Kredyt gotówkowy do 200 tys zł maksymalnie do 10 lat

Kredyt gotówkowy do 200 tys w banku. 200 000 zł to bardzo wysoka kwota kredytu gotówkowego udzielana przez banki, ale wcale nie najwyższa możliwa do uzyskania.

Nie znajdziemy obecnie wyższej kwoty kredytu, chociaż ustawa o kredycie konsumenckim dopuszcza umowę o kredyt w wysokości do 255 550 zł.

Nie każdy jednak bank udziela, aż tak wysokiego kredytu. Zdecydowana większość banków ma w swojej ofercie maksymalny kredyt gotówkowy w granicach 120 000 zł – 150 000 zł. A większość klientów banku nie szuka większego kredytu gotówkowego niż 20000 zł.

Poniżej znajdują się najnowsze propozycje banków, w których można złożyć wniosek kredytowy o kredyt 120 tys. zł – do 250 tys. zł. Pamiętajmy, że kredyt gotówkowy w wysokości zbliżonej do 200 tys zł, to kredyt z wysoką ratą kredytową, nawet wówczas, kiedy skorzystamy z najdłuższego (10 lat) okresu kredytowania.

Stosowne wyliczenia rat i kosztów całkowitych dla kredytów gotówkowych od 100 tys. zł do 250 tys. zł, z oprocentowaniem 8-10-12% znajdziesz w artykule: Duży kredyt gotówkowy.

Podobnie jest z długością okresu kredytowania. Maksymalny to 10 lat, a przy tak wysokim kredycie, opcja dłuższego okresu spłaty byłaby prawdopodobnie lepszą opcją. Z punktu widzenia wysokości rat kredytowych (dłuższy okres kredytowania, to mniejsza rata). Z drugiej jednak strony, długi okres kredytowania, to większe kwota odsetek, które przyjdzie nam zapłacić od pożyczonego kapitału.

Kredyt gotówkowy do 200 tys zł to duży kredyt i duże wyzwanie dla naszego domowego budżetu, nawet wówczas, kiedy mamy odpowiednią zdolność kredytową. Konieczne jest zatem dokładne zapoznanie się propozycjami banków i porównanie kredytów.

Kredyt gotówkowy do 200 tys zł. Przegląd banków

A w jakim banku możemy złożyć wniosek o kredyt gotówkowy do 200 tys zł? Kto ma szanse na kredyt gotówkowy na 200 tys. zł? Niezależnie od rodzaju kredytu i jego wysokości, należy mieć odpowiednią zdolność i wiarygodność kredytową. Bez tego, ani rusz. Żadnego kredytu nie dostaniemy. Istotne jest również to, aby porównać oferty i wybrać opcję najkorzystniejszą. Sprawdźmy zatem krótko które banki dają 200 tys. na korzystnych warunkach.

Kredyt gotówkowy do 200 tys zł

Najczęściej wyszukiwany profil kredytu na duże kwoty:

 • Kwota kredytu do 200 000 zł,
 • Bez zbędnych formalności,
 • Długi okres kredytowania do 120 miesięcy,
 • Szybka decyzja kredytowa,
 • Zmienne oprocentowanie,
 • możliwość ubezpieczenia na życie i od utraty pracy,
 • opcja konsolidacji.

Pamiętaj! Kredyt ze zmiennym oprocentowaniem wiąże się z ryzykiem wzrostu stopy procentowej, a tym samym możliwością ponoszenia w czasie zwiększonych kosztów miesięcznych. Z drugiej zaś strony, przy obniżce stopy procentowej, zmniejsza się koszt zobowiązania.

4 komentarze do “Kredyt gotówkowy do 200 tys zł maksymalnie do 10 lat”

 1. Na pewno 200 000 zł kredytu gotówkowego to duży, bardzo duży kredyt! Rata i tak będzie bardzo wysoka czy spłacać będziesz prze z 8 lat czy 10 lat. I tak mało kto ubiega się o taki kredyt gotówkowy i mało kto taki kredyt dostaje. Musisz zarabiać co najmniej 5000 zł netto, aby ratę kredytową spłacać 1500 – 2000 zł, i to licząc, że nie masz żadnych innych zobowiązań kredytowych. Bardziej są to działania marketingowe niż realne potrzeby kredytobiorców. Średnia wartość kredytów gotówkowych jest 10x mniejsza.

 2. Ale wyobrażacie sobie spłacać kredyt gotówkowy na 200 tys. zł przez 10 lat? Rata zdecydowanie większa niż dla kredytu hipotecznego i znacznie droższy.

 3. 200 tys. zł kredytu gotówkowego?! Ja nie mogłam pożyczyć 20 tys zł na remont!!!

 4. Przy tak wysokiej kwocie lepiej jest pomyśleć o pożyczce hipotecznej – nie tylko, że na większą kwotę można wziąć, ale i przede wszystkim na dłuższy czas spłaty, niż tylko 10 lat. Warunek jest oczywiście jeden: posiadanie nieruchomości.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok