Kredyt gotówkowy bez formalności

2022-12-09 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy bez formalności w banku? Niestety, nie ma takiego kredytu, który uzyskamy w banku bez jakichkolwiek formalności. Co najwyżej te formalności mogą być ograniczone do niezbędnego minimum.

kredyt gotówkowy bez formalności

Jakie dokumenty są wymagane przez bank, kiedy ubiegamy się o kredyt gotówkowy?

Przede wszystkim jest to:

1. Dowód osobisty lub paszport. Dokument, który potwierdza naszą tożsamość, wiek oraz narodowość. W przypadku obcokrajowców przebywających w Polsce, wymagany jest paszport oraz karta pobytu.

2. Zaświadczenie o dochodach. Jest to niezbędne, aby obliczyć zdolność kredytową. Dodatkowo wymagana będzie przedstawienie źródła ich uzyskiwania, a w przypadku umowy na czas określony często wymagany jest termin jej zakończenia. Bank może poprosić nas również o dochody współmałżonka lub jego zgodę na zaciągnięcie kredytu.

W przypadku emerytów i rencistów konieczne jest dostarczenie dokumentów w postaci odcinka emerytalnego/rentowego.

Osoby prowadzące działalność gospodarczą dołączają zaświadczenie z ZUS o niezaleganiu ze składkami ubezpieczeniowymi oraz zaświadczenie z US.

3. Wypełniony wniosek kredytowy. We wniosku o kredyt podajemy między innymi kwotę kredytu, o którą się ubiegamy oraz okres kredytowania.

Bank zanim udzieli nam odpowiedzi na pytanie: czy dostaniemy kredyt gotówkowy, musi zbadać naszą zdolność kredytową oraz wiarygodność kredytową w BIK. Dopiero po przeprowadzeniu analizy podejmuje decyzję, czy udzieli nam kredyt czy nasz wniosek zostanie odrzucony.

Sprawdź poniżej, gdzie po kredyt gotówkowy z minimum formalności.

Kredyt gotówkowy bez formalności? Nie. Ale może minimum formalności

Kredyt gotówkowy z minimum formalności oznacza, że cała procedura ubiegania się o kredyt jest ograniczona na niezbędnego minimum.

Znaczna część kredytów i pożyczek gotówkowych, to zobowiązania do 10 tys. zł ze stosunkowo krótkim okresem kredytowania. Bank przy tego rodzaju kredytach przeważnie nie wymaga żadnych dodatkowych zabezpieczeń (poza tymi standardowymi).

Proces wnioskowania o kredyt gotówkowy w banku może potrwać od jednego do kilka dni. Dłuższy czas procesowania przeważnie wynika z faktu, że nie dostarczyliśmy wszystkich wymaganych dokumentów lub źle wypełniliśmy wniosek kredytowy.

Obecnie są takie ułatwienia, że w wielu bankach o kredyt gotówkowy możemy wnioskować przez internet, a całej procedura zaciągania kredytu jest również przeprowadzana online.

Poza kredytem gotówkowym przez internet, znajdziemy także kredyty gotówkowe na oświadczenie. Zamiast dostarczania zaświadczenia o dochodach i zatrudnieniu, bank poprosi nas o osobiste oświadczenie. Jednakże takie kredyt gotówkowy na oświadczenie dotyczy przeważnie tych klientów banków, którzy mają w danym banku konto osobiste i ubiegają się o kredyt w niewielkiej wysokości.

Kredyt gotówkowy bez BIK? Nie ma takiego

Bank zawsze (wynika to z przepisów ustawy) sprawdzi naszą historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). BIK to instytucja, która gromadzi informacje o zaciągniętych przez nas kredytach i pożyczkach.

W ocenie historii kredytowej w BIK brana jest pod uwagę terminowość regulowania zobowiązań, wysyłane zapytania kredytowe do banków czy skłonność do korzystania z produktów kredytowych.

Ocena scoringowa BIK ma decydujące znaczenie o tym, czy kredyt w banku otrzymamy czy nie. Im jest ona wyższa, tym większe mamy szanse na otrzymanie kredytu.

Ocena wiarygodności kredytowej i ocena zdolności kredytowy to dwa czynniki, które zadecydują o ocenie klienta i na tej podstawie bank podejmuje decyzję czy i na jakich warunkach przyzna nam kredyt.

Warto jeszcze nadmienić, że każdy bank nieco inaczej wylicza zdolność kredytową, co może oznaczać, że w jednym banku nasz wniosek może zostać odrzucony, a w innym zaakceptowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok