Kredyt gotówkowy 33000 zł i najnowszy przegląd kredytowy

2022-06-21 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy 33000 zł, to szybkie zapoznanie się z ofertami banków i możliwość wybrania kredytu zgodnego z oczekiwaniami i potrzebami. Wybór banku nie jest sprawą skomplikowaną i nie zajmie to Tobie dużo czasu.

kredyt gotówkowy 33000 zł i najnowszy przegląd kredytowy

Jak wygląda najnowsze zestawienie banków i dostępnych kredytów zostało zaprezentowane poniżej:

Wybór banków i propozycji kredytowych jest całkiem duży i co ważne, nie musisz wcale sprawdzić 20 lub 30 kredytów gotówkowych (a propozycji jest znacznie więcej), aby znaleźć najtańszy kredyt. Ilość nie przekłada się w tym przypadku na jakość (czytaj: na cenę kredytu).

Z pewnością jesteś w stanie pobieżnie sprawdzić nawet kilkadziesiąt różnych kredytów i pożyczek gotówkowych, ale nie zrobisz tego w krótkim czasie, nie mówiąc już o skontaktowaniu się z bankiem i dokonaniem szczegółowej analizy.

Tani kredyt gotówkowy 33000 zł. Jak go znaleźć?

Jaki sposób jest najbardziej popularny, aby znaleźć tani kredyt gotówkowy, nie tylko na 33000 zł? Sposób jest jeden, ale żaden bank nie lubi go promować, mając nadzieję, że klient przyjmie taką ofertę jaka zostanie mu zaproponowana. Mianowicie chodzi o negocjacje warunków kredytowania.

Musisz bowiem zdawać sobie sprawę, że to co widzisz w reklamach, jest tylko propozycją ogólną skierowana do wszystkich potencjalnych klientów. Natomiast to co już zaproponuje Tobie bank jest sprawą indywidualną i zależy od tego, jaką ocenę kredytową uzyskasz. A tutaj kłania się zdolność i wiarygodność kredytowa. Im lepszą masz zdolność kredytową i lepszą wiarygodność kredytową, to Twoja siła negocjacyjna jest znacznie większa. Ale…. Musisz wiedzieć jakie parametry są najważniejsze, aby skutecznie obniżyć cenę kredytu.

O tym, ile zapłacisz ostatecznie za kredyt gotówkowy decyduje:

 • wysokość oprocentowania nominalnego, które decyduje o wysokości odsetek,
 • prowizja od wysokości udzielonego kredytu, najczęściej obliczana jako pewien procent (procenty) od wysokości udzielonego kredytu,
 • opłaty dodatkowe, np. za rozpatrzenie wniosku, ubezpieczenie,
 • wybór rat: malejące lub stałe,
 • data wypłaty kredytu oraz daty płatności rat.

I w tym momencie konieczne jest uwzględnienie okresu kredytowania.

Kredyt gotówkowy 33000  zł i porównanie rat

Korzystając z symulatora rat kredytowych oszacujemy wysokość raty. Oszacowanie rat oznacza, że rzeczywistą i ostateczną wysokość rat może wyliczyć bank, w którym złożysz wniosek kredytowy.

Kredyt gotówkowy 33000  zł – oszacowanie rat

 • 5 lat – 462,05 zł,
 • 6 lat – 591,09 zł,
 • 7 lat – 528,69 zł,
 • 8 lat – 477,96 zł.

Jak widać, im dłuższy wybierzesz czas spłaty kredytu, tym rata kredytowa będzie mniejsza, ale wzrośnie koszt kredytu – ze względu na to, że zapłacisz więcej odsetek od kredytu.

Całkowity koszt kredytu 33000  zł – szacunkowe wyliczenia

 • 5 lat – 8 156,40 zł,
 • 6 lat – 9 558,48 zł,
 • 7 lat – 11 409,96 zł,
 • 8 lat – 12 884,16 zł.

Raty kredytowe muszą być zatem dopasowane w ten sposób, aby nie były zbyt wysokie (należy wziąć pewien margines i mieć poduszkę finansową), a jednocześnie zbyt niskie (bo generują dodatkowe koszty odsetkowe).

Należy jeszcze wspomnieć o systemie rat: malejących i stałych. Nie wgłębiając się w zagadnienie, należy tylko zaznaczyć, że raty stałe nie zmieniają się w całym okresie kredytowania, natomiast raty malejące są na początku są znacznie wyższe niż raty stałe, ale z każdym miesiącem ich wysokość spada. Wybierając raty malejące musisz mieć większą zdolność kredytową, ale za to mniej zapłacisz za kredyt.

A co zrobić, kiedy masz kilka kredytów i pożyczek na 33000 zł (lub na inną kwotę) i suma rat jest zbyt duża? Zastanów się nad skonsolidowaniem zadłużenia i poznaj zasady konsolidacji.

Ostateczny wybór banku na kredyt gotówkowy

Już wiesz, że każda oferta bankowa jest indywidualnie i jej ostateczne warunki zależą od Twojej oceny kredytowej. Podejmując negocjacje z bankiem w sprawie kredytu, warto znać parametry innych ofert kredytowych, aby skutecznie negocjować (chociażby, aby stwierdzić, że w banku B oprocentowanie wynosi 5,99% a prowizja to 5%).

Przy długim czasie kredytowania warto jest walczyć o jak najniższe oprocentowanie. Jeżeli bank zgodzi się obniżyć jego wysokość, ale w zamiana będziesz musiał np. wykupić ubezpieczenie, poproś o symulację kosztów dla tych różnych wariantów.

Przed podpisaniem umowy dokładnie ją przeczytaj i jeżeli znajdą się jakieś niezrozumiałe zapisy lub wątpliwości, poproś o wyjaśnienia.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok