Kredyt gotówkowy internetowy ONLINE. Poniżej sprawdzisz propozycje banków, jeżeli chcesz się dowiedzieć, gdzie dostępny jest kredyt gotówkowy przez internet.

Coraz więcej banków wychodzi na przeciw oczekiwaniom klientów i oferuje taki kredyt gotówkowy internetowy. Propozycja kredytu gotówkowego online zawiera tylko jeden przycisk „ZŁÓŻ WNIOSEK”.

Poniżej znajduje się zestawienie banków, w których można zapytać o kredyt gotówkowy, w tym również o kredyt gotówkowy online.

Mając dostęp do internetu, możemy nie tylko zapoznać się w domu z propozycją, ale i wysłać wniosek o kredyt gotówkowy przez internet. Przedstawiciel banku przedzwoni do Ciebie w godzinach pracy banku, aby potwierdzić dane osobowe, wyliczyć wstępną zdolność kredytową i przedstawić ofertę.

Kontakt z wybranym bankiem jest darmowy i nie zobowiązuje do wyboru danej oferty.

Kredyt gotówkowy internetowy czy pożyczka

Kredyt gotówkowy i pożyczka, wbrew pozorom, to nie są to takie same produkty. Podstawowa różnica jest taka, że kredyty mogą udzielać tylko banki i SKOK-i. Natomiast pożyczki gotówkowe również podmioty niebankowe, czyli firmy pożyczkowe.

Banki i SKOK-i podlegają nadzorowi sprawowanemu przez KNF (Komisja Nadzoru Finansowego). Banki funkcjonują na podstawie Prawa bankowego, natomiast działalność SKOK-ów jest regulowana przez ustawę o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych.

W związku z powyższym, nie ma takiego produktu jak: kredyt gotówkowy w firmie pożyczkowej, darmowy kredyt gotówkowy, kredyt gotówkowy bez BIK, itp.

Firmy pożyczkowe i POŻYCZKI GOTÓWKOWE internetowe sprawdzisz oczywiście w serwisie kredytyporownywarka.pl:

Kredyt gotówkowy a pożyczka

W umowie kredytowej muszą się znaleźć wyraźnie określone następujące elementy:

 • kwota kredytu,
 • termin jego spłaty,
 • wysokość oprocentowania i prowizji,
 • zabezpieczenie oraz cel, na który zostaną przeznaczone środki.

Wszelkie kwestie prawne związane z pożyczką są regulowane przez kodeks cywilny. Umowa o pożyczkę może być ustna, ale jeżeli przedmiotem pożyczki jest co najmniej 1000 zł, to powinna być sporządzona na piśmie.

W umowie o pożyczkę nie trzeba określać wysokości oprocentowania, ustalać terminu spłaty, jak również celu, na który zostanie przeznaczona. Nie jest to wymagane, ale pożyczkodawcy określają w umowie wszystkie ważne elementy, takie jak:

 • oprocentowanie pożyczki,
 • prowizję,
 • opłaty dodatkowe,
 • czas trwania umowy,
 • harmonogram spłat,
 • zabezpieczenie pożyczki.

Zatem porównanie kredytu gotówkowego internetowego dotyczy tylko i wyłącznie pożyczek bankowych i udzielanych w SKOK-ach.

Czy kredyt gotówkowy internetowy jest lepszy od zwykłego?

Nie ma jednej i prostej odpowiedzi, która by usatysfakcjonowałaby wszystkich. Dla jednej osoby najważniejsze mogą być całkowite koszty kredytu, dla innej z kolei np. możliwość skorzystania w przyszłości z wakacji kredytowych.

Przede wszystkim należałoby rozważyć, czy kredyt gotówkowy internetowy, który stał się w ostatnich czasach bardzo popularny, jest nam w konkretnej sytuacji niezbędny i w jakiej wysokości. Co więcej, może się okazać, że lepszym założeniem sfinansowania niewielkich zakupów korzystniejszym rozwiązaniem będzie np. karta kredytowa (można je sprawdzić przez internet) lub limit kredytowy w koncie.

Kredyt gotówkowy internetowy czy tradycyjny nigdy nie jest remedium na na pokonanie źródła trudności finansowych. Takie finansowanie może być traktowane jako tymczasowe i chwilowe, pod warunkiem, że mamy odpowiednią zdolność kredytową. Oznacza to, że w następnych miesiącach będziemy mieli z czego regulować raty kredytowe.

Pomimo, że Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe i maksymalnie dopuszczalne oprocentowanie nominalne nie może przekraczać 9% w skali roku (na dzień 3.04.2020 r.), to i tak jest to najdroższy rodzaj kredytu, który dostępny jest na rynku. Oczywiście, pożyczki gotówkowe na raty w firmach pożyczkowych są jeszcze droższe. Niemniej jednak, nie powinno to być wyłącznym argumentem przy podejmowaniu decyzji.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy kredyt gotówkowy internetowy czy tradycyjny, to zawsze koniecznie należy:

 • dokładnie oszacować wysokość kredytu, który będziemy potrzebować – nie powinniśmy pożyczać „na zapas”,
 • przeanalizować możliwości wygospodarowania odpowiedniej części miesięcznych dochodów na regulowanie rat kredytowych.

Oczywiście bank przeanalizuje naszą zdolność kredytową, ale nie zwalnia to nas z obowiązku uczciwego i rzetelnego zarządzania własnymi finansami. Jeżeli podejmiemy decyzję, kierując się zasadą, że „jakoś, to będzie„, to z dużym prawdopodobieństwem można założyć, czy czekają nas duże kłopoty finansowe.

kredyt gotówkowy internetowy

Pozostałe: Pożyczki Pozabankowe: Pożyczki Krótkoterminowe - Pożyczki Na Raty | Konta bankowe: Konta Osobiste - Konta Firmowe | FAQ.