Kredyt gotówkowy 40 tys zł. Jaka będzie rata?

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy 40 tys zł w najlepszym banku? A może długoterminowa pożyczka gotówkowa 40 tys. zł z przeznaczeniem na dowolny celem? Na stronie zapoznasz się z ofertami banków, ale i wyślesz formularz w sprawie kredytu.

kredyt gotówkowy 40 tys zł banki

Kredyty i pożyczki gotówkowe są najdroższe w ofercie kredytowej banków. Najwyżej oprocentowane i z wysoką prowizją. Dlatego zwłaszcza przy kredycie na 40 tys. zł, który jest zaciągany na dłużej niż 2-3 lata, warto zwrócić dokładną uwagę na koszt kredytowy. Gdzie jest zatem najtaniej?

W przypadku kredytów na 40 tys. zł, wybór jest ograniczony do kredytów lub pożyczek gotówkowych oraz kredytów konsolidacyjnych. Rzadkim przypadkiem są pożyczki hipoteczne, a jeszcze mniej spotykane kredyty hipoteczne. W obu przypadkach zabezpieczeniem ich spłaty jest hipoteka na nieruchomości. Dodatkowo nie w każdym banku pożyczkę hipoteczną na taką kwotę otrzymamy (minimalna wartość może być ustalona np. 50 tys. zł).

Kredyt gotówkowy 40 tys zł. BANKI, w których o takie finansowanie można zapytać:

Kredyt gotówkowy 40 tys zł porównanie

Porównanie kredytów gotówkowych na 40 tys. zł jest konieczne, aby znaleźć bank i korzystny kredyt gotówkowy.

Co oznacza, że dany kredyt jest korzystny? Jedni zwracają uwagę na to czy jest możliwość skorzystania z wakacji kredytowych, natomiast dla inni najważniejszy jest jak najdłuższy okres kredytowania. Zdecydowana jednak większość potencjalnych kredytobiorców patrzą na koszt całkowity takiego zobowiązania.

Porównując kredyty bankowe na 40 tys zł i kierując się jego ceną, należy zwracać uwagę na koszt całkowity i rrso takiego kredytu. Tylko na takiej podstawie można stworzyć INDYWIDUALNY ranking kredytów gotówkowych na 40 tys. zł. I to pod warunkiem, że ofertę kredytową otrzymamy z banku, która uwzględnia Twoją ocenę kredytową wystawioną przez bank.

Jeżeli nie wiesz jakie są rodzaje kredytów bankowych i na co mogą zostać przeznaczone, to zapoznaj się z artykułem.

Mniejszy koszt całkowity kredytu w porównaniu z innym, oznacza, że jest on tańszy. Porównywać możemy różne kredyty gotówkowe, o różnych wartościach i parametrach. Ale jeżeli chcemy stwierdzić czy taki sam kredyt jest tańszy w banku A czy w banku B, to musi być brany pod uwagę kredyt o jednakowej wartości i czasie spłaty oraz przy takim samym rodzaju rat.

Kredyt gotówkowy 40 tys zł konsolidacyjny

Jeżeli masz kilka kredytów gotówkowych (a może również i inne zadłużenia, np. limity w ROR, karty kredytowe czy kredyt samochodowy), a tym samym płacisz kilka rat miesięcznie, to warto zastanowić się nad konsolidacją kredytów. W takim przypadku będziemy mieli tylko jeden kredyt i jedną ratę kredytową.

Sprawdź kredyt konsolidacyjny 35000 zł gotówkowy. Przegląd banków i kredytów (również przez internet).

Konsolidacja sprawdza się zwłaszcza w przypadku małej płynności finansowej (nie mylić ze zdolnością kredytową!). Nowy kredyt konsolidacyjny pozwala zasadniczo zmniejszyć ratę (poprzez wydłużenie okresu kredytowania – ale wiadomo: dłuższy czas spłaty, to i odsetki większe od kredytu) i wówczas więcej pieniędzy pozostaje do naszej dyspozycji.

Kredyty konsolidacyjne, jako oferta bankowa, przeważnie są tańsze od takiego samego kredytu lub pożyczki gotówkowej. Jest co najmniej kilka ofert bankowych bez prowizji, wyłącznie z kosztem odsetek. Poza tym, dzięki konsolidacji zwiększyć możesz zdolność kredytową, co pozwala na uzyskanie dodatkowej gotówki (wnioskowanie o pożyczkę gotówkową bez konsolidacji oznacza, że zdolność kredytowa będzie dużo mniejsza).

Ile wyniesie rata kredytu gotówkowego 40 tys zł?

Wysokość raty kredytowej można oszacować, jednak, aby dowiedzieć, ile dokładanie ona wyniesie, to najlepiej skontaktować się z bankiem. Można wysłać formularz kontaktowy i przedstawiciel banku do nas przedzwoni.

I ta zasada (oszacowania rat) dotyczy również kalkulatorów na stronach banków.

Poniżej: kredyt gotówkowy 40 tys zł oszacowanie rat kredytu:

 • 2 lata – 1772,64 zł,
 • 3 lata – 1216,70 zł,
 • 4 lata – 939,22 zł,
 • 5 lat – 773,14 zł,
 • 6 lat – 662,73 zł,
 • 7 lat – 584,15 zł,
 • 8 lat – 525,46 zł,
 • 9 lat – 480,03 zł,
 • 10 lat – 443,88 zł.

A ile wyniesie koszt całkowity kredytu gotówkowego na 40 tys zł?

Jeżeli weźmiemy pod uwagę powyższe wyliczenia rat, to całkowity koszt kredytu (oczywiście również oszacowany) wyniesie (w zaokrągleniu do 1 zł):

 • 2 lata – 2 543 zł,
 • 3 lata – 3 801 zł,
 • 4 lata – 5 082 zł,
 • 5 lat – 6 388 zł,
 • 6 lat – 7 716 zł,
 • 7 lat – 9 068 zł,
 • 8 lat – 10 444 zł,
 • 9 lat – 11 843 zł,
 • 10 lat – 13 265 zł.

Jak widać zależność jest jasna: im mniejsza rata, tym większy całkowity koszt kredytu.

Wpis: Kredyt gotówkowy 40 tys zł.
Aktualizacja: styczeń 2022 r.

2 komentarze do “Kredyt gotówkowy 40 tys zł. Jaka będzie rata?”

 1. Na 8 lat, to wcale nie jest aż tak wysoka rata, ale z drugiej strony 40 tys złotych spłacać przez tak długi czas…

 2. Brałem 40 tys. zł kredytu na 7 lat, 3 lata temu. W tym roku musiałem dokonać konsolidacji tego i dwóch jeszcze innych kredytów na kwotę 40 tys zł 🙂 A co ciekawe konsolidację obecnie, którą zrobiłem, to nie na 7 lat, ale na trochę powyżej 6 lat, a rata kredytowa jest mniejsza niż kiedy brałem 3 lata temu

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok