Kredyt gotówkowy 50 tys. na 10 lat. Rata od ok. 660 zł

2023-05-18 – ostatnia aktualizacja

Czy można otrzymać kredyt gotówkowy 50 tys. zł na 10 lat? Tak, i to nie tylko kredyt, ale i również pożyczkę gotówkową w banku na taką kwotą i ze spłatą rozłożoną na 120 miesięcy. Poniżej znajdziesz zestawienie banków, które mają w swojej ofercie takie finansowanie – także online.

kredyt gotówkowy 50 tys. na 10 lat

50 tys. zł kredytu, to nie jest mało

Kredyt 50 tys. zł na 10 lat? Aby wybrać odpowiedni kredyt w takiej wysokości i na tak długi czas, to konieczne będzie porównanie ofert bankowych.

Nie da się ukryć, że jest to wysoka kwota finansowania z długim czasem spłaty (120 rat kredytowych!), to należy liczyć się z tym, że całkowity koszt nie będzie należeć do najmniejszych.

O koszcie kredytu (czyli tak naprawdę o jego cenie) decydują m.in. takie czynniki jak:

 • oprocentowanie nominalne,
 • prowizja,
 • ubezpieczenie,
 • koszty dodatkowe, itp.

Dodatkowo bank sprawdzi Twoją zdolność i wiarygodność kredytową. Na tej podstawie dopiero przygotowuje indywidualną ofertę kredytową. Dodatkowo wysokość raty kredytowej jest uzależniona od daty wypłaty kredytu oraz daty płatności raty.

Porównaj oferty kredytów gotówkowych 50 tys. zł na 10 lat

Każde porównanie produktów kredytowych (bez znaczenia czy jest to kredyt gotówkowy 50 tys. zł na 10 lat czy 5000 zł na 5 lat) powinno się zacząć od zapoznania się z podstawowymi propozycjami banków.

W następnym kroku należy wytypować banki, z którymi skontaktujesz się w sprawie kredytu. I dopiero na kolejnym etapie dokonujemy porównania ofert przygotowanych przez banki. Zwracamy uwagę na:

 • koszty całkowite i RRSO (jeżeli interesuje nas cena kredytu) oraz
 • pozostałe aspekty (np. dodatkowe zabezpieczenie spłaty, możliwość wnioskowania online czy skorzystania w przyszłości z wakacji kredytowych).

Kiedy wszystko jest jasne i zrozumiałe, możemy dokonać ostatecznego wyboru i zaakceptować warunki umowy.

Konsolidacja kredytów gotówkowych: redukcja liczby posiadanych zobowiązań oraz możliwość poprawy płynności finansowej. Dlaczego warto konsolidować kredyty?

Ile wyniesie rata dla kredytu gotówkowego 50 tys. zł na 10 lat

Jaka rata dla kredytu 50 tys. zł na 10 lat? Wysokość raty na etapie przeglądania propozycji, można jedynie oszacować. I tutaj nie ma znaczenia czy korzystasz z kalkulatorów do ich wyliczania na portalach finansowych czy na stronach banków. Zawsze to bank określa, jak będzie wyglądać ostateczna oferta kredytowa dla indywidualnego klienta.

W związku z czym niekoniecznie propozycja, którą znajdziesz w reklamie: z oprocentowaniem już OD 9,99%, prowizją 0%*, będzie odzwierciedlona w rzeczywistej i końcowej ofercie. Te wszystkie „od” i „gwiazdki” oznaczać mogą, że najlepsze warunki kredytowe uzyskają klienci, którzy mają najlepszą ocenę kredytową.

Ale wyliczyć ratę zawsze można. Należy tylko przyjąć określone założenia. I tak dla kredytu 50 tysięcy na 10 lat:

 • przy ratach równych,
 • określonym oprocentowaniu,
 • braku innych kosztów.

Wysokość rat równych i kosztu całkowitego kształtuje się następująco:

9,99%: 660,48 zł – 29 257,22 zł.
11%: 688,75 zł – 32 650,01 zł.
12%: 717,35 zł – 36 082,57 zł.
13%: 746,55 zł – 39 586,44 zł.

wysokość raty kredyt 50 tys. 10 lat i oprocentowanie

Wysokość raty kredytu 50 tys. na 10 lat przy ustalonym oprocentowaniu. Źródło: kredytyporownywarka.pl

wysokość kosztu całkowitego kredyt 50 tys. 10 lat i oprocentowanie

Całkowity koszt kredytu 50 tys. na 10 lat przy ustalonym oprocentowaniu. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Pożyczka gotówkowa 50 tys. zł. To samo co kredyt?

Bardzo często słyszymy „pożyczka gotówkowa” w zastępstwie „kredytu gotówkowego”. Oba terminy są stosowane zamiennie i służą w zasadzie określeniu tego samego produktu kredytowego.

Zgodnie z prawem, to jednak nie jest to samo.

Kredyty gotówkowe są udzielane przez banki i SKOK-i, a środki przekazywane do dyspozycji kredytobiorcy na cel zapisany w umowie oraz na określony czas. Kredyt musi być spłacony razem z odsetkami w wyznaczonym terminie.

Pożyczka gotówkowa może być przeznaczona na dowolny cel i jest regulowana przez Kodeks cywilny. Udzielić ją może osoba prywatna, firma i bank (lub SKOK). Wystarczy być właścicielem pieniędzy. Termin zwrotu pieniędzy nie musi być określony, a do 1000 zł nie jest wymagana pisemna umowa. Dla celów dowodowych w umowach pożyczkowych zapisywane są jednak terminy spłat oraz wysokość przyznanej pożyczki.

Kredyt gotówkowy jest kredytem konsumenckim, regulowany ustawą o kredycie konsumenckim 1. Umowa kredytowa, nie może być zawarta na kwotę większej niż 255 550 zł.

Dodatkowe pytania dotyczące kredytu

Czy można uzyskać kredyt 50 tysięcy zł bez zaświadczeń? Nie. Jest to bardzo wysoka kwota kredytu i tym bardziej bank będzie wymagał przedstawienia zaświadczeń o uzyskiwanych dochodach, a być może nawet dodatkowego zabezpieczenia spłaty.

Czy można uzyskać taką pożyczkę w wysokości 50 tys. zł bez BIK? Nie. W banku nie ma takiej możliwości. Pobierze na pewno raport z Biura Informacji Kredytowej, aby sprawdzić Twoją historię w regulowaniu zobowiązań.

Czy rata kredytu, ale za spłatą na 5 lat, będzie mniejsza czy większa? Rata na 60 miesięcy będzie zdecydowanie większa niż dla 10 lat (120 rat). Skrócenie czasu kredytowania, nie zmieniając pozostałych parametrów kredytu, zawsze zwiększa wysokość raty.

Przeczytaj również i sprawdź: kredyt gotówkowy na 75000 zł 10 lat.

1 Źródło: isap.sejm.gov.pl

Artykuł Kredyt gotówkowy 50 tys. na 10 lat.
Zaktualizowany w maju 2023 r.

2 komentarze do “Kredyt gotówkowy 50 tys. na 10 lat. Rata od ok. 660 zł”

 1. Rata kredytu nie może przekraczać 50% – 60% miesięcznych dochodów netto. Są to dochody, które pozostają tobie do swobodnej dyspozycji.

  Rata może być bardzo różna, korzystają z kalkulatora rat:

  4 MARCA 2022 r.

  Getin Bank – Kredyt gotówkowy – oferta specjalna – 606,38 zł
  Alior Bank – Pożyczka Internetowa (Promocja) – 625,02 zł
  Bank Pekao – Pożyczka Ekspresowa – 646,72 zł
  Citi Handlowy – Pożyczka Gotówkowa – pożyczka online dla nowych klientów – 661,53 zł.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok