Kredyt gotówkowy 55 tys. zł

2023-08-28 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy 55 tys. zł? W serwisie sprawdzisz nie tylko gdzie po kredyt gotówkowy w banku i po pożyczkę gotówkową na 55 tys. zł. Zapoznasz się z propozycjami kredytów gotówkowych oraz wysokością rat i kosztów odsetkowych.

kredyt gotówkowy 55 tys. zł

Kredyt gotówkowy i pożyczka gotówkowa, to są produkty tożsame i które są oferowane przez banki. Może je wykorzystać dowolnie, co oznacza, że pieniądze można przeznaczyć i na kupno samochodu, jak i na dofinansowanie do zakupu mieszkania, ale i na generalny remont mieszkania lub domu.

Pieniądze z kredytu można wykorzystać w całości jednorazowo, ale i w częściach, w zależności od potrzeb. Nie musisz oczywiście również przedstawiać kredytodawcy rachunków i paragonów, na co przeznaczyłeś pieniądze.

Czy trudno jest wyszukać bank, który ma kredyt gotówkowy na 55 tysięcy złotych w swojej ofercie? Oczywiście, ze nie ma żadnych trudności. Co więcej, o taki kredyt można ubiegać się nawet przez internet i w aplikacji mobilnej.

Najważniejszą sprawą jest to, aby był to korzystny kredyt, czyli jak najtańszy.

Gdzie po kredyt gotówkowy 55 tys. złotych?

Kredyt na 55 tysięcy złotych to duży kredyt – prawie dwukrotnie większy od średniego kredytu gotówkowego. Tym samym okres kredytowani również będzie dłuższy, a niekiedy, aby osiągnąć satysfakcjonującą ratę, należy wybrać możliwie najdłuższy okres spłaty – 10 lat.

Koszt takiego kredytu na 55 tysięcy złotych będzie znacząco większy niż dla kredytu na mniejszą kwotę. Oprocentowanie odgrywa w tym przypadku kluczową rolę, bo zadecyduje o kosztach odsetkowych. Nie można również zapominać, że większa liczba miesięcy do spłaty oznacza więcej odsetek do zapłacenia. Poniżej zostały przedstawione wyliczenia rat i kosztów związanych z odsetkami.

W jakim banku najlepiej wziąć kredyt gotówkowy? Na początku należy sprawdzić jakie są propozycje, a dopiero później można kontaktować się z bankami i porównywać zaproponowane oferty.

Kredyt gotówkowy 55 tysięcy złotych dla każdego?

Aby wziąć kredyt gotówkowy, należy spełnić kilka określonych warunków. To głównie:

  • odpowiedni wiek – minimum 18 lat, maksymalny ok. 70-75 lat,
  • zdolność kredytowa – odpowiednio wysokie zarobki i stabilne źródło zatrudnienia oraz wydatki w gospodarstwie domowym,
  • miejsce zamieszkania i uzyskiwane dochody – Polska.

Nie otrzymasz kredytu w banku, kiedy zdarzyły się opóźnienia w spłatach kredytów dłuższe niż 60 dni. Historia kredytowa jest sprawdzana w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Im lepszą uzyskasz całościową oceną, to możesz liczyć na korzystniejsze warunki kredytowania.

Ile wyniesie rata kredytu gotówkowego na 55 tys. zł?

Jak kształtują się raty kredytowe w przypadku kredytów na 55 tys. zł? Wyliczenia szacunkowe dla różnych okresów kredytowania można otrzymać, jeżeli skorzystamy z kalkulatora kredytu gotówkowego. Jednak są to wyliczenia oszacowane według propozycji banków.

Przyjmując pewne określone założenia, obliczyć ratę można dokładnie:

  • oprocentowanie roczne 11,79%,
  • prowizja 0%,
  • brak ubezpieczenia,
  • koszt odsetkowy jest jedynym kosztem,
  • raty równe.

Wysokość raty i kosztu odsetkowego:

5 lat: 1217,62 zł – 18 056,96 zł.
6 lat: 1 069,26 zł – 21 986,99 zł.
7 lat: 964,73 zł – 26 037,69 zł.
8 lat: 887,57 zł – 30 206,95 zł.
9 lat: 828,63 zł – 34 492,37 zł
10 lat: 782,43 zł – 38 891,33 zł.

Jak widać powyżej, im krótszy okres kredytowania, to większa jest rata. Należy wziąć również to pod uwagę, że dłuższy okres kredytowania, to również większe koszty związane z kredytem.

Pożyczaj bezpiecznie

Przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego na 55 tysięcy złotych warto wziąć pod uwagę następujące czynniki:

1. Obecną i przyszłą sytuację finansową. Należy dokładnie ją przeanalizować i upewnić się, że masz możliwości, aby regularnie spłacać raty kredytowe nie tylko w krótkim czasie, ale i za kilkanaście miesięcy.
2. Nie ma obowiązku, aby porównywać oferty z różnych banków. Ale warto jest to zrobić, aby znaleźć najkorzystniejszy kredyt pod względem oprocentowania i prowizji. Im mniej będziesz musiał ostatecznie oddać, tym lepiej, prawda?
3. Dopasuj odpowiednio okres kredytowania, aby uzyskać odpowiednią ratę. Warto wybrać taki okres kredytowania, który pozwoli Ci spłacić kredyt w rozsądnym czasie, ale bez nadmiernego obciążania domowego budżetu.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok