Kredyt gotówkowy 8000 zł? W jakim banku?

Redakcja: Marek Kamiński. 2024-06-17 – ostatnia aktualizacja. Wiarygodne źródło informacji Artykuły w serwisie KredytyPorownywarka.pl są starannie opracowywane przez doświadczonych autorów, bazując na wiarygodnych źródłach. Wykorzystujemy dane z renomowanych raportów branżowych, analiz rynkowych oraz opinii ekspertów finansowych. Nasze publikacje mają charakter informacyjny i edukacyjny, nie są poradami inwestycyjnymi ani rekomendacjami finansowymi. Dążymy do dostarczania czytelnikom rzetelnej wiedzy, pomagającej w podejmowaniu świadomych decyzji finansowych..

Kredyt gotówkowy 8000 zł? W jakim banku zapytać? Ewentualnie może to być również pożyczka gotówkowa bankowa z przeznaczeniem na dowolny cel. Poniżej możesz się zapoznać z najnowszymi propozycjami finansowymi.
kredyt gotówkowy 8000 zł
Kredyt gotówkowy 8000 zł. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Im mniejsza rata, tym tańszy kredyt?

Chcąc dokonać najlepszego wyboru banku, nie powinniśmy skupiać się wyłącznie na wysokości raty kredytowej, która to nie odzwierciedla tego czy dany kredyt jest tani czy drogi.

Oczywiście jej wysokość jest istotna, ponieważ wpływa na stronę wydatkową w domowym budżecie, ale wybór banku tylko na podstawie kalkulatora kredytowego, nie wydaje się najlepszym sposobem. Przykładowe wyliczenia rat kredytowych na 8000 zł znajdują się poniżej.

Wyszukując i porównując oferty kredytowe należy zwracać uwagę na koszty całkowite kredytu i RRSO. Im są one mniejsze przy jednakowych parametrach kredytu (wysokość, czas spłaty, rodzaj rat), tym finansowanie będzie tańsze.

Przegląd banków. Kredyt gotówkowy na 8000 zł

To jest niezwykle ważne pytanie: jaki bank wybrać? Ze względu na fakt, że propozycji jest całkiem dużo, może się to wydać dość karkołomnym zadaniem. Ale nie jest to, aż tak problematyczne, jeżeli na początku:

  • zapoznamy się z propozycjami,
  • następnie z listy wybierzemy dwa, góra trzy banki, z którymi skontaktujemy się w sprawie finansowania.

Dopiero wówczas, na podstawie otrzymanych formularzy informacyjnych, można oferty porównać i dokonać słusznego wyboru.

Poniżej zapoznasz się z propozycjami banków, w których znajdziesz również kredyt gotówkowy na 8000 zł.

Odpowiednia ocena kredytowa

Ocena, którą wystawi bank na podstawie analizy zdolności i wiarygodności kredytowej jest ważna, ponieważ zadecyduje nie tylko o zaakceptowaniu lub odrzuceniu wniosku. Dobra ocena scoringowa, to również większa szansa na uzyskanie lepszych warunków kredytowania.

Przy niewystarczającej zdolności kredytowe lub gorszej ocenie wiarygodności kredytowej, można ewentualnie zwrócić się o pożyczkę do firmy pożyczkowej. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, bo o ile jeszcze taką pożyczkę na raty na kilkanaście miesięcy można wyszukać, to jednak koszt całkowity będzie znacznie większy niż w banku.

Twoja zdolność kredytowa określa maksymalną wartość kredytu, o który możesz ubiegać się w banku. Im wyższa zdolność kredytowa, tym więcej możesz pożyczyć. UWAGA! W każdym z banków możesz mieć inną zdolność kredytową!

Jaka będzie rata dla kredytu na 8000 zł?

Zła wiadomość jest taka, że jej wysokość dokładnie wyliczy bank przy prezentowaniu oferty. Chcesz skorzystać z kalkulatora rat kredytu gotówkowego? Oczywiście, że możesz, tylko musisz wziąć pod uwagę to, że otrzymasz wyliczenia mocno oszacowane.

Spowodowane jest to tym, że takie narzędzia nie uwzględniają oceny dokonanej przez bank.

Natomiast dobra wiadomość jest taka, że ratę można obliczyć, jeżeli zostaną przyjęte określone założenia.

Aby było mało skomplikowanie, przyjmijmy, że jest to kredyt gotówkowy na 8000 zł z oprocentowaniem 12,10% w skali roku. Nie ma innych kosztów poza odsetkami.

Jak przedstawia się wysokość rat równych i kosztu odsetkowego? Poniżej zostały zaprezentowane wyliczenia:

  • 24 miesiące: – 376,96 zł – 1 047,08 zł.
  • 36 miesięcy: – 266,10 zł – 1 579,48 zł.
  • 48 miesięcy: – 211,06 zł – 2 131,06 zł.
  • 60 miesięcy: – 178,36 zł – 2 701,61 zł.

Dalszych obliczeń nie ma sensu robić, ponieważ różnice w ratach będą coraz mniejsze.

Maksymalny czas spłaty dla kredytów i pożyczek gotówkowych to 10 lat – 120 rat miesięcznych.

Niezależnie od tego jaki kredyt wybierzemy, musimy brać pod uwagę, że im dłuższy czas spłaty zobowiązania, tym mniejsza rata, ale większy koszt kredytu – zapłacimy więcej odsetek.

kredyt 8000 zł zależność raty i odsetki
Kredyt 8000 zł zależność raty i odsetki. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok