Kredyt gotówkowy 50000 zł

Kredyt gotówkowy 50000 zł w bank na dowolny cel? Przede wszystkim należy sprawdzić w jakim banku są takie oferty. Następnie należy porównać kredyty, tak aby znaleźć najbardziej korzystną ofertę.

Porównanie kredytów gotówkowych na 50000 zł jest konieczne, aby nie tylko zapoznać się z ofertą, ale również po to, aby wybrać kredyt najbardziej korzystny. Nie jest natomiast konieczne sprawdzanie kilkunastu ofert kredytowych, czasami wystarczy kontakt z 2-3 bankami, aby wybrać atrakcyjny kredyt.

W przypadku kredytów i pożyczek gotówkowych na 50000 zł, należy zdawać sobie sprawę, że musimy mieć dość wysoką zdolność kredytową, nawet wówczas, kiedy wybierzemy maksymalny okres kredytowania (w przypadku kredytów i pożyczek gotówkowych wynosi on 10 lat). Dodatkowo o indywidualnej ofercie zadecyduje również ocena wiarygodności kredytowej (na podstawie analizy raportu z BIK).

Kredyt gotówkowy 50000 zł porównanie banków

Zanim pożyczysz – o tym warto pamiętać:

Kredyty gotówkowe jest przeznaczony dla osób fizycznych, które posiadają pełną zdolność do czynności prawnych. Kredyt gotówkowy mogą uzyskać wyłącznie osoby, które uzyskały pozytywną decyzję kredytową na podstawie analizy ich zdolności kredytowej.

Minimalny dochód, aby uzyskać kredyt gotówkowy.

Minimalny dochód zależy od wnioskowanej kwoty i okresu kredytowania. Ma on istotny wpływ na wyliczenie zdolności kredytowej. Przy wyliczeniu zdolności kredytowej, od dochodu bank odlicza m.in.: koszty utrzymania, spłacane kredyty i pożyczki, alimenty itp.

Każdy bank pomimo, że wylicza zdolność kredytową w podobny sposób, to jednak przypisują one inne wagi czynnikom, branym pod uwagę przy jego wyliczaniu. Dlatego może się zdarzyć, że w jednym banku nasz wniosek zostanie odrzucony ze względu na niską zdolność kredytową, w innym wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony.

Bardzo często zatem, wszelkiego rodzaju kalkulatory do wyliczania zdolności kredytowej, są po prostu mało użyteczne. Poza tym, że pozwalają oszacować wysokość raty.

Maksymalny wiek kredytobiorcy.

Maksymalny wiek kredytobiorcy jest uzależniony od banku i konkretnej oferty. Kontaktując się z bankiem, wystarczy zapytać o kwestę wieku.

Kredyt gotówkowy 50 000 zł – jaka będzie rata?

To bardzo istotne: jaka będzie rata kredytu gotówkowego na 50 000 zł? Na jej wysokość wpływa wiele czynników, nie tylko sama oferta, ale i wybór rat (malejące lub równe) oraz okres kredytowania. Poniższe wyliczenia mają co prawda charakter szacunkowy, ale pozwalają zorientować się, jakie czekają nas obciążenia w budżecie domowym.

  • 2 lata – 2284 zł,
  • 3 lata – 1600 zł,
  • 4 lata –1243 zł,
  • 5 lat – 1036 zł,
  • 6 lat – 903 zł,
  • 7 lat – 808 zł,
  • 8 lat – 739 zł,
  • 9 lat – 692 zł,
  • 10 lat – 655 zł.

Czy należy określać cel kredytu gotówkowego?

Ponieważ kredyty gotówkowe są kredytami celowymi, to informacja o przeznaczeniu kredytu musi znaleźć się w umowie. Potocznie kredyt gotówkowy jest zamiennie używany z pożyczką gotówkową. A pożyczka gotówkowa może być przeznaczona na dowolny cel i nie jest wymagane podawanie informacji na co zamierzamy przeznaczyć pieniądze. Najczęściej jednak banki nie wymagają informacji o tym, na jaki cel przeznaczymy pieniądze. Może się zdarzyć, że bank we wniosku kredytowym będzie miał zapytanie dotyczące celu kredytu, jednakże informacja ta, nie pływa znacząco na ocenę naszej zdolności kredytowej.

Kredyt gotówkowy 50 000 zł – z cyklu „Porównanie kredytów gotówkowych 50000 zł”.

Kilka kredytów i pożyczek gotówkowych można również połączyć w jeden kredyt. Nawet i na 10 lat do 200 tys. zł. W jakich bankach? To sprawdzisz TUTAJ.

1 komentarz do “Kredyt gotówkowy 50000 zł”

  1. 4 lipca 2022 r. Złap okazję w ING Banku Śląskim! Zawnioskuj o pożyczkę gotówkową z RRSO tylko 17,89%. Bez obowiązkowego konta. Bez zbędnych formalności. Szybko i w 100% zdalnie.

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok