Kredyt gotówkowy dla młodych osób

Redakcja: Marek Kamiński. 2024-03-14 – ostatnia aktualizacja

Gdzie po kredyt gotówkowy dla młodych osób, kiedy masz niewiele ponad 21 lat? Jakie szanse mają młodzi ludzie, aby otrzymać kredyt i gdzie złożyć wniosek?
kredyt gotówkowy dla młodych osób
Kredyt gotówkowy dla młodych osób. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Młodzi ludzie się zadłużają i nie spłacają zadłużenia

BIG InfoMonitor opublikował badania, w których podaje, że średnia zaległość przeciętnego niesolidnego dłużnika wśród młodych osób, pomiędzy 18. a 24. rokiem życia wynosi 6 917 zł, u 25-34 latków 16 018 zł. Opóźnienia wynikają m.in. z: płatności rat kredytów (o co najmniej 30 dni), niezapłaconych rachunków za telefony komórkowe oraz polisy ubezpieczeniowe. 1

Jeżeli młoda osoba znajduje się w rejestrze dłużników, np. BIG Info Monitor lub KRD, to uzyskanie pożyczki lub kredytu w banku nie będzie możliwe. Negatywna historia kredytowa to nie tylko brak możliwości zaciągnięcia kredytu gotówkowego, ale i zakupienia sprzętu RTV, AGD na raty.

Zastanów się czy kredyt gotówkowy potrzebujesz

Przed wypełnieniem wniosku do banku, powinniśmy uczciwie sami przed sobą odpowiedzieć na pytanie:

czy taki kredyt na pewno potrzebujesz i czy nie będzie problemu z jego uregulowaniem w przyszłości?

Do każdego produktu finansowego, nawet rozważając założenie rachunku bankowego, aby za jakiś czas wystąpić o otworzenie limitu w koncie, należy podchodzić racjonalnie i na spokojnie.

Pamiętaj, że nawet najmniejsze zadłużenie może spowodować powstanie pętli zadłużeniowej.

1. Oblicz jakie masz wydatki i miesięczne dochody.
2. Nie przekładaj opłat na następny miesiąc. Zaległe rachunki i faktury na całkowitą kwotę zadłużenia co najmniej 200 zł, to ryzyko, że trafisz do rejestru dłużników. 2
3. Rata kredytowa nie może być zbyt dużym obciążeniem dla domowych finansów obecnie, jak i za kilka i kilkanaście miesięcy.
4. Unikaj firm pożyczkowych – pożyczki niebankowe są znacznie droższe niż taka sama pożyczka uzyskana w banku.

Kredyt gotówkowy dla młodych: kredyt studencki

Kredyt studencki można przeznaczyć na dowolny cel związany ze studiami i utrzymaniem. Jest to kredyt, który cieszy się największą popularnością wśród osób rozpoczynających lub kontynuujących studiowanie. Spłata kredytu jest dotowana przez państwo.3

Koszt kredytu studenckiego jest znacznie niższe niż standardowych kredytów i pożyczek gotówkowych.

Kredyt studencki dla kogo?

Z kredytu studenckiego mogą skorzystać studenci:

  • uczelni publicznych i niepublicznych, którzy naukę rozpoczęli przed 25 rokiem życia,
  • studiów doktoranckich,
  • słuchacze akademii wojskowych,
  • słuchacze SGSP.

Kredyt gotówkowy dla młodych pracujących

Jeżeli pracujesz i masz odpowiednio wysokie dochody, odpowiednią zdolność kredytową, to możesz wziąć kredyt gotówkowy w banku. Zarówno w sposób tradycyjny – w oddziale banku, jak i przez internet.

Poniżej znajduje się zestawienie banków, z którymi młoda osoba, zakładając, że masz skończone co najmniej 21 lat, można skontaktować się w sprawie kredytu lub pożyczki gotówkowej.

Jeżeli nie masz zdolności kredytowej, ale uzyskujesz dochody, to możesz wybrać również pożyczkę pozabankową do 60 dni. W ofercie firm pożyczkowych przez internet znajdziesz pożyczki krótkoterminowe i na raty. Taką pożyczkę można uzyskać szybko i bez zbędnych formalności, ale jest to dużo droższa forma pożyczania pieniędzy niż w banku. Taka forma finansowania wydatków konsumpcyjnych nie jest polecana!

Uwaga! Jeżeli na głowie masz już przynajmniej dwa kredyty bankowe i suma rat jest zbyt duża i jest to problem w domowym budżecie, to możesz rozważyć ich skonsolidowanie w jeden kredyt i zmniejszyć ratę poprzez wydłużenie czasu kredytowania. Przeniesienie kredytów do innego banku.

Źródła:

1 Raport InfoDług https://media.big.pl/publikacje/797328/raport-infodlug-w-roku-drozyzny-polacy-zwiekszyli-zaleglosci-o-6-4-mld-zl-do-79-mld-zl.
2 Za co można trafić na listę dłużników i jak z niej zniknąć? https://www.big.pl/baza-wiedzy/za-co-mozna-trafic-na-liste-dluznikow-i-jak-z-niej-zniknac.
3 Kredyty studenckie https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/kredyty-studenckie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok