Kredyt gotówkowy? Skorzystaj z kalkulatora rat

2023-04-28 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy? Skorzystaj z kalkulatora rat. Szybkie oszacowanie rat kredytowych, w zależności od wysokości kredytu oraz czasu spłaty. Porównanie banków i kontakt z wybranym przez internet.

kredyt gotówkowy kalkulator rat

Kredyty gotówkowe kalkulator kredytowy

Jeżeli chcesz oszacować wysokość raty przy konkretnych parametrach kredytu gotówkowego, skorzystaj z poniższego kalkulatora. Wystarczy wpisać wysokość finansowania oraz czas, na jaki chciałbyś pożyczyć pieniądze, aby otrzymać wyliczenia.

Do wybranego banku należy wysłać krótki formularz internetowy, co umożliwi doradcy kontakt telefoniczny.

Od czego zależy wysokość rat kredytów gotówkowych

Wysokość raty w konkretnym banku będzie zależeć przede wszystkim od:

 • długości kredytowania,
 • rodzaju rat, które mogą być stałe lub zmienne,
 • daty wypłaty kredytu,
 • płatności pierwszej raty.

Jednak najważniejsze jest to, że warunki kredytowania w dużej mierze są uzależnione od oceny zdolności i wiarygodności klienta. I to dlatego wszelkiego rodzaju obliczenia dokonane z kalkulatorami – z tym powyżej również – polegają przede wszystkim na oszacowaniu wysokości raty, a nie na prezentacji dokładnych obliczeń.

Kalkulatory kredytów gotówkowych na stronach banków również raty tylko szacują.

O kredycie gotówkowym – to musisz wiedzieć

Kredyt gotówkowy dla wielu konsumentów jest pożyczką gotówkową, a pożyczka gotówkowa może być kredytem gotówkowym. Pomimo że, oba terminy są używane jako substytuty, bo w zasadzie chodzi nam o ten sam produkt, to jednak różnią się one od siebie. I to znacznie (Jaka jest różnica między kredytem a pożyczką.).

Kredyt gotówkowy musi być przeznaczony na cel zapisany w umowie, natomiast pożyczka gotówkowa może zostać wydatkowa dowolnie.

Banku nie interesuje to, czy otrzymane pieniądze przeznaczysz na wakacyjny wyjazd do Grecji czy na remont mieszkania lub zakup samochodu. Bank jest zainteresowany wyłącznie tym, aby zobowiązanie było spłacane terminowo, bez żadnych opóźnień.

Przeczytaj również:

1. Czy z kredytu gotówkowego można sfinansować wkład własny wymagany przy kredycie hipotecznym? Kredyt hipoteczny i wkład własny na kredyt gotówkowy.
2. Dodatkowe pieniądze może otrzymać również w procesie konsolidacji kredytów. Konsolidacja plus dodatkowa gotówka.

Bez pozytywnej oceny kredytowej, to ani rusz

Aby otrzymać kredyt gotówkowy w banku musimy wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową i wiarygodnością kredytową w BIK. Oba te czynniki mają decydujące znaczenie przy wydawaniu decyzji kredytowej.

Wiarygodność kredytowa, to inaczej sprawdzenie historii kredytowej w BIK, ale także i baz dłużników. Jeżeli jest wiarygodność kredytowa jest pozytywna, to wszystko jest ok. Jeżeli negatywna, to prawdopodobieństwo uzyskania kredytu bankowego spada do zera.

W tym artykule wymienimy tylko kilka podstawowych elementów, które wpływają na ocenę zdolności kredytowej. Są to:

 • dochód netto,
 • liczba osób w gospodarstwie domowym,
 • suma miesięcznych dochodów,
 • suma miesięcznych zobowiązań,
 • wydatki na utrzymanie (miesięczne),
 • suma limitów na kartach kredytowych,
 • zobowiązania kredytowe,
 • miejsce zamieszkania,
 • rodzaj zatrudnienia,
 • staż pracy,
 • wiek kredytobiorcy.

Każdy bank wylicza zdolność kredytową w podobny sposób, ale faktory brane pod uwagę mogą mieć różną wagą. I dlatego w jednym banku kredytu nie otrzymamy, a w innym już tak.

Nie ma kredytu gotówkowego za darmo

Koszt kredytu gotówkowego zależy od wielu różnych czynników. Im większy kredyt i okres kredytowania, tym większe muszą być koszty całkowity.

Na cenę zobowiązania wpływają między innymi odsetki (więcej zapłacimy, im dłużej będziemy spłacać kapitał) i opłaty dodatkowe, np. prowizja. Klient, który ma wysoką ocenę scoringową w banku, może liczyć na zdecydowanie korzystniejsze warunku kredytu.

Generalnie każdy przyszły kredytobiorca musi zwrócić uwagę na następujące elementy:

 • oprocentowanie nominalne kredytu, czyli ile zapłacimy odsetek od kredytu gotówkowego.
 • prowizję, czyli jednorazową opłatę, którą nalicza bank za udzielenie kredytu i może ona mieć wartość stałą lub najczęściej jest to określony procent wartości przyznanego kredytu. Może być ona doliczona do pierwszej raty lub skredytowana, czyli rozłożona na raty.
 • ubezpieczenia – ma na celu zabezpieczyć bank, w przypadku kiedy kredytobiorca np. utraci pracę, zachoruje lub innych wypadków, które mają bezpośredni wpływ na jego zdolność do regulowania zadłużenia.
Pamiętaj! Jeżeli zdecydujesz się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, sprawdź je dokładnie! Może ono bowiem znacznie podnieść miesięczną ratę kredytu.

Kredyt gotówkowy kalkulator rat – szybkie wyliczenia szacunkowych rat, przegląd propozycji banków i kontakt z wybranym bankiem przez internet. Sprawdź, gdzie pożyczysz najtaniej! Porównaj koszty całkowite lub RRSO kredytu.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok