Kredyt gotówkowy 80000 zł

2023-09-10 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy 80000 zł. Przegląd banków i kredytów gotówkowych. Przy tak dużym kredycie, istnieje możliwość zaciągnięcia zobowiązania nawet i na 10 lat. Jest to 120 rat kredytowych. Co więcej, jest również możliwość skorzystania z opcji online. Poniżej znajduje się zestawienie banków i kredytów gotówkowych.

kredyt gotówkowy 80000 banki

Najważniejsze pytanie, to gdzie wziąć kredyt gotówkowy na 80000 zł? Jedno z najważniejszych. Jeżeli ważna jest cena, to oczywiście szukamy banku, w którym jest najtańsza oferta kredytowa.

Poniżej można sprawdzić nie tylko propozycje kredytów gotówkowych tradycyjnych, ale również i tych udzielanych przez internet. Pamiętajmy, że tylko porównanie kredytów i pożyczek gotówkowych pozwala na wyszukanie najlepszego kredytu gotówkowego.

Ponieważ nie mamy możliwości, ale i czasu na sprawdzenia i porównanie wszystkich dostępnych kredytów gotówkowych w bankach, to należy skupić się na kilku najlepszych propozycjach.

Plusem poniższego zestawienia jest to, że po wysłaniu wniosku kontaktowego, to bank do nas przedzwoni i przedstawi wstępną ofertę (ale przed tym sprawdzi czy mamy zdolność kredytową). Nie musimy zatem „biegać” po placówkach bankowych i zbierać oferty.

Pamiętaj, że z praktycznie każdym banków możesz się skontaktować, jeżeli jesteś zainteresowany kredytem gotówkowym na 80000 zł.

”Praktycznie z każdym”, bo niektóre banki oferując np. kredyt gotówkowy przez internet ustalają górną granicę kredytowania, zwłaszcza dla nowych klientów.”

Propozycja jest jednak zawsze ogólna – kierowana do każdego potencjalnego klienta banku. Natomiast ofertę bank przedstawia po dokonaniu analizy ryzyka kredytowego.

Kredyt gotówkowy 80000 zł. Tani przede wszystkim…

Oprocentowanie nominalne kredytów wpływa na wysokość odsetek od kredytu. Ile wynosi obecnie oprocentowanie kredytów gotówkowych? Nie ma jednego ustalonego dla wszystkich banków. Jest to jeden z tych elementów, z którego banki aktywnie korzystają przy zdobywaniu nowych klientów.

Maksymalne oprocentowanie nominalne nie może być większe od 4-krotności stopy kredytu lombardowego i obecnie (stan na 2023 r.) jego maksymalna wartość nie może być większa niż 19,00% w skali roku.

Generalnie obecne oprocentowanie kształtuje się w granicach 9-14%. Znacznie wyższe jest oprocentowanie limitów w kontach i kartach kredytowych.

Warto zwrócić uwagę i pamiętać, że nawet niewielka różnica w oprocentowaniu nominalnym w przypadku dużych kredytów gotówkowych, a takim jest kredyt gotówkowy na 80000 zł, i przy długim czasie kredytowania, będzie miało przełożenie na wysokość zapłaconych odsetek.

Oprocentowanie nominalne nie musi być jedynym kosztem kredytowym, ale w dużym stopniu determinuje jego cenę. Poza odsetkami naliczona zostać może prowizja, opłaty dodatkowe czy konieczne będzie wykupienia ubezpieczenia.

Porównanie kredytów gotówkowych na 80000 zł

Przy porównywaniu kosztów kredytowych, konieczne jest zwrócenie uwagi zarówno na całkowity koszt kredytu (CKK), jak i jego RRSO (Rzeczywista Roczne Stopa Oprocentowania).

Zasada jest bardzo prosta: im mniejsze RRSO i CKK, to kredyt jest tańszy. Oczywistym jest, że im mniejsze będą koszty kredytowe, to i kredyt będzie korzystniejszy, a i rata kredytowa będzie mniejsza.

Jednak porównanie kredytów musi dotyczyć takiego samego kredytu co do wysokości, okresu spłaty i rodzaju rat.

Na przykład kredyt gotówkowy 80000 zł na 63 równe raty kredytowe w banku A i B.

Ile wyniesie rata kredyt gotówkowy 80000 zł?

O tym zadecyduje poza ofertą kredytową, również i wspomniany czas kredytowania. Żaden kalkulator kredytowy nie wylicza dokładnie wysokości rat. Nawet te udostępnione na stronach banków.

Nie jest to możliwe z kilku przyczyn, ale jedną z najważniejszych jest to, że oferta kredytu jest indywidualna. Oznacza to, że bank musi zbadać zdolność kredytową i wiarygodność kredytową, a dopiero potem prezentuje ofertę.

Jednak wysokość rat można oszacować przy uwzględnieniu określonych założeń. I takie wyliczenia są udostępnione poniżej.

Oprocentowanie roczne 11,72%. Prowizja 0 zł. Kredyt bez ubezpieczenia. Odsetki kredytowe są jedynym kosztem, a wyliczenia dokonana są dla rat równych.

Kredyt gotówkowy 80000 zł: czas kredytowania – wysokość raty oraz koszt odsetkowy.

  • 6 lat (72 miesiące): 1 552,39 zł – 31 772,17 zł.
  • 7 lat (84 miesięcy): 1 400,27 zł – 37 622,47 zł.
  • 8 lat (96 miesięcy): 1 287,95 zł – 43 643,32 zł.
  • 9 lat (108 miesięcy): 1 202,14 zł – 49 831,31 zł.
  • 10 lat (120 miesięcy): 1 134,86 zł – 56 182,70 zł.

Im dłużej będziemy spłacać kredyt gotówkowy (maksymalny czas wynosi 10 lat), to oczywiście rata będzie mniejsza, ale więcej odsetek zapłacimy za pożyczony kapitał. Rata musi być odpowiednio dopasowana na do naszych możliwości finansowych, aby nie była zbyt wysoka i zbyt niska.

Dział: kredyty gotówkowe. Temat: Kredyt gotówkowy 80000 zł.
Aktualizacja wpisu 10 września 2023 r.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok