Kredyt gotówkowy 40 tys zł 6 lat. Raty od 650 zł. RRSO 16,7%

kredyt gotówkowy 40 tys zł 6 latKredyt gotówkowy 40 tys zł 6 lat w banku, czyli kredyt na 72 miesiące. Porównanie kredytów i banków. Oszacowanie rat kredytowych i bardzo szybki kontakt z wybranym bankiem. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz ws kredytu i przedstawiciele wybranego banku skontaktuje się Tobą telefonicznie.

Oszacowanie rat kredyt gotówkowy 40 tys zł 6 lat

Kredyt gotówkowy 40 tys zł 6 lat czy może pożyczka gotówkowa 40 tys zł na 6 lat? Jedno i to samo? Wydawać by się mogło, że dla niektórych banków jest to jednakowy produkt. Zresztą nie tylko banki, ale również my sami stosujemy zamiennie oba terminy, nie zastanawiając się jakie są różnice pomiędzy nimi.

Czym różni się kredyt gotówkowy na 40 tys. zł od pożyczki?

Czy w ogóle ma to jakiekolwiek znaczenie, czy weźmiemy kredyt gotówkowy czy pożyczkę gotówkową 40 tys zł na remont mieszkania?

Pożyczka gotówkowa jest udzielana na dowolny cel. Może być ona udzielona nie tylko przez bank czy SKOK, ale także przez firmę pożyczkową czy osobę prywatną. Swoją drogą, nie należy brać pożyczki na 40 tys. zł w firmach pożyczkowych – koszty takiej pożyczki są znacznie większe niż podobna pożyczka w banku.

Nie jest zatem konieczne, aby zapisywać cel przeznaczenia pożyczki gotówkowej. Możemy ją dowolnie spożytkować. Tym samym nie ma również zapisów, dotyczących kontroli sposobu wydawania pieniędzy. Podmiot, który nam udziela pożyczkę, interesuje wyłączenie, abyśmy ją terminowo spłacali: kapitał + wszystkie koszty związane z pożyczką.

Kredyt gotówkowy jest natomiast udzielany na konkretny cel. Podobnie jak kredyt mieszkaniowy, samochodowy czy kredyt konsolidacyjny.


Nieznacznie większy kredyt gotówkowy? Kredyt gotówkowy 45 tys zł


Banki często określają w umowie cel kredytu oraz organizują również całą transakcję, np.

  • pieniądze na zakup mieszkania są przekazywane na konto dewelopera lub sprzedającego,
  • gotówka przeznaczona na zakup samochodu, jest przekazywana do salonu,
  • kwota z kredytu konsolidacyjnego trafia nie na nasze konto, ale na rachunki bankowe, w których konsolidujemy zadłużenie.

Kredyty odnawialne w ROR oraz karty kredytowe są pożyczkami w tym sensie, że nie ma konieczności deklarowania w umowie, na co wykorzystamy udostępnione pieniądze.

Kto udzieli pożyczki, a kto kredyt?

Kredyt może udzielić wyłącznie bank lub SKOK. Są one nadzorowane przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF). Tylko KNF wydaje zgodę każdej instytucji, która chce udzielać kredytów.

A umowę pożyczki gotówkowej mogą zawrzeć dowolne strony: banki, SKOK-i, firmy pożyczkowe. Pożyczki gotówkowe nie mają określonego celu. Firmy, które je udzielają nie podlegają ustawie o prawie bankowym, jak również nie są nadzorowane przez KNF

Pożyczka pozabankowa nie jest kredytem. Nie ma zatem czegoś takiego, jak kredyt pozabankowy, kredyt bez BIK, kredyty bez zdolności kredytowej.

Pożyczki do 500 zł można zawierać ustnie i nie dotyczy tylko i wyłącznie pieniędzy – można przecież pożyczyć sobie rzeczy materialne czy niematerialne. Kredyt związany jest wyłącznie z transakcjami pieniężnymi i wymagają spisania umowy (papierowa lub elektroniczna).

Najlepszy kredyt gotówkowy 40 tys zł 6 lat

Najważniejsza zasada jest taka, aby nie przepłacić za kredyt, pod warunkiem, że interesuje nas cena takiego kredytu. Jeżeli nie, to bez znaczenia, gdzie taki weźmiemy. W tym drugim przypadku należałoby wówczas skupić się na opcjach dodatkowych.

Banki chwalą się, że oferują tanie kredyty gotówkowe. Wszystkie bez wyjątku. A jeżeli dochodzi już do analizy, to okazuje się, że 3/4 wszystkich ofert to droższe kredyty niż średnia. Okazuje się, że takie kredyty należ do rzadkości.

Kilka ważnych rad, zanim podpiszesz umowę o kredyt gotówkowy

Pożycz tylko tyle, ile naprawdę potrzebujesz

Nie ma sensu brać „na zapas”, a może się przyda. Po co przepłacać za kredyt? Nie ma sensu generować dodatkowych kosztów.

Na koszt kredytu wpływa jego wysokość, czas kredytowania, oprocentowanie, prowizja i wszystkie koszty dodatkowe. Im więcej i na dłuższy okres czasu pożyczasz, tym większy jest koszt kredytu.

Być może lepiej jest pożyczyć mniej niż 40 tys. zł i na krótszy okres czasu? Może kredyt gotówkowy 18000 zł 5 lat? Z pewnością będzie taniej.

W Twoim banku może być taniej

Może, ale nie musi. Dla banku, w którym masz rachunek, jesteś najbardziej wiarygodnym klientem – nie będziesz musiał z dużym prawdopodobieństwem dostarczać dodatkowych dokumentów, no i ryzyko dla banku ]z udzieleniem kredytu jest mniejsze.

Nie oznacza to wcale, że kredyt będzie tańszy. Wszyscy wiemy, że większość podmiotów, które świadczą usługi i sprzedają produkty finansowe, lepiej traktuje nowych klientów, niż tych, z których obsługuje od wielu lat…

Wakacje kredytowe, czyli przerwa w spłacie kredytu

Opcja atrakcyjna w przypadku chwilowych kłopotów finansowych, czyli opcja czasowego zawieszenia płacenia rat lub tylko części odsetkowej. Możliwość skorzystania z wakacji kredytowych jest dostępna najczęściej po 12 miesiącach terminowej spłaty kredytu i można je uruchomić z reguły nie dłużej niż na 6 miesięcy. Zależy to już od konkretnego banku.

Taniej przez internet?

Niekiedy faktycznie znajdziemy szybki i tani kredyt gotówkowy przez internet. Można wówczas liczyć na niższe oprocentowanie nominalne lub mniejszą prowizję. A jeżeli jest to kredyt gotówkowy w „naszym banku„, to często odbywa się to na uproszczonych zasadach, np. wystarczy zaświadczenie o zarobkach, bez konieczności dostarczania zaświadczenia o zatrudnieniu z zakładu pracy.

Promocyjne kredyty gotówkowe

Do reklam podchodź sceptycznie, zwłaszcza wtedy, jeżeli coś jest sprzedawane bardzo tanio. Zasada jest tutaj prosta: zapoznaj się szczegółowo z propozycją i porównaj ją z innymi kredytami.

Być może, abyś mógł skorzystać z oferty promocyjnej, będziesz musiał założyć płatne konto bankowe (a jego zamknięcie spowoduj wygaśnięcie oferty promocyjnej), konto oszczędnościowe lub wykupić ubezpieczenie

Porównując kredyty pod względem ich ceny zwracaj uwagę na RRSO i/lub koszt całkowity.

Gwiazdki i haczyki w umowach

Chociaż dziesiątki odnośników i gwiazdek w umowach kredytowych to już obecnie rzadkość, to jednak i tak dobrze dokładnie przeczytać umowę i liczne załączniki.

Przed zawarciem umowy, bank (każdy inny podmiot udzielający kredytów lub pożyczek) musi przekazać nam egzemplarz umowy do zapoznania się oraz tzw. formularz informacyjny. W formularzu informacyjnym są wyszczególnione wszystkie koszty kredytu.

Zanim podpiszesz umowę o kredyt – przeczytaj ją dokładnie

A co zrobić w przypadku, kiedy taką umowę podpisaliśmy i zorientowaliśmy się, że jest niekorzystna lub po prostu, rozmyśliliśmy się?

W ustawie o kredycie konsumenckim, obowiązującej od 18 grudnia 2011 roku, zawarte są postanowienia, dające możliwość odstąpienia od umowy kredytu przez konsumenta w ciągu 14 dni od dnia jej podpisania (Odstąpienie od umowy pożyczki pozabankowej przez internet). Bank jest zobowiązany poinformować Ciebie o takiej możliwości i wraz z podpisaną umową musi dostarczyć wzór odstąpienia.

Ranking kredytów gotówkowych 50 tys zł 6 lat

Nie korzystaj i nie wybieraj banku z rankingu kredytów gotówkowych jeżeli szukasz najtańszej oferty kredytowe. Taki ranking, owszem przedstawi najpopularniejsze oferty kredytów gotówkowych na rynku. Nie oznacza to jednak, że kredyt gotówkowy 50 tys zł na lat w banku nr 1 na liście, będzie dla Ciebie najkorzystniejszą ofertą.

Takie rankingi kredytowe nie uwzględniają wielu czynników branych do oceny scoringowej klienta. A jednocześnie bardzo często tworzone są pod zamówienie konkretnego banku.

Co wpływa na wysokość raty kredytowej, a tym samym na koszt kredytu gotówkowego – o tym można przeczytać we wpisie: Kredyt Gotówkowy Ranking Niska Rata.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok