Kredyt gotówkowy do 200 tys. zł w banku

Kredyt gotówkowy do 200 tys. zł w banku? Jest to możliwe oczywiście. Ale czy wiesz, że kredyt gotówkowy oraz pożyczka gotówkowa to jedne z najczęściej wybieranych produktów kredytowych w bankach?

kredyt gotówkowy do 200 tys. zł w banku

A obecnie coraz częściej sięgamy po taki kredyt przez internet. Być może nie jest to kredyt na 200 tys. zł, ale na znacznie niższą kwotę, niemniej jednak: niezależnie od tego w jaki sposób weźmiesz kredyt, pamiętaj, aby porównać dokładnie oferty i nie przepłacaj!.

Kredyt gotówkowy przez internet jest oferowany tylko przez banki oraz SKOK-i. Firmy pożyczkowe udzielają wyłącznie pożyczki.

Już od października 2021 r. RPP NBP podwyższa stopy procentowe, a to wpływa w zasadniczy sposób na maksymalne oprocentowanie kredytów i pożyczek oferowanych przez banki (ale i firmy pożyczkowe i pożyczki niebankowe). Ile wynosi aktualnie maksymalne oprocentowanie w skali roku sprawdzisz TUTAJ.

Należy zdawać sobie sprawę, że oprocentowanie nominalne ma największe znacznie w segmencie średnio i długoterminowych kredytów gotówkowych. Oznacza to, że ceny tych produktów również się zmieniły (przeważnie na korzyść konsumentów).

Im krótszy będzie czas kredytowania, tym po pierwsze zapłacimy mniejsze odsetki, a po drugie procentowy udział odsetek w koszcie całkowitym będzie się zmniejszać.

Stopy procentowe ustalone przez RPP będą obowiązywać z pewnością przez co najmniej kilka miesięcy, do czasu kiedy inflacja „nie wyskoczy w górę„. Pomimo niskich stóp procentowych, należałoby porównać propozycję kredytową z innymi ofertami w bankach. Zwiększamy wówczas szanse na to, że wybierzemy tańszy kredyt.

Tani kredyt gotówkowy do 200 tys. zł

A tak właściwie to co oznacza tani kredyt gotówkowy w internecie, czy w placówce banku? To kredyt z niskim oprocentowaniem nominalnym?

Z pewnością takiego kredytu gotówkowego nie znajdziemy korzystając z rankingów kredytów gotówkowych – subiektywne i mają mało wspólnego z rzeczywistością. Indywidualne warunki kredytowania decydują o ofercie, a temat rankingów kredytowych był wielokrotnie poruszany w serwisie kredytyporownywarka.pl.

W wyborze najtańszego kredytu gotówkowego pomoże z pewnością informacja o całkowitym koszcie kredytu (CKK) oraz Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO). Obie informacje znajdziemy w formularzu informacyjnych, który jest zobowiązany przedstawić nam bank, jeszcze przed podpisaniem umowy.

Na koszt kredytu, a to on decyduje o cenie kredytu, wpływają oczywiście odsetki, ale również prowizja czy zapłacone ubezpieczenie.

Na przykład decydując się na kredyt gotówkowy na 26 500 zł na 60 miesięcy (5 lat), przy oprocentowaniu nominalnym, niewiele niższym od maksymalnie dopuszczalnego, wynoszącym 7,49%, oznacza, że odsetki wyniosą 5 545,88 zł. Jeżeli doliczymy jeszcze prowizję w wysokości 900 zł, to całkowity koszt kredytu wyniesie 6445,88 zł. Czy jest to dużo czy mało? Dowiemy się dopiero wówczas, kiedy porównamy ofertę z taką samą (co do wysokości i czasu kredytowania) w innym banku.

Czy chcesz obniżyć raty kredytów gotówkowych i bierzesz pod uwagę skonsolidowanie kredytów i pożyczek w jedno zobowiązanie? Sprawdź jakie źródła dochodu są akceptowane przez banki dla kredytu konsolidacyjnego.

1 komentarz do “Kredyt gotówkowy do 200 tys. zł w banku”

 1. 27 marca 2022 r. Do 200 tys. zł można ubiegać się w Alior Bank – Pożyczka Internetowa (bez wychodzenia z domu).

  Kredyt gotówkowy do 200 tys. zł w Alior Banku

  – Wysoka kwota – do 200 tys. zł,
  – Długi okres spłaty – do 10 lat,
  – Ubezpieczenie na wypadek utraty pracy i NNW dla kwot powyżej 70 000 zł.

  Informacje o pożyczce na postawie przykładu reprezentatywnego

  – RRSO: 9,04%,
  – Prowizja: 0%,
  – Oprocentowanie zmienne: 8,69%,
  – Całkowita kwota pożyczki: 19 100 zł,
  – Całkowity koszt pożyczki: 4 038,23 zł (odsetki),
  – Całkowita kwota do zapłaty: 23 138,23 zł,
  – 53 raty po 428,49 zł,
  – Ostatnia rata: 428,26 zł.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok