Kredyt Gotówkowy 6000 zł

2024-03-27 – ostatnia aktualizacja

Zaciągnięcie kredytu lub pożyczki na 6 tysięcy złotych, to niemałe zobowiązanie, ale umożliwia ona pokrycie niespodziewanych wydatków, jak również tych już zaplanowanych. Poniżej zapoznasz się z najnowszymi propozycjami w bankach, również tymi przez internet. Sprawdź jak wygląda oszacowanie rat oraz koszt kredytowy.
kredyt-gotowkowy-6000-zl.jpg
Kredyt Gotówkowy 6000 zł. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Środki z takiego kredytu lub pożyczki mogą zostać wykorzystywane na dowolnie wybrany cel. Może to być niewielki remont mieszkaniowy, zamiana samochodu na nowszy, zakup wyposażenia do kuchni, a nawet wakacje na Krecie.

Jeżeli jednak planujesz skorzystać z bankowego kredytu gotówkowego na 6000 zł, to ważne jest podjęcie przemyślanej i przekalkulowanej decyzji. Takie zobowiązanie oczywiście kosztuje i zależy od wielu różnych parametrów, nie tylko warunków kredytowych.

Gdzie po kredyt gotówkowy na 6000 zł?

Są tylko dwa miejsca, gdzie można uzyskać kredyt gotówkowy. Jest to bank lub SKOK. A instytucje pożyczkowe? Dostępne są tylko pożyczki.

Uwagę skupimy tylko na bankach, gdzie można pożyczyć taniej.

W firmach pożyczkowych oczywiście również można znaleźć pożyczki na kwotę 6000 zł. Są to pożyczki ratalne. Przegląd: Pożyczka pozabankowa 6000 zł na raty.

W poniższych bankach możesz zapytać zarówno o kredyt gotówkowy, jak i pożyczkę gotówkową na 6000 zł. Dostępne są również propozycje online.


Ostateczne warunki na jakich zostanie udzielone finansowanie zależą od banku, w którym zdecydujemy się zaciągnąć zobowiązanie. Wpływ na przedstawioną ofertę, jaką otrzyma potencjalny kredytobiorca, uzależniona jest od oceny kredytowej.

 1. Musi wykazać się odpowiednio wysoką zdolnością kredytową, co wiąże się z uzyskiwaniem regularnych dochodów. Jednocześnie ponoszone wydatki w gospodarstwie domowym muszą być na odpowiednim poziomie w stosunku do dochodów, co pozwoli na spłatę kredytu.
 2. Historia kredytowa w BIK musi być pozytywna.

Jaka będzie rata w przypadku kredytu na 6000 zł?

Jak mogą się prezentować raty kredytowe? Poniżej szacunkowe wyliczenia rat równych i kosztów całkowitych przy założeniach:

 • oprocentowanie nominalne roczne 11,19%,
 • odsetki stanowią jedyny koszt kredytu.

12 miesięcy (1 rok): 530,82 zł – 369,86 zł.
24 miesiące (2 lata): 280,18 zł – 724,24 zł.
36 miesięcy (3 lata): 196,97 zł – 1 091,01 zł.

Im dłuższy będzie okres spłaty takiego kredytu, to rata będzie mniejsza. Jednak z drugiej strony, koszt będzie rosnąć ponieważ zapłacimy więcej odsetek.

Kalkulator kredytu do 6000 złotych

Pryz wyszukiwaniu kredytów i szacowaniu rat, można skorzystać z kalkulatorów kredytów gotówkowych udostępnionych na stronach finansowych, jak i na stronach banków. Czy warto rozpocząć poszukiwania kredyt na 6 tys. złotych korzystając z takiego narzędzia?

Samo skorzystanie z kalkulatora z suwakami jest bardzo proste. Jeżeli jesteś zdecydowany na pożyczkę na 6 tysięcy złotych, to korzystając z kalkulatora za pomocą suwaków określasz dokładną kwotę, którą chcesz pożyczyć i wybierasz czas spłaty w miesiącach. I otrzymujesz wysokość raty. I to prawie wszystko.

Należy jednak wziąć pod uwagę, kalkulator pożyczki i kredytu na 6000 złotych, to tylko oszacowanie wyników. Faktyczne wyliczenia i ostateczne warunki na jakich może zostać udzielone finansowanie, uzależnione są od przeprowadzonej analizy zdolności oraz wiarygodności kredytowej.

Taka jest specyfika kalkulatorów – szacują koszty i raty. Dokładne obliczenia można uzyskać tylko w banku, jeżeli przedstawi ofertę kredytową.

Przykładowa szacunkowa rata dla pożyczki gotówkowej w Alior Banku na 6000 zł na 36 miesięcy – skorzystaliśmy z kalkulatora na stronie – wynosi 193,32 zł. Ale jest ona oszacowana, bez zbadania zdolności kredytowej. Dlatego nie można przyjąć jej za pewnik.

Ile wyniesie rata dla kredytu na 6000 zł na 4 lata?

Przyjmijmy jednak założenia według, których wyliczymy dokładną ratę:

 • Oprocentowanie: 11,45% roczne nominalne.
 • Koszty odsetkowe – nie ma innych.
 • Raty są równe – 48.

Uwaga, uwaga! Rata w tym przypadku wyniesie 156,39 zł, a koszt całkowity 1 506,60 zł.

kredyt 6000 zł 4 lata odsetki a wysokość kredytu w ujęciu procentowym
Wysokość kosztu całkowitego w stosunku do wysokości kredytu. Koszt pożyczenia 1 zł. Źródło: kredytyporownywarka.pl
Jak widać przy czteroletnim czasie spłaty rata dla takiego kredytu nie jest szczególnie wysoka. A co jeżeli kredyt będzie zdecydowanie większy? Kredyt gotówkowy 10 tys. zł na 48 miesięcy.

Kredyt 6000 zł przez internet

Porównując średnią kwotę kredytu, który jest udzielany przez banki, to 6000 zł znajduje się znacznie poniżej średniej. I nie jest niczym szczególnym, że taki kredyt można uzyskać przez internet.

Średnia wartość zaciągniętego kredytu gotówkowego w lutym 2024 roku to 24 852 zł. 1

Banków udzielających finansowania online jest kilka, to między innymi:

Pożyczka internetowa Alior Bank:

kredyt 6000 zł przez internet
Pożyczka gotówkowa w Alior Bank. Źródło: aliorbank.pl

Szczegóły:

 • Pożyczka bez wizyty w oddziale dla nowych klientów. Formalności załatwiane są zdalnie. RRSO 12,57%.
 • Na stronie kontaktowej dostępny jest kalkulator.

Plusy: 0% prowizji. Do 200 tys. zł. Okres spłaty do 10 lat.
Minusy: Dla kwoty finansowania powyżej 100 tys. zł brutto wymagane jest zabezpieczenie w formie cesji z umowy ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz od utraty pracy.

Pozostałe banki z kredytowaniem przez internet, to również: Citi Handlowy, PKO BP (dla nowych klientów), Santander Consumer Bank oraz nowość Pożyczka mobilna na aplikację w Raiffeisen Bank.

Ile trzeba zarabiać, aby dostać kredyt na 6000 zł

Zarobki są oczywiście kluczowym elementem branym pod uwagę przez bank przy ocenie zdolności kredytowej, ale nie jest to czynnik decydujący. W tym sensie nie jest decydujący, że można sobie wyobrazić, że zarobki są znacząco przekraczające najniższe wynagrodzenie, ale wydatki, w tym np. spłata innych kredytów i pożyczek, są na tyle wysokie, że ograniczają znaczącą możliwości zaciągnięcia kredytu.

Wiarygodne informacje o tym, czy uzyskiwane zarobki wystarczą do uzyskania kredytu gotówkowego na 6 tysięcy, otrzymasz w banku, z którym skontaktujesz się w sprawie kredytu. A tymczasem oszacujemy ich wysokość dla określonych założeń:

 • kredyt gotówkowy 6 tysięcy złotych – spłata rozłożona na 24 miesięczne równe raty,
 • wnioskodawca nie posiada innych zobowiązań kredytowych, ani limitów.

Singlowi w takim przypadku wystarczą zarobki w wysokości 1700 zł netto, dla małżeństwa bez dzieci to 2600 zł, a dla rodziny z jednym dzieckiem zarobki netto wynoszą już 3900 zł.

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę na 6 tysięcy zł?

Warunki uzyskania kredytu gotówkowego na kwotę 6000 zł różnią się w zależności od banku, jednak istnieją pewne ogólne kryteria, które należy spełnić. Banki zwykle biorą pod uwagę następujące czynniki przy ocenie wniosków kredytowych:

 1. Wysokość zarobków netto. Banki analizują dochody kredytobiorcy, aby ocenić jego zdolność do spłaty zobowiązania zgodnie z przyjętymi warunkami. Wymagane zarobki mogą się różnić w zależności od banku, ale zazwyczaj oczekują one stabilnych i odpowiednio wysokich dochodów wystarczających do pokrycia raty przez cały okres spłaty kredytu.
 2. Forma zatrudnienia. Źródło uzyskiwania zarobków oraz forma zatrudnienia – umowa o pracę, umowa zlecenie, świadczenia emerytalno-rentowe czy prowadzona działalność gospodarcza – ma duży wpływ na ocenę zdolności kredytowej. Stabilność zatrudnienia jest ważnym czynnikiem przy ocenie kredytowej.
 3. Wydatki w gospodarstwie domowym. To nie tylko miesięczne koszty stałe z tytuły prowadzenia gospodarstwa domowego, ale i spłata innych zobowiązań kredytowych, w tym i limitów kredytowych.
 4. Liczba osób na utrzymaniu, miejsce zamieszkanie, a nawet i wykształcenie.
 5. Wiek kredytobiorcy. Kredyty gotówkowe dostępne są tylko dla osób pełnoletnich, mające pełną zdolność do czynności prawnych. Może się zdarzyć, że minimalny limit wieku jest podwyższony i banki udzielają kredytów osobom, które ukończyły 21 rok życia. Maksymalny wiek kredytobiorcy to najczęściej 75-80 lat w momencie spłaty zobowiązania.

Należy podkreślić, że zdolność kredytowa, czyli możliwość spłaty zobowiązania, jest kluczowym elementem przy przyznawaniu kredytu, ale nie jedynym. Banki sprawdzają również historię kredytową w BIK, aby ocenić wiarygodność kredytową wnioskodawcy. Terminowość spłat obecnych i przeszłych kredytów oraz pożyczek jest elementem całościowej oceny kredytowej.

Samo złożenie wniosku o kredyt gotówkowy na 6000 zł nie oznacza automatycznie pozytywnej decyzji. Kredytobiorca musi spełnić określone wymagania banku i przejść pozytywną analizę kredytową.

Wybierz tani kredyt gotówkowy 6000 zł

Pytanie, które się zawsze nasuwa, to oczywiście brzmi: jaki jest najtańszy kredyt gotówkowy na 6000 zł?. No i gdzie taki kredyt szukać? W jakim banku?

Przede wszystkim:

 1. Wybierz 2-3 propozycje kredytowe i skontaktuj się z bankami.
 2. Banki sprawdzą Twoją zdolność i wiarygodność kredytową. Jeżeli ocena będzie pozytywna, to bank przedstawi ofertę kredytową.
 3. Na podstawie kosztów całkowitych oraz RRSO możesz wybrać tańszą ofertę. Im mniejszy koszt całkowity, tym tańszy jest kredyt.

Raty kredytowe, a tym samym okres spłaty kredytu, powinien być dopasowany do Twoich obecnych i przyszłych możliwości finansowych. Każda rata kredytowa jest zauważalnym wydatkiem w bilansie domowego budżetu.

Czy można otrzymać tani kredyt gotówkowy bez zaświadczeń na 6000 zł? Tani można, pod warunkiem, że skorzystamy z powyższych rad. A czy bez zaświadczeń? Raczej tak, ale i tak bank będzie musiał oszacować zdolność kredytową na podstawie pewnych danych (np. z konta) lub innych dokumentów dochodowych.


Źródło:
1 Dane o sprzedaży kredytów w lutym 2024 – media.bik.pl.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok