Kredyt gotówkowy w wysokości 7000 zł na 6 lat (72 raty)

2023-04-11 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy w wysokości 7000 zł na 6 lat (72 raty): gdzie po tani kredyt gotówkowy lub pożyczkę gotówkową na dowolny cel? Sprawdź już teraz najnowsze oferty kredytów gotówkowych z oszacowaną wysokością raty.

kredyt gotówkowy 7000 zł na 6 lat

Banki oraz kredyt gotówkowy 7000 zł z na 6 lat

Z jakim bankiem można się skontaktować w sprawie kredytowania? Z każdym w zasadzie. Finansowanie z kredytem na 7 000 zł, nie jest szczególnie wysokie, bo znacznie poniżej średniej. Jednak czas kredytowania przy tej wysokości jest rzadko spotykany.

6 lat, to jednak aż 72 raty kredytowe i jest to naprawdę długi okres spłaty. Niekoniecznie banki muszą wyrazić zgodę na spłatę rozłożoną na tyle miesięcy. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby o to zapytać.

Poniższy przegląd jest listą propozycji banków komercyjnych, spośród których są i takie, które oferują kredyty przez internet.

Jaka będzie rata dla kredytu na 7000 zł z na 6 lat (72 raty)?

6 lat, to długi czas kredytowania, a to z kolei powoduje, że wysokość raty będzie znacząco niższa niż przy spłacie np. na 24 miesiące. Ile wyniesie? Jeżeli chcesz skorzystać z kalkulatora, to możesz ją tylko oszacować, nawet wówczas, kiedy korzystasz z takiego narzędzia na stronie banku.

Ponieważ każda ostateczna oferta jest pochodną wielu czynników, z których jednym i najważniejszym jest ocena kredytowa. A jej nie wyliczy kalkulator.

Pomimo powyższego zastrzeżenia, pozwala sprawdzić, jakim obciążeniem dla domowego budżetu będzie taka rata. Jeżeli zainteresuje Ciebie propozycja wybranego banku, to wystarczy wysłać do niego formularz lub przedzwonić, albo odwiedzić placówkę.

Stosując jednak pewne proste założenia, wysokość raty wyliczymy.

Dla kredytu gotówkowego na 7 000 zł, który oprocentowany jest na 12,50% rocznie, bez kosztów dodatkowych – jedynym kosztem będą odsetki, 72 raty równe i koszt odsetkowy wyniosą: 138,68 zł oraz 2 984,83 zł.

Powyższe wyliczenia można porównać z kredytem 7000 zł ze spłatą na 7 lat – różnice w racie są niewielkie. Nieco większe przy spłacie na 6 lat, ale za to koszt odsetkowy jest znacząco niższy. Co oznacza, że kredyt jest tańszy.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok