Kredyt gotówkowy bez prowizji

Kredyt gotówkowy bez prowizjiKredyt gotówkowy bez prowizji w banku. Czy jest możliwe? Tak, i to w kilku bankach. Pozwala to na uzyskanie tańszego kredytu. Należy zawsze jednak sprawdzić również dodatkowe koszty związane z kredytem.

Prowizja za udzielenie kredytu gotówkowego to jedna z kilku opłat pobieranych przez bank. Większość z nas patrzy na oprocentowanie nominalne kredytu, ale to często wysokość prowizji świadczy o tym, czy dany kredyt jest tani czy drogi.

Jej wysokość może być stała lub wyrażona w ujęciu procentowym od wartości udzielonego kredytu. Jest ona płacona przy podpisywaniu umowy kredytowej, podczas uruchomienia kredytu lub wliczona do kredytu lub od odjęta od wypłaconej kwoty.

Warto negocjować wysokość prowizji, bo bank może ją obniżyć (a nawet i z niej zrezygnować) jeżeli np. skorzystamy z innych produktów oferowanych przez bank. Może to być rachunek bankowy, karta kredytowa czy ubezpieczenie kredytu.

Kredyt gotówkowy to nie tylko oprocentowanie nominalne

Ponieważ oprocentowanie nominalne, ze względu na niskie stopy procentowe, nie jest głównym czynnikiem decydującym o koszcie kredytu gotówkowego, powinniśmy zwracać szczególną uwagę na wysokość prowizji.

Ale w taryfach niektórych banków próżno szukać informacji o maksymalnych jej stawkach. Bardzo często jednak znajdziemy informację, że „prowizja jest ustalana indywidualnie”.

Wszelkiego rodzaju opłaty i prowizje, poza odsetkami od kredytu, dają duże możliwości ustalania ceny pożyczanego pieniądze. Szukając kredytów gotówkowych z zerowym oprocentowaniem nominalnym, skazujemy się na wybór niekoniecznie taniego kredytu.

Aby porównać oferty kredytów gotówkowych pod względem kosztów, najlepiej jest zwracać uwagę na całkowity koszt kredytu oraz jego RRSO.

Przegląd kredytów i pożyczek gotówkowych w bankach:

A gdzie skonsolidować kredyty gotówkowe w jeden kredyt? Tutaj będzie pomocne zestawienie kredytów konsolidacyjnych, np. kredyt konsolidacyjny 14 tys zł

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok