Kredyt gotówkowy 6 tysięcy złotych

2024-03-16 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy 6 tysięcy złotych lub pożyczka gotówkowa na 6 tys. zł w banku. Na dowolny cel. Gdzie po taki kredyt lub pożyczkę? Zapoznaj się z propozycjami banków poniżej.
kredyt gotówkowy 6 tysięcy złotych
Kredyt gotówkowy 6 tysięcy złotych. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Kredyty i pożyczki gotówkowe oferowane są przez prawie wszystkie banki i nie ma najmniejszego problemu z wyborem. Dużą zaletą jest ich powszechność, łatwość w uzyskaniu i skorzystać z nich mogą osoby z odpowiednią zdolnością kredytową i pozytywną historią kredytową, która pozwalają regulować raty zgodnie z harmonogramem spłat.

Kredyt na 6 tysięcy nie jest kredytem na dużą kwotę, niemniej jednak od okresu kredytowania będzie zależeć wysokość raty i koszt takiego kredytu.

Jaka rata kredytu gotówkowego na 6 tysięcy?

Wyliczenia równych rat dla kredytu gotówkowego na 6 tysięcy przy oprocentowaniu 10,59% (nominalne roczne). Odsetki są jedynym kosztem zaciągniętego zobowiązania:

 • 1 rok (12 miesięcy) – 529,14 zł,
 • 2 lata – 278,51 zł,
 • 3 lata – 195,27 zł,
 • 4 lata – 153,88 zł,
 • 5 lat – 129,23 zł.

Czy zawsze dłuższy okres kredytowania i niska rata jest dobrym rozwiązaniem? Im dłuższy czas spłaty kredytu, tym oczywiście rata będzie niższa. Jednocześnie koszt kredytu wzrasta, ponieważ musimy zapłacić więcej odsetek od kredytu. Prezentują to poniższe wyliczenia na podstawie przyjętych powyższych założeń:

 • 1 rok – 349,72 zł,
 • 2 lata – 684,15 zł,
 • 3 lata – 1 029,70 zł,
 • 4 lata – 1 386,30 zł,
 • 5 lat – 1 753,86 zł.

Nie zawsze jednak można dowolnie skrócić czas spłaty, ponieważ im krócej chcielibyśmy spłacać zobowiązanie, tym wymagana będzie większa zdolność kredytowa.

Wyliczenia rat, kosztów odsetkowych: Kredyt gotówkowy 16000 zł.

Koszt kredytu gotówkowego

Zasadniczym kosztem każdego kredytu jest oprocentowanie nominalne, od którego zależy wysokość odsetek. Na ich wysokość wpływa jeszcze: wysokość kredytu oraz czas kredytowania. I im oba dwa elementy są większe, to i łączny koszt odsetek będzie większy.

Ale odsetki, to nie jedyny czynnik kosztowy, ponieważ może być jeszcze prowizja. Duży wpływ na cenę kredytu ma ona zwłaszcza w kredytowaniu krótkoterminowym. I jest to widoczne przede wszystkim w pożyczkach gotówkowych pozabankowych.

Dokonując porównania kredytów i pożyczek gotówkowych należy jednak zwracać uwagą na całkowity koszt.

Parametr RRSO oraz koszt całkowity w najlepszy sposób obrazują, ile kosztuje kredyt i czy jest on tańszy w porównaniu do takiego samego zaproponowanego w innym banku.

Przykład:

 • kredyt gotówkowy 6 tys. zł na 4 lata z RRSO 14,89% jest tańszy niż taki sam kredyt z RRSO na poziomie 25,31%.
 • kredyt gotówkowy 6 tys zł na 3 lata z kosztem całkowitym wynoszącym 1825 zł jest droższy niż taki sam kredyt gotówkowy z kosztem wynoszącym 1200 zł.
Obie wartości uwzględniają nie tylko oprocentowanie nominalne kredytu gotówkowego, ale też wszystkie dodatkowe koszty. Całkowity koszt kredyt jest podawany w złotówkach (jeżeli bierzemy kredyt złotówkowy), natomiast RRSO w procentach. Reguła jest prosta: im mniejsze RRSO lub koszt całkowity, to kredyt jest tańszy.

Pożyczka gotówkowa 6 tysięcy w firmach pożyczkowych

Propozycje pożyczek gotówkowy w firmach pożyczkowych internetowych również pozwalają na uzyskanie tak wysokiej kwoty. Oczywiście ma to miejsce w przypadku pożyczek ratalnych z uwzględnieniem (podobnie zresztą, jak w banku) zdolności kredytowej klienta

Rozpatrywanie wniosków w firmach pożyczkowych:

 • odbywa się w większości automatycznie,
 • niekiedy firmy rezygnują z zaświadczeń i wymagają oświadczenia o wysokości uzyskiwanych dochodów lub wyciągu z rachunku bankowego np. za ostatnie 3 miesiące,
 • przy weryfikacji wniosków pożyczkodawcy korzystają z aplikacji, które umożliwiają wydanie szybkiej decyzji w sprawie pożyczki.

Korzystając z pożyczek w firmach pożyczkowych, należy jednak liczyć się z tym, że przy takiej samej wysokości pożyczki i z jednakowym czasie spłaty (oraz przy jednakowych ratach) całkowity koszt zobowiązania będzie dużo wyższy niż wybierając produkt bankowy.

Firmy pożyczkowe oraz pożyczki gotówkowe: Pozabankowa pożyczka na raty 6000 zł przez internet.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok