Kredyt gotówkowy na 15 tysięcy złotych?

2023-07-14 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy na 15 tysięcy złotych? Taką propozycję znajdziesz praktycznie w każdym banku, a z najnowszymi propozycjami – również przez internet – zapoznasz się w zestawieniu poniżej. Pamiętaj jednak, że różnice w kosztach kredytowych mogą być znaczące w poszczególnych bankach. Dlatego, jeżeli jest to tylko możliwe, porównaj przedstawione oferty.

kredyt gotówkowy na 15 tysięcy złotych

Czy możliwe jest szybkie wskazanie najtańszego kredytu gotówkowego na 15 tysięcy złotych? Nie. W każdym bądź razie będzie to trudne. Na wysokość całkowitego kosztu kredytowego wpływa wiele czynników, z których najważniejsze jest oprocentowanie nominalne oraz wysokości prowizji. Nawet niewielkie zmiany tych dwóch elementów może zadecydować w sposób znaczący o cenie kredytu.

Kredyt gotówkowy na 15 tysięcy – porównanie ofert

Podstawowe zadanie, to przeanalizowanie ofert kredytów. Pamiętać należy, że oferty nie są tym samym co propozycje, które znajdziesz w zestawieniach lub z porównywarką kredytową – kredyty gotówkowe. Oferta kredytowa jest przedstawiane przez bank dopiero po zbadaniu Twojej zdolności i wiarygodności kredytowej.

Poniższe zestawienia umożliwia zapoznanie się z bankami, w których o kredyt gotówkowy w wysokości 15 tys. zł możesz nie tylko się zapytać, ale i wnioskować przez internet.

Ubiegając się o kredyt musisz mieć przygotowany dokument tożsamości oraz dokumenty potwierdzające wysokość osiąganych dochodów (poza umową o pracę, banki akceptują również umowy cywilnoprawne). Kontakt z bankiem nie obliguje Ciebie do skorzystania z propozycji kredytowej, ale uzyskasz dokładne informacje dotyczące warunków, na jakich udzielane jest finansowanie.

Dla kogo kierowana jest oferta kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy jest adresowany do klienta indywidualnego (konsumenta), który zobowiązuje się zwrócić pożyczony kapitał łącznie z kosztami, które zostały określone w umowie i zgodnie z przyjętym harmonogramem spłat. Zanim jednak bank podejmie decyzję kredytową, zobowiązany jest przez prawo do zbadania zdolności kredytowej i wiarygodności kredytowej potencjalnego klienta.

W praktyce oznacza to, że nie tylko musisz wykazać stabilne źródło dochodów, ale i charakteryzować się pozytywną historią kredytową w BIK. Wielkość ponoszonych comiesięcznych wydatków na utrzymanie gospodarstwa domowego czy spłata innych zobowiązań finansowych wpływa na obniżenie zdolności kredytowej.

Jak widać, powyższe czynniki zadecydują o szansach na pozyskanie kredytu gotówkowego, nie tylko na 15 tysięcy zł. Jeżeli masz niewystarczającą zdolność kredytową, to należałoby ją zwiększyć.

Jak zwiększyć zdolność, aby uzyskać kredyt gotówkowy?

Można to zrobić np. poprzez:

  • spłatę posiadanych zobowiązań (limity w kartach kredytowych i w rachunkach ROR) – nawet nie wykorzystane – są wliczane w całości do strony wydatkowej i obniżają zdolność kredytową,
  • zwiększenie uzyskiwanych dochodów,
  • wydłużenie czasu spłaty – im dłużej spłacasz kredyt, tym mniejsza będzie rata kredytowa,
  • konsolidacja kredytów oraz dobranie dodatkowej gotówki w ramach kredytu konsolidacyjnego,
  • dołączenie do umowy kredytowej osoby trzeciej,
  • dodatkowe zabezpieczenie kredytowe.

Zalety i wady kredytów gotówkowych

Kredyty gotówkowe jest synonimem pożyczki gotówkowej i odwrotnie. W teorii są to jednak dwa inne produkty finansowe. Niemniej jednak na potrzeby poniższego wpisu potraktujemy je jednakowo.

Podstawową zaletą pożyczki gotówkowej jest to, że może zostać ona przeznaczona na dowolny cel, który nie jest związany z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przy niewielkich kwotach kredyty i pożyczki gotówkowe oferowane są z minimalnymi formalnościami, banki podejmują szybką decyzję kredytową, z reguły nie występują dodatkowe zabezpieczenia.

Minus jest jednakowy dla wszystkich kredytów: koszt kredytowy. W przypadku kredytów gotówkowych oprocentowanie nominalne to obecnie 10-14%, a dodatkowo naliczana jest prowizja, chociaż obecnie banki z niej na ogół rezygnują. Występować mogą również opłaty dodatkowe.

Ile wyniesie rata kredytowa dla kredytu gotówkowego na 15000 zł

Porównanie kilku ofert jest szczególnie ważne, jeżeli to cena takiego zobowiązania jest najważniejsze. Ułatwia to bowiem znalezienie tej najbardziej korzystnej.

Szczególnie pod uwagę należy brać oprocentowanie nominalne i prowizję – w głównej mierze te dwa czynniki odpowiadają z całkowity koszt kredytu.

Następujące założenia:

Całkowita kwota kredytu gotówkowego 15 000 zł. Oprocentowanie 12,25% w skali roku. Nie ma innych kosztów kredytowych poza odsetkami. Raty równe.

2 lata – (rata) 707,85 zł – (koszt całkowity – koszt odsetkowy) 1 988,51 zł.
3 lata – 500,01 zł – 3 000,27 zł.
4 lata – 396,85 zł – 4 048,86 zł.
5 lat – 335,56 zł – 5 133,89 zł.
6 lat – 295,21 zł – 6 254,88 zł.

kredyt 15 tysięcy różnica wysokości raty do okresu poprzedniego

Różnice w wysokości raty kredytu gotówkowego 15 tys. zł w stosunku do poprzedniego okresu kredytowania. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Przeczytaj również: Kredyt gotówkowy 50 tys. zł – jaka będzie rata?
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok