Kredyt gotówkowy 90 tysięcy złotych

Redakcja: Marek Kamiński. 2024-06-17 – ostatnia aktualizacja. Wiarygodne źródło informacji Artykuły w serwisie KredytyPorownywarka.pl są starannie opracowywane przez doświadczonych autorów, bazując na wiarygodnych źródłach. Wykorzystujemy dane z renomowanych raportów branżowych, analiz rynkowych oraz opinii ekspertów finansowych. Nasze publikacje mają charakter informacyjny i edukacyjny, nie są poradami inwestycyjnymi ani rekomendacjami finansowymi. Dążymy do dostarczania czytelnikom rzetelnej wiedzy, pomagającej w podejmowaniu świadomych decyzji finansowych..

Kredyt gotówkowy 90 tysięcy złotych w banku. A może pożyczka gotówkowa na 90 tys zł na dowolny cel? Gdzie po taki kredyt? W jakim banku jest najkorzystniejsza propozycja bankowa?
kredyt gotówkowy 90 tysięcy
Kredyt gotówkowy 90 tysięcy złotych. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Tani kredyt gotówkowy na 90 tysięcy to jest to, czego potrzebujesz. Nie jest to zdecydowanie małe finansowanie. Maksymalny okres kredytowania w przypadku kredytów gotówkowych to 10 lat. Przy tak wysokim kredycie, nawet przy maksymalnym okresie kredytowania, rata kredytowa przekroczy 1000 zł. Również koszt kredytowy będzie bardzo duży.

Poniżej znajdują się propozycje banków, w których o taki kredyt możemy zapytać. Wystarczy wysłać krótki formularz kontaktowy do banku i poczekać na kontakt telefoniczny z doradcą bankowym.

W jakim banku wziąć kredyt gotówkowy na 90 tys. zł?

Przede wszystkim należy sprawdzić w jakim banku są propozycje. Następnie należy porównać kredyty, aby znaleźć najbardziej korzystną ofertę.

Propozycji kredytów gotówkowych w bankach jest całkiem sporo. I to nawet taki kredyt na 90 tysięcy można wziąć przez internet! Nie powinniśmy jednak wybierać pierwszego lepszego banku, ale:

  • zapoznać się z propozycjami kredytów,
  • skontaktować się z minimum dwoma,
  • przeprowadzić analizę kosztów kredytowych.

W jakim banku zapytać? Najnowsze zestawienie kredytów gotówkowych:

Ile wynosi rata kredytu 90 tysięcy?

Kredyt na 90 tys. zł i rata kredytowa? Wysokość raty, poza samą wysokością finansowania, zależy również m.in. od:

  • czasu kredytowania,
  • warunków przedstawionych w ofercie,
  • rodzaju wybranych rat kredytowych (malejące lub stałe).

I tym samym porównywarka kredytów gotówkowych i inne kalkulatory szacujące raty, nie wyliczą ich dokładnie. Zrobi to bank, jeżeli zaprezentuje ofertę, ale przed tym sprawdzi zdolność i wiarygodność kredytową.

Rata kredytu na 90 tysięcy może zostać jednak obliczona przy ustaleniu pewnych założeń. I tak na przykład oprocentowanie nominalne roczne wynosi 10,99%. Prowizja 0%. Nie ma ubezpieczenia.

Czas kredytowania w latach: wysokość raty równej – koszt odsetkowy (całkowity) kredytu.

7 lat: 1 540,55 zł – 39 405,87 zł.
8 lat: 1 413,27 zł – 45 674,20 zł.
9 lat: 1 315,83 zł – 52 109,64 zł.
10 lat: 1 239,24 zł – 58 708,88 zł.

Kredyt gotówkowy 90000 zł na 10 lat

Nie jest oczywiście zaskakujące, że z każdym rokiem (12 miesięcy) rata będzie coraz mniejsza. Jednak koszt odsetkowy będzie większy. Konsekwencją zmniejszenia raty o prawie 200 zł (z 8 do 10 lat) jest wzrost kosztów odsetkowych o 13 tys. zł.

Kredyt 90000 zł na 10 lat, to zdecydowanie mniejsza rat niż na przykład przy siedmiu latach, ale im dłuższy czas kredytowania, to oczywiście taki kredyt musi być droższy. Więcej odsetek zostanie zapłaconych.

Wysokość raty kredytowej musi być również dobrze dopasowana do budżetu. Jeżeli będzie zbyt wysoka, to wzrost wydatków w przyszłości spowoduje problemy z płynnością. A nie ma przecież sensu już za kilka miesięcy szukać banku z opcją konsolidacji zobowiązań.

Jeżeli już teraz bierzesz pod uwagę połączenie kredytów, aby zmniejszyć ratę, to zapoznaj się z pożyczkami i kredytami konsolidacyjnymi.

Kredyt gotówkowy – to musisz uwzględnić

Kredyty gotówkowe (pożyczki gotówkowe) są przeznaczone dla osób fizycznych, które posiadają pełną zdolność do czynności prawnych. Kredyt gotówkowy mogą uzyskać wyłącznie osoby, które uzyskały pozytywną ocenę kredytową na podstawie analizy ryzyka kredytowego, co do możliwości spłaty zaciągniętego zobowiązania.

Minimalny dochód, aby uzyskać kredyt gotówkowy zależy od wnioskowanej kwoty i okresu kredytowania. Ma on istotny wpływ na wyliczenie zdolności kredytowej. Przy wyliczeniu zdolności kredytowej, od dochodu bank odlicza m.in.: koszty utrzymania, spłacane kredyty i pożyczki, alimenty itp.

Każdy z banków wylicza zdolność kredytową w podobny sposób, to jednak przypisują one różne wagi czynnikom, które są brane pod uwagę. Dlatego może się zdarzyć, że w jednym banku nasz wniosek zostanie odrzucony ze względu na niską zdolność kredytową, w innym wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony.

Z tego powodu kalkulatory do wyliczania zdolności kredytowej, są mało użyteczne.

Jaki jest maksymalny wiek kredytobiorcy? Uzależniony jest od banku i konkretnej oferty. Górna granica to ok. 70-75 lat. Kontaktując się z bankiem, wystarczy zapytać o kwestę wieku.

Czy należy określać cel kredytu gotówkowego?

Ponieważ kredyty gotówkowe są kredytami celowymi, to informacja o przeznaczeniu kredytu musi znaleźć się w umowie. Ale bank nie sprawdza tej informacji i jej nie weryfikuje.

Potocznie kredyt gotówkowy jest zamiennie używany z pożyczką gotówkową. A tylko pożyczka gotówkowa może być przeznaczona na dowolny cel i nie jest wymagane podawanie informacji na co zamierzamy przeznaczyć pieniądze.

Pożyczka została zdefiniowana w Kodeksie Cywilnym.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok