Kredyt gotówkowy 8000 zł 4 lata

2023-05-15 – ostatnia aktualizacja

Gdzie po kredyt gotówkowy na 8000 zł na 4 lata?. Sprawdź poniżej najnowszy przegląd banków oraz możliwość sfinansowania dowolnego celu kredytowania. Symulacja rat kredytowych pozwoli lepiej zorientować się w obciążeniu domowego budżetu.

kredyt gotówkowy 8000 zł 4 lata

W jakim banku zapytać o kredyt 8000 zł na 4 lata?

Kredyt gotówkowy na 8 000 złotych na 4 lata? Jeżeli jesteś zainteresowany takim konkretnym produktem, to poszukiwania należy zacząć od zapoznania się propozycjami kredytowymi.

Można to zrobić poniżej: kredyty i pożyczki gotówkowe – na różne maksymalne kwoty, z różnym czasem spłaty i kanałem dystrybucji (standardowe i przez internet). Nie powinieneś skupiać uwagi wyłącznie na banku, który prowadzi Twój rachunek osobisty. Bardzo często lepsze warunki kredytowania – w promocji – znajdą nowi klienci.

Poniżej prezentacji znajdziesz wyliczenia rat dla kredytu gotówkowego 8000 zł na 48 miesięcy (4 lata) oraz informacje dotyczące tego, na co zwrócić uwagę, aby wybrać tańszy kredyt.

Szybka decyzja, to niekoniecznie najlepszy wybór

Szybkie podjęcie decyzji o wyborze banku nie jest sprawą trudną, ponieważ jest ich całkiem dużo. Znacznie trudniejsze, ale nie niemożliwe, jest wyszukanie w miarę najtańszej opcji. Nie wystarczy bowiem jedno kliknięcie i pobieżne zapoznanie się z propozycją. Dobrze byłoby, aby przeanalizować przynajmniej dwie oferty, które przedstawią nam dwa różne banki.

Jakie jest najważniejszy parametr porównujący kredyty pod względem ceny? Oczywiście jest to koszt całkowity kredytu. Można również sprawdzić ile wynosi RRSO takiego kredytu, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania.

Kredyt gotówkowy nie jest za darmo

Na całkowity koszt kredytu, to jest ten, podawany w złotówkach, składają się przede wszystkim:

  • odsetki,
  • prowizja,
  • koszty dodatkowe.

Odsetki zostaną z pewnością naliczone, a ich całkowita wysokość zależy m.in. od zaoferowanego oprocentowania nominalnego kredytu, wysokości kredytu i czasu spłaty oraz rodzaju rat, które mogą być malejące lub stałe.

Jeżeli wszystkie koszty, które musimy ponieść na rzecz banku zostaną podliczone wyjdzie nam koszt całkowity, czyli cena, którą musimy zapłacić za pożyczenie pieniędzy.

kredyt gotówkowy i całkowita kwota do zapłaty

Kredyt gotówkowy i całkowita kwota do zapłaty. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Nie trzeba dodawać, że im mniejszy jest koszt, to tym samym i mniej zapłacimy za pożyczenie np. 8000 zł na 4 lata.

RRSO również prezentuje całkowity koszt zobowiązania, z tym że, zamiast odsetek wliczane jest oprocentowanie nominalne. Wyliczenia zaprezentowane są w procentach z uwzględnieniem całkowitej wysokości kredytu w stosunku rocznym.

Jaka będzie rata dla kredytu gotówkowego 8000 zł na 4 lata?

Ile wyniesie rata kredytowa dla kredytu gotówkowego na 8 000 zł na 48 miesięcy? Odpowiedź jest prosta: to zależy od ostatecznie przygotowanej oferty kredytowej przez konkretny bank. Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy kredytowej przedstawi ofertę. I wówczas można dokonać symulacji spłaty raty i dowiedzieć się, jaką kwotę całkowitą będziesz musiał oddać.

Kalkulatory, również na stronach bankowych, szacują raty i koszty. Nie podają dokładnych wyliczeń.

Przyjmując jednak określone założenia dotyczące kredytu ratę można obliczyć:

  • Kredyt gotówkowy 8000 zł.
  • Czas spłaty 4 lata – 48 miesięcznych rat kredytowych.
  • Raty równe.
  • Prowizja 0%, brak ubezpieczenia, jedynym kosztem są odsetki.

Dla poniższych wartości oprocentowania nominalnego w skali roku, wysokość raty i kosztów odsetkowych prezentują się następująco:

9,99%: 202,86 zł – 1 737,39 zł.
11,85%: 210,08 zł – 2 083,93 zł.
12,49%: 212,60 zł – 2 204,82 zł.

Różnice w ratach przy takim oprocentowaniu są niewielkie, ale w koszcie zapłaconych odsetek są już mocno zauważalne. I to z tego powodu, lepiej jest porównać kredyty (nawet tylko dwa), aby nie być skazanym na łut szczęścia, ale dokonać świadomego wyboru.

Nieco większy kredyt, ale z takim samym czasem spłaty? Porównaj wyliczenia rat: Kredyt gotówkowy 10 tys. zł 4 lata.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok