Kredyt gotówkowy internetowy

kredyt gotówkowy internetowyKredyt gotówkowy internetowy ONLINE. Sprawdź poniższe propozycje banków, aby dowiedzieć się gdzie jest dostępny kredyt gotówkowy przez internet.

Coraz więcej banków ma taki kredyt internetowy w swojej ofercie również kredyty promocyjne. Propozycja kredytu gotówkowego online zawiera tylko jeden przycisk „ZŁÓŻ WNIOSEK”.

Poniżej znajduje się zestawienie banków, w których można sprawdzić, czy jest dostępny kredyt gotówkowy internetowy, czyli kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu.

Mając dostęp do internetu, możesz wysłać wniosek o kredyt gotówkowy przez internet. Przedstawiciel banku przedzwoni do Ciebie, aby potwierdzić dane osobowe, wyliczyć zdolność kredytową i przedstawić ofertę. Kontakt z z wybranym bankiem jest darmowy i nie zobowiązuje do wyboru danego banku.

Kredyt gotówkowy internetowy czy pożyczka

Kredyt gotówkowy i pożyczka, wbrew pozorom, to nie są to takie same produkty. Podstawowa różnica jest taka, że kredyty mogą udzielać tylko banki i SKOK-i. Natomiast pożyczki gotówkowe również podmioty niebankowe, czyli firmy pożyczkowe.

Banki i SKOK-i podlegają nadzorowi sprawowanemu przez KNF (Komisja Nadzoru Finansowego). Banki funkcjonują na podstawie Prawa bankowego, natomiast działalność SKOK-ów jest regulowana przez ustawę o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych.

Kredyt gotówkowy a pożyczka

W umowie kredytowej muszą się znaleźć wyraźnie określone następujące elementy:

  • kwota kredytu,
  • termin jego spłaty,
  • wysokość oprocentowania i prowizji,
  • zabezpieczenie oraz cel, na który zostaną przeznaczone środki.

Pożyczka gotówkowa a kredyt

Wszelkie kwestie prawne związane z pożyczką są regulowane przez kodeks cywilny. Umowa o pożyczkę może być ustna, ale jeżeli przedmiotem pożyczki jest co najmniej 1000 zł, to powinna być sporządzona na piśmie.

W umowie o pożyczkę nie trzeba określać wysokości oprocentowania, ustalać terminu spłaty, jak również celu, na który zostanie przeznaczona. Nie jest to wymagane, ale pożyczkodawcy określają w umowie wszystkie ważne elementy, takie jak oprocentowanie pożyczki, prowizję, opłaty dodatkowe, czas trwania umowy, harmonogram spłat, zabezpieczenie pożyczki.

Zatem porównanie kredytu gotówkowego internetowego dotyczy tylko i wyłącznie pożyczek bankowych i udzielanych w SKOK-ach. Jeżeli chcemy sprawdzić pożyczki gotówkowe online, ale pozabankowe, to należy to zrobić w dziale z pożyczkami pozabankowymi.

Podobnie się rzecz ma z pozostałymi kredytami i pożyczkami.