Kredyt gotówkowy Konin – porównanie kredytów – po prostu konieczność, jeżeli zależy nam na tańszym zobowiązaniu. Dopiero po takim porównaniu można zadecydować w jakim banku zdecydujemy się wybrać finansowanie. Czy porównanie kredytów i pożyczek gotówkowych jest skomplikowane?

kredyt gotówkowy konin

Mając do dyspozycji odpowiednie narzędzie, jakim może być np. porównywarka kredytów, pozwala przede wszystkim szybciej zapoznać się propozycjami kredytowymi w bankach, a w następnym kroku dokonać odpowiednich analiz oraz selekcji banków. Ponieważ kredyty bankowe nie są produktami jednorodnymi, dlatego musimy porównywać je w odpowiednich kategoriach i stosując takie same kryteria porównawcze.

Zawsze porównujemy takie same kredyty, tzn. kredyty i pożyczki gotówkowe osobno, kredyty hipoteczne osobno, kredyty konsolidacyjne, itd. Możemy korzystać ze wskaźnika RRSO, czyli sprawdzić Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania lub całkowity koszt kredytu. Podobnie należy robić w przypadku pożyczek pozabankowych.

Dzięki RRSO szybko sprawdzimy czy dany kredyt lub pożyczka jest drogim czy tanim produktem w porównaniu z innymi ofertami kredytowymi.

Kredyt gotówkowy Konin. Pożyczki gotówkowe. Banki komercyjne

Oddziały i placówki bankowe w Koninie.

Alior Bank Konin

BNP Paribas Bank Polska S.A. Konin

Credit Agricole Bank Polska S.A. Konin

Millennium Bank Konin

Nest Bank Konin

PKO Bank Polski Konin

Bank Pekao S.A. Konin

Santander Bank Polska S.A. Konin

I Oddział Santander Consumer Bank Konin
Aleje 1 Maja 15
71 358 99 09

Getin Noble Bank S.A. Oddział
Al. 1 Maja 15
664 919 797

mBank S.A.
Energetyka 6B
801 300 800

Bank Pocztowy S.A.
Kolejowa 5A
63 247 71 20

Bank BGŻ. I Oddział
Dworcowa 15
63 243 80 67

ING Bank Śląski Oddział w Koninie
Dworcowa 15J
801 222 222

PLUS BANK S.A.
Dworcowa 6

Deutsche Bank Polska S.A. – Oddział
Fryderyka Chopina 17
801 181 818

Aktualizacja – październik 2021 r. Kredyty i pożyczki gotówkowe Konin.

Porównanie kredytów gotówkowych, czyli kredyt kredytowi nierówny

Może się zdarzyć i tak, że oferta konkretnego kredytu gotówkowego zawiera oprocentowania na poziomie 3,5 proc. Na pierwszy rzut oka stwierdzimy, że jest to tani kredyt gotówkowy. Nic, tylko brać. Okazuje się jednak, że poza oprocentowaniem są jeszcze inne dodatkowe koszty, takie jak: prowizja, opłata przygotowawcza, ubezpieczenie, itp. To wszystko wpływa na koszt kredytu, a tym samym na kwotę, którą poza odsetkami musimy zwrócić bankowi. Ostatecznie RRSO kredytu gotówkowego nie wynosi 3,5 proc., ale 15%.

RRSO zatem pokazuje całkowite koszty kredytu w ujęciu procentowym w skali roku i jest to dobra skala porównawcza (podobnie jak koszt całkowity w ujęciu złotówkowym). Należy jednak pamiętać o tym, aby porównywać kredyty takie same co do produktu i wartości. Tzn. szukając kredytu gotówkowego, porównujemy kredyty gotówkowe (ewentualnie pożyczki gotówkowe) na takie same wartości (co do wysokości i czasu kredytowania).

Każdy bank, SKOK czy firma pożyczkowa ma obowiązek wynikający z Ustawy o kredycie konsumenckim poinformować nas o RRSO i całkowitych kosztach kredytu.

Uważajmy również na pośredników finansowych. Większość z nich reklamuje się jako „niezależni finansowi” i tak może być w istocie, ale może zdarzyć się, że niektóre jednostki będą miały na uwadze w pierwszej kolejności swój interes lub instytucji, którą reprezentują, aniżeli interes klienta. Pośrednik finansowy to inaczej sprzedawca produktów finansowych, za sprzedaż których otrzymuje wynagrodzenie.

Zanim podpiszesz umowę o kredyt

Porównanie kredytów to podstawowa rzecz przy wyborze banku. Nie należy również zapominać o tym, aby już po wybraniu banku i oferty kredytowej, zapoznać się z zapisami umowy i to jeszcze zanim złożysz na niej swój podpis. Co innego może przedstawiać reklama, a co innego konkretna propozycja. To zapisy umowy kredytowej będą obowiązujące, a nie informacje zawarte w druku reklamowym.

Zwróć uwagę, że ubezpieczenie jest dobrowolne, ale zanim je wybierzesz, to przeczytaj jego warunki strong>Ogólne Warunki Ubezpieczenia, jaki jest jest jego zakres, w jakich przypadkach, do jakiej maksymalnej kwoty, itp. Jeżeli bank proponuje lepsze warunki kredytowania w zamian za jego wykupienie, to konieczne jest sprawdzenie opcji z i bez polisy. Może przecież być tak, że pomimo obniżki np. oprocentowania nominalnego, po doliczeniu składek ubezpieczeniowych, kredyt i tak będzie droższy.

Zdolność kredytowa, a wysokość kredytu

Zanim zdecydujesz się na zakup mieszkania, samochodu lub innego produktu, musisz znać swoją zdolność kredytową. Może się okazać, że nie kupisz samochodu za 30 000 zł, ponieważ twoja zdolność kredytowa wynosi w najlepszej opcji „tylko” 15 000 zł. Aby dowiedzieć się jaka jest nasza zdolność kredytowa, należy skontaktować się z bankiem, który ją wyliczy. Nie korzystamy z ogólnodostępnych kalkulatorów zdolności kredytowej, ponieważ ich wyliczenia nie odpowiadają rzeczywistości. Co więcej, zdolność kredytowa w poszczególnych bankach może się różnić, ponieważ inna waga jest przypisywana poszczególnym czynnikom.

Od czego zależy zdolność kredytowa? Na jej wynik wpływają między innymi: uzyskiwane dochody, wydatki, inne zobowiązania, ilość osób w gospodarstwie domowym, a nawet i miejsce zamieszkania. Do wyliczania zdolności kredytowej jest zobowiązana prawem każda instytucja udzielająca pożyczek i kredytów, czyli banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.