Kredyt gotówkowy kalkulator rat

Kredyt gotówkowy kalkulator rat w banku. Szybkie oszacowanie rat kredytowych, w zależności od wysokości kredytu oraz czasu spłaty. Porównanie banków i kontakt z wybranym przez internet.

Kredyt gotówkowy przez wielu z nas nazywany jest pożyczką gotówkową i oba terminy są bardzo często używane zamiennie. W zasadzie chodzi nam o ten sam produkt, czyli kredyt na dowolny cel.

Kredyt gotówkowy to kredyt konsumencki, który musi być przeznaczony na cel zapisany w umowie, natomiast pożyczka gotówkowa może zostać przeznaczona na cel dowolny. Banku nie interesuje to, czy otrzymane pieniądze przeznaczyliśmy na wakacyjny wyjazd do Grecji czy na remont mieszkania lub zakup samochodu. Bank jest zainteresowany wyłącznie tym, abyśmy nasze zobowiązanie spłacali terminowo i w ratach zapisanych w umowie.

Aby otrzymać kredyt gotówkowy w banku musimy wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową i wiarygodnością kredytową. Oba te czynniki mają decydujące znaczenie czy kredyt w banku otrzymamy. Wiarygodność kredytowa, to inaczej sprawdzenie naszej historii kredytowej w BIK. Jeżeli jest pozytywna to wszystko jest ok. Jeżeli negatywna, to prawdopodobieństwo uzyskania kredytu bankowego jest znikome.

O zdolności kredytowej pisaliśmy bardzo obszernie w jednym z artykułów na blogu:

Co wpływa i jak poprawić zdolność kredytową.

W tym artykule wymienimy tylko kilka podstawowych elementów, które wpływają na ocenę zdolności kredytowej. Są to:

 • dochód netto,
 • liczba osób w gospodarstwie domowym,
 • suma miesięcznych dochodów,
 • suma miesięcznych zobowiązań,
 • wydatki na utrzymanie (miesięczne),
 • suma limitów na kartach kredytowych,
 • zobowiązania kredytowe,
 • miejsce zamieszkania,
 • rodzaj zatrudnienia,
 • staż pracy,
 • wiek kredytobiorcy.

Każdy bank wylicza zdolność kredytową w podobny sposób, ale faktory brane pod uwagę mogą mieć różną wagą. I dlatego w jednym banku kredytu nie otrzymamy, a w innym już tak.

Kredyty gotówkowe kalkulator kredytowy

Kredyt gotówkowy kalkulator ratJeżeli chcesz oszacować wysokość raty przy konkretnych parametrach, skorzystaj z poniższego kalkulatora. Wystarczy wpisać wysokość finansowania oraz czas, na jaki chciałbyś pożyczyć pieniądze, aby otrzymać wyliczenia. Z wybranym bankiem skontaktujesz się wypełniając krótki formularz internetowy. Przedstawiciel banku skontaktuje się z tobą telefonicznie.

Kredyt mieszkaniowy 300 tys zł – kalkulator kredytowy.

Koszt kredytu gotówkowego zależy od wielu różnych czynników. Im większy kredyt i okres kredytowania, tym większe koszty. Na koszt zobowiązania wpływają między innymi odsetki (więcej zapłacimy, im dłużej będziemy spłacać) i opłaty dodatkowe. Klient, który ma wysoką ocenę scoringową w banku, może liczyć na zdecydowanie korzystniejsze warunku kredytu.

Generalnie każdy przyszły kredytobiorca musi zwrócić uwagę na następujące elementy:

 • oprocentowanie nominalne kredytu, czyli ile zapłacimy odsetek od kredytu gotówkowego.
 • prowizję, czyli jednorazową opłatę, którą nalicza bank za udzielenie kredytu i może ona mieć wartość stałą lub najczęściej jest to określony procent wartości przyznanego kredytu. Może być ona doliczona do pierwszej raty lub skredytowana, czyli rozłożona na raty.
 • ubezpieczenia – ma na celu zabezpieczyć bank, w przypadku kiedy kredytobiorca np. utraci pracę, zachoruje lub innych wypadków, które mają bezpośredni wpływ na jego zdolność do regulowania zadłużenia. Pamiętaj! Jeżeli zdecydujesz się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, sprawdź je dokładnie! Może ono bowiem znacznie podnieść miesięczną ratę kredytu.

Kredyt gotówkowy kalkulator rat – szybkie wyliczenia szacunkowych rat, przegląd propozycji banków i kontakt z wybranym bankiem przez internet. Sprawdź, gdzie pożyczysz najtaniej! Porównaj koszty całkowite lub RRSO kredytu.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok