Kredyt gotówkowy jaka rata

Kredyt gotówkowy jaka rata kredytowa będzie? Porównywarka pozwala wyłącznie na oszacowanie raty kredytowej.

kredyt gotówkowy jaka rata

Jeżeli chcemy dowiedzieć się ile ona wyniesie dokładanie, to nie ma innej możliwości jej sprawdzenia, jak tylko skontaktowanie się z wybranym bankiem. Zostanie wówczas wyliczona nasza zdolność kredytowa, bank przedstawi ofertę i wyliczy raty kredytowe dla wybranego okresu kredytowania.

Przy wyszukiwaniu kredytów lub pożyczek gotówkowych w bankach można skorzystać z pomocy, jaką jest symulator rat kredytowych. Prosta i skuteczna aplikacja pozwala na szybkie zapoznanie się z ofertą banków.

Każda osoba, która kiedykolwiek podejmowała decyzję o zaciągnięciu kredytu lub pożyczki w banku, wie jak trudno jest dokonać właściwego wyboru. Chociażby ze względu na bardzo dużą ilość ofert kredytowych.

W każdym banku jest co najmniej jeden kredyt gotówkowy lub pożyczka gotówkowa, dziesiątki ofert, a wybór może być tylko jeden. Jaki wybrać bank?

Nie jest konieczne porównanie 20 banków i 40 kredytów gotówkowych, aby wybrać najlepszy bank. Tak naprawdę wystarczy 3-4 oferty bankowe, aby dokonać korzystnego wyboru.

SYMULATOR KREDYTU GOTÓWKOWEGO

Co to jest „symulator kredytu?” Jest to narzędzie finansowe, które spełnia trzy podstawowe funkcje: wyszukiwarki, porównywarki i kalkulatora rat. Korzystając z symulatora mamy dostęp do kilku lub kilkunastu ofert bankowych w segmencie kredytów i pożyczek gotówkowych.

Obecnie najbardziej popularne wyszukiwarki kredytowe, to wyszukiwarki kredytów gotówkowych i hipotecznych. Dysponują największą ofertą kredytową. Wystarczy wpisać wartość kredytu, który nas interesuje oraz okres kredytowania, aby sprawdzić jakie są propozycje kredytowe.

KALKULATOR RAT KREDYTOWYCH

Wiele osób korzysta z symulatorów kredytowych, aby wyliczyć raty kredytowe. Koniecznie należy zwrócić uwagę na fakt, że są tylko szacunkowe wyliczenia rat kredytu. Żaden kalkulator kredytów gotówkowych, również te na stronach banków, nie wyliczą dokładanie raty kredytu. Owszem, możemy korzystać z takiego kalkulatora do sprawdzenia, ile w przybliżeniu wyniesie rata kredytowa, ale nie jest to z pewnością ranking najtańszych kredytów gotówkowych.

WYSOKOŚĆ RATY KREDYTU GOTÓWKOWEGO

Dlaczego porównywarka kredytów gotówkowych, to nie najlepsza symulacja rat kredytowych? O jakości oferty kredytowej otrzymanej z banku decyduje nasza zdolność kredytowa oraz wiarygodność kredytowa.

ZDOLNOŚĆ I WIARYGODNOŚĆ KREDYTOWA

Zdolność kredytowa jest to ocena, którą dokonuje bank, aby sprawdzić czy mamy wystarczające dochody, aby spłacić zaciągnięty kredyt łącznie z odsetkami i innymi kosztami kredytowymi. Dodatkowo musi sprawdzić, ile wynoszą wydatki. Dopiero różnica pomiędzy dochodami a wydatkami pozwala stwierdzić czy mamy wystarczającą zdolność kredytową.

Wiarygodność kredytowa jest to kolejny czynnik, który bank bierze pod uwagę przy dokonywaniu naszej oceny kredytowej. Bank wysyła zapytanie do Biura Informacji Kredytowej (BIK), z którego otrzymuje informacje dotyczące naszej historii kredytowej. Pozytywna historia kredytowa oznacza, że terminowo spłacaliśmy (spłacamy) nasze zobowiązania kredytowe w bankach i SKOK-ach. Negatywna historia kredytowa przekreśla szanse na uzyskanie kredytu.

Łącznie oba te czynniki, zdolność i wiarygodność kredytowa, wpływają na naszą ocenę dokonywaną przez bank i decydują o tym czy nasz wniosek kredytowy zostanie pozytywnie rozpatrzony.

BIK PEŁNI FUNKCJĘ INFORMACYJNĄ, A NIE DECYDUJE O PRZYZNANIU KREDYTU!

Oczywiście im taka ocena jest lepsza, tym oferta bankowa będzie lepsza.

O wysokości raty, poza jego wysokością i okresem spłaty, decyduje także oprocentowanie kredytu, prowizja oraz koszty dodatkowe kredytowe.

PORÓWNANIE KREDYTÓW

Oferty porównamy na podstawie formularza informacyjnego (koszt kredytu i koszty dodatkowe, zabezpieczenie), z którym musimy zapoznać się przed podpisaniem umowy. Koniecznym jest zwrócenie uwagi na RRSO kredytu (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) – przedstawia ona całkowity koszt kredytu wyrażony w procentach. Im jest on mniejszy, tym kredyt gotówkowy jest tańszy.

ISTOTNE RZECZY

Zdolność kredytową możesz zawsze poprawić. Rata posiadanego kredytu wliczana jest do
obciążeń (wydatki), co zmniejsza w oczywisty sposób zdolność kredytową. Może zatem warto jest zastanowić się nad wcześniejszą spłatą kredytu? Podobnie może być z limitami kredytowymi w koncie i na kartach kredytowych. Stanowią one potencjalne zadłużenie i wpływają negatywnie na ocenę naszej zdolności kredytowej.

Banki oferują bardzo często kredyt gotówkowy promocyjny z obniżonym oprocentowaniem lub prowizją, jeżeli zgodzimy się na zakup dodatkowego produktu, np. wykupimy ubezpieczenie lub założymy konto bankowe. Z takiej opcji warto skorzystać tylko wówczas, kiedy jest to opłacalne i faktycznie taki produkt potrzebujemy.

Koszt kredytu gotówkowego zależy również od systemu płacenia rat kredytowych: raty malejące lub stałe. W przypadku rat malejących kapitał jest szybciej spłacany i odsetki są mniejsze.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok