Kredyt gotówkowy jaki bank polecacie. Niespodzianka?

Kredyt gotówkowy jaki bank polecacieKredyt gotówkowy jaki bank polecacie? Jaki jest najlepszy i najtańszy? Nie ma jednej prostej odpowiedzi na takie pytania.

I to z kilku powodów: każdy z nas szuka innego kredytu gotówkowego i każdy z nas ma inną zdolność i wiarygodność kredytową.

Jedni szukają najtańszy kredyt gotówkowy 11 tys. zł, a inni na 100 tys. zł. Uzyskanie kredytu gotówkowego uzależnione jest od wielu czynników. Lepsza wiarygodność kredytowa i większa zdolność kredytowa, tym nie tylko większa kwoty kredytu, jaką możemy uzyskać, ale i na lepszych warunkach.

Banki inaczej liczą zdolność kredytową, posługując się podobnymi parametrami, dlatego w jednym banku możemy nie mieć zdolności kredytowej, ale w innym już tak.

Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej oferty kredytu gotówkowego, najlepiej jest zapoznać się z propozycjami banków i porównać je.

Kredyt gotówkowy jaki bank polecacie? Najtańszy kredyt gotówkowy, oczywiście!

Kogokolwiek by nie zapytać o to: jaki kredyt gotówkowy polecacie, to zdecydowana większość osób odpowiedziałaby: najtańszy kredyt gotówkowy. Takie kredyty gotówkowe są zawsze poszukiwane generalnie cały czas. Najczęściej przed świętami czy wakacjami.

Na szczęście są możliwości, aby sprawdzić oferty banków na portalu, gdzie są zawsze najbardziej aktualne propozycje kredytowe

Kredyt gotówkowy i pożyczkę gotówkową można wydać na dowolny cel. Właściwie to pożyczka gotówkowa może zostać wydana na taki cel, ponieważ kredyt gotówkowy, to kredyt celowy – musi być wydany na cel zapisany w umowie kredytowej. Jednakże banki bardzo często zamiennie stosują obie definicje, mając na uwadze ten sam produkt.

Kredyt gotówkowy w banku, który polecam

Tak naprawdę nie można polecić żadnego banku, ponieważ nikt nie zna twojej zdolności i wiarygodności kredytowej. Ale możesz sprawdzić banki, kredyty gotówkowe i skontaktować się z wybranym z listy udostępnionej powyżej. Wystarczy wysłać krótki formularz kontaktowy, aby przedstawiciel banku skontaktował się z tobą telefonicznie.

Pożyczasz cudze pieniądze, a musisz oddać je wraz z kosztami. Mogą one być naprawdę duże, zwłaszcza w przypadku wysokich kwot i długiego okresu kredytowania.

Bank bez polecenia, czyli na co zwrócić uwagę szukając najtańsze kredyty gotówkowe

Czy oferta z niskim oprocentowaniem nominalnym oznacza, że jest to najtańszy kredyt gotówkowy? Nie. Oprocentowanie nominalne to tylko jeden z czynników, który wpływa na koszt kredytu i odnosi się wyłącznie do kosztów odsetek.

Banki doliczają jeszcze inne opłaty, np. prowizję lub ubezpieczenie, które sprawiają, że całkowity koszt kredytu jest znacznie większy. I okazuje się, że kredyt gotówkowy nie jest już taki korzystny.

Co wówczas zrobić? Aby wybrać najtańszy kredyt gotówkowy z kilku propozycji kredytowych, należy kredyty gotówkowe porównać, zwracając uwagę na RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania oraz całkowity koszt kredytu.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania to między innymi koszty takie jak:

 • Oprocentowanie nominalne,
 • Prowizja od kredytu,
 • Koszt ubezpieczenia (jeżeli wybierzemy ofertę kredytową z ubezpieczeniem),
 • Opłata za rozpatrzenie wniosku (bardzo często stosowana w pożyczkach niebankowych),
 • Opłata za dodatkowe usługi.

RRSO dodatkowo uwzględnia wartość pieniądza w czasie i okres spłaty.

Najtańsze kredyty gotówkowe to takie, które mają niski wskaźnik RRSO.

Ważne! Należy porównywać wyłączenie takie same kredyty co do wysokości i okresu spłaty. Np. kredyt gotówkowy 24000 zł na 5 lat w banku 1 z takim samym kredytem w banku 2 i 3.

Na co zwrócić dodatkowo uwagę szukając kredytu gotówkowego

Możemy zastanowić się czy warto jest wybrać ubezpieczenie kredytu i np. zyskać na prowizji lub oprocentowaniu.

Generalnie ubezpieczenie podwyższa koszt kredytu – w jakim stopniu, to już zależy od konkretnej oferty ubezpieczyciela. Warto przeanalizować koszt zabezpieczenia – ubezpieczenie kredytu gotówkowego może zapewnić ochronę np. w przypadku choroby lub zwolnienia z pracy. Warunki niekoniecznie muszą spełniać indywidualne potrzeby. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czy potrzebujemy takie ubezpieczenie i czy ewentualnie będziemy mogli z niego skorzystać.

Zapoznając się z ofertą kredytową należałoby jeszcze zwrócić uwagę na fakt, czy istnieje możliwość wcześniejszej spłaty kredytu gotówkowego i jakie są koszty. Nie powinniśmy nigdy dopuścić do zalegania z płatnościami rat kredytowych, ale powinniśmy dowiedzieć się czy bank pobiera opłaty za monity i wezwania do zapłaty.

Nie zapominajmy jeszcze o wyborze rodzaju rat. Mało osób na to zwraca uwagę, ale mają one również wpływ na koszt kredytu gotówkowego.

Raty równe (stałe) nie zmienią się przez cały okres spłaty kredytu. Raty malejące na początku spłaty są większe i mocniej obciążają budżet, ale z każdą kolejną ratą są coraz mniejsze. Dodatkowo koszt całego kredytu będzie wówczas mniejszy. Przy ratach malejących należy mieć jednak większą zdolność kredytową niż w przypadku rat stałych.

W jaki banku kredyt gotówkowy?

Szukając dalej odpowiedzi na pytanie: „Kredyt gotówkowy jaki bank polecacie?” konieczne byłoby zapoznanie się z niektórymi ofertami kredytowymi w bankach. Wybór zależy od przeprowadzonej analizy. Poniżej krótki przegląd propozycji.

Co zrobić, jeżeli bank odmówi nam udzielenia kredytu gotówkowego? Taka decyzja banku może być spowodowana wieloma czynnikami: negatywna historia kredytowa czy niska zdolność kredytowa.

W pierwszym przypadku, niestety, kredytu gotówkowego nie uzyskamy w żadnym banku – banka prześwietli naszą historię w bazie BIK.

W drugim przypadku nie stoimy na straconej pozycji, ponieważ możemy zapytać o kredyt w innym banku.

Pamiętaj, że bank nie ma obowiązku udzielenia informacji dotyczącej powodu odrzucenia wniosku o kredyt. Wyjątkiem są przedawnione długi – bank musi wówczas ujawnić źródło bazy. Może to być np. BIK – Biura Informacji Kredytowej, KRD – Krajowy Rejestr Długów.

Jeżeli bank odrzuci Twój wniosek o kredyt gotówkowy, to możemy:

 • Znaleźć poznać przyczynę i podjąć próbę jej wyeliminowania,
 • Wysłać wniosek kredytowy do innego banku,
 • Sprawdzić, w jakim banku są promocyjne kredyty gotówkowe – przeważnie na małe kwoty i krótki okres kredytowania (przeważnie maksymalnie 2000 zł do 1 roku),
 • Skorzystać z oferty firm pożyczkowych na raty – najgorsze rozwiązanie, bo najdroższe.
Idealny kredyt gotówkowy Santander Bank Polska

Idealny kredyt gotówkowy Santander Bank Polska

 • Wypłata gotówki nawet w 1 dzień – wypłata kredytu nastąpi w dni robocze banku i jest liczona od chwili złożenia wniosku.
 • Kwota kredytu nawet do 230 000 zł – dotyczy osób wykonujących wolny zawód lub zatrudnionych na umowę o pracę na czas nieokreślony.
 • Minimum formalności.

Pieniądze bez wychodzenia z domu, wystarczy tylko:

 • Wypełnić krótki formularz kontaktowy do banku, a przedstawiciel banku oddzwoni o wybranej przez Ciebie porze.
 • Porozmawiaj z doradcą bankowym o szczegółach – podaj dane do wniosku i zaakceptuj ustalone warunki.
 • Pieniądze zostaną przelane na Twój rachunek bankowy lub odbierzesz gotówkę w dowolnym oddziale banku.

Maksymalny okres spłaty do 120 miesięcy dla kwoty kredytu od 20 000 zł. Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania dla przykładu reprezentatywnego wynosi 7,78%.

RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania: 7,78%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 66 646,80 zł. Całkowita kwota do zapłaty 90 134,83 zł. Oprocentowanie zmienne w skali roku 6,89%. Całkowity koszt kredytu 23 488,03 zł (prowizja 1 353,20 zł, odsetki 22 134,83 zł). Umowa kredytowa zawarta na 101 miesięcy (8 lat i 5 miesięcy). 100 miesięcznych rat równych w kwocie 892,59 zł, ostatnia rata 875,83 zł. Kalkulacja na dzień 12.11.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Kredyt gotówkowy w T-Mobile Bank

 • Kredyt gotówkowy nawet do 200 000 zł.
 • Pieniądze na koncie bankowym mogą być nawet tego samego dnia.
 • Kredyt gotówkowy prze z internet – 100% online bez konieczności wizyty w oddziale.
 • Kredyt bez zaświadczeń o dochodach. Bank weryfikuje historię kredytową w BIK.
 • Okres kredytowania od 3 miesięcy do 120 miesięcy (10 lat).

Minimalny okres kredytowania w przypadku kredytu gotówkowego wynosi 3 miesiące. Maksymalny okres kredytowania to 10 lat. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania może wynieść minimalnie 10,45%, a maksymalnie 172,15%.

RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania: 16,52%. Całkowita kwota kredytu: 28 865,58 zł (bez kredytowanych kosztów). Okres kredytowania: 64 miesiące (5 lat i 4 miesiace). Oprocentowanie stałe: 9,99%. Całkowita kwota do zapłaty: 42 343,16 zł. Całkowity koszt kredytu: 13 447,58 zł (prowizja 3 932,49 zł, odsetki: 9 545,09 zł). Liczba rat: 64 miesięcznych rat . W tym 63 równe miesięczne raty w wysokości 661,61 zł, ostatnia rata 661,73 zł. Kalkulacja na dzień 29.10.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Kredyt gotówkowy BNP Paribas do 200 000 zł

 • Kredyt gotówkowy od 1 tys. zł do 200 tys. zł.
 • Korzystne oprocentowanie.
 • Na dowolny cel (remont mieszkania, zakup sprzętu AGD, wakacje, itp.).
 • 4 pakiety ubezpieczenia do wyboru (ubezpieczenia na wypadek nieprzewidzianych okoliczności).
 • Długi okres kredytowania.

Okres kredytowania od 85 do 120 miesięcy jest dostępny dla kredytu w kwocie od 30 000 do 200 000 zł. Dla kredytów na kwotę mniejszą niż 30 000 zł maksymalny okres kredytowania to 84 miesiące – 7 lat.

Wstępna decyzja kredytowa przez telefon jest dostępna w przypadku, gdy klient zdecyduje się na złożenie wniosku przez telefon. Oprócz wstępnej decyzji kredytowej jest podejmowana ostateczna decyzja kredytowa, od której zależy udzielenie kredytu.

Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu wynosi 10,68%

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi: 10,68%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów kredytu) 36 700 zł. Okres kredytowania: 77 miesięcy ()6 lat i 5 miesięcy). Całkowita kwota kredytu do zapłaty 50 187,30 zł. Oprocentowanie stałe 6,99 % w skali roku. Całkowity koszt kredytu 13 487,30 zł (prowizja 3633,30 zł, odsetki 9854,00 zł). Liczba rat: 77 miesięcznych rat 76 równych w wysokości 651,78 zł oraz ostatnia rata wyrównująca: 652,02 zł. Kalkulacja na dzień 01.04.2019 r.

Pożyczka gotówkowa MINI RATKA w PKO BP

 • Pożyczka gotówkowa w kwocie do 120 000 zł.
 • Okres kredytowania od 1 do 96 miesięcy.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 15,14%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 13 350,00 zł. Całkowita kwota do zapłaty 22 184,52 zł. Oprocentowanie zmienne 9,99%. Okres kredytowania: 94 miesiące (7 lat i 10 miesięcy). Całkowity koszt kredytu 8 834,52 zł (prowizja 1 993,06 zł, odsetki 6 841,46 zł). Liczba rat: 94 miesięczne raty równe w wysokości 235,98 zł. Kalkulacja na dzień 23.01.2019 r.

Pożyczka gotówkowa Millennium Bank

Złóż wniosek kontaktowy. Wstępną decyzję otrzymasz natychmiast. Wybierz oddział, przynieś dokumenty i podpisz umowę.

 • Od 1000 zł do nawet 150 000 zł.
 • Kredyt online i bez zbędnych formalności.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 10,60%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 12 005,78 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 16 368,69 zł. Oprocentowanie stałe 8,39%. Okres kredytowania: 77 miesięcy (6 lat i 5 miesięcy). Całkowity koszt kredytu: 4 362,91 zł (prowizja 5,15% – 618,30 zł, odsetki 3 744,61 zł, usługi dodatkowe 0 zł, w tym: 0 zł – opłata za Konto 360°, w przypadku zaksięgowania na koncie min. 1 000 zł wpływów zewnętrznych i min. 1 płatności kartą do konta/ BLIKIEM w miesiącu; w przeciwnym wypadku miesięczna opłata za prowadzenie rachunku płatniczego wynosi 8 zł). Liczba rat: 77 miesięcznych rat równych w wysokości 212,58 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 05.10.2018 r.


Decyzja kredytowa uzależniona jest od wyniku indywidualnego badania zdolności kredytowej oraz oceny ryzyka kredytowego dokonanego przez wybrany bank.


Temat: Kredyt gotówkowy jaki bank polecacie.

A jakiego banku nie polecacie? Przeczytaj: Nie polecam banku. Moja subiektywna opinia.
Jeżeli szukasz kredytu mieszkaniowego na zakup mieszkania: Kalkulator Kredytowy Mieszkaniowy.
Kredyty konsolidacyjne, nie tylko na 36 tys. zł: Kredyt konsolidacyjny 36 tys zł.