Kredyt gotówkowy internetowy

Kredyt gotówkowy internetowy ONLINE. Poniżej sprawdzisz propozycje banków, jeżeli chcesz się dowiedzieć, gdzie dostępny jest kredyt gotówkowy przez internet.

kredyt gotówkowy internetowy online

Coraz więcej banków wychodzi na przeciw oczekiwaniom klientów i oferuje taki kredyt gotówkowy internetowy. Propozycja kredytu gotówkowego online zawiera tylko jeden przycisk „ZŁÓŻ WNIOSEK”.

Poniżej znajduje się zestawienie banków, w których można zapytać o kredyt gotówkowy, w tym również o kredyt gotówkowy online.

Mając dostęp do internetu, możemy nie tylko zapoznać się w domu z propozycją, ale i wysłać wniosek o kredyt gotówkowy przez internet. Przedstawiciel banku przedzwoni do Ciebie w godzinach pracy banku, aby potwierdzić dane osobowe, wyliczyć wstępną zdolność kredytową i przedstawić ofertę.

Kontakt z wybranym bankiem jest darmowy i nie zobowiązuje do wyboru danej oferty.

Kredyt gotówkowy internetowy czy pożyczka

Kredyt gotówkowy i pożyczka, wbrew pozorom, to nie są to takie same produkty. Podstawowa różnica jest taka, że kredyty mogą udzielać tylko banki i SKOK-i. Natomiast pożyczki gotówkowe również podmioty niebankowe, czyli firmy pożyczkowe.

Banki i SKOK-i podlegają nadzorowi sprawowanemu przez KNF (Komisja Nadzoru Finansowego). Banki funkcjonują na podstawie Prawa bankowego, natomiast działalność SKOK-ów jest regulowana przez ustawę o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych.

W związku z powyższym, nie ma takiego produktu jak: kredyt gotówkowy w firmie pożyczkowej, darmowy kredyt gotówkowy, kredyt gotówkowy bez BIK, itp.

Firmy pożyczkowe i POŻYCZKI GOTÓWKOWE internetowe sprawdzisz oczywiście w serwisie kredytyporownywarka.pl:

Kredyt gotówkowy a pożyczka

W umowie kredytowej muszą się znaleźć wyraźnie określone następujące elementy:

 • kwota kredytu,
 • termin jego spłaty,
 • wysokość oprocentowania i prowizji,
 • zabezpieczenie oraz cel, na który zostaną przeznaczone środki.

Wszelkie kwestie prawne związane z pożyczką są regulowane przez kodeks cywilny. Umowa o pożyczkę może być ustna, ale jeżeli przedmiotem pożyczki jest co najmniej 1000 zł, to powinna być sporządzona na piśmie.

W umowie o pożyczkę nie trzeba określać wysokości oprocentowania, ustalać terminu spłaty, jak również celu, na który zostanie przeznaczona. Nie jest to wymagane, ale pożyczkodawcy określają w umowie wszystkie ważne elementy, takie jak:

 • oprocentowanie pożyczki,
 • prowizję,
 • opłaty dodatkowe,
 • czas trwania umowy,
 • harmonogram spłat,
 • zabezpieczenie pożyczki.

Zatem porównanie kredytu gotówkowego internetowego dotyczy tylko i wyłącznie pożyczek bankowych i udzielanych w SKOK-ach.

Czy kredyt gotówkowy internetowy jest lepszy od zwykłego?

Nie ma jednej i prostej odpowiedzi, która by usatysfakcjonowałaby wszystkich. Dla jednej osoby najważniejsze mogą być całkowite koszty kredytu, dla innej z kolei np. możliwość skorzystania w przyszłości z wakacji kredytowych.

Przede wszystkim należałoby rozważyć, czy kredyt gotówkowy internetowy, który stał się w ostatnich czasach bardzo popularny, jest nam w konkretnej sytuacji niezbędny i w jakiej wysokości. Co więcej, może się okazać, że lepszym założeniem sfinansowania niewielkich zakupów korzystniejszym rozwiązaniem będzie np. karta kredytowa (można je sprawdzić przez internet) lub limit kredytowy w koncie.

Kredyt gotówkowy internetowy czy tradycyjny nigdy nie jest remedium na na pokonanie źródła trudności finansowych. Takie finansowanie może być traktowane jako tymczasowe i chwilowe, pod warunkiem, że mamy odpowiednią zdolność kredytową. Oznacza to, że w następnych miesiącach będziemy mieli z czego regulować raty kredytowe.

Pomimo, że Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe i maksymalnie dopuszczalne oprocentowanie nominalne nie może przekraczać 9% w skali roku (na dzień 3.04.2020 r.), to i tak jest to najdroższy rodzaj kredytu, który dostępny jest na rynku. Oczywiście, pożyczki gotówkowe na raty w firmach pożyczkowych są jeszcze droższe. Niemniej jednak, nie powinno to być wyłącznym argumentem przy podejmowaniu decyzji.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy kredyt gotówkowy internetowy czy tradycyjny, to zawsze koniecznie należy:

 • dokładnie oszacować wysokość kredytu, który będziemy potrzebować – nie powinniśmy pożyczać „na zapas”,
 • przeanalizować możliwości wygospodarowania odpowiedniej części miesięcznych dochodów na regulowanie rat kredytowych.

Oczywiście bank przeanalizuje naszą zdolność kredytową, ale nie zwalnia to nas z obowiązku uczciwego i rzetelnego zarządzania własnymi finansami. Jeżeli podejmiemy decyzję, kierując się zasadą, że „jakoś, to będzie„, to z dużym prawdopodobieństwem można założyć, czy czekają nas duże kłopoty finansowe.

1 komentarz do “Kredyt gotówkowy internetowy”

 1. W Citi Handlowy jest pożyczka gotówkowa przez internet dla nowych klientów. Marzec 4 2022 r.

  pożyczka gotówkowa przez internet w citi handlowy

  – Prowizja 0 zł,
  – Oprocentowanie zmienne 7,99%,
  – Okres kredytowania od 9 do 24 miesięcy,
  – Od 1000 zł do 150 000 zł,
  – Dowolny cel kredytowania,
  – Szybki proces online – bez wychodzenia z domu.

  Na stronie banku jest dostępny kalkulator kredytowy.

  Przykład reprezentatywny: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 8,29%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 19 000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 20 622,01 zł, oprocentowanie zmienne 7,99%, całkowity koszt pożyczki 1 622,01 zł (w tym: prowizja 0,00 zł, odsetki 1 622,01 zł, opłata miesięczna 0,00 zł), 23 miesięcznych równych rat w wysokości 859,00 zł oraz ostatnia rata wyrównująca 865,01 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 6 października 2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok