Kredyt gotówkowy maksymalny okres kredytowania

Redakcja: Marek Kamiński. 2024-04-30 – ostatnia aktualizacja. Wiarygodne źródło informacji Artykuły w serwisie KredytyPorownywarka.pl są starannie opracowywane przez doświadczonych autorów, bazując na wiarygodnych źródłach. Wykorzystujemy dane z renomowanych raportów branżowych, analiz rynkowych oraz opinii ekspertów finansowych. Nasze publikacje mają charakter informacyjny i edukacyjny, nie są poradami inwestycyjnymi ani rekomendacjami finansowymi. Dążymy do dostarczania czytelnikom rzetelnej wiedzy, pomagającej w podejmowaniu świadomych decyzji finansowych..

Kredyt gotówkowy maksymalny okres kredytowania w jakim banku i ile wynosi? Maksymalny okres kredytowania na jaki możemy wziąć kredyt gotówkowy w banku wynosi 10 lat.
kredyt gotówkowy maksymalny okres kredytowania
Kredyt gotówkowy maksymalny okres kredytowania. Źródło: kredytyporownywarka.pl


10 lat jest to bardzo długi okres kredytowania, który pozwala na maksymalne obniżenie raty kredytowej. Jednakże z drugie strony maksymalny okres kredytowania, to również większy koszt kredytu. Spowodowane jest to tym, że musimy zapłacić więcej odsetek od pożyczonego kredytu.

Spłata np. kredytu gotówkowego w wysokości 8000 zł przez 10 lat nie ma najmniejszego sensu. Taka transakcja jest i owszem opłacalna dla banku, ale kredytobiorcę naraża tylko na dodatkowe i niepotrzebne koszty odsetkowe.

Należy zatem wybrać taki okres kredytowania, który nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu, a jednocześnie nie spowoduje, że koszt kredytu znacznie wzrośnie.

Kredyt gotówkowy na 10 lat

Poniżej znajduje się najnowsza propozycja banków w segmencie kredytów i pożyczek gotówkowych. Dodatkowo: kredyty gotówkowe 10 lat i kredyty gotówkowe przez internet.

Dostępność kredytu gotówkowego w określonej wartości oraz warunki kredytowania jakie uzyskamy w banku, uzależnione są od wyniku przeprowadzonej przez bank analizy zdolności kredytowej i po sprawdzeniu wiarygodności kredytowej.

Przeważnie okres kredytowania, na jaki możemy pożyczyć kredyt gotówkowy, wynosi od 3 do 120 miesięcy (10 lat). Często jednak maksymalny okres kredytowania dla kredytów na mniejszą kwotę wynosi ok. 6-7 lat.

Po wysłaniu zapytania do banku, skontaktuje się z nami przedstawiciel banku i oszacuje wstępną zdolność kredytową. Po wstępnej decyzji kredytowej jest podejmowana ostateczna decyzja kredytowa. Od niej zależy udzielenie kredytu gotówkowego.

Pożyczka gotówkowa hipoteczna

Rozpatrując maksymalny okres kredytowania, to wart zwrócić na pożyczkę hipoteczną, której maksymalny okres kredytowania jest większy niż 10 lat, a którą możemy przeznaczyć na dowolny cel. Zabezpieczeniem taki pożyczki jest nieruchomość, a okres spłaty może wynieść nawet i 20 czy 25 lat.

Dłuższy okres spłaty to niższa rata, ale jednocześnie wzrost łącznych kosztów kredytowych – zapłacimy więcej odsetek.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok