Kredyt gotówkowy 50 tys zł 6 lat. Rata 843,56 zł. 6,83%

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

kredyt gotówkowy 50 tys zł 6 latKredyt gotówkowy 50 tys zł 6 lat w banku – najnowszy przegląd kredytów i pożyczek gotówkowych. Gdzie po tak wysoki kredyt? Który z banków wybrać? Na początku zapoznaj się z propozycjami kredytów, oszacuj raty i ewentualnie skontaktuj się z bankiem w sprawie kredytu. Po otrzymaniu informacji o kosztach całkowitych można zadecydować czy wziąć taki kredyt czy nie.

Jaki jest najtańszy kredyt gotówkowy 50 tys zł 6 lat?

Bez porównania ofert kredytowych w bankach się nie obejdzie.

 • Kredyt gotówkowy, to kredyt celowy – pieniądze muszą zostać przeznaczona na konkretny cel, zapisany w umowie. To pożyczka gotówkowa może być dowolnie rozdysponowana. Jednakże banki zamieniają często pojęcia pożyczki i kredytu gotówkowego, mówiąc o tym samym produkcie.
 • Niskie oprocentowanie nominalne kredytu gotówkowego nie oznacza, że jest to najtańszy kredyt gotówkowy. Jest to parametr, który odnosi się tylko do kosztów odsetek. Tymczasem banki doliczają jeszcze inne opłaty, które powodują, że całkowita kwota do spłaty.
 • Poza oprocentowaniem nominalnym banki najczęściej doliczają prowizję. Mogą się zdarzyć również inne koszty dodatkowe. Często jest tak, że jeżeli jest niskie oprocentowanie nominalne, to prowizja jest wysoka. I odwrotnie. Niska prowizja i wysokie oprocentowanie. Prowizja ma zwłaszcza wówczas znaczenie, jeżeli pożyczamy na krótki okres czasu. Wówczas jest ona znaczącym kosztem kredytowym.
 • RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania, to obecnie najlepszy wskaźnik do porównywania kredytów gotówkowych. Im mniejsza wysokość RRSO, to tańszy kredyt.
  Ubezpieczenie kredytu podwyższa koszt kredytu, ale może się okazać, że warto z niego skorzystać i spełnia indywidualne potrzeby.
 • System rat wpływa na koszt kredytu. Raty równe nie zmieniają się przez cały okres spłaty. Malejące natomiast są na początku wyższe, ale z każdym miesiącem maleją i ich wybór powoduje, że koszt kredytu jest mniejszy. Raty malejące wymagają większej zdolności kredytowej.

Kredyt gotówkowy 50 tys zł 6 lat przez internet

Jest to możliwe, ponieważ kilka banków umożliwia wziąć kredyt gotówkowy, nawet i na 50 tys zł przez internet. Należy wysłać wniosek kredytowy online. Podobnie jak i w przypadku zwykłego zapytania o kredyt.

Z reguły banki kontaktują się z potencjalnym klientem tak szybko jak to możliwe, nawet i w ciągu 10 minut od momentu wysłania wniosku.


Porównanie kredytów gotówkowych:
Kredyt gotówkowy 50000 zł 7 lat
Kredyt gotówkowy 50000 zł 8 lat


Dobry pracownik bankowy, który skontaktuje się z nami w sprawie kredytu, musi być przede wszystkim kompetentny i odpowiadać na nasze pytania. Nie może oczywiście niczego narzucać i informować co się dzieje się z wnioskiem kredytowym.

Jeżeli szybko potrzebujemy kredytu gotówkowe, to warto szukać takiego kredytu, gdzie wymagania dotyczące dokumentów są jak najmniejsze. W niektórych bankach, aby ubiegać się o kredyt gotówkowy 50 tys zł 6 lat, nawet i przez internet, wystarczy dowód osobisty i wyciąg bankowy (najczęściej są to wpływy wynagrodzenia za ostatnie 3 miesiące).

Rozmawiając z pracownikiem banku w sprawie kredytu, pracownik banku z pewnością zapyta nas o:

 • imię i nazwisko,
 • numer PESEL, serię i numer dowodu osobistego oraz datę jego ważności,
 • miejsce zamieszkania i adres do korespondencji,
 • formę zatrudnienia i wysokość wynagrodzenia – potrzebne do oszacowania wstępnej zdolności kredytowej,
 • miesięczne koszty utrzymania oraz liczba osób na utrzymaniu,
 • numer telefonu,
 • adres e-mail,
 • wykształcenie,
 • stan cywilny.

Oczywiście bank może zapytać również o inne rzeczy potrzebne do analizy wniosku. Aby sprawdzić wiarygodność kredytową, bank poprosi nas o wyrażenie zgody na weryfikację w BIK – jest ona konieczna, aby procedować wniosek kredytowy.

Pozytywna decyzja kredytowa

Po wydaniu pozytywnej decyzji w sprawie kredytu, zostaną przedstawione warunki udzielenia kredytu – będziemy mogli je zaakceptować lub nie. Aby dokończyć proces kredytowy należy albo udać się do oddziału banku i tam podpisać dokumenty lub, jeżeli jest taka możliwość, zweryfikować swoją tożsamość w wybranym przez siebie oddziale banku, a proces dokończyć telefonicznie. Trochę dziwne, prawda?

Nie jest to skomplikowane, ale nie do końca logiczne. A niestety stosowane przez niektóre banki, które informują, że sprzedają kredyt przez internet. Wymagane dokumenty otrzymujemy na maila, ale skan dowodu osobistego należy zweryfikować w placówce banku… To po co brać taki kredyt gotówkowy przez internet?

Na koniec, kredyt gotówkowy w wysokości 50 tys. zł można pobrać w oddziale banku w gotówce lub zostać przelany na rachunek bankowy.

Najlepszy kredyt gotówkowy 50 tys zł 6 lat

To jaki jest najlepszy kredyt gotówkowy 50 tys zł 6 lat? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zbyt dużo czynników wpływa na koszt kredytu. Również nasza zdolność i wiarygodność kredytowa jest brana pod uwagę, dlatego żaden ranking kredytów gotówkowych na 50 tys zł nie ma sensu i nie jest prawdziwy. Wysoka ocena zdolności i wiarygodności kredytowej, to zdecydowanie lepsze warunki kredytowania.

Nie każdy kredyt gotówkowy podlega negocjacji, co mogłoby się wydawać rzeczą absolutnie normalną. Można otrzymać najlepszą możliwą ofertę przez internet, bo w standardowej ofercie np. prowizja lub oprocentowanie nominalne jest wyższe. I faktycznie, w takim przypadku, lepszej oferty, a na pewno w oddziale na pewno nie uzyskamy.

10 informacji zanim zdecydujesz się wziąć kredyt gotówkowy na 50 tys. zł

 1. Jeżeli zdecydujemy się na kredyt gotówkowy, bez znaczenia czy jest to kredyt gotówkowy 50 tys zł lat, kredyt gotówkowy 17 tys zł czy jakikolwiek innym, to musi być dostosowany do naszych możliwości finansowych.
 2. Konieczne jest porównanie 2-3 kredytów gotówkowych, aby wybrać lepszy kredyt. Jeżeli najważniejsza jest cena kredytu, to zwracaj uwagę na całkowity koszt oraz RRSO.
 3. Przed podpisaniem umowy, należy dokładnie ją przeczytać i ewentualnie skorygować błędy lub jej nie podpisywać. Może się przecież zdarzyć taka sytuacja, że po zasięgnięciu rady specjalisty uznamy, że jest to kredyt mało korzystny. W przypadku kiedy umowę kredytową podpisaliśmy, to można skorzystać z prawa od odstąpienia umowy w ciągu 14 dni od dnia jej podpisania.
 4. Jeżeli mamy kilka kredytów gotówkowych, to powinniśmy zastanowić się czy brać kolejny kredyt gotówkowy czy może skonsolidować zadłużenia bankowe w jeden kredyt z dodatkową gotówką.
 5. Jeżeli nie mamy zdolności kredytowej lub/i wiarygodności kredytowej, to kredyt gotówkowy jest dla nas niedostępny.
 6. Dodatkowe poręczenie kredytu, może mieć wpływ na lepszą ofertę kredytu.
 7. Obecnie procedura uzyskania kredytu gotówkowego to nie jest długotrwały, kilkudniowy proces, ale w niektórych przypadkach, pieniądze można otrzymać na konto bankowe, nawet w tym samym dniu, w którym został złożony wniosek.
 8. Każdy kredyt gotówkowy pogarsza naszą zdolność kredytową, a odpowiednio dobrany kredyt konsolidacyjny, może ją poprawić.
 9. Kredyt gotówkowy to stałe miesięczne obciążenie, które nie tylko trzeba regularnie spłacać, ale i mają duży wpływ na stan budżetu domowego.
 10. Oprocentowanie zmienne kredytu, wpływa na zmianę wysokości raty w trakcie trwania umowy kredytowej. Wzrost oprocentowania nominalnego, to wzrost raty kredytowej.

Kolejne porównanie: kredyt na zakup nieruchomości (dom, mieszkanie, działka budowlana, działka rekreacyjne, itp.) Kredyt Hipoteczny 190 tys zł.

1 komentarz do “Kredyt gotówkowy 50 tys zł 6 lat. Rata 843,56 zł. 6,83%”

 1. Ostanie tygodnie w miarę tanich kredytów i pożyczek! Czy RPP podniesie po raz kolejny stopy procentowe? Co to będzie oznaczać? Ze stare propozycje kredytów będą wycofywane i wprowadzane nowe, z duuuużo większym oprocentowaniem, a przy 50 tys zł to będzie zauważalne…

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok