Kredyt gotówkowy Katowice

Kredyt gotówkowy Katowice lub pożyczka gotówkowa w banku – na dowolny cel. Jaki bank będzie najlepszy? Gdzie jest najtaniej i w promocji? Przez internet czy tradycyjnie? Wszytko to co potrzebne i bez wychodzenia z domu, poniżej.

kredyt gotówkowy Katowice

Kredyty i pożyczki gotówkowe bankowe cieszą się bez wątpienia wciąż dużą popularnością i pomimo tego, że stopy procentowe są na wysokim poziomie, a i tym samym koszty kredytowe są duże.

Znacznie drożej wychodzi korzystanie z limitów w kontach i kartach kredytowych, kiedy nie są one spłacane. Oprocentowanie nominalne jest w górnych maksymalnych granicach i tym samym płacimy miesiąc w miesiąc wysokie odsetki. A zadłużenie wciąż pozostaje niespłacone.

Dlaczego korzystamy z kredytów gotówkowych? Bo łatwiej jest pożyczyć niż zaoszczędzić pieniądze. Również to, że formalności są ograniczone do absolutnego i niezbędnego minimum (ale zdolność i wiarygodność kredytowa zostaną sprawdzone) i to, że takie pieniądze można przeznaczyć na cel dowolny, wpływa na taki stan rzeczy.

Duży wybór ofert banków i kredytów gotówkowych w Katowicach, pozwala znaleźć tańsze, a tym samym i korzystniejsze rozwiązanie. I nie trzeba dodatkowo wychodzić z domu.

Kredyt gotówkowy Katowice. Przegląd banków

Kiedy kredyt gotówkowy może się przydać? W wielu różnych sytuacjach, i wówczas kiedy pojawią się niespodziewane wydatki, jak i wówczas kiedy zaplanowaliśmy je z dużym wyprzedzeniem.

Remont mieszkania? Można. Zakup laptopa z ogłoszenia? Można. Samochód z komisu? Można. Finansowanie prowadzonej działalności gospodarczej? Nie można. W tym przypadku należy skorzystać z kredytów gotówkowych dedykowanych przedsiębiorcom.

To w jakim banku w Katowicach zapytać o kredyt gotówkowy? Poniższa lista banków oraz kredytów i pożyczek gotówkowych ułatwi zadanie. Szyki kontakt online – doradca bankowy przedzwoni i wówczas można zapytać o konkretny kredyt. Kontakt z bankiem nie zobowiązuje, rzecz jasna, do skorzystania z oferty i jest bezpłatny.

Warto zwrócić uwagę, że wiele z tych propozycji gotówkowych jest w promocji. W szczególności dla nowych klientów danego banku. W ten sposób, bez konieczności zakładania konta, można pożyczyć taniej niż np. w swoim banku.

W promocyjnych ofertach kredytów gotówkowych, najczęściej oprocentowanie nominalne jest nieco obniżone w stosunku do oprocentowania standardowego i jest to często kredyt gotówkowy bez prowizji.

Wszystko kosztuje, kredyt w Katowicach również

Banalne stwierdzenie, ale każdy zaciągnięty kredyt trzeba będzie kiedyś spłacić. W miesięcznych ratach w określonej wysokości. A im więcej pożyczysz i na dłuższy czas, to i więcej będzie trzeba oddać.

To może w banku w Katowicach będzie taniej niż w innym mieście? Nie. Propozycja kredytowa jest ogólna, w zasadzie kierowana do wszystkich potencjalnych klientów. Ale to czy decyzja kredytowa będzie pozytywna, to już zależy od oceny kredytowej. Najbardziej istotna jest zdolność kredytowa i wiarygodność kredytowa.

Kredyt gotówkowy może być owszem tańszy, jeżeli:

  • porównasz co najmniej dwie oferty kredytowe z różnych banków i wybierzesz tańszą,
  • przy dobrej ocenie kredytowej podejmiesz negocjacje warunków zaproponowanej oferty.
Może się zdarzyć, że bank nie wyrazi zgody na obniżenie np. oprocentowania, argumentując, że dana oferta jest już promocyjna. Może on również wyrazić zgodę, ale pod warunkiem, że zostanie wykupione ubezpieczenie lub skorzystamy z produktu dodatkowego. W takiej sytuacji należy to wszystko przeliczyć, czy się opłaca.

Ważne, aby zdawać sobie sprawę, że wybierając kredyt gotówkowy, poza pożyczonym kapitałem, należy również zapłacić koszt kredytowy. Na jego wysokość składają się głównie odsetki (oprocentowanie nominalne), ale może być także naliczona prowizja kredytowa lub inne opłaty.

A im większy kredyt i dłuższy czas spłaty, to rośnie również koszt zapłaconych odsetek.

Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką zamiast kredytu gotówkowego

To jest również wyjście z sytuacji, kiedy potrzebujesz dodatkowe środki: konsolidacja kredytów z kredytem konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy to kredyt na spłacenie kredytów, które są obecnie spłacane. W ten sposób zamiast np. trzech kredytów gotówkowych można zmniejszyć ich liczbę do jednego, nowego zobowiązania.

Dodatkowy plus takiego rozwiązania to możliwość skorzystania z dodatkowej gotówki, czyli pożyczki gotówkowej. Ponieważ, po pierwsze, redukujemy liczbę spłacanych kredytów, a po drugie, dzięki wydłużeniu czasu spłaty, zmniejszamy również ratę, to i mniejsze wydatki domowe związane z obsługą zadłużenia, powodują, że zdolność kredytowa jest większa.

Dlatego bank może zaproponować dodatkowe środki lub my sami mamy możliwość wzięcia większego kredytu w przyszłości niż przed konsolidacją.

Jaka jest wada kredytu konsolidacyjnego? Taka sama, jak każdego innego kredytu, czyli jego koszt kredytowy. No, tego to nie da się uniknąć.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy jest najbardziej popularnym rodzajem kredytu konsolidacyjnego. Jest jeszcze kredyt konsolidacyjny hipoteczny zabezpieczony na hipotece nieruchomości.

Nie można również zapomnieć o pożyczce konsolidacyjnej bankowej. Podobna jest do kredytu konsolidacyjnego z pewnymi jednak różnicami.

Pieniądze z pożyczki pożyczkobiorca otrzymuj na konto i sam spłaca wybrane kredyty i pożyczki. Wybierając natomiast kredyt konsolidacyjny, pieniędzy z kredytu nie otrzymujemy na konto, ale to bank samodzielnie reguluje zadłużenia u wierzycieli. W przypadku obu produktów jest możliwość otrzymania dodatkowej gotówki. Sprawdź: Kredyt konsolidacyjny czy można dobrać gotówkę?

Kredyt gotówkowy w Katowicach. Bank Pekao S.A.

O pożyczkę gotówkową w Banku Pekao S.A. w Katowicach zapytasz się m.in. w poniższych placówkach bankowych. Wniosek kontaktowy o pożyczkę wyślesz również online.

  • ul. Chorzowska 1, 40-121 Katowice,
  • ul. Warszawska 8, 40-006 Katowice,
  • al. Wojciecha Korfantego 160, 40-153 Katowice,
  • ul. Panewnicka 52, 40-750 Katowice,
  • ul. Mysłowicka 35, 40-486 Katowice.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok