Kredyt gotówkowy do 200 tys. zł maksymalnie do 10 lat

2023-05-23 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy do 200 tys. w banku? To może być również i pożyczka gotówkowa na 200 tys. zł. Niezależnie jednak od tego, jak nazwiemy ten produkt kredytowy na dowolny cel, to i tak rata oraz koszt kredytowy będzie bardzo duży.

kredyt gotówkowy do 200 tys. w banku

W latach 2021-2022 RPP NBP kilkakrotnie podniosła stopy procentowe, co zmieniło diametralnie sytuację na rynku kredytów bankowych. W latach poprzednich niewiele banków miało w swojej ofercie kredyty gotówkowe na 200 tys. zł. Górna granica oscylowała w zakresie 120 – 150 tys. zł.

Obecnie ten maksymalny próg został znacząco podwyższony. Kredyt 200 tysięcy złotych w bankach na dowolny cel już nie szokuje, bo można pożyczyć jeszcze więcej.

Kredyt gotówkowy 200 tys. zł w bankach

Poniżej znajdują się najnowsze propozycje banków, w których można złożyć wniosek kredytowy do 200 tys. zł, ale nawet i na dużo więcej.1

Pamiętajmy, że kredyt gotówkowy w wysokości zbliżonej do 200 tys. zł, to kredyt z wysoką ratą kredytową. Nawet wówczas, kiedy skorzystamy z najdłuższego możliwego okresu kredytowania – 10 lat (120 rat), to rata nie będzie znacząco mniejsza.

Jednocześnie nie można pisać o ratach kredytowych w oderwaniu od kosztów odsetkowych. Długi okres kredytowania przy tak dużym finansowaniu, to znacząca jednak wysokość zapłaconych odsetek.

Kredyt do 200 tys. zł, to duży kredyt i duże wyzwanie dla naszego domowego budżetu, nawet wówczas, kiedy mamy odpowiednią zdolność kredytową. Gdzie najlepiej wziąć kredyt gotówkowy? Konieczne jest dokładne zapoznanie się propozycjami banków i dokonania porównania ofert na kolejnym etapie analizy kredytowej.

Kredyt gotówkowy 200 tysięcy złotych rata kredytowa

Kredyt 200 tys. zł – jaka rata? Symulacja wysokości rat dla kredytu gotówkowego jest konieczna, aby to sprawdzić. Dlaczego symulacja? Ponieważ posługujemy się do jej wyliczenia pewnymi założeniami, a nie dokonujemy prezentacji oferty kredytowej z banku.

Oferta kredytowa jest zawsze indywidualna, to oznacza, że bank musi na samym początku przeanalizować sytuację finansową potencjalnego kredytobiorcy, zanim zaoferuje mu środki pieniężne.

Ale nie ma żadnego problemu, aby orientacyjne takie raty kredytowe przedstawić.

Pozyczka gotówkowa 200 tysięcy złotych: oprocentowanie roczne nominalne 11,75%. Oferta jest promocyjna i bank nie pobiera prowizji, ani ubezpieczenia. Zatem jedynym kosztem będą odsetki.

Wysokość rat równych oraz kosztu całkowitego:

7 lat: 3 503,86 zł – 94 324,52 zł.
8 lat: 3 223,16 zł – 109 423,24 zł.
9 lat: 3 008,72 zł – 124 941,79 zł.
10 lat: 2 840,59 zł – 140 870,70 zł.

kredyt gotówkowy 200 tys. zł raty i koszt odsetek

Kredyt gotówkowy 200 tys. zł: raty i wysokość kosztu odsetkowego. Źródło: kredytyporownywarka.pl
Znacznie mniejszy kredyt gotówkowy? Sprawdź: kredyt 5 tys jaka rata?

Jaki jest tani kredyt na 200 tys. zł?

W wyborze najtańszego kredytu gotówkowego pomoże z pewnością informacja o całkowitym koszcie kredytu (CKK) oraz Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO). Obie informacje znajdziemy w formularzu informacyjnych, który jest zobowiązany przedstawić nam bank, jeszcze przed podpisaniem umowy.

Jeżeli masz przygotowane dwie oferty kredytowe, to nie powinno być raczej problemu ze wskazaniem kredytu tańszego.

Na koszt kredytu, a to on decyduje o cenie kredytu, wpływają oczywiście odsetki, ale również prowizja czy zapłacone ubezpieczenie.

Przy długim czasie spłaty kredytu i wysokim kredycie, to koszt odsetkowy ma najczęściej największy udział w ogólny koszcie kredytu.

kredyt gotówkowy 200 tys. zł koszt całkowity, w tym odsetki i prowizja

Kredyt gotówkowy 200 tys. zł: raty i wysokość kosztu odsetkowego. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Ile trzeba zarabiać żeby dostać 200 tys. kredytu gotówkowego?

Dochód rozporządzalny musi być na wysokim poziomie, aby uzyskać odpowiednio wysokie finansowanie w banku. Nawet wówczas kiedy będzie to kredyt 200 tys. na 10 lat, czyli na 120 miesięczny rat, to niewiele się w tej kwestii zmieni.

Trudno jest podać konkretną kwotą zarobków netto, jaką należy się wykazać przed bankiem. Nie tylko, że każda instytucja inaczej wylicza zdolność kredytową, ale i można sobie wyobrazić sytuację, kiedy zarabiamy 10 tys. zł i spłacamy kilka zobowiązań z łączną ratą 6 tys. zł.

Ok. To zapytajmy orientacyjnie: ile trzeba zarabiać żeby otrzymać kredyt gotówkowy 200 tys. zł? Możliwości uzyskania takiego kredytu zaczynają się od ok. 8 tys. zł zarobków netto. I to zakładając jednocześnie, że osoba wnioskująca nie spłaca innych zobowiązań.

Jakie warunki trzeba spełnić ubiegając się o kredyt na 200 tys. zł?

To, jakie banki można rozpatrywać przy składaniu wniosku kredytowego można sprawdzić powyżej. Ale kto ma szanse kredyt gotówkowy na 200 tys. zł otrzymać?

Niezależnie od rodzaju kredytu i jego wartości, należy wykazać się odpowiednio wysoką zdolnością kredytową i absolutnie pozytywną wiarygodnością kredytową. Bez wysokiej oceny kredytowej żadnego kredytu nie dostaniemy.

Stały i udokumentowany dochód będzie w tym przypadku również niezbędny. Bank musi mieć pewność, że mamy możliwości, aby regulować raty zgodnie z ustalonym terminarzem.

Zazwyczaj banki nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń spłaty zobowiązania poza tymi standardowymi, ale przy 200 tys. zł można jednak spodziewać się, że wymagane będzie wykupienie ubezpieczenia.

Oczywiście w zależności od indywidualnej oceny kredytobiorcy mogą być również wymagane inne dodatkowe dokumenty.

Krótkie podsumowanie

Pożyczka gotówkowa 200 tysięcy złotych, to nie jest maksymalne możliwe finansowanie jakie można pozyskać w ramach tego produktu kredytowego. Podstawowe plusy:

  • Pożyczka na dowolny cel,
  • Bez zbędnych formalności,
  • Długi okres kredytowania do 120 miesięcy,
  • Szybka decyzja kredytowa,
  • Zmienne lub stałe oprocentowanie,
  • Możliwość ubezpieczenia na życie i od utraty pracy.

Pamiętaj Kredyt ze zmiennym oprocentowaniem wiąże się z ryzykiem wzrostu stopy procentowej. Wówczas należy liczyć się z możliwością ponoszenia zwiększonych kosztów miesięcznych. Z drugiej zaś strony, przy obniżce stopy procentowej, zmniejsza się koszt zobowiązania i raty kredytowej.

Czy wiesz, że można skonsolidować również kredyty i pożyczki w jedno duże zobowiązanie? W ten sposób obniżysz ratę i zwiększysz zdolność kredytową. Sprawdź Konsolidacja dużych kredytów.

1 Zgodnie z Ustawą o kredycie konsumenckim, maksymalna kwota kredytu i pożyczki gotówkowej nie można przekroczyć 255500 zł.

4 komentarze do “Kredyt gotówkowy do 200 tys. zł maksymalnie do 10 lat”

  1. Na pewno 200 000 zł kredytu gotówkowego to duży, bardzo duży kredyt! Rata i tak będzie bardzo wysoka czy spłacać będziesz prze z 8 lat czy 10 lat. I tak mało kto ubiega się o taki kredyt gotówkowy i mało kto taki kredyt dostaje. Musisz zarabiać co najmniej 5000 zł netto, aby ratę kredytową spłacać 1500 – 2000 zł, i to licząc, że nie masz żadnych innych zobowiązań kredytowych. Bardziej są to działania marketingowe niż realne potrzeby kredytobiorców. Średnia wartość kredytów gotówkowych jest 10x mniejsza.

  2. Ale wyobrażacie sobie spłacać kredyt gotówkowy na 200 tys. zł przez 10 lat? Rata zdecydowanie większa niż dla kredytu hipotecznego i znacznie droższy.

  3. 200 tys. zł kredytu gotówkowego?! Ja nie mogłam pożyczyć 20 tys zł na remont!!!

  4. Przy tak wysokiej kwocie lepiej jest pomyśleć o pożyczce hipotecznej – nie tylko, że na większą kwotę można wziąć, ale i przede wszystkim na dłuższy czas spłaty, niż tylko 10 lat. Warunek jest oczywiście jeden: posiadanie nieruchomości.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok