Kredyt gotówkowy 6000 zł 4 lata

2023-05-15 – ostatnia aktualizacja

Czy szukasz kredytu gotówkowego w wysokości 6000 zł na 4 lata? Na 48 miesięcznych rat kredytowych? Najnowsze i zawsze aktualne zestawienie banków, pozwoli Tobie wybrać odpowiednio dopasowane źródło finansowania.

kredyt gotówkowy 6000 zł 4 lata

Kredyt 6000 zł w banku ze spłatą rozłożoną na lat 4

Czy taki właśnie kredyt gotówkowy na 6 000 złotych na 4 lata (48 rat) znajdziesz w banku? Tak. Jakie warunki są konieczne? Przede wszystkim liczy się zasadnicza kwestia: czy masz wystarczającą zdolność kredytową. To jest warunek absolutnie niezbędny. W przeciwnym razie nie ma możliwości, aby takie finansowanie otrzymać.

Nawet, jeżeli będzie to pożyczka ekspresowa ratalna w firmach pożyczkowych, to i tak zdolność do jej regulowania jest wymagana.

Drugą kwestią, tak samo ważną, jest historia kredytowa w BIK. Jeżeli zobowiązania kredytowe były regulowane bez opóźnień i nie widniejesz w żadnych bazach dłużników, to test wiarygodności zapewne przejdziesz pozytywnie.

Ostateczna decyzja jest podejmowana przez bank, a nie przez kalkulatory, porównywarki i rankingi kredytów!

O kredyt na 6000 zł zapytać możesz w poniższych instytucjach bankowych:

Kredyt 6000 zł przez internet

Porównując średnią kwotę kredytu, który jest udzielany przez banki, to 6000 zł znajduje się znacznie poniżej średniej. I nie jest niczym szczególnym, że taki kredyt można uzyskać przez internet.

Średnia wartość zaciągniętego kredytu gotówkowego w marcu 2023 r. to 22 935 zł. 1

Banków udzielających finansowania online jest kilka, to między innymi:

Pożyczka internetowa Alior Bank:

kredyt 6000 zł przez internet

Pożyczka gotówkowa w Alior Bank. Źródło: aliorbank.pl

Szczegóły:

  • Pożyczka bez wizyty w oddziale dla nowych klientów. Formalności załatwiane są zdalnie. RRSO 12,57%.
  • Na stronie kontaktowej dostępny jest kalkulator.

Plusy: 0% prowizji. Do 200 tys. zł. Okres spłaty do 10 lat.
Minusy: Dla kwoty finansowania powyżej 70 tys. zł brutto wymagane jest zabezpieczenie w formie cesji z umowy ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz od utraty pracy.

Pozostałe banki z kredytowaniem przez internet, to również: Citi Handlowy, PKO BP (dla nowych klientów), Santander Consumer Bank.

Ile wyniesie rata dla kredytu na 6000 zł na 4 lata?

Rata dla kredytu gotówkowego 6 000 zł na 4 lata będzie duża czy mała? Przykładowa szacunkowa rata dla pożyczki w Alior Banku – skorzystaliśmy z kalkulatora na stronie – wynosi 151,89 zł. Ale jest to oszacowana bez zbadania zdolności kredytowej. Dlatego nie można przyjąć ją za pewnik.

Taka jest specyfika kalkulatorów – szacują koszty i raty. Dokładne obliczenia można uzyskać tylko w banku, jeżeli przedstawi ofertę kredytową.

Przyjmijmy jednak założenia według, których wyliczymy dokładną ratę dla kredytu 6000 zł.

Oprocentowanie: 11,85% roczne nominalne.
Koszty odsetkowe – nie ma innych.
Raty są równe – 48.

Uwaga, uwaga! Rata w tym przypadku wyniesie 157,56 zł, a koszt całkowity 1 562,95 zł. Jest zatem niższa od raty w Aliorze, a przyjęte zostało oprocentowanie z Banku Pekao S.A. (które zostało zawarte w przykładzie reprezentatywnym).

kredyt 6000 zł 4 lata odsetki a wysokość kredytu w ujęciu procentowym

Wysokość kosztu całkowitego w stosunku do wysokości kredytu. Koszt pożyczenia 1 zł. Źródło: kredytyporownywarka.pl.pl
Jak widać przy czteroletnim czasie spłaty rata dla takiego kredytu nie jest szczególnie wysoka. A co jeżeli kredyt będzie zdecydowanie większy? Kredyt gotówkowy 10 tys. zł na 48 miesięcy.

Źródło: 1 Dane o sprzedaży kredytów w marcu 2023 – media.bik.pl.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok