Kredyt gotówkowy 60000 zł

2023-07-24 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy 60000 zł lub pożyczka gotówkowa na 60000 zł na dowolny cel, w dowolnym banku. Kredyt w takiej wysokości dostaniesz w każdym banku, pod warunkiem, że masz odpowiednią zdolność kredytową. W serwisie znajdziesz najnowsze propozycje kredytów i pożyczek gotówkowych w bankach.

kredyt gotówkowy 60000 zł

Tani kredyt gotówkowy 60000 zł czy może coś innego? Najważniejsza wydaje się cena, za którą pożyczysz pieniądze.

I dlatego nie obejdzie się bez porównania kredytów gotówkowych w bankach, bo tylko w ten sposób dokonasz najlepszego wyboru.

Należy wziąć również pod uwagę, że odpowiednio wysoka zdolność kredytowa będzie wymagana, aby tak duży kredyt gotówkowy w banku otrzymać. A im lepsza będzie całościowa ocena kredytowa, to i z pewnością lepsze warunki indywidualnej oferty kredytowej.

Kredyt gotówkowy 60000 zł porównanie banków

Poniższe zestawienie banków prezentuje jedynie propozycje kredytowe w bankach. Z przyczyn obiektywnych, o których wspomniano powyżej, nie można napisać, że są to oferty.

Jeżeli chcesz zapoznać się z indywidualną ofertę kredytu gotówkowego na 60000 zł, to należy skontaktować się z wybranym bankiem. Dysponując poniższą listą jest to ułatwione, ponieważ wystarczy tylko wysyłać formularz i wybrane banki skontaktują się z Tobą telefonicznie.

Propozycje kredytowe są aktualne i zawierają zarówno te standardowe, jak i przez internet oraz w promocji.

Kredyt gotówkowy 60000 kalkulator – umożliwia również zapoznanie się z propozycjami oraz oszacowanie rat kredytowych.

Porównaj kredyty, aby wybrać korzystniejszy bank

Porównać kredyt gotówkowy na 60000 zł możemy na wiele sposobów. Jedni szukają kredytów z porównywarkami kredytów, inni osobiście odwiedzają placówki bankowe lub kontaktują się z pośrednikiem finansowym. Najważniejsze jest, aby zapoznać się z ofertami co najmniej dwóch banków. Jeżeli jedną z nich uznamy za bardziej korzystną, wówczas możemy złożyć wniosek kredytowy.

Pamiętaj, że poza pożyczonym kapitałem oddać do banku należy również koszty kredytowe.

Suma całkowitego kosztu kredytu i całkowitego kredytu jest to całkowita kwota do zapłaty przez kredytobiorcę.

Na całkowity koszt kredytu wpływają wszelki koszty, które jesteśmy zobowiązani ponieść w związku z podpisaniem umowy kredytowej. Głównie są to odsetki – a przy kredycie gotówkowym na 60000 zł będą one wysokie – prowizja, opłaty dodatkowe, ale czasami również i usługi dodatkowe, np. ubezpieczenie.

Przy porównaniu ofert kredytowych z uwzględnieniem ceny, najlepiej porównywać je z uwzględnieniem całkowitych kosztów oraz RRSO. Im mniejsze są obie wartości, tym i pożyczenie pieniędzy będzie tańsze.

Porównanie powinno dotyczyć takich samych wartości kredytu co do wysokości finansowania, liczby miesięcy spłaty oraz rodzaju rat.

Duży kredyt = wysoka zdolność kredytowa

Bez pozytywnej oceny kredytowej nie możemy liczyć na uzyskanie kredytu w banku. A zdolność kredytowa obok wiarygodności kredytowej, jest najważniejszym elementem całościowej oceny kredytowej.

Banki analizują zdolność kredytową, aby sprawdzić czy potencjalny kredytobiorca ma możliwości spłaty zaciągniętego kredytu na 60000 zł wraz z kosztami w terminie określonym w umowie. Brane są pod uwagę między innymi:

 • wysokość otrzymywanych dochodów;
 • rodzaj umowy – najlepiej, jeżeli jest to umowa o pracę na czas nieokreślony;
 • koszty związane z utrzymaniem gospodarstwa domowego;
 • spłata innych zobowiązań kredytowych (kredyty, pożyczki, karty kredytowe i limity w ROR).
Historia kredytowa w BIK co prawda nie ma bezpośredniego wpływu na zdolność kredytową, ale jest źródłem informacji o terminowości spłaty zobowiązań i rzetelności kredytobiorcy.

Ile wynosi rata kredytu gotówkowego 60000 zł?

A jak się prezentują raty kredytowe? Poniżej wyliczenia rat kredytu gotówkowego 60000 zł oraz kosztów odsetkowych przy założeniach:

Oprocentowanie roczne nominalne 11,58%. Prowizja 0 zł. Nie ma ubezpieczenia. Wyliczenia dla rat równych.

Czas kredytowania: rata – koszt odsetkowy.

 • 6 lat: 1 159,95 zł – 23 516,27 zł.
 • 7 lat: 1 045,73 zł – 27 841,72 zł.
 • 8 lat: 961,38 zł – 32 292,25 zł.
 • 9 lat: 896,90 zł – 36 865,41 zł.
 • 10 lat: 846,32 zł – 41 558,53 zł.

Jak widać, niezależnie od okresu kredytowania, wysokość rat jest znaczna. Należy to uwzględnić w naszym budżecie domowym. Z drugiej zaś strony, im dłużej kredyt spłacamy, to więcej odsetek od takiego kredytu zapłacimy.

Zapisy Rekomendacji T1 stanowią wytyczną dla banków, aby przyjmowały odpowiedni poziom obciążenia dochodów klientów spłatą zobowiązań kredytowych. Muszą uwzględniać wpływ warunków makroekonomicznych na ich zdolność kredytową.

W przypadku osób o wysokich dochodach limit maksymalnego obciążenia ratami może sięgać 65% dochodów, a 50% w przypadku osób o średnich dochodach.

Do przeczytania:

Jakie dokumenty należy przygotować przy kredycie gotówkowym?

Pamiętaj, że w przypadku kredytów gotówkowych konieczne jest udokumentowanie uzyskiwanych dochodów – jest to jeden z elementów wpływających na ocenę zdolności kredytowej. Bank może zatem poprosić Ciebie o:

 • zaświadczenie lub oświadczenie o zatrudnieniu i dochodach,
 • wyciąg z konta, na które wpływa zatrudnienie,
 • deklarację podatkową PIT za rok ubiegły.

Jeżeli cały proces jest online, od spisania wniosku po jej zawarcie i wypłatę środków, to wniosek kredytowy składamy przez internet lub zostawiamy dane kontaktowe, a doradca oddzwoni i przyjmie taki wniosek przez telefon. Decyzja kredytowa jest zazwyczaj bardzo szybka, z minimum formalności. Dokumenty potwierdzające uzyskiwane dochody w takiej sytuacji, można przesłać w formie elektronicznej.


1 Rekomendacja T knf.gov.pl

1 komentarz do “Kredyt gotówkowy 60000 zł”

 1. Tylko i wyłącznie kredyt gotówkowy, bo nie sądzę, że ktoś się zgłosi po pożyczkę na taką kwotę w jednej z instytucji pożyczkowych przez internet…

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok