Kredyt gotówkowy 66 tys. zł

2024-01-28 – ostatnia aktualizacja

Pożyczka gotówkowa na 66 tys. zł w banku. Porównanie w bankach kredytów i pożyczek gotówkowych. Sprawdź, nie tylko gdzie po kredyt, ale ile może wynieść rata oraz koszt finansowania.

kredyt gotówkowy 66 tys. zł

Kredyt gotówkowy to rodzaj zobowiązania finansowego, który umożliwia pożyczenie gotówki na dowolny cel. Kwota kredytu gotówkowego może wynosić maksymalnie 255 550 zł. W praktyce jednak, banki najczęściej udzielają kredytów w wysokości do 250 000 zł. Chociaż nie ma również problemu, przy odpowiedniej zdolności kredytowej, aby zaciągnąć kredyt na 300000 zł
.

Jak wziąć kredyt gotówkowy 66 tysięcy złotych?

Aby wziąć kredyt gotówkowy w kwocie 66 tysięcy złotych, należy spełnić kilka warunków. Przede wszystkim należy mieć zdolność kredytową, czyli zdolność do spłaty zobowiązania. Zdolność kredytową można sprawdzić za pomocą kalkulatora kredytowego.

A właściwie to oszacować wyłącznie. Wyliczenia będą z pewnością inne od tych uzyskanych w każdym z banków.

Ponadto, należy złożyć wniosek o kredyt w banku lub instytucji finansowej. Wniosek powinien zawierać dane osobowe, informacje o dochodach i wydatkach, a także informacje o majątku.

Bank dokona oceny wniosku i w ciągu kilku dni podejmie decyzję o jego przyznaniu. Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, przeleje środki na konto kredytobiorcy.

Jakie są koszty kredytu gotówkowego 66 tys. zł?

Koszt kredytu gotówkowego składa się z kilku elementów kosztowych:

Oprocentowanie. Jest to koszt, który kredytobiorca ponosi za skorzystanie z pieniędzy banku. Oprocentowanie kredytu gotówkowego może być zmienne, co oznacza, że może się zmieniać w czasie trwania umowy. Może być również stałe. Wówczas rata kredytowa i koszt całkowity są takie same na początku, jak i na końcu umowy kredytowej.

Na podstawie oprocentowania wyliczane są odsetki od kredytu.

Prowizja jest opłatą, którą bank pobiera za udzielenie kredytu. Prowizja kredytu gotówkowego jest zazwyczaj wyrażona w procentach od kwoty kredytu. Obecnie duża część banków nie pobiera prowizji od udzielonego kredytu, ale należy szukać wówczas kredytów w ofertach promocyjnych.

Ubezpieczenie. Bank może wymagać od kredytobiorcy wykupienia ubezpieczenia kredytu. Taka polisa może obejmować np. ryzyko utraty pracy lub zdrowia.

Jak obliczyć koszt i ratę kredytu gotówkowego?

Aby obliczyć koszt kredytu gotówkowego, można skorzystać z kalkulatora kredytowego kredyt gotówkowy.

Kalkulator kredytowy umożliwia wprowadzenie danych dotyczących kwoty kredytu, okresu kredytowania, oprocentowania i prowizji. Na podstawie tych danych kalkulator obliczy wysokość raty kredytu oraz całkowity koszt zobowiązania.

Są to jednak wyliczenia szacunkowe. Ostateczne warunki kredytowania po ocenie ryzyka kredytowego, są podstawą do wyliczenia przez bank rat oraz kosztów całkowitych.

Obliczyć ratę kredytu gotówkowego na 66 tysięcy złotych można, jeżeli zostaną przyjęte określone założenia. I tak na przykład, założenia mogą być takie:

Kredyt gotówkowy na 66 tys. zł z oprocentowaniem 12,50% w skali roku, Prowizja 0%. Nie ma ubezpieczenia.

Wysokość rat równych i kosztów odsetkowych w zależności od czasu kredytowania.

5 lat: 1 484,86 zł – 23 091,84 zł.
6 lat: 1 307,54 zł – 28 142,72 zł.
7 lat: 1 182,80 zł – 33 355,35 zł.
8 lat: 1 090,90 zł – 38 726,53 zł.

Czy warto wziąć kredyt gotówkowy 66 tysięcy złotych?

Każda decyzja o wzięciu kredytu gotówkowego powinna być przemyślana. Kredyt gotówkowy to zobowiązanie finansowe, które należy spłacić w terminie i odbywa się to najczęściej przez wiele długich miesięcy. Niespłacony kredyt może prowadzić do poważnych konsekwencji finansowych, takich jak:

  • zwiększenie zadłużenia,
  • pogorszenia wiarygodności kredytowej,
  • brak możliwości uzyskania kredytu w przyszłości.

Kredyt gotówkowy warto wziąć tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne i mamy długoterminową pewność, że poradzimy sobie z obciążeniem.

Jeżeli nie ma się pewności, czy uda się spłacić kredyt, lepiej zrezygnować z tego rozwiązania.

Przykład reprezentatywny kredyt gotówkowy 66 tys. zł.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 7,78%.
Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 66 646,80 zł.
Całkowita kwota do zapłaty 90 134,83 zł.
Okres kredytowania: 8 lat i 5 miesięcy.
Oprocentowanie zmienne w skali roku 6,89%.

Całkowity koszt kredytu 23 488,03 zł, w tym:

  • prowizja 1 353,20 zł,
  • odsetki 22 134,83 zł.

Raty: 100 miesięcznych rat równych po 892,59 zł, ostatnia rata 875,83 zł.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok