Kredyt gotówkowy 40 tysięcy złotych. Propozycje PLUS kalkulator rat

Publikacja: 2020-02-13. Redakcja: Marek Kamiński. 2024-04-18 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy 40 tysięcy zł w najlepszym banku? Na stronie zapoznasz się z ofertami banków, ale i również wyślesz formularz w sprawie kredytu. Taki kredyt gotówkowy można otrzymać również przez internet.
kredyt gotówkowy 40 tysięcy złotych
Kredyt gotówkowy 40 tysięcy złotych. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Wprowadzenie – kredyt gotówkowy na 40 tysięcy

Kredyt gotówkowy w kwocie 40 tysięcy złotych można uzyskać w różnych bankach, chociażby w Alior Bank, BNP Paribas czy w Banku Pekao S.A.

 1. Wniosek o kredyt gotówkowy na taką kwotę można złożyć online nawet w ciągu kilku minut. Środki zostaną wówczas przelane na wskazany rachunek. Szybkość otrzymania środków zależy od procedur bankowych i konieczności spełnienia określonych warunków.
 2. W 2024 kredyt gotówkowy na kwotę 40 tysięcy złotych jest prawie dwukrotnie większy od średniego kredytu gotówkowego.
 3. Aby uzyskać kredyt na 40 tysięcy złotych, konieczne jest posiadanie stałego źródła dochodu oraz dobrej historii kredytowej.
 4. Banki akceptują różne dokumenty poświadczające uzyskiwany dochód. Może to być: umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło lub kontrakt, renta, emerytura lub zasiłek przedemerytalny, dochody z gospodarstwa rolnego, dochody z działalności gospodarczej, dochody uzyskiwane za granicą.

Kredyt gotówkowy to prosty i szybki sposób na dodatkową gotówkę, którą można wykorzystać na dowolny cel. Zanim jednak wybierzesz określony bank, istotne jest porównanie kredytów gotówkowych na 40 tysięcy, co pozwoli dokonać bardziej korzystnego wyboru.

Pamiętajmy, że kredyty i pożyczki gotówkowe są najdroższe w ofercie kredytowej banków. Z reguły są najwyżej oprocentowane i niekiedy również z wysoką prowizją.

Również wysoko – a i bardzo często znacząco wyżej – są oprocentowane popularne limity w kartach kredytowych i na kontach.

Dlatego zwłaszcza przy dużych zobowiązaniach, które są zaciągane na dłużej niż 2-3 lata, należy zwrócić dokładną uwagę na koszt kredytowy. Gdzie będzie najtaniej?

W jakim banku kredyt gotówkowy 40 tys. zł

Pieniądze z kredytu można przeznaczyć w zasadzie na wszystkie potrzeby konsumenta. Bardzo często są wydatki remontowe czy związane z wyposażeniem mieszkania, przeznaczane są na zakup auta, edukację, bieżące wydatki, a nawet zakup działki ogrodniczej ROD-o.

Gdzie po kredyt gotówkowy na 40 tysięcy? Banki, w których o takie finansowanie można zapytać – również ONLINE:

W jakim banku opłaca się wziąć kredyt gotówkowy? Dla każdej osoby będzie to inny. Nie ma jednego wspólnego wyboru. Jedni kredytobiorcy wybiorą propozycję Banku Pekao S.A. bo jest jedną z najtańszych na rynku, natomiast inni zdecydują się na kredyt gotówkowy przez internet w Alior Banku, a jeszcze inni na pożyczkę mobilną w Raiffeisen Digital Bank.

Sformułowanie „opłaca się” dotyczy przede wszystkim kwestii wysokości kosztów zobowiązania. Im mniejszy jest koszt całkowity zobowiązania w porównaniu z innymi, tym korzystniejszy jest pod względem finansowania. Oczywiście kredytów nie opłaca się zaciągać, jeżeli nie są one przeznaczane na inwestycje.

Czy kredyt gotówkowy na 40 tysięcy można uzyskać online?

Tak, kredyt gotówkowy w takie wysokości można uzyskać online w wielu bankach, np. w Millennium Bank, Alior Bank, Velo Bank.

 1. Kilka banków oferuje możliwość złożenia wniosku o kredyt gotówkowy przez internet dla nowych klientów.
 2. Proces aplikacji online jest zazwyczaj prosty i wygodny, umożliwiający złożenie wniosku bez konieczności odwiedzania placówki bankowej.
 3. Aplikowanie o kredyt online wymaga wypełnienia formularza na stronie internetowej banku oraz załączenia odpowiednich dokumentów, takich jak dowód osobisty, zaświadczenie o dochodach czy informacje o zatrudnieniu.
 4. O kredyt gotówkowy na 40 tys. zł można również wnioskować poprzez aplikację mobilną. Taką możliwość oferuje np. Raiffeisen Digital Bank.
 5. Po złożeniu wniosku online, bank przeprowadzi ocenę zdolności kredytowej klienta, sprawdzi wiarygodność kredytową i udzieli finansowania w przypadku pozytywnej decyzji.
 6. W niektórych przypadkach możliwe jest podpisanie umowy kredytowej online, co dodatkowo zachęca do złożenia wniosku przez internet.

Z pewnością złożenie wniosku o kredyt gotówkowy na 40000 zł online jest wygodnym rozwiązaniem dla osób poszukujących szybkiego i wygodnego sposobu – nie trzeba bowiem wychodzić z domu – na uzyskanie finansowania na dowolny cel.

Kredyt gotówkowy 40 tysięcy porównanie

Porównanie kredytów gotówkowych na 40 tys. zł jest konieczne, aby znaleźć bank i korzystny kredyt.

Co to oznacza, że jest to korzystny kredyt gotówkowy? Jedni zwracają uwagę na to czy jest możliwość skorzystania z wakacji kredytowych, natomiast dla inni najważniejszy jest jak najdłuższy okres kredytowania. Zdecydowana większość potencjalnych kredytobiorców patrzy na koszt całkowity takiego zobowiązania.

Porównując kredyty bankowe i kierując się ceną zobowiązania, należy zwracać uwagę właśnie na wspomniany koszt całkowity oraz RRSO. Tylko na takiej podstawie można stworzyć INDYWIDUALNY ranking kredytów gotówkowych. Ofertę kredytową otrzymamy wz banku, o ile uzyskamy odpowiednią zdolność kredytową.

Mniejszy koszt całkowity w porównaniu z inną ofertą, oznacza, że jest on tańszy. Jeżeli chcemy stwierdzić czy taki sam kredyt jest tańszy w banku A czy w banku B, to należy wziąć pod uwagę kredyty o jednakowych wartościach.

Na przykład porównanie może dotyczyć: kredytu gotówkowego na 40 tys. zł w banku A i B na 40 miesięcy z ratami równymi.

Ile kosztuje pożyczka na 40 tys. zł?

Koszt kredytu, pożyczki gotówkowej zostanie wyliczony poniżej przy obliczaniu rat. Jednak to, ile zapłacimy za pożyczenie pieniędzy uzależnione jest od wielu czynników.

Na całkowity koszt pożyczki (bądź kredytu) wpływa kilka podstawowych czynników. To między innymi:

 • Oprocentowanie nominalne. Na tej podstawie są wyliczane odsetki od pożyczki.
 • Różnego rodzaju opłaty i koszty, takie jak prowizja i ubezpieczenie.

Powyższe elementy oraz dodatkowo:

 • Czas spłaty pożyczki.
 • Rodzaj rat – równe lub malejące.
 • Data wypłaty środków.
 • Dzień płatności raty.

Mają bezpośrednie przełożenie na cenę finansowania.

Kredyt 40 tys zł jaka rata?

40 tys. zł kredytu gotówkowego – jaka rata? Wysokość raty kredytowej można oszacować z kalkulatorem. Ile dokładanie wyniesie? Najlepiej skontaktuj się z konkretnym bankiem, bo tylko on może to zrobić, przedstawiając indywidualną ofertę kredytową.

Załóżmy jednak, że dla kredytu gotówkowego na 40 tys. zł oprocentowanie wynosi 11,79% rocznie i jedynym kosztem kredytowym są odsetki. Ile wyniosą raty równe i koszt odsetkowy? Zostało to zaprezentowane poniżej.

Wysokość raty równej oraz kosztu odsetkowego:

 • 4 lata: 1 049,23 zł.
 • 5 lat: 885,54 zł.
 • 6 lat: 777,65 zł.
 • 7 lat: 701,63 zł.

Kredyt 40 tysięcy złotych ile do spłaty?

Jeżeli weźmiemy pod uwagę powyższe wyliczenia rat, to całkowity koszt kredytu (oczywiście również oszacowany) wyniesie (w zaokrągleniu do 1 zł):

 • 4 lata: 10 363,22 zł.
 • 5 lat: 13 132,34 zł.
 • 6 lat: 15 990,54.
 • 7 lat: 18 936,50 zł.

Jak widać zależność jest jasna: im mniejsza rata, tym większy całkowity koszt kredytu.

Kredyt 40 tysięcy na 5 lat jaka rata?

W przypadku kredytu gotówkowego na 5 lat, ważne jest, abyś zdawał sobie sprawę, że rata będzie mniejsza niż w przypadku kredytu gotówkowego na 3 lub 4 lata. Wynika to z dłuższego okresu spłaty. Ale…

Kredyt na 40 tysięcy na 5 lat będzie droższy, ponieważ większy będzie koszt odsetkowy. Istotne jest zatem to, abyś dostosował wysokość raty nie tylko do swoich możliwości finansowych. Musisz pamiętać również o koszcie finansowania.

Ile wyniesie rata kredytowa, to już wyliczy bank prezentując konkretną ofertę. Natomiast poniżej znajdują się wyliczenia dla kredytu gotówkowego 40000 zł na 60 miesięcy przy założeniu, że jedynym kosztem kredytu są odsetki, a raty są równe.

Oprocentowanie nominalne kredytu: rata równa – koszt odsetkowy.

9%: 830,33 zł – 9 820,05 zł.
10%: 849,88 zł – 10 992,91 zł.
11%: 869,70 zł – 12 181,82 zł.
12%: 889,78 zł – 13 386,67 zł.
13%: 910,12 zł – 14 607,38 zł.

Sprawdź również wyliczenia rat dla mniejszego zobowiązania: kredyt gotówkowy 20 tys. zł.

40 tysięcy kredytu jaka rata dla RSO 11% i 13%

Poniżej znajdują się wyliczenia rat oraz kosztów całkowitych dla dwóch różnych wysokości oprocentowania nominalnego. Zauważyłeś już na podstawie przykładu powyżej, że niewielka zmiana w jego wysokości wpływa w znaczący sposób.

Przyjmijmy założenia, że jest to:

 • kredyt na 40 tys. zł,
 • oprocentowanie nominalne w skali roku 11% i 13%,
 • raty równe.

RSO 11%. Raty równe i koszt odsetkowy.

4 lata: 1 033,82 zł – 9 623,40 zł.
5 lat: 869,70 zł – 12 181,82 zł.
6 lat: 761,36 zł – 14 818,15 zł.
7 lat: 684,90 zł – 17 531,39 zł.

RSO 13%. Raty równe i koszt odsetkowy.

4 lata: 1 073,10 zł – 11 508,79 zł.
5 lat: 910,12 zł – 14 607,38 zł.
6 lat: 802,96 zł – 17 813,42 zł.
7 lat: 727,68 zł – 21 125,00 zł.

Jak widać, różnice w ratach nie są najwyższe, bo wynoszą ok. 40 zł. Ale już różnica w koszcie odsetkowym staję się coraz większa wraz z wydłużaniem czasu spłaty. Dla 4 lat różnica wynosi prawie 2 tys. zł, a dla 6 lat jest to 3 tys. zł.

Kalkulator rat kredyt gotówkowy na 40000 zł

Jeżeli chcesz skorzystać z kalkulatora kredytów gotówkowych na wybranym portalu finansowym lub na stronie banku, to musisz uwzględnić, że takie narzędzia służą wyłącznie oszacowaniu rat.

Dokładne wyliczenia przeprowadzi tylko bank, do którego zgłosisz się po kredyt i po przedstawieniu indywidualnej oferty.

Wysokość raty kredytowej jest uzależniona od wielu czynników. Przede wszystkim zależy od:

 • wysokości kredytu,
 • czasu jego spłaty,
 • oprocentowania nominalnego (koszt odsetkowy),
 • kosztów dodatkowych (np. prowizja, czyli koszty pozaodsetkowe),
 • rodzaju rat (równe lub malejące).

Poza tym końcowa oferta zależy zawsze od indywidualnej oceny kredytowej – zdolności i wiarygodności kredytowej, co w oczywisty sposób wpływa na wysokość raty i koszt całkowity kredytu.

Kredyt gotówkowy 40 tysięcy kalkulator – oszacowanie rat kredytowych w zależności od ustalonego czasu spłaty.

Podstawowa zaleta kalkulatora. to możliwość spokojnego oszacowania raty kredytu gotówkowego w dowolnej wysokości.

Maksymalna kwota kredytów gotówkowych to ok. 250 tys. zł, a czas spłaty można rozłożyć na 12 miesięcznych rat.

Dodatkowym elementem przemawiającym za skorzystaniem z kalkulatora jest możliwość zapoznania się z propozycjami kredytów i pożyczek, a następnie wysłanie wniosku kontaktowego do wybranych banków.

Zdolność kredytowa i maksymalna wysokość kredytu

Pierwszym i zasadniczym aspektem, który warto rozważyć, jest nasza zdolność kredytowa. Banki wymagają od potencjalnych kredytobiorców odpowiedniej zdolności. Muszą mieć pewność, że zobowiązanie zostanie spłacone w ustalonym terminie.

Zdolność kredytowa jest oceniana na podstawie wielu czynników, z których najważniejszymi są źródła i wysokość uzyskiwanych dochodów oraz wydatki stałe w gospodarstwie domowym.

Można uzyskiwać wysokie dochody, ale przy jednocześnie wysokich wydatkach domowych, np. związanych z obsługą innych zobowiązań kredytowych, może się okazać, że zdolność kredytowa jest niewystarczająca, aby otrzymać kredyt na 40 tys. zł.

Dodatkowym elementem, który jest brany przy analizie wniosku kredytowego jest historia kredytowa w BIK. Wiarygodność kredytowa musi być pozytywna, bo w przeciwnym wypadku wniosek kredytowy zostanie odrzucony już na wstępnym etapie rozpatrywania.

Przed ubieganiem się o pożyczkę lub kredyt należy dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową i sprawdzić, czy spełniamy wymagane kryteria.

Ile trzeba zarabiać żeby otrzymać kredyt na 40 tys. zł?

Jak zostało wspomniane powyżej, wysokość uzyskiwanego dochodu (i jego źródło) jest jednym z czynników, który jest brany przy wyliczaniu zdolności kredytowej.

Dochód w gospodarstwie na poziomie ok. 3000-3600 zł umożliwia otrzymanie kredytu gotówkowego w wysokości ok. 40 tys. zł. Minimalna płaca w 2023 roku wynosi 3490 zł brutto.

Po drugiej stronie są wydatki. Można je zatem zaliczyć do kosztów utrzymania i dotyczą różnego rodzaju opłat stałych, np. czynsz, prąd, gaz, abonamenty oraz tych związanych ze spłatą innych zobowiązań.

Wysokość zdolności kredytowej zmienia się również w zależności od czasu spłaty kredytowania. Rata kredytowa wraz z wydłużeniem czasu spłaty zmniejsza się, a tym samym i większy kredyt można uzyskać. Wybierając raty stałe zdolność kredytowa jest również większa niż przy ratach malejących.

Jeżeli planujesz wziąć kredyt gotówkowy, to raczej nie korzystaj z kalkulatorów do obliczenia zdolności kredytowej, ponieważ otrzymane wyniki są oszacowane. Co więcej, mogą one wprowadzać w błąd, ponieważ każdy z banków wylicza ją nieco inaczej i w każdym z nich będzie ona różna.

Jak widać nie można jednoznacznie stwierdzić czy dany dochód jest wystarczający do uzyskania kredytu na 40 tys. zł. Najlepiej skontaktować się z wybranymi bankami i poznać szczegóły.

Koszty kredytu gotówkowego

Koszt kredytu gotówkowego jest najważniejszy, ponieważ to jest cena, którą musimy zapłacić za pożyczone pieniądze.

Oprocentowanie nominalne przy tak wysokim kredycie jest jednym z najważniejszych elementów kosztów całkowitych. Odsetki z dużym prawdopodobieństwem będą największą ich częścią i wystąpią na 100%.

Prowizja? Może zostać naliczona, chociaż dla wiele propozycji, zwłaszcza tych w promocji, została one ustalone na 0%.

Ubezpieczenie spłaty kredytu jest dobrowolne, ale niekiedy jego wykupienie pozwala np. skorzystać z niższego oprocentowania.

Wszystkie koszty naliczane przez bank i podsumowane stanowią o całkowitym koszcie kredytu gotówkowego.

Jak dostać kredyt gotówkowy na 40 tys. zł?

Należy spełnić oczywiście kilka podstawowych kryteriów, które są wspólne dla większości banków:

 • Osoba pełnoletnia.
 • Pełna zdolność do czynności prawnych.
 • Odpowiednio wysoka zdolność kredytowa.
 • Udokumentowane i stałe źródło dochodu.
 • Należy złożyć wniosek kredytowy wraz z wymaganymi dokumentami.
 • Pozytywna całościowa ocena kredytowa, która obejmuje m.in. zdolność kredytową oraz historię kredytową w BIK.

Przeczytaj umowę kredytową (pożyczkową). Zanim ją podpiszesz

Przed podpisaniem umowy kredytowej dokładnie przeczytaj jej warunki i wszelkiego rodzaju regulaminy.

Zwróć uwagę na koszty związane bezpośrednio z udzieleniem kredytu, ale również i takie, które mogą wystąpić podczas spłaty kredytu, np. opłaty za przedterminową spłatę zobowiązania.

Wszelkiego rodzaju koszty mogą znacząco podnieść cenę finansowania. Upewnij się, że masz pełną świadomość wszystkich ponoszonych opłat.

Bank ma również obowiązek przekazania Formularza Informacyjnego, w którym znajdziesz m.in. wyliczenia podstawowych kosztów, jak i kosztu całkowitego. Przeważnie wstępna umowa kredytowa obowiązuje przez 3 dni, co pozwala na jej dokładną analizę bez zbytniego pośpiechu.

Po zebraniu informacji na temat różnych ofert kredytowych i wybraniu najlepszej opcji, nie bój się negocjować warunków kredytu. W zależności od Twojej sytuacji finansowej oraz oceny kredytowej, istnieje możliwość wynegocjowania mniejszego oprocentowania czy prowizji.

Pamiętaj, że banki starają się pozyskać nowych klientów i mogą być skłonne do pewnych ustępstw w proponowanej ofercie.

A co zrobić w przypadku, kiedy taką umowę podpisaliśmy i zorientowaliśmy się, że jest niekorzystna lub po prostu, rozmyśliliśmy się?

W ustawie o kredycie konsumenckim obowiązującej od 18 grudnia 2011 roku, zawarte są postanowienia, dające możliwość odstąpienia od umowy kredytu przez konsumenta w ciągu 14 dni od dnia jej podpisania). Bank jest zobowiązany poinformować Ciebie o takiej możliwości i wraz z podpisaną umową musi dostarczyć wzór odstąpienia.

Pożycz tylko tyle, ile naprawdę potrzebujesz

Nie ma sensu brać „na zapas”, a może się przyda. Po co przepłacać za kredyt? W ten sposób tylko generujesz dodatkowe koszty.

Na cenę kredytu wpływa jego wysokość, czas spłaty zobowiązania, oprocentowanie, prowizja i wszystkie koszty dodatkowe. Im więcej i na dłuższy okres czasu pożyczasz, tym większy jest koszt kredytu.

W Twoim banku pożyczka może być tańsza

Może, ale nie musi. Dla banku, do którego wpływa wynagrodzenia, nie jesteś nowym klientem. Bank ma szybki wgląd do rachunku, zatem szybko oceni Twoją zdolność kredytową bez konieczności dostarczania zaświadczeń od pracodawcy.

Nie oznacza to wcale, że finansowanie będzie tańsze. Wszyscy wiemy, że większość podmiotów, które świadczą usługi i sprzedają produkty finansowe, lepiej traktuje nowych klientów, niż tych, z którymi jest związana od wielu lat…

Wniosek o kredyt gotówkowy

Wniosek o kredyt gotówkowy może zostać złożony przez więcej niż tylko jednego kredytobiorcę. Jeżeli do takiego wniosku jest dołączony, np. ktoś z rodziny, to mamy do czynienia ze współkredytobiorcami.

Do kredytu zaprasza się dodatkowe osoby po to, aby uzyskać większą zdolność kredytową.

Nie jest to oczywiście to samo co „podżyrowanie” kredytu, stosowane najczęściej przy wysokich kwotach kredytu i mające dodatkowo zabezpieczyć spłatę zobowiązania.

Wakacje kredytowe, czyli przerwa w spłacie kredytu

Opcja atrakcyjna w przypadku chwilowych kłopotów finansowych, czyli czasowe zawieszenie płacenia rat lub tylko części odsetkowej. Możliwość skorzystania z wakacji kredytowych jest dostępna najczęściej po 6-12 miesiącach terminowej spłaty kredytu i można je uruchomić z reguły nie dłużej niż na 6 miesięcy. Zależy to już od konkretnego banku.

Kredyt 40 tysięcy przez internet? Będzie taniej?

Niekiedy faktycznie znajdziemy szybki i tani kredyt gotówkowy przez internet. Można wówczas liczyć na niższe oprocentowanie nominalne lub mniejszą prowizję. A jeżeli jest to kredyt gotówkowy w „naszym banku„, to często odbywa się to na uproszczonych zasadach, np. należy złożyć oświadczenie o zarobkach.

Promocyjne kredyty gotówkowe

Do reklam podchodź sceptycznie, zwłaszcza wtedy, jeżeli coś jest sprzedawane bardzo tanio. Zasada jest tutaj prosta: zapoznaj się szczegółowo z propozycją i porównaj ją z innymi kredytami.

Być może, abyś mógł skorzystać z oferty promocyjnej, będzie wymagane założenie płatnego konta bankowego, konta oszczędnościowego lub wykupienie ubezpieczenia.

Porównując kredyty pod względem ich ceny zwracaj uwagę na RRSO i/lub koszt całkowity.

Gwiazdki i haczyki w umowach

Chociaż dziesiątki odnośników i gwiazdek w umowach kredytowych to już obecnie rzadkość, to jednak i tak dobrze dokładnie przeczytać umowę i liczne załączniki.

Przed zawarciem umowy, bank (każdy inny podmiot udzielający kredytów lub pożyczek) musi przekazać Tobie egzemplarz umowy do zapoznania się oraz tzw. formularz informacyjny. Znajdziesz w nim wszystkie koszty kredytowe, które poniesiesz na rzecz kredytodawcy.

Wpis: Kredyt, pożyczka gotówkowa 40 tysięcy złotych.
Aktualizacja: kwiecień 2024 r.

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok