Kredyt gotówkowy 50 tys na 10 lat. Średnia rata ok. 680 zł

Kredyt gotówkowy 50 tys zł na 10 lat? A może pożyczka gotówkowa na 50 tys zł z maksymalnym okresem kredytowania 120 miesięcy? Sprawdź poniżej banki, które mają w swojej ofercie kredyt gotówkowy na 50 tys. zł.

kredyt gotówkowy 50 tys na 10 lat

Aby wybrać odpowiedni kredyt gotówkowy w takiej wysokości i na tak długi czas, to konieczne będzie porównanie ofert bankowych.

Ponieważ jest to wysoki kredyt z długim czasem spłaty, to należy liczyć się z tym, że całkowity koszt nie będzie należeć do najmniejszych.

O koszcie kredytu (czyli tak naprawdę o jego cenie) decyduje oprocentowanie nominalne, prowizja, ubezpieczenie, koszty dodatkowe, itp. Dodatkowo bank sprawdzi Twoją zdolność i wiarygodność kredytową. Na tej podstawie przygotowuje indywidualną ofertę kredytową. Dodatkowo wysokość raty kredytowej jest uzależniona od daty wypłaty kredytu oraz daty płatności raty.

Kredyt gotówkowy 50 tys na 10 lat. Po pierwsze: porównaj oferty banków

Każde porównanie produktów kredytowych (bez znaczenia czy jest to kredyt gotówkowy 50 tys. zł na 10 lat czy 5 tys. zł na 5 lat) powinno się zacząć od zapoznania się z podstawowymi propozycjami banków.

W następnym kroku należy wytypować banki, z którymi skontaktujesz się w sprawie kredytu. Następnie dokonujemy porównania ofert przygotowanych przez banki: zwracając uwagę na koszty całkowite i RRSO (jeżeli interesuje nas cena kredytu) oraz pozostałe aspekty (np. dodatkowe zabezpieczenie spłaty, możliwość wnioskowania online czy skorzystania w przyszłości z wakacji kredytowych).

I dopiero, kiedy wszystko jest jasne i zrozumiałe oraz możemy zaakceptować warunki umowy dokonujemy wyboru.

Dlaczego warto konsolidować kredyty i pożyczki? Przede wszystkim, aby: zredukować liczbę posiadanych zobowiązań oraz poprawić płynność finansową oraz zdolność kredytową, wydłużając czas spłaty kredytu i obniżając ratę kredytową.

Czy kredyt gotówkowy na 50 tys. zł oznacza to samo, co pożyczka gotówkowa?

Bardzo często słyszymy „pożyczka gotówkowa” czy „kredyt gotówkowy”, oba terminy są stosowane zamiennie. Kredyty gotówkowe są udzielane przez banki i przekazywane do dyspozycji kredytobiorcy na cel zapisany w umowie oraz na określony czas. Kredyt musi być spłacony razem z odsetkami w wyznaczonym terminie.

Pożyczka gotówkowa może być przeznaczona na dowolny cel i jest regulowana przez Kodeks cywilny. Udzielić ją może osoba prywatna, firma i bank (lub SKOK). Wystarczy być właścicielem pieniędzy. Termin zwrotu pieniędzy nie musi być określony, a do 1000 zł nie jest wymagana pisemna umowa. Dla celów dowodowych w umowach pożyczkowych zapisywane są jednak terminy spłat oraz wysokość przyznanej pożyczki.

Kredyt gotówkowy jest kredytem konsumenckim, regulowany ustawą o kredycie konsumenckim 1. Umowa kredytowa, nie może być zawarta na kwotę większej niż 255 550 zł.

Przeczytaj również:

Ile wyniesie rata dla kredytu gotówkowego 50 tys. zł na 10 lat

Wysokość raty dla kredytu gotówkowego można jedynie oszacować. I tutaj nie ma znaczenia czy korzystasz z kalkulatorów do ich wyliczania na portalach finansowych czy na stronach banków. Zawsze to bank określa, jak będzie wyglądać ostateczna oferta kredytowa dla indywidualnego klienta.

W związku z czym niekoniecznie propozycja, którą znajdziesz w reklamie: oprocentowanie już OD 10,99%, prowizja 0%*, będzie odzwierciedlona w rzeczywistej i końcowej ofercie. Te wszystkie „od” i”gwiazdki” oznaczać mogą, że najlepsze warunki kredytowe uzyskają klienci, którzy mają najlepszą ocenę kredytową.

Ale oszacować ratę zawsze można, biorąc pod uwagę propozycje kredytowe. I tak dla kredytu gotówkowego 50 tys. zł na 10 lat, przy ratach równych, wyliczenia w październiku 2022 r. wyglądają następująco:

Bank i nazwa oferty | RRSO | Rata | Oprocentowanie nominalne | Prowizja | Ubezpieczenie kredytu

 • Bank 1. Kredyt gotówkowy – oferta specjalna. 11,56% 688,47 zł 10,99% 0,0% Nie
 • Bank 2. Pożyczka internetowa. 13,58% 740,66 zł 11,99% 3,29% Nie
 • Bank 3. Pożyczka Gotówkowa online dla nowych klientów. 13,79% 746,26 zł 12,99% 0% Nie

1 Źródło: isap.sejm.gov.pl

Artykuł Kredyt gotówkowy 50 tys na 10 lat.
Zaktualizowany w grudniu 2022 r.

2 komentarze do “Kredyt gotówkowy 50 tys na 10 lat. Średnia rata ok. 680 zł”

 1. Rata kredytu nie może przekraczać 50% – 60% miesięcznych dochodów netto. Są to dochody, które pozostają tobie do swobodnej dyspozycji.

  Rata może być bardzo różna, korzystają z kalkulatora rat:

  4 MARCA 2022 r.

  Getin Bank – Kredyt gotówkowy – oferta specjalna – 606,38 zł
  Alior Bank – Pożyczka Internetowa (Promocja) – 625,02 zł
  Bank Pekao – Pożyczka Ekspresowa – 646,72 zł
  Citi Handlowy – Pożyczka Gotówkowa – pożyczka online dla nowych klientów – 661,53 zł.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok