W jakim banku wybrać kredyt gotówkowy na 50 tys. zł?

2023-05-08 – ostatnia aktualizacja

W jakim banku kredyt gotówkowy na 50 tys. zł do 10 lat? Może to być również pożyczka gotówkowa 50 tys. zł z przeznaczeniem na dowolny cel. Jeszcze więcej: dostępny jest nawet taki kredyt przez internet i w promocji z obniżonym oprocentowaniem. Poniżej sprawdzisz, w którym z banków można złożyć wniosek kredytowy.

kredyt gotówkowy 50 tys. zł


Korzystny kredyt gotówkowy na 50 tysięcy zł? Nie wystarczy pierwsza lepsza propozycja kredytowa. Nie jest to niewielki kredyt z krótkim okresem spłaty, gdzie różnice w koszcie całkowitym są niewielkie. Jest to naprawdę DUŻY kredyt i konieczne jest porównanie ofert kredytowych.

Propozycje kredytowe i oferty kredytowe: kredyt gotówkowy 50 tys. zł

Pisząc o ofercie kredytowej mamy na uwadze nie ogólną propozycję kredytową, którą można znaleźć korzystając z kalkulatorów kredytów gotówkowych czy opierając się na rankingach kredytowych, ale OFERTĘ indywidualną przedstawioną przez bank. I to dopiero po sprawdzeniu zdolności i wiarygodności kredytowej.

Rzeczą naturalną jest, że od czegoś należy zacząć poszukiwania, a najlepszym sposobem jest zapoznanie się z propozycjami banków. Lista, z którymi można się skontaktować w sprawie finansowania, została udostępniona poniżej.

Chcesz zapłacić taniej za kredyt? Porównaj oferty

Dlaczego porównanie kredytów jest, aż tak istotne? Z jednego zasadniczego powodu: jest to jedyny możliwy sposób, aby wybrać tańszy kredyt. I to nie ma znaczenia, czy jest to pożyczka 50 tysięcy złotych na remont mieszkania cz znacząca mniejsza na zakup mebli. Porównanie jest zawsze konieczne i niezbędne, jeżeli chcemy pożyczyć taniej.

Oczywiście nie ma sensu przez kilka tygodni przeglądać dwudziestu banków (tak, tak, licząc komercyjne i spółdzielcze, a są jeszcze przecież SKOK-i…), bo nie starczy nam na to czasu. Wystarczy wyselekcjonować 2-3 banki, z którymi się skontaktujemy w sprawie kredytu.

Na czym polega owe porównanie kredytów? Na porównaniu kosztów całkowitych.

Wyliczenia rat: szacunkowe i ostateczne

Z pewnością chciałbyś wiedzieć, ile wyniesie rata dla kredytu na 50 tys. Niestety, wysokość raty można jedynie oszacować. I to niezależnie od tego czy skorzystasz z kalkulatorów gotówkowych na portalach finansowych, czy na stronach banków.

Zanim zostanie Tobie przedstawiona oferta, bank musi dokonać oceny kredytowej możliwości spłaty zobowiązania na określonych warunkach. Na ocenę kredytową wpływa zarówno zdolność kredytowa, jak i wiarygodność kredytowa w BIK – żaden kalkulator, porównywarka czy ranking nie uwzględni tych dwóch, absolutnie najważniejszych elementów.

Reklama mówi swoje, nawet wówczas, kiedy znajdziesz informację, że jest to prawdopodobnie najtańszy kredyt, a rzeczywistość swoje.

Przy dobrej ocenie kredytowej nie tylko, że możesz uzyskać lepszą ofertę, a być może bank będzie skłonny do dodatkowych obniżek poszczególnych elementów kosztowych. Tym samym i rata kredytowa dla każdego kredytobiorcy będzie różna.

Jaka rata dla kredytu na 50 tysięcy?

Mając na uwadze powyższe zastrzeżenia, nie będziemy obliczać raty dla konkretnej propozycji banku, ale zostanie rata obliczona przy konkretnych założeniach.

Kredyt gotówkowy 50 tys. zł z oprocentowaniem nominalnym 11,75% w skali roku. Koszt odsetkowy jest jedynym kosztem kredytu.

Wysokość raty równej i kosztu odsetkowego:

 • 5 lat: 1 105,92 zł – 16 354,96 zł.
 • 6 lat: 971,02 zł – 19 913,55 zł.
 • 7 lat: 875,97 zł – 23 581,13 zł.
 • 8 lat: 805,79 zł – 27 355,81 zł..
 • 9 lat: 752,18 zł – 31 235,45 zł.
 • 10 lat: 710,15 zł – 35 217,68 zł.

co oznacza rrso kredytu konsolidacyjnego

Co to jest RRSO kredytu? Źródło: kredytyporownywarka.pl

Kredyt 50 tys. na 5 lat porównanie

Jak może wygląd porównanie kredytów gotówkowych? Załóżmy, że ma to być kredyt na 50 tysięcy złotych. A zadłużenie rozłożymy na 5 lat, czyli 60 miesięcznych rat kredytowych.

 • W banku nr 1 zaproponowany został kredyt z oprocentowaniem 11,85%,
 • Bank nr 2, to kredyt z oprocentowaniem 11,25% i z prowizją 4% płatną z góry.

Kredyt 50 tysięcy na 5 lat rata równa oraz koszt całkowity:

 • Bank nr 1: 1 108,44 zł – 16 506,17 zł.
 • Bank nr 2: 1 093,37 zł – 17 601,92 zł (odsetki 15 601,92 zł + prowizja 2000 zł).

porównanie kosztów całkowitych kredytów na 50 tys. zł na 5 lat

Koszt całkowity dla kredytu gotówkowego na 50 tys. zł na 5 lat w banku 1 i 2. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Pomimo że, w pierwszym banku oprocentowanie było wyższe, to jednak kredyt jest tańszy. To wskazuje jasno, że warto jest porównywać oferty przynajmniej dwóch banków.

Prowizja od kredytu

Prowizja ma zdecydowanie mniejsze znaczenie przy długoterminowych kredytach – zawsze będzie to jednakowa wysokość. Czy jest to kredyt na 5 lat w wysokości 50 tys. zł, czy na lat 10:

 • 10% od 50 tys. zł jest zawsze 5000 zł.
Przyjmując, że bank nie stosuje „widełek prowizyjnych”, czyli wysokość prowizji zmienia się w zależności od przedziału zaciąganego kredytu. Na przykład dla kredytu do 10 tys. zł prowizja wynosi 10%, 10001 zł -25000 zł 5%, powyżej 25000 zł 3%.

Wysokość prowizji jako czynnika kosztowego w całkowitym koszcie kredytowym jest większe dla kredytów krótkoterminowych, niż dla kredytów długoterminowych.

Jeżeli kredyt będziemy spłacać przez 24 miesiące, to przy parametrach takich jak poniżej:

 • oprocentowanie 11,75% w skali roku,
 • prowizja kredytowa 10%,
 • raty są równe,

koszt całkowity kredytu na 50 tysięcy wynosi:

 • koszt odsetkowy 6348,17 zł + prowizja 5000 zł = 11348,17 zł.

W takim przypadku prowizja stanowi 44% kosztów całkowitych.

Koszt całkowity, czyli cena kredytu

Na koszt całkowity kredytu wpływa kilka czynników kosztowych:

 • oprocentowanie nominalne roczne (RSO), które jest podstawą do wyliczania odsetek od pożyczonego kapitału,
 • prowizja kredytowa naliczana procentowo (najczęściej) od wysokości udzielonego kredytu,
 • koszty dodatkowe, np. ubezpieczenie kredytu.

Wysoki kredyt, to wysokie odsetki

Kosztem zasadniczym w przypadku dużych kredytów i długiego czasu spłaty są odsetki, a one będą tym większe, im:

 • większe jest oprocentowanie nominalne kredytu,
 • większa jest kwota kredytu,
 • dłuższy okres kredytowania.

Większy koszt odsetkowy wystąpi również w przypadku wyboru rat stałych (można wybrać również raty malejące, ale należy wówczas mieć większą zdolność kredytową – rodzaje rat kredytowych).

Czy warto skonsolidować kredyty i pożyczki gotówkowe? Jeżeli wystąpi jeden z warunków: 1. konieczność zmniejszenia liczby spłacanych zobowiązań, 2. zmniejszenie nowej raty, aby poprawić płynność finansową, 3. zwiększenie zdolności kredytowej. Przegląd banków i kredytów konsolidacyjnych gotówkowych: Kredyt konsolidacyjny 50 tys. zł.

Kredyt gotówkowy 50 tys. zł – aktualizacja 8 maja 2023 r.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok