Kredyt gotówkowy dla młodych osób

Kredyt gotówkowy dla młodych osób. Jakie szanse mają młodzi ludzie, aby otrzymać kredyt. Czy mają szansę na taki kredyt i gdzie złożyć wniosek?

kredyt gotówkowy dla młodych osób

BIG InfoMonitor opublikowała badania, w których podaje, że w przedziale między 18 a 26 lat, ponad 160 tys. osób posiada zadłużenie. Głównie są to niespłacone pożyczki i rachunki za usługi telefoniczne.

Jeżeli młoda osoba znajduje się w rejestrze dłużników, np. BIG Info Monitor lub KRD, to uzyskanie pożyczki lub kredytu w banku nie będzie możliwe. Negatywna historia kredytowa to nie tylko brak możliwości zaciągnięcia kredytu gotówkowego, ale i kupna telewizora na raty.

Przed wypełnieniem wniosku do banku, powinniśmy bardzo solidnie czy taki kredyt potrzebujemy i czy nie będzie problemu z jego uregulowaniem w przyszłości. Do każdego produktu finansowego, nawet rozważając założenie rachunku bankowego, należy podchodzić racjonalnie. Pamiętaj, że nawet najmniejsze zadłużenie może spowodować powstanie pętli zadłużeniowej.

1. Oblicz jakie masz wydatki i przychody miesięczne.
2. Nie przekładaj opłat na następny miesiąc. Zaległe rachunki i faktury na łączną kwotę 200 zł, to ryzyko, że trafisz do rejestru dłużników.
3. Rata kredytowa nie może być zbyt dużym obciążeniem dla domowych finansów teraz, jak i za kilka lib kilkanaście miesięcy.
4. Firma pożyczkowa i pożyczki ratalne są droższe niż taka sama pożyczka gotówkowa w banku.

Kredyt gotówkowy dla młodych: kredyt studencki

Kredyt studencki można przeznaczyć na dowolny cel związany ze studiami i utrzymaniem. Jest to kredyt, który cieszy się największą popularnością wśród osób rozpoczynających lub kontynuujących studiowanie. Spłata kredytu jest dotowana przez państwo.

Koszt kredytu studenckiego jest znacznie niższe niż standardowych kredytów i pożyczek gotówkowych.

Kredyt studencki dla kogo?

Z kredytu studenckiego mogą skorzystać studenci:

  • uczelni publicznych i niepublicznych, którzy naukę rozpoczęli przed 25 rokiem życia,
  • studiów doktoranckich,
  • słuchacze akademii wojskowych,
  • słuchacze SGSP.

Kredyt gotówkowy dla młodych pracujących

Jeżeli pracujesz i masz odpowiednio wysokie dochody, odpowiednią zdolność kredytową, to możesz wziąć kredyt gotówkowy w banku. Zarówno w sposób tradycyjny – w oddziale banku, jak i przez internet.

Poniżej znajduje się zestawienie banków, z którymi można się skontaktować w sprawie kredytu lub pożyczki gotówkowej.

Jeżeli nie masz zdolności kredytowej, ale uzyskujesz dochody, to możesz wybrać również pożyczkę pozabankową do 60 dni. W ofercie firm pożyczkowych przez internet znajdziesz pożyczki krótkoterminowe i na raty. Taką pożyczkę można uzyskać szybko i bez zbędnych formalności, ale jest to dużo droższa forma pożyczania pieniędzy niż w banku.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok