Kredyt gotówkowy gdzie najtaniej?

2024-01-28 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy, gdzie najtaniej można pożyczyć w banku? Która z instytucji ma przygotowaną najlepszą ofertę kredytową pod względem ceny? Jest tylko jedna możliwość, aby taki kredyt cel znaleźć: sprawdzić kredyty gotówkowe i porównać je z uwzględnieniem kosztów całkowitych.

kredyt gotówkowy gdzie najtaniej w banku

Jakie produkty kredytowe w bankach cieszą się największym zainteresowaniem? Oczywiście, że kredyty i pożyczki gotówkowe. Ale z drugiej strony nie należą one do najtańszych, chyba, że trafimy na promocję… Ale i tutaj należy uważać, ponieważ nie każda promocja, to faktycznie najlepsze rozwiązanie.

Ofert kredytowych jest naprawdę dużo, ale nie wszystkie zasługują na uwagę. Powody są w zasadzie dwa: są mało korzystne lub skierowane wyłącznie do określonej grupy klientów.

Istotne jest zatem, aby szukać takiego kredytu gotówkowego, który nie tylko, że spełni nasze oczekiwania, ale i będzie atrakcyjny finansowo.

Zadajesz sobie pytanie: kredyt gotówkowy gdzie najtaniej?. Bardzo dobrze! Należy jednak wiedzieć na co zwracać uwagę szukając takiego kredytu i dlatego ten aspekt zostanie w szczególności poruszony w poniższym artykule.

Kredyt gotówkowy na dowolny cel

Kredyty i pożyczki gotówkowe są co najmniej tak samo popularne, jak limity w kontach czy kredyty ratalne. Uzyskane w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel. Mogą to być typowe cele konsumpcyjne, zakup dobór lub usług, jak i pilne, niespodziewane wydatki. Bank nie wymaga przedstawiania żadnych faktur czy paragonów.

Co więcej, pieniądze możesz wydać jednorazowo w całości lub stopniowo w ramach potrzeb. Jedynie o czym należy pamiętać, to to, że z kredytu gotówkowego nie można finansować prowadzonej działalności gospodarczej oraz wkładu własnego do kredytu hipotecznego.

No i bardzo ważna rzecz:

 • formalności są minimalne,
 • wniosek o kredyt gotówkowy można złożyć również online,
 • bank nie wymagana zabezpieczenia na hipotece nieruchomości.

Po pozytywnej decyzji kredytowej (zbadaniu zdolności kredytowej), podpisywana jest umowa i bank przelewa pieniądze na wskazany rachunek lub wypaca pieniądze w kasie.

Gdzie najtańszy kredyt gotówkowy w banku?

Poniżej znajduje się zestawienie banków, z którymi szybko skontaktujesz się w sprawie kredytu. Uwaga! Po przeanalizowaniu tylko ogólnych informacji o produktach nie jest możliwe wskazanie tego najlepszego. Jest to spowodowane kilkoma zasadniczymi ograniczeniami.

1. Oferty kredytów zmieniają się bardzo dynamicznie – w każdym miesiącu wycofywanych jest kilka starych propozycji, a pojawiają się w ich miejsce nowe.

2. Każdy z klientów ma indywidualne potrzeby, co powoduje, że kredyt gotówkowy na 150 tys. zł na 10 lat będzie korzystniejszy w banku A, a już kredyt na wielokrotnie mniejszą kwotę w banku B.

3. Banki oferują kredyty gotówkowe tradycyjnie (dostępny w placówce bankowej) i przez internet. Ten sam kredyt w zależności od formy ubiegania się może być znacznie tańszy (lub droższy).

4. Najważniejsze jest jednak to, że każdy potencjalny kredytobiorca uzyska inną ocenę kredytową (na którą wpływa zdolność i wiarygodność kredytowa), co przekłada się na ostateczne warunki kredytowania.

Gdzie najtańszy kredyt gotówkowy? Spójrzmy zatem na przegląd banków i dostępnych kredytów gotówkowych:

Na co zwracać uwagę przy wyszukiwaniu najtańszego kredytu gotówkowego? Należałoby patrzeć na oprocentowanie, a może porównywać raty kredytowe? O tym więcej poniżej.

W jakim banku najtańszy kredyt gotówkowy?

Nikt nie ma czasu i możliwość, aby porównać kilkadziesiąt ofert kredytów gotówkowych. Możliwości i chęci ograniczają się zaledwie do kilku kredytów, nie więcej z reguły niż 3-4 banki. Ale wbrew pozorom, taka niewielka liczba wystarczy, aby znaleźć korzystną ofertę.

Zostało wspomniane powyżej, że ostateczna oferta kredytowa jest indywidualna, a jej warunki zależą od oceny kredytowej dokonanej przez bank. Oznacza to, że bank przygotowując ofertę bierze pod uwagę Twoja zdolność i wiarygodność kredytowa.

Im będzie to lepsza ocena, to i korzystniejsze warunki kredytu zostaną Tobie zaproponowane, a jednocześnie Twoja pozycja negocjacyjna jest znacznie silniejsza. Może to mieć przełożenie na ostateczne warunki udzielenia kredytu.

W jakim banku najtańszy kredyt gotówkowy? No właśnie, co decyduje o tym, czy kredyt jest tani czy drogi? Należy koniecznie poruszyć kwestię kosztów kredytowych, które zsumowane określają cenę, jaką należy zapłacić za finansowanie.

Na ogólny koszt kredytu gotówkowe wpływa wiele czynników, z których należy wyszczególnić:

 • oprocentowanie nominalne (RSO),
 • prowizja kredytowa za udzielony kredyt,
 • opłaty dodatkowe, np. konieczność wykupienia ubezpieczenia,
 • wysokość kredytu,
 • okres kredytowania,
 • rodzaj rat kredytowych – w przypadku rat malejących koszt odsetek będziemy mniejszy, a tym samym kredyt będzie tańszy, ale należy mieć większą zdolność kredytową niż przy ratach stałych,
 • data wypłaty kredytu.
 • data płatności raty.

Sprawdź i porównaj koszty kredytowe

Nie tylko w przypadku kredytów gotówkowych, ale i innych kredytów i pożyczek, czynnikiem decydującym o atrakcyjności danej oferty, jest najczęściej całkowity koszt kredytu.

”Najczęściej”, ponieważ mogą się znaleźć kredytobiorcy, którzy nie zwracają na to uwagi i szukają innej charakterystyki kredytów.

I aby wybrać korzystniejszy kredyt gotówkowy, to należy zwrócić uwagę na poszczególne elementy kosztów kredytowych oraz na całkowity koszt.

Oprocentowanie kredytu gotówkowego. Odsetki są najczęściej podstawowym kosztem kredytu. Na podstawie oprocentowania – może być stałe lub zmienne – wyliczany jest koszt odsetkowy.

Oprocentowanie stałe – nie zmienia się przez cały czas trwania umowy.
Oprocentowanie a zmienne – może się zmieniać w czasie, w zależności od tego czy stopy procentowe są obniżane czy podwyższane przez NBP.

Prowizja – jednorazowa opłata pobierana przez banki za udzielenie kredytu. Może zostać pobrana przed udzieleniem kredytu lub skredytowana. Przeważnie jej wysokość jest wyliczana jako określony procent od wysokości udzielonego finansowania.

Dodatkowe opłaty związane z udzieleniem kredytu są rzadko pobierane przez banki. Częściej dotyczą one firm pożyczkowych. Ale oczywiście, jakaś dodatkowa opłaty za różne rzeczy, może zostać naliczona.

Ubezpieczenie – nie jest ono obowiązkowe, ale kredytodawca może wymagać jego wykupienia. Polisa ma wpływ na całkowity koszt kredytu. Czy warto z niego skorzystać? Do sprawy należy podejść indywidualnie. Są sytuacje, kiedy warto się nad ubezpieczeniem zastanowić, zwłaszcza, jeżeli jest to większy kredyt z długim okresem kredytowania.

Przy porównywaniu kredytów gotówkowych należy zwracać uwagę na całkowity koszt kredytu (CKK) i RRSO. Wskaźnik RRSO przedstawia procentowo całkowity koszt zobowiązania w ujęciu rocznym do wartości kredytu. Oba czynniki pozwalają określić, która z przedstawionych ofert jest tańsza.

Na CKK składają się takie same koszty jak w przypadku RRSO, z tą różnicą jednak, że jest on wyrażony w złotówkach i zamiast oprocentowania nominalnego wliczone są odsetki. Wszystkie te wartości znajdziemy w formularzu informacyjnym. Jest to dokument, który bank ma obowiązek przekazać przygotowując ofertę i po podpisaniu umowy.

Najtańszy kredyt gotówkowy jaki bank? Wybrane propozycje

Ze względu na elementy, o których zostało wspomniano powyżej, nie można stwierdzić arbitralnie, że w tym o to banku jest najtańszy kredyt gotówkowy, to mimo wszystko warto jest zaprezentować kilka interesujących propozycji.

Z pewnością jedną z najbardziej atrakcyjnych propozycji kredytowych, a właściwie pożyczkowych, jest pożyczka gotówkowa Banku Pekao S.A. bez prowizji.

Już od wielu miesięcy jest to jedna z najlepszych pożyczek bankowych dostępnych na rynku.

Jak prezentuje się RRSO z przykładu reprezentatywnego? RRSO 11,55% przy parametrach:

 • wysokość pożyczki 13 297 zł,
 • liczba rat miesięcznych 38 po ok. 415 zł.
 • całkowity koszt pożyczki 2 505,51 zł.

Oprocentowania jest zmienne i wznosi w stosunku rocznym 10,98%. Prowizja 0 zł.

Wysokość pożyczki gotówkowej: maksymalna 250 000 zł. Okres spłaty można ustalić nawet na 120 miesięcznych rat (powyżej 15 tys. zł).

Ciekawą propozycję, ale pożyczki gotówkowej przez internet przygotował Alior Bank. W tym przypadku również nie ma prowizji, ale od kwoty 100 tysięcy złotych brutto kredytu wymagane jest wykupienie ubezpieczenie od NNW i utraty pracy.

Oprocentowanie nominalne stałe (na podstawie przykładu reprezentatywnego) – 11,90%. Wniosek złożysz ONLINE bez wychodzenia z domu.

Spłata zobowiązania może być rozłożona na minimum 89 dnia, a maksymalnie na 120 miesięcy. Kwota finansowania d0 200 tysięcy złotych.

RRSO pożyczki wynosi 12,57% dla parametrów:

 • wysokość pożyczki 28 400 zł,
 • całkowity koszt pożyczki 8 415,79 zł,
 • okres spłaty 54 miesiące,
 • oprocentowanie stałe11,90%,
 • rata ok. 681 zł.

W banku BNP Paribas dostępny jest kredyt gotówkowy w kwocie od 1000 zł do 230 000 zł. Pożyczyć można od 6 miesięcy do 120 miesięcy. Rozłożenie spłaty powyżej 84 miesięcy (od 85 miesięcy) możliwe jest powyżej 10 000 zł.

Oczywiście pieniądze z kredytu można przeznaczyć na dowolny cel, a oprocentowanie nominalne jest stałe – 10,99% rocznie. Jest to jednocześnie jeden z niewielu kredytów gotówkowych z małym oprocentowaniem i brakiem prowizji.

RRSO kredytu z przykładu reprezentatywnego 11,55%:

 • wysokość kredytu 48 370 zł,
 • czas spłaty: 86 miesięcy,
 • całkowita kwota do zapłaty 70 124, 61 zł,
 • rata ok. 815 zł.

Propozycją kredytu gotówkowego w Santander Bank powinni w szczególności zainteresować się kredytobiorcy szukający kredytu bez zabezpieczenia hipotecznego. Kredyt gotówkowy EKO w Santander Bank, to jeden z największych kredytów gotówkowych na rynku – 300 tysięcy złotych.

Oprocentowanie nominalne roczne 11,99%:

 • stałe dla umów zawieranych do 24 miesięcy,
 • zmienne dla umów od 25 miesięcy.

Prowizja wynosi 11,99%, ale można otrzymać jej zwrot po spełnieniu określonych warunków.

RRSO kredytu wynosi 18,05% dla parametrów:

 • wysokość 36 900 zł,
 • okres spłaty 76 miesięcy,
 • całkowita kwota do zapłaty: 60 010,41 zł,
 • prowizja 5 027,05 zł, odsetki 18 083,36 zł,
 • rata ok. 790 zł.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok