Kredyt gotówkowy 75 tysięcy złotych

2024-03-14 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy 75 tysięcy złotych w banku? Sprawdź gdzie po pożyczkę gotówkową w banku na 75 tys. zł na dowolny cel. Porównanie kredytów i pożyczek bankowych.
kredyt gotówkowy 75 tysięcy złotych
Kredyt gotówkowy 75 tysięcy złotych. Źródło: kredytyporownywarka.pl


Kredyt gotówkowy na 75 tys. zł jest udostępniany przez większość banków, ale nie oznacza to, że każdy może go bez problemu otrzymać. Trzeba nie tylko spełnić warunki stawiane przez bank, ale i mieć wysoką zdolność kredytową.

Aby znaleźć tani kredyt gotówkowy na 75 tys zł, to należy porównać koszty kredytowe oraz RRSO. Rata, pomimo, że jej wysokość jest znaczna, nawet wybierając najdłuższy okres kredytowania, ma drugorzędne znaczenie.

Kredyt gotówkowy 75 tys zł porównanie banków

Banki posiadają bardzo urozmaiconą ofertę zwłaszcza jeżeli chodzi o kredyty i pożyczki gotówkowe. Różnice zawsze są w kosztach ich uzyskania, na które mają wpływ prowizja, odsetki, ubezpieczenie i inne koszty. Poniżej znajduje się zestawienie kredytów i pożyczek gotówkowych w bankach.

Wybierając kredyt gotówkowy należy zwrócić uwagę oczywiście na wysokość raty, która nie może być nie zbyt duży obciążeniem dla domowego budżetu. Ale wysokość raty to nie wszystko. Nie zawsze uwzględnia ona prowizję czy składkę ubezpieczeniową.

Należy zawsze porównywać kredyty biorąc pod uwagę koszt całkowity kredytu lub RRSO.

Jaka rata dla kredytu na 75 tysięcy?

To jak się kształtują raty kredytowe? Wyliczenia szacunkowe dla różnych okresów kredytowania. Przyjęte założenia: oprocentowanie roczne nominalne 11,29% przy ratach równych. Odsetki są jedynym kosztem kredytu.

Wysokość raty równej oraz całkowity koszt kredytu:

  • 6 lat: 1 438,72 zł – 28 587,90 zł,
  • 7 lat: 1 295,65 zł – 33 834,37 zł,
  • 8 lat: 1 189,90 zł – 39 229,93 zł,
  • 9 lat: 1 109,00 zł – 44 771,83 zł,
  • 10 lat: 1 045,48 zł – 50 457,01 zł.

W przypadku kredytów gotówkowych maksymalny okres kredytowania wynosi 10 lat. Nawet w przypadku tak długiego okresu kredytowania, rata kredytowa jest bardzo duża. Im dłużej spłacamy kredyt, tym więcej musimy zapłacić odsetek od kredytu. Tym samym taki kredyt gotówkowy będzie droższy.

Tani kredyt gotówkowy na 75000 zł, to kredyt…

Należy wziąć pod uwagę, że oprocentowanie nominalne (RSO) kredytu gotówkowego, to nie jest to samo co rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO).

Wysokość oprocentowania nominalnego (podawanego w procentach) jest podstawą do wyliczania odsetek. Dodatkowo o ich łącznej wysokości zadecyduje m.in.:

  • wysokość udzielonego kredytu,
  • czas kredytowania,
  • rodzaj rat (malejące lub stałe).

Oprocentowanie nominalne jest tylko częścią całkowitych kosztów związanych ze spłatą zobowiązania (może wystąpić również prowizja i ubezpieczenie). Ale w tym konkretnym przypadku (75 tys. zł na 10 lat) będzie to koszt zasadniczy i największy.

Natomiast RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Wysokość Oprocentowania, podobnie jak oprocentowanie nominalne wyrażone jest w wartości procentowej, ale prezentuje wszystkie koszty, łącznie z RSO w ujęciu rocznym w stosunku do wysokości kredytu.

Zwróć uwagę także na koszt całkowity kredytu. Przedstawia wszystkie koszty kredytu, które należy ponieść na rzecz banku, w tym wysokość odsetek, a nie samego oprocentowania. Jest podawany w złotówkach, jeżeli jest to kredyt w PLN.

Porównując i szukając tańszego kredytu, należy ZAWSZE sprawdzić RRSO oraz całkowity koszt i porównać je na podstawie otrzymanych formularzy informacyjnych. Im mniejsze są obie wartości, to tym tańsze będzie pożyczenie pieniędzy.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok