Kredyt gotówkowy 60000 zł

Kredyt gotówkowy 60000 zł lub pożyczka gotówkowa na 60000 zł na dowolny cel, w dowolnym banku. Kredyt w takiej wysokości dostaniesz w każdym banku, pod warunkiem, że masz odpowiednią zdolność kredytową. W serwisie znajdziesz najnowsze propozycje kredytów i pożyczek gotówkowych w bankach.

kredyt gotówkowy 60000 banki

Najważniejsza wydaje się cena, za którą pożyczysz pieniądze. I dlatego nie obejdzie się bez porównania kredytów gotówkowych w bankach, bo tylko w ten sposób dokonasz najlepszego wyboru. Należy wziąć również pod uwagę, że należy mieć odpowiednią zdolność kredytową, aby taki kredyt w banku otrzymać. A im lepsza będzie ocena kredytowa, to i lepsze warunki indywidualnej oferty kredytu.

Zapisy Rekomendacji T1 stanowią wytyczną dla banków, aby przyjmowały odpowiedni poziom obciążenia dochodów klientów spłatą zobowiązań kredytowych. Muszą uwzględniać wpływ warunków makroekonomicznych na ich zdolność kredytową.

W przypadku osób o wysokich dochodach limit maksymalnego obciążenia ratami może sięgać 65% dochodów, a 50% w przypadku osób o średnich dochodach.

Kredyt gotówkowy 60000 zł porównanie banków

Poniżej znajdziemy pomoc w odpowiedzi na pytanie: gdzie po kredyt gotówkowy na 60 000 zł.

Banki dokonując oceny zdolności kredytowej, poza rodzajem i wysokością kredytu, biorą pod uwagę między innymi:

 • wysokość otrzymywanych dochodów;
 • rodzaj umowy – najlepiej, jeżeli jest to umowa o pracę na czas nieokreślony;
 • koszty związane z utrzymaniem gospodarstwa domowego;
 • zobowiązania kredytowe (kredyty, pożyczki, karty kredytowe i limity w ROR);
 • historia kredytowa w BIK.

Bez pozytywnej oceny kredytowej nie możemy liczyć na uzyskanie kredytu w banku.

Porównać kredyt gotówkowy na 60000 zł możemy na wiele sposobów. Jedni szukają kredytów z porównywarkami kredytów, inni szukają odwiedzają placówki bankowe lub kontaktując się z pośrednikiem finansowym. Najważniejsze jest, aby zapoznać się z ofertami co najmniej dwóch banków. Jeżeli jedną z nich uznamy za bardziej korzystną, wówczas możemy złożyć wniosek kredytowy.

Lepiej wybrać kredyt samochodowy czy pożyczkę gotówkową na zakup ruchomości? Więcej w artykule: kredyt czy pożyczka gotówkowa na samochód?.

Kredyt gotówkowy 60000 zł. Jak wysoka będzie rata kredytowa?

A jak się prezentują raty kredytowe? Poniżej szacunkowe wyliczenia rat kredyt gotówkowy 60000 zł:

 • 2 lata – 2836 zł,
 • 3 lata – 1969 zł,
 • 4 lata – 1472 zł,
 • 5 lat – 1220 zł,
 • 6 lat – 1052 zł,
 • 7 lat – 933 zł,
 • 8 lat – 866 zł,
 • 9 lat – 830 zł,
 • 10 lat – 786 zł.

Jak widać, niezależnie od okresu kredytowania, wysokość rat jest znaczna. Należy to uwzględnić w naszym budżecie domowym. Z drugiej zaś strony, im dłużej kredyt spłacamy, to więcej odsetek od takiego kredytu zapłacimy.

Dokumenty, które należy przygotować podczas ubiegania się o kredyt gotówkowy

Pamiętaj, że w przypadku kredytów gotówkowych konieczne jest udokumentowanie uzyskiwanych dochodów – jest to jeden z elementów wpływających na ocenę zdolności kredytowej. Bank może zatem poprosić Ciebie o:

 • zaświadczenie lub oświadczenie o zatrudnieniu i dochodach,
 • wyciąg z konta, na które wpływa zatrudnienie,
 • deklarację podatkową PIT za rok ubiegły.

Jeżeli cały proces jest online, od spisania wniosku po jej zawarcie i wypłatę środków, to wniosek kredytowy składamy przez internet lub zostawiamy dane kontaktowe, a doradca oddzwoni i przyjmie taki wniosek przez telefon. Decyzja kredytowa jest zazwyczaj bardzo szybka, z minimum formalności. Dokumenty potwierdzające uzyskiwane dochody w takiej sytuacji, można przesłać w formie elektronicznej.

Dział: kredyty gotówkowe. Temat: kredyt gotowkowy 60000 zł.

Czy można skonsolidować kredyty na kwotę dwukrotnie większą, czyli na 120 tys. zł? Oczywiście, że tak i to korzystając z kredytu konsolidacyjnego gotówkowego.


1 Rekomendacja T knf.gov.pl

1 komentarz do “Kredyt gotówkowy 60000 zł”

 1. Tylko i wyłącznie kredyt gotówkowy, bo nie sądzę, że ktoś się zgłosi po pożyczkę na taką kwotę w jednej z instytucji pożyczkowych przez internet…

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok