Kredyt gotówkowy 80 tysięcy złotych

2024-01-28 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy 80 tysięcy złotych może być wykorzystane na dowolny cel. Jest to popularny produkt finansowy, który znajdziemy zarówno w bankach komercyjnych, jak i spółdzielczych.

kredyt gotówkowy 80 tysięcy złotych

Gdzie po taki kredyt gotówkowy? Bez odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej, nie mamy większych szans na uzyskanie finansowania na 80 tys. zł. Ale tę kwestię może ocenić wyłącznie bank dokonując analizy kredytowej.

Kredyt gotówkowy na 80 tysięcy złotych, a jest to duże finansowanie, może zostać przeznaczone na wyższe wydatki, takie jak:

 • uzupełnienie brakujących środków do zakupu nieruchomości, kiedy nie chcemy korzystać z kredytu hipotecznego,
 • remont domu lub mieszkania,
 • zakup samochodu.

Jak wziąć kredyt gotówkowy na 80 tysięcy złotych?

Aby wziąć kredyt gotówkowy w banku, należy spełnić określone warunki:

 • musisz być osobą pełnoletnią z pełną zdolnością do podejmowania czynności prawnych,
 • wymagane jest stałe i udokumentowane źródło dochodu,
 • odpowiednia zdolność kredytową – jest to zdolność do spłaty kredytu wraz z odsetkami w ustalonych miesięcznych ratach,
 • miejscem zamieszkania i uzyskiwania dochodów jest Polska.

Jak otrzymać kredyt gotówkowy? Wniosek o kredyt gotówkowy można złożyć w banku przez internet, w oddziale, telefonicznie, a nawet korzystając z aplikacji mobilnej na telefon (Jak wziąć mobilną pożyczkę w Raiffeisen Digital Bank).

Proces ubiegania się o kredyt zwykle przebiega następująco:

1. Złożenie wniosku o kredyt. Należy w nim określić m.in. wysokość kredytu, jaki jest potrzebny.
2. Sprawdzenie przez bank zdolności kredytowej, wiarygodności kredytowej (BIK i inne bazy).
3. Wydanie decyzji.
4. Jeżeli jest pozytywna, to można podpisać umowę kredytową.
5. Wypłata kredytu w formie gotówkowej lub bezgotówkowej na wskazany rachunek.

Gdzie po kredyt gotówkowy 80 tys. zł?

Propozycję kredytów gotówkowych można znaleźć np. w bankach komercyjnych. Nie tylko należy zapoznać się z różnymi propozycjami, ale i porównać przedstawione indywidualnie oferty. To pozwali znaleźć najbardziej korzystną ofertę.

Dobrym sposobem, aby rozpocząć porównywanie kredytów gotówkowych jest zestawienie aktualnych kredytów i pożyczek gotówkowych.

Z takiej listy można wybrać banki, do których zostanie wysłany wniosek kontaktowy. Kredyty gotówkowe w kwocie 80 tysięcy złotych są dostępne m.in. w bankach:

Ile kosztuje kredyt gotówkowy na 80 tysięcy złotych?

Koszt kredytu gotówkowego na 80 tysięcy zł nie będzie najmniejszy, nawet wówczas, kiedy przyjęlibyśmy maksymalny czas kredytowania – 10 lat. Całkowity koszt zależy od wielu czynników:

 • warunki kredytowania: oprocentowanie i koszty dodatkowe,
 • liczba miesięcznych rat,
 • rodzaj rat kredytowych – stałe lub malejące.

Suma wszystkich kosztów poniesionych na rzecz kredytodawcy, to cena za pożyczony kapitał. A im mniejszy jest koszt, to i mniej musimy oddać do banku, no i mniejsza rata. Dlatego zawsze warto jest poświęci trochę czasu, aby porównać oferty przynajmniej dwóch banków.

Niekoniecznie najlepszym sposobem na porównywanie ofert kredytów gotówkowych jest kalkulator kredytowy kredyt gotówkowy. A to z tego powodu, że obliczenie wysokości raty i całkowitego kosztu mają wyłącznie charakter szacunkowy.

Jaka będzie rata kredytu na 80 tysięcy?

Ile wyniesie rata kredytowa w zależności od długości kredytowania? Poniżej znajduje się wyliczenia rat kredytowych. Kredyt gotówkowy 80 tysięcy założenia: oprocentowanie nominalne 11,89%, prowizja 0 zł, brak ubezpieczenia.

Wysokość rat równych i kosztów odsetkowych:

 • 6 lat: 1 559,44 zł – 32 279,89 zł.
 • 7 lat: 1 407,52 zł – 38 231,42 zł.
 • 8 lat: 1 295,40 zł – 44 358,12 zł.
 • 9 lat: 1 209,78 zł – 50 656,41 zł.
 • 10 lat: 1 142,69 zł – 57 122,34 zł.

Oczywiście jest to tylko symulacja rat kredytowych. Ile faktycznie wyniesie rata kredytowa będzie zależeć i od oferty kredytowej banku, jak i… od nas samych. Tak. Im lepszą ocenę scoringową otrzymamy w banku, tym na lepszy kredyt możemy liczyć. Dodatkowo pamiętajmy, że zawsze można postarać się negocjować warunki kredytowania.

Kredyty gotówkowe na 80 tysięcy złotych – kiedy warto je wziąć?

Na skorzystanie z opcji kredytu gotówkowego, a zwłaszcza na dużą kwotę i z długim okresem spłaty, nie ma dobrego momentu. Jest to duże zobowiązanie, które należy spłacać przez kilkadziesiąt miesięcy. Konieczne jest, aby przed zaciągnięciem finansowania, dokładnie przeanalizować swoją obecną sytuację finansową.

Kredyt gotówkowy na 80 tysięcy:

 • maksymalny czas kredytowania to nawet i 10 lat.
 • im dłuższy okres kredytowania, to tym rata będzie mniejsza, ale wzrasta całkowity koszt kredytu ze względu na koszt odsetek.
 • wybierając krótszy czas spłaty kredytu lub raty malejące, wymagana będzie większa zdolność kredytowa,
 • dostępny zarówno tradycyjnie w oddziale banku, jak i przez internet.

Jeżeli obawiasz się o stabilność źródła dochodu w dłuższej perspektywie, spłacasz inne zadłużenia, to należy rozważyć, czy wzięcie nowego zobowiązania nie zachwieje stabilnością budżetu domowego i nie utrudni regulowania wszystkich innych zobowiązań i płatności stałych.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok