Kredyt gotówkowy jaki wybrać

Kredyt gotówkowy jaki wybrać, aby zapłacić jak najmniej? Konieczne jest porównanie ofert bankowych. Ale niekoniecznie musi nas interesować tani kredyt gotówkowym ale ta oferta, która zawiera np. wakacje kredytowe lub możliwość założenia rachunku bankowego. Na stronie możesz zapoznać się bankami i kredytami.

kredyt gotówkowy jaki wybrać

Kredyt gotówkowy czy pożyczka gotówkowa? W zasadzie jedno i to samo. Jest co prawda różnica, między innymi ze względu na cel przeznaczenia środków finansowych, ale potocznie oba terminy, w przypadku produktów kredytowych gotówkowych, stosuje się zamiennie.

W przypadku kredytu gotówkowego, pieniądze mogą być przeznaczone tylko na cel zapisany w umowie, natomiast przy pożyczce gotówkowej, można je przeznaczyć już dowolnie: wyjazd na wakacje, zakup samochodu czy remont mieszkania.

Propozycji bankowych jest bardzo, ale to bardzo dużo, dlatego wybranie kredytu gotówkowego, zwłaszcza, jeżeli skupimy się na zbyt dużej liczbie banków, nie będzie łatwe. A to również wcale nie gwarantuje nam, że znajdziemy najlepszą propozycję.

Oczywiście ważne jest to, aby zapoznanie się z propozycjami i porównać chociażby dwie oferty bankowe. Na stronie jest porównywarka kredytów gotówkowych, jak i zestawienie banków, które ułatwiają wybranie kredytu.

Kredyt gotówkowy jaki wybrać, aby było taniej?

1. Porównywarka kredytów gotówkowych. Wystarczy wpisać wartość kredytu i określić czas na jaki chcemy wziąć kredyt. Może to być np. kredyt gotówkowy 10 000 zł na 60 miesięcy (5 lat) i wówczas mamy oszacowane raty kredytu.

Rozpiętość rat kredytowych może wynosić przy tych parametrach nawet i 80 zł miesięcznie (200 zł – 280 zł). Przy 5 latach jest to znaczna różnica. Należy pamiętać jednak, że kalkulator kredytów gotówkowych, to tylko szacunkowe wyliczenia rat.

Oszacowanie zaprezentowanych wyników nie sprowadzają się wyłącznie do rat, ale i kosztów kredytowych. Z cała stanowczością można stwierdzić, że porównywarka kredytów nie może być traktowana jako ranking kredytów gotówkowych.

Podobnie zresztą, jak i sam ranking kredytów. Przedstawiona oferta kredytowa jest ZAWSZE indywidualna, co oznacza, że jej ostateczne warunki zależą od oceny kredytowej dokonaj przez bank. Im lepszą ocenę uzyska, tym do wyższej grupy zostanie zakwalifikowany i możliwości uzyskania lepszych warunków kredytowych.

2. Samodzielna analiza kosztów kredytowych. Nie trzeba być specjalistą od finansów, aby przeprowadzić taką analizę. Wystarczy posłużyć się Formularzami Informacyjnymi, które otrzymamy z banku.

Kontaktując się z bankiem w sprawie kredytu, zakładając, że mamy odpowiednią zdolność kredytową i pozytywną historię kredytową, otrzymamy wstępną ofertę. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące kredytu, w tym poszczególne koszty, jak i wyliczenia całkowitego kosztu, znajdziemy właśnie w tym formularzu. Wystarczy porównać dwie różne oferty, z dwóch różnych banków, aby wskazać ofertę korzystniejszą.

Najlepszy kredyt gotówkowy, jaki wybierzesz, to tani kredyt

Najlepszy kredyt gotówkowy, to oczywiście możliwe jak najtańszy. Przy porównywaniu kredytów należy brać jego RRSO oraz koszt całkowity.

W całkowitym koszcie są zawarte wszystkie koszty kredytowe, które ponosimy na rzecz banku w związku z pożyczonym kapitałem. Najczęściej są to odsetki, prowizje i koszty dodatkowe, np. polisa ubezpieczeniowa. RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, to wskaźnik procentowy kosztów z uwzględnieniem kwoty kredytu w stosunku rocznym. W przeciwieństwie do kosztów całkowitych nie zawiera kosztów odsetkowych, ale wysokość oprocentowania nominalnego kredytu (RSO).

Mniejsze RRSO, koszt całkowity – kredyt jest tańszy. Stosując oba te parametry do analizy kosztów, należy porównywać wyłączenie jednakowe kredyty o takich samych parametrach, np. kredyt gotówkowy 15 000 zł na 6 lat (raty równe lub malejące) w Banku A z kredytem gotówkowym 15 tys zł na 72 miesiące (raty równe lub malejące) w Banku B.

Przy różnych wartościach, np. kredyt gotówkowy 8000 zł na 4 lata i 80 000 zł na 10 lat, otrzymamy niemiarodajne wyniki.

Jesteś mieszkańcem województwa podlaskiego i szukasz banku i kredytu? Przegląd placówek bankowych w województwie oraz kredyty i pożyczki bankowe.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok