Kredyt gotówkowy 50000 zł

2023-05-28 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy 50000 zł w bank na dowolny cel? Ależ oczywiście, jest to możliwe. Przede wszystkim należy sprawdzić w jakim banku są takie oferty. Następnie porównać kredyty, tak aby znaleźć najbardziej korzystną ofertę.

kredyt gotówkowy 50000 zł

Porównanie kredytów gotówkowych jest konieczne, aby nie tylko zapoznać się z ofertą, ale również po to, aby wybrać kredyt gotówkowy na 50000 zł w najbardziej korzystnej cenie.

Nie jest natomiast konieczne sprawdzanie kilkunastu ofert kredytowych, czasami wystarczy kontakt z 2-3 bankami, aby wybrać atrakcyjny kredyt.

Kredyt gotówkowy 50000 zł porównanie banków

W przypadku kredytów i pożyczek gotówkowych na 50000 zł, należy zdawać sobie sprawę, że:

1. Musimy mieć wysoką zdolność kredytową, nawet wówczas, kiedy wybierzemy maksymalny okres kredytowania (w przypadku kredytów i pożyczek gotówkowych wynosi on 10 lat).
2. O indywidualnej ofercie zadecyduje również ocena wiarygodności kredytowej (na podstawie analizy raportu z BIK).

Warto połączyć kredyty w jeden z niższą ratą? Nie jest to „zestaw obowiązkowy”, ale może być rozważany, jeżeli chcielibyśmy zredukować wydatki kredytowe w domowych finansach.

Jaka rata dla kredytu na 50000 zł?

To bardzo istotne pytanie: jaka będzie rata kredytu gotówkowego na 50 000 zł? Na jej wysokość wpływa wiele czynników, nie tylko warunki oferty, ale i wybór rat (malejące lub równe) czy okres kredytowania.

Poniższe wyliczenia zostały dokonane przy założeniach:

Nominalne oprocentowanie w skali roku 11,75%. Jedyny koszt to odsetki. Wyliczenia dla rat równych.

Okres kredytowania : rata – koszt odsetkowy.

 • 6 lat: 971,02 zł – 19 913,55 zł,
 • 7 lat: 875,97 zł – 23 581,13 zł,
 • 8 lat: 805,79 zł – 27 355,81 zł,
 • 9 lat: 752,18 zł – 31 235,45 zł,
 • 10 lat: 710,15 zł – 35 217,68 zł.

Wysokość całkowitych kosztów odsetkowych będzie tym większa, im większe jest oprocentowanie kredytu i dłuższy czas kredytowania.

Kredyt 50000 kalkulator? Symulacja kredytu gotówkowego jest możliwa z kalkulatorem. Ale podobnie, jak w przypadku kalkulatorów zdolności, podają wyniki szacunkowe.

Jakie są wymagania dotyczące otrzymania kredytu gotówkowego?

Jakie są podstawowe wymagania, aby otrzymać kredyt gotówkowy na 50000 zł? Formalności są zbliżone w każdym banku. Mogą się one jednak różnić w poszczególnych instytucjach.

Ogólne wymagania związane z wnioskowaniem o kredyt gotówkowy:

 • osoba pełnoletnia z pełną zdolnością do podejmowania czynności prawnych,
 • stałe i udokumentowane źródło dochodu w Polsce,
 • miejsce zamieszkania Polska,
 • zdolność kredytowa do spłaty kredytu wraz z odsetkami w ustalonych ratach,
 • pozytywna historia kredytowa w BIK.

Jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku o kredyt?

Wymagane dokumenty do złożenia wniosku o kredyt gotówkowy na 50000 zł mogą się również różnić w zależności od wybranego banku.

Przygotuj:

 • dowód osobisty, będzie potrzebny numer PESEL, seria i numer oraz adres zamieszkania,
 • datę zawarcia umowy o pracę z aktualnym pracodawcą lub jeżeli jesteś emerytem lub rencistą, datę przyznania świadczenia emerytalnego lub rentowego,
 • jeżeli jesteś zatrudniony: dane aktualnego pracodawcy (nazwa, NIP, Regon, adres, telefon kontaktowy),
  wysokość średnich dochodów netto za ostatnie 3 miesiące,
 • dane o zaciągniętych kredytach i pożyczkach oraz innych zobowiązaniach finansowych.

W zależności od konkretnej, indywidualnej sytuacji, bank może wymagać innych dokumentów, np.: informacje o rachunkach bankowych, umowach najmu lub o wartościowych aktywach.

Jakie są opcje spłaty kredytu na 50000 zł i jakie są okresy spłaty?

Kredyt gotówkowy, nie tylko na 50 000 zł, można spłacać w ratach równych lub malejących.

Raty równe, czyli stałe, nie zmieniają się przez cały okres kredytowania. Raty malejące są na początku wyższe niż w przypadku rat równych, ale z każdym kolejnym miesiącem są coraz niższe.

Wybór w jaki będziemy spłać kredyt ma również wpływ na to, ile ostatecznie zapłacimy za pożyczone pieniądze. Całkowity koszt kredytu gotówkowego będzie mniejszy, jeżeli wybierany zostanie system rat malejących, ale wymagana jest wówczas wyższa zdolność kredytowa.

Minimalny czas kredytowania to ok. 3 miesięcy, a maksymalny 10 lat – 120 rat kredytowych.

Przy spłacie kredytu w wysokości 50 000 złotych rozłożonej na 3 miesiące, rata wyniosłaby… 16 994,12 zł (RSO 11,75%).

Zanim pożyczysz w banku

Kredyty gotówkowe są oferowane konsumentom, którzy posiadają pełną zdolność do czynności prawnych. Takie finansowanie mogą uzyskać wyłącznie osoby, które uzyskały pozytywną decyzję kredytową na podstawie analizy zdolności kredytowej. Tylko wiarygodny ekonomicznie kredytobiorca może otrzymać kredyt.

Minimalny dochód zależy od wnioskowanej kwoty i okresu kredytowania. Ma on istotny wpływ na wyliczenie zdolności kredytowej. Przy jej obliczaniu, od dochodu są odejmowane m.in.: koszty utrzymania, spłacane kredyty i pożyczki, alimenty itp.

Oczywiście czynników, które są brane przy obliczaniu zdolności jest znacznie więcej. Dwa powyższe są najbardziej kluczowe. Bank rozpatruje zdolność pod względem formalnoprawnym i merytorycznym.

Każdy bank pomimo, że wylicza zdolność kredytową w podobny sposób, to jednak przypisują one inne wagi czynnikom, branym pod uwagę przy jego wyliczaniu. Może się zdarzyć tak, że w jednym banku wniosek zostanie odrzucony ze względu na niską zdolność kredytową, w innym wniosek zostanie zaopiniowany pozytywnie.

Dlatego wszelkiego rodzaju kalkulatory do wyliczania zdolności kredytowej, są po prostu mało użyteczne.

1 komentarz do “Kredyt gotówkowy 50000 zł”

 1. 4 lipca 2022 r. Złap okazję w ING Banku Śląskim! Zawnioskuj o pożyczkę gotówkową z RRSO tylko 17,89%. Bez obowiązkowego konta. Bez zbędnych formalności. Szybko i w 100% zdalnie.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok