Kredyt gotówkowy 9000 zł. Oszacowanie rat. Przegląd banków

2024-01-28 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy 9000 zł lub pożyczka gotówkowa na 9000 zł na dowolny cel. Poniżej najnowsze propozycje banków i kredytów oraz pożyczek gotówkowych.

kredyt gotówkowy 9000 zł

Bez znaczenia czy szukamy pożyczki czy kredytu gotówkowego na 9000 zł i przez jaki czas zamierzamy spłacać zobowiązanie, to i tak najważniejszą sprawą jest porównanie ofert bankowych. Pozwoli to znaleźć korzystniejszą propozycję kredytową.

Nawet jeżeli przeanalizujemy tylko dwa kredyty, to można zakładać niemal ze stuprocentową pewnością, że jeden z nich będzie tańszy od drugiego.

Kredyt gotówkowy 9000 zł w bankach

Kredyt 9000 zł nie jest typowym kredytem, ale jego wysokość jest znacznie mniejsza od średniej wysokości na jaki są udzielane bankowe kredyty gotówkowe (ok. 23 tys. zł).

Ale nawet wówczas, kiedy takim finansowaniem będzie zainteresowane tylko jedna osoba, to i tak znajdziesz propozycje.

W jakim banku można złożyć wniosek o kredyt lub pożyczkę gotówkową na 9000 zł, również przez internet? Najnowsze zestawienie banków zostało wyświetlone poniżej – wraz z możliwością wysłania formularza kontaktowego do wybranej instytucji.

Jeżeli spłacasz kilka kredytów gotówkowych, a suma rat kredytowych jest dużym obciążeniem w finansach domowych, zastanów się nad ich skonsolidowaniem. Przeczytaj: Zbyt dużo rat kredytowych? Za wysokie? Jest jedno skuteczne rozwiązanie.

Nie ważne, ile chcesz pożyczyć. Porównaj kredyty

Ponieważ kredyt gotówkowy i pożyczka gotówkowa, to najbardziej popularne kredyty oferowane przez banki, na których zarabiają najwięcej (odsetki, odsetki…), to i mocno promują je w mediach.

Czy sprawdzasz i porównujesz oferty czy tylko zwracasz uwagę na reklamę? Zwłaszcza w okresach przedświątecznych, odnosi się wrażenie, że z takich produktów korzystamy w sposób bezrefleksyjny.

Podejmując decyzję kredytową, nie kieruj się emocjami, tylko czystym rachunkiem ekonomicznym.

Musisz mieć zawsze na uwadze, że zobowiązanie będzie trzeba spłacać niezależnie od tego, czy dysponujesz nadwyżką w domowym budżecie czy ledwo go „spinasz”.

Nie tylko że, przedstawioną ofertę kredytową należy przeanalizować, ale i porównać ją z innymi. Kryterium wyboru powinna być cena, ale nie dla każdego kredytobiorcy jest element najważniejszy.

Ile wynosi rata kredytu gotówkowego na 9000 zł?

Poniżej znajduje się symulacja rat kredytowych. Wyliczenia są przykładowe i niezależnie od tego z jakiego narzędzia na wybranej stronie korzystasz, to i tak będą to wyłącznie szacunki.

Oferta, którą przedstawi bank jest indywidualna i zapewne wyliczenia rat oraz kosztów będą się nieco różnić od tych otrzymanych w kalkulatorach.

Założenia do obliczeń: pożyczka 9 000 zł. Oprocentowanie nominalne w skali roku 11,85%. Występuje tylko koszt odsetkowy.

Czas spłaty: wysokość raty równej – całkowity koszt odsetek.

  • 2 lata (24 m-ce): 423,03 zł – 1 152,75 zł,
  • 30 miesięcy: 348,10 zł – 1 442,90 zł,
  • 3 lata (36 m-cy): 298,28 zł – 1 738,24 zł,
  • 40 miesięcy: 273,45 zł – 1 938,01 zł.
  • 4 lata (48 m-cy): 236,34 zł – 2 344,43 zł.

Pamiętaj, że wysokość raty kredytowej zależy od długości kredytowania. Dłuższy czas spłaty kredytu, tym więcej odsetek od kredytu zapłacimy – dlatego istotne jest oprocentowanie kredytu oraz wybór rat (malejące lub stałe).

Kredyt 9000 zł na 4 lata

Kredyt gotówkowy na 9000 zł na 48 miesięcy. Oprocentowanie 11,85% – roczne nominalne. Nie ma innych kosztów poza odsetkowymi. Raty równe.

Wysokość raty wyniesie 236,34 zł, a wysokość odsetek, które są jednocześnie kosztem całkowitym, to 2 344,43 zł.

kredyt 9000 zł 4 lata odsetki a wysokość kredytu w ujęciu procentowym
Kredyt 9000 zł na 4 lata. Koszt odsetkowy do wysokości kredytu oraz koszt pożyczenia 1 zł kredytu. Źródło: kredytyporownywarka.pl
Przy takim samym czasie spłaty, raty będą znacząco wyższe, jeżeli wybierzemy większy kredyt, np. tak to wygląd przy kredycie gotówkowym na 20 tys. zł 4 lata.

Kredyt 9000 zł na 5 lat

Kredyt gotówkowy na 9000 zł na 60 miesięcy. Oprocentowanie roczne nominalne 11,85%. Jedynym kosztem są odsetki. Obliczenia dotyczą rat równych.

Rata kredytowa wyniesie 199,52 zł, natomiast koszt odsetek w całym okresie kredytowania to 2 971,11 zł.

Czy jest to tani kredyt? Konieczne jest porównanie z innym kredytem. Oczywiście, że jeżeli znajdziemy kredyt z niższym oprocentowaniem (jeżeli będzie to jedyny czynnik kosztowy), to kredyt będzie tańszy. Podobnie za kredyt zapłacimy mniej, jeżeli skrócimy czas spłaty lub/i wysokość finansowania.

kredyt 9000 zł 5 lat koszt odsetek a wysokość kredytu w ujęciu procentowym
Kredyt 9000 zł na 5 lata. Koszt odsetkowy w stosunku do wysokości kredytu. Koszt pożyczenia 1 zł kredytu. Źródło: kredytyporownywarka.pl
Wyliczenia rat przy takim samym czasie spłaty dla innego kredytu: Kredyt gotówkowy na 12000 zł 5 lat.

Kredyt 9000 zł przez internet?

Kredyt przez internet dostępny jest m.in. w propozycji Alior Banku. Po wysyłaniu wniosku kredytowego, przedstawiciel banku przedzwoni do nas, aby potwierdzić dane osobowe.

Proces procesowania odbywa się online oraz telefonicznie.

Co ciekawe Alior ma również internetowy kredyt na skonsolidowanie kredytów gotówkowych: Konsolidacja kredytu Alior Bank.

Pozostałe banki: Santander Consumer Bank (do 30 tys. zł do 6. lat), Citi Handlowy, PKO BP dla nowych klientów, Bank Millenium, Równoratka ze stałym oprocentowaniem w Santander Consumer Bank.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok