Kredyt gotówkowy 50 tys. zł

Kredyt gotówkowy 50 tys. zł w banku do 10? Może to być również pożyczka gotówkowa z przeznaczeniem na dowolny cel. Jeszcze więcej: dostępny jest nawet taki kredyt przez internet i w promocji z obniżonym oprocentowaniem. Poniżej sprawdzisz, w którym z banków można złożyć wniosek kredytowy.

kredyt gotówkowy 50 tys. zł

Aby dokonać korzystny wybór kredytu gotówkowego na 50 tys. zł nie wystarczy pierwsze lepsza propozycja kredytowa. Nie jest to niewielki kredyt z krótkim okresem spłaty, gdzie różnice w koszcie całkowitym będą niewielkie. ale naprawdę DUŻY kredyt o konieczne jest porównanie ofert kredytowych.

Pisząc o ofercie kredytowej, mamy na uwadze nie ogólną propozycję kredytową, którą można znaleźć korzystając z kalkulatorów kredytów gotówkowych czy opierając się na rankingach kredytowych, ale OFERTĘ indywidualną przedstawioną przez bank, po sprawdzeniu zdolności i wiarygodności kredytowej.

Oczywiście jednak, że od czegoś należy zacząć poszukiwania i najlepszym sposobem jest zapoznanie się z propozycjami banków. Taka lista banków, z którymi można się skontaktować w sprawie kredytu na 50 tys. zł została udostępniona poniżej.

Kredyt gotówkowy 50 tys. zł porównaj oferty

Dlaczego porównanie kredytów jest, aż tak istotne? Z jednego zasadniczego powodu: jest to jedyny możliwy sposób, aby wybrać tańszy kredyt. I to nie ma znaczenia, czy jest to kredyt gotówkowy na 50 tys. zł czy pożyczka gotówkowa 5000 zł na remont mieszkania: porównanie jest konieczne, jeżeli chcemy pożyczyć taniej.

Nie ma sensu oczywiście przeglądać dwudziestu banków (tak, tak, licząc komercyjne i spółdzielcze, a są jeszcze przecież SKOK-i…), bo nie starczy nam na to czasu. Wystarczy wyselekcjonować 2-3 banki, z którymi się skontaktujemy w sprawie kredytu.

Na czym polega owe porównanie kredytów? Na porównaniu kosztów całkowitych.

Na koszt całkowity kredytu wpływa kilka czynników kosztowych:

 • oprocentowanie nominalne roczne (RSO), które jest podstawą do wyliczania odsetek od pożyczonego kapitału,
 • prowizja kredytowa naliczana procentowo (najczęściej) od wysokości udzielonego kredytu,
 • koszty dodatkowe, np. ubezpieczenie kredytu.

Wysoki kredyt, to wysokie odsetki

Kosztem zasadniczym w przypadku kredytów gotówkowych na 50 tys. zł będzie wysokość oprocentowania. Należy bowiem pamiętać, że koszt odsetek będzie tym większy, im:

 • większe jest oprocentowanie nominalne kredytu,
 • większa jest kwota kredytu,
 • dłuższy będzie okres kredytowania.

Większy koszt odsetkowy wystąpi również w przypadku wyboru rat stałych (można wybrać również raty malejące, ale należy wówczas mieć większą zdolność kredytową – rodzaje rat kredytowych).

Czy warto skonsolidować kredyty i pożyczki gotówkowe? Jeżeli wystąpi jeden z warunków: 1. konieczność zmniejszenia liczby spłacanych zobowiązań, 2. zmniejszenie nowej raty, aby poprawić płynność finansową, 3. zwiększenie zdolności kredytowej. Przegląd banków i kredytów konsolidacyjnych gotówkowych: Kredyt konsolidacyjny 50 tys zł.

Jaka będzie rata kredytowa dla kredytu gotówkowego na 50 tys. zł?

Z pewnością chciałbyś wiedzieć, ile wyniesie rata kredytowa dla kredytu na 50 tys. zł. Niestety, wysokość raty można jedynie oszacować. Nie ma większego znaczenia czy skorzystasz z kalkulatorów gotówkowych, czy będziesz korzystać ze stron bankowych.

Bank, aby móc przedstawić Tobie ofertę, musi dokonać oceny kredytowej Twoich możliwości spłaty zobowiązania na określonych warunkach. Na ocenę kredytową wpływa zarówno zdolność kredytowa, jak i wiarygodność kredytowa w BIK – żaden kalkulator, porównywarka czy ranking nie uwzględni tych dwóch, absolutnie najważniejszych elementów.

Reklama mówi swoje, nawet wówczas, kiedy znajdziesz informację, że jest to prawdopodobnie najtańszy kredyt konsolidacyjny, a rzeczywistość mówi swoje.

Przy dobrej ocenie kredytowej nie tylko, że możesz uzyskać lepszą ofertę kredytową, a być może bank będzie skłonny do dodatkowych obniżek poszczególnych elementów kosztowych. Tym samym i rata kredytowa dla każdego kredytobiorcy będzie różna.

Kredyt 50 tys. zł – rata kredytowa. 5-10 lat

Czyniąc takie zastrzeżenie możemy oszacować ratę: kredyt gotówkowy 50 tys. zł, okres kredytowania od 5 do 10 lat:

 • 5 lat 920 zł – 1244 zł,
 • 6 lat 782 zł – 1089 zł,
 • 7 lat 683 zł – 980 zł,
 • 8 lat 609 zł – 899 zł.
 • 9 lat 650 zł – 837 zł,
 • 10 lat 606 zł – 788 zł.

Odsetki dla kredytu gotówkowego na 50 tys. zł

Wiemy już, że od wysokości oprocentowania zależy koszt odsetkowy. Załóżmy zatem, że dla kredytu gotówkowego na 50 tys. zł jedynym kosztem kredytowym są odsetki. Ile wyniosą w zależności od wysokości oprocentowania kredytu i czasu spłaty?

Wysokość całkowitych kosztów odsetkowych będzie tym większa, im większe jest oprocentowanie kredytu i dłuższy czas kredytowania.

Oprocentowanie 6% – koszt odsetkowy wyliczony przy ratach równych.
 • 5 lat – 7 998,40 zł,
 • 6 lat – 9 662,40 zł,
 • 7 lat – 11 355,93 zł,
 • 8 lat – 13 078,87 zł.
 • 9 lat – 14 831,05 zł,
 • 10 lat – 16 612,30 zł.
Oprocentowanie 9% – koszt odsetkowy wyliczony przy ratach równych.
 • 5 lat – 12 275,07 zł,
 • 6 lat – 14 891,93 zł,
 • 7 lat – 17 574,13 zł,
 • 8 lat – 20 320,98 zł.
 • 9 lat – 23 131,71 zł,
 • 10 lat – 26 005,46 zł.

kredyt 50 tys. zł gotówkowy: rata a koszt całkowity

Prowizja od kredytu gotówkowego na 50 tys. zł

Prowizja ma zdecydowanie mniejsze znaczenie przy długoterminowych kredytach – zawsze będzie to jednakowa wysokość. Czy jest to kredyt gotówkowy na 50 tys. zł na 3 lata czy na lat 10 – 10% od 50 tys. zł jest zawsze 5000 zł.

Przyjmując, że bank nie stosuje „widełek prowizyjnych”, czyli wysokość prowizji zmienia się w zależności od przedziału zaciąganego kredytu. Na przykład dla kredytu do 10 tys. zł prowizja wynosi 10%, 10001 zł -25000 zł 5%, powyżej 25000 zł 3%.

Wysokość prowizji jako czynnika kosztowego w całkowitym koszcie kredytowym jest większe dla kredytów krótkoterminowych, niż dla kredytów długoterminowych.

Jeżeli okres kredytowania przy kredycie gotówkowym na 50 tys. zł wynosi 2 lata, oprocentowanie 7% w skali roku, prowizja kredytowa została ustalona na 10%, a raty są równe, to koszt całkowity kredytu wynosi:

 • koszt odsetkowy 3727,09 zł + prowizja 5000 zł = 8727,09 zł.

W takim przypadku prowizja stanowi 57% kosztów całkowitych. Warto mieć na uwadze takie zależności negocjując warunki kredytowania.

Przeczytaj również:

Kredyt gotówkowy 50 tys. zł – aktualizacja 24 luty 2023 r.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok