotówkowych

Kredyty gotówkowe jest bardzo często synonimem pożyczki gotówkowej, i odwrotnie. W teorii są to jednak dwa inne produkty finansowe. Niemniej jednak, na potrzeby poniższego wpisu, potraktujemy je jednakowo.

Podstawową zaletą pożyczki gotówkowej jest to, że może zostać ona przeznaczona na dowolny cel, który nie jest związany z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przy niewielkich kwotach (a kredyt gotówkowy na 15 000 zł wypada poniżej średniej), kredyty i pożyczki gotówkowe oferowane są z minimalnymi formalnościami, banki podejmują szybką decyzję kredytową, z reguły nie występują dodatkowe zabezpieczenia.

Minus jest jednakowy dla wszystkich kredytów: koszt kredytowy. W przypadku kredytów gotówkowych oprocentowanie nominalne jest ustalane w górnych limitach, a dodatkowo bardzo często naliczana jest prowizja (niekiedy sięga nawet i 10% wysokości kredytu). Występować mogą również opłaty dodatkowe.

Ile wyniesie rata kredytowa dla kredytu gotówkowego na 15000 zł

Szybki kredyt gotówkowy to… szybki sposób na pozyskanie dodatkowych środków finansowych. Porównanie kilku ofert jest szczególnie ważne, jeżeli to cena takiego zobowiązania jest najważniejsze. Ułatwia to bowiem znalezienie tej najbardziej korzystnej.

Szczególnie pod uwagę należy brać oprocentowanie nominalne i prowizję – w głównej mierze te dwa czynniki odpowiadają z całkowity koszt kredytu.

Następujące założenia:

Całkowita kwota kredytu gotówkowego 15 000,00 zł. Oprocentowanie 12,25% w skali roku. Nie ma innych kosztów kredytowych poza odsetkami. Raty równe.

3 lata – (rata) 500,01 (koszt całkowity – koszt odsetkowy) 3 000,27 zł.
4 lata – 396,85 zł – 4 048,86 zł.
5 lat – 335,56 zł – 5 133,89 zł.
6 lat – 295,21 zł – 6 254,88 zł.


Przeczytaj również: Kredyt gotówkowy 50 tys. zł – jaka będzie rata? Kredyty konsolidacyjne ranking banków 2023 – połączenie kredytów w jeden i zmniejszenie raty.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok