Kredyt gotówkowy 70000 złotych

Redakcja: Marek Kamiński. 2024-06-17 – ostatnia aktualizacja. Wiarygodne źródło informacji Artykuły w serwisie KredytyPorownywarka.pl są starannie opracowywane przez doświadczonych autorów, bazując na wiarygodnych źródłach. Wykorzystujemy dane z renomowanych raportów branżowych, analiz rynkowych oraz opinii ekspertów finansowych. Nasze publikacje mają charakter informacyjny i edukacyjny, nie są poradami inwestycyjnymi ani rekomendacjami finansowymi. Dążymy do dostarczania czytelnikom rzetelnej wiedzy, pomagającej w podejmowaniu świadomych decyzji finansowych..

Kredyt gotówkowy 70000 złotych lub pożyczka gotówkowa na 70 tysięcy. Pożyczka gotówkowa może być przeznaczona na dowolny cel: zakup samochodu czy remont generalny domu. Propozycje wyłącznie bankowe.
kredyt gotówkowy 70000 zł
Kredyt gotówkowy 70000 złotych. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Czy można znaleźć kredyt lub pożyczkę gotówkową na 70 tysięcy złotych w banku? Oczywiście, że tak, a wybór jest naprawdę duży: Pekao S.A., PKO BP, BNP Paribas czy Alior Bank. To tylko kilka banków, w których można ubiegać się o kredyt gotówkowy (pożyczkę gotówkową) w takiej wysokości. A maksymalna spłata może zostać rozłożona na 10 lat – 120 rat miesięcznych.

Porównanie kredytów i pożyczek gotówkowych – bez znaczenia czy jest to właśnie 70 tysięcy złotych, czy dużo mniej czy więcej – powinno być obowiązkowe. Ale tylko pod warunkiem, że zależy nam na tańszym finansowaniu. Zwracajmy zatem uwagę na całkowity koszt i RRSO kredytu.

Kredyt gotówkowy 70000 zł porównanie banków

Gdzie po kredyt gotówkowy na 70000 zł? Zanim zdecydujemy się na konkretny bank i jego ofertę, na początku ustalamy dokładnie, ile pieniędzy potrzebujemy. Kredyt gotówkowy nie jest kredytem odnawialnym w koncie i odsetki są naliczają od całej wypłaconej kwoty, bez względu na to jaką część kredytu wykorzystamy.

Przy wyszukiwaniu kredytów gotówkowych oraz przy szacowaniu rat kredytowych, możemy skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych. Nie jest to ranking kredytów gotówkowych, ale dodatkowa informacja.

Po drugie, należy zapoznać z listą banków, z którymi można się skontaktować w sprawie kredytu na 70000 zł.

Który z kredytów gotówkowych w wysokości 70 tysięcy złotych będzie tańszy? Najczęściej jest to kredyt z najniższym oprocentowaniem nominalnym, jeżeli nie wystąpią żadne inne koszty kredytowe. W sytuacji, kiedy bank nalicza prowizję lub wybrane zostanie ubezpieczenie, to należy sprawdzić i porównać koszt całkowity kredytu oraz RRSO.

Kredyt z mniejszym kosztem całkowitym i RRSO jest kredytem tańszym.

Porównując koszty z uwzględnieniem tych dwóch elementów, należy pamiętać o porównywaniu takich samych kredytów.

kredyt 70 tys. na 10 lat porównanie
Porównanie kredytów gotówkowych 70 tys. zł na 10 lat. Źródło: kredytyporownywarka.pl
Jeżeli nowym kredytem chcesz spłacić posiadane zobowiązania kredytowe i pożyczkowe w bankach, to lepszym rozwiązaniem, niż kredyt gotówkowy na 70000 zł będzie konsolidacja.

Kredyt gotówkowy 70000 zł jaka rata?

Jak się kształtują raty kredytowe? Poniżej szacunkowe wyliczenia przy założeniach: kredyt z oprocentowaniem 11,95% nominalnie w skali roku. Jedyny kosztem kredytowym są odsetki. Wyliczenia dla rat równych.

Wysokość rat i kosztów odsetkowych (całkowitych) – w zaokrągleniu do 1 zł:

4 lata: 1 841 zł – 18 399 zł.
5 lat: 1 555 zł – 23 320 zł.
6 lat: 1 366 zł – 28 401 zł.
7 lat: 1 233 zł – 33 640 zł.
8 lat: 1 135 zł – 39 034 zł.
9 lat: 1 060 zł – 44 579 zł.
10 lat: 1 002 zł – 50 272 zł.

I wyliczenia jasno pokazują, że kredyt 70000 na 10 lat będzie miał mniejszą ratę niż kredyt 70000 na 5 lat. Ale dłuższy okres kredytowania, to jednak większe odsetki, które trzeba zapłacić od pożyczonego kapitału.

Kredyt 70000 na 5 lat

Warto również spojrzeć, jak zmiana czy wysokość oprocentowania nominalnego (RSO) wpływa na wysokość raty i koszt odsetkowy. Pozwoli to nam lepiej zrozumieć, że nawet dość niewielka zmiana jego wysokości przekłada się na ratę kredytową i koszt odsetkowy.

Założenia: oprocentowanie w skali roku, naliczany jest wyłącznie koszt odsetkowy oraz raty są równe.

Oprocentowanie – rata – koszt odsetkowy.

8% – 1 419,35 zł – 15 160,86 zł.
9% – 1 453,08 zł – 17 185,09 zł.
10% – 1 487,29 zł – 19 237,59 zł.
11% – 1 521,97 zł – 21 318,18 zł.
12% – 1 557,11 zł – 23 426,68 zł.
13% – 1 592,72 zł – 25 562,91 zł.

Różnica w ratach jest wyraźna, a w koszcie odsetkowym jeszcze wyraźniejsza. Zauważmy, że nie występuje, ani prowizja, ani ubezpieczenie. A te czynniki zwiększą całkowity koszt zobowiązania, jeżeli inne elementy kosztowe nie zostaną obniżone.

Prowizja 3 proc. od kredytu 70 000 zł wyniesie 2100 zł, a przy 10 proc. będzie już to 7000 zł!

Rata kredytu 70 tysięcy na 10 lat z różnym RSO

Obliczmy jeszcze wysokość rat dla kredytu 70000 zł na 10 lat i podobnie jak w wyliczeniach powyższych, zostanie uwzględniony czynnik kosztowy, jakim jest oprocentowanie.

Przyjmijmy, że obliczenia dotyczą raty stałej, a odsetki są jedynym kosztem kredytowym.

 • Oprocentowanie 9%: 886,73 zł – 36 407,65 zł.
 • Oprocentowanie 10%: 925,06 zł – 41 006,62 zł.
 • Oprocentowanie 11%: 964,25 zł – 45 710,01 zł.
 • Oprocentowanie 12%: 1 004,30 zł – 50 515,60 zł.

Nie powinno dziwić, że wyższe oprocentowanie, to większy koszt odsetkowy. W związku z tym na uwadze mamy, czy powinniśmy mieć, porównanie kredytów. Nawet i dwa banki wystarczą, aby wskazać ten korzystniejszy.

Co wpływa na koszt kredytu?

Wysokość raty kredytowej jest bardzo ważna. Oczywiście. Będzie miała ona znaczący wpływ na obciążenie domowego budżetu. Ale co wypływa na koszt kredytu, a tym samym na wysokość raty?

 • prowizja, jako procent wartości kredytu lub kwota stała,
 • oprocentowanie: stałe lub zmienne,
 • rodzaj rat kredytowych: stałe, malejące lub rosnące,
 • opłaty dodatkowe, ubezpieczenie kredytu, itp.

W przypadku kiedy to cena kredytu jest najważniejsza, to porównując kredyty w szczególności powinniśmy zwrócić uwagę na całkowity koszt kredytu i RRSO.

Odsetki zostaną z pewnością naliczone, a ich całkowita wysokość zależy m.in. od zaoferowanego oprocentowania nominalnego kredytu, wysokości kredytu i czasu spłaty oraz rodzaju rat, które mogą być malejące lub stałe.

Prowizja czy ubezpieczenie może wystąpić, ale nie musi.

Podliczając wszystkie koszty, które musimy ponieść na rzecz banku w związku z udzielonym kredytem, to otrzymamy koszt całkowity, czyli cenę, którą zapłacimy za pożyczenie pieniędzy.

RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – również prezentuje całkowity koszt zobowiązania. Z tą różnicą, że zamiast odsetek wliczane jest oprocentowanie nominalne (RSO). Wyliczenia zaprezentowane są w procentach z uwzględnieniem całkowitej wysokości kredytu w stosunku rocznym.

Ile trzeba zarabiać żeby dostać 70 tysięcy kredytu?

O tym czy mamy możliwość uzyskania kredytu gotówkowego w wysokości 70 tys. zł zadecyduje ocena zdolności kredytowej. Najważniejsze dwa elementy przy jej wyliczaniu to:

 • uzyskiwane dochody, czyli wynagrodzenie oraz
 • wydatki w gospodarstwie domowym: stałe (czynsz, gaz, energia elektryczna, abonamenty, itp.) oraz raty innych zobowiązań kredytowych.

Oczywiście jest jeszcze kilka innych parametrów dodatkowych, np. liczba osób na utrzymaniu, wiek kredytobiorcy, wykształcenie, miejsce zamieszkania, ale te dwa wymienione powyżej, są najbardziej istotne.

Nie można określić dokładnie ile powinno wynosić wynagrodzenie, aby otrzymać kredyt gotówkowy 70 tys. zł, ale można to oszacować.

Założenie: kredyt gotówkowy 70 tys. zł na 10 lat. Limity w ROR-ach i w kartach kredytowych oraz suma innych zobowiązań kredytowych wynoszą 0 zł.
 • Wysokość zarobków netto dla singla: 4600-4700 zł.
 • Wysokość zarobków netto dla czteroosobowej rodziny: 2500 zł.

Pamiętaj! Wyniki powyższych zarobków zostały oszacowane z kalkulatorem i są poglądowe. Tylko konkretny bank może obliczyć zdolność kredytową. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę, że każdy z banków w nieco inny sposób ja wylicza, co oznacza, że w jednym banku będziesz miał wyższe możliwości kredytowe, a w innym niższe.

Krótko na koniec

Ważne jest to, aby porównać przynajmniej dwie oferty kredytowe, które zostaną przedstawione indywidualnie po zbadaniu zdolności kredytowej. Tylko analiza kosztów całkowitych pozwala znaleźć tańszy kredyt. W tym przypadku na 70 tysięcy złotych, ale zasada ta dotyczy każdego zobowiązania.

Warto zwrócić uwagę na kredyty w promocji dla nowych klientów, ponieważ bardzo często mają one niższe oprocentowanie. A jest to kluczowy element kosztów przy dużym finansowaniu i długim czasie spłaty.

Co ciekawe, nawet tak wysoki kredyt – a 70 tys. zł znacznie przekracza średni kredyt gotówkowy – jest oferowany również przez internet. Możliwość zaciągnięcia kredytu przez internet jest m.in. w Alior Banku i Citi Handlowy.

Nie jest również wskazana, aby porównywać kilkanaście ofert bankowych. Nikt na to nie ma czasu, ani możliwości. Wystarczy sprawdzić dwie, góra trzy oferty i z nich łatwo jest wybrać korzystniejszą. Należy zrobić to starannie i dokładnie przeanalizować oferty, a nawet podjąć negocjacje w sprawie uzyskania jeszcze korzystniejszych warunków kredytowania.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok