Kredyt gotówkowy 30000 zł – raty, banki i propozycje kredytowe

Kredyt gotówkowy 30000 zł – raty, banki i propozycje kredytowe. Gdzie po taki kredyt, jaki bank wybrać, ile wyniesie rata kredytowa? Pytań może być znacznie więcej, ale poniżej znajduje się zestawienie i możliwość skontaktowania się z bankami.

kredyt gotówkowy 30000 złwyliczenia rat banki

W pierwszej kolejności o kredyt powinniśmy zapytać w banku, w którym mamy konto osobiste. W przeciwieństwie do podmiotów świadczących np. usługi telekomunikacyjne, banki z reguły mają lepsze oferty dla stałych klientów.

Nie zwalnia nas to jednak od zapoznania się z ofertami innych instytucji. Podkreślmy jeszcze, że tylko porównanie kilku ofert bankowych, pozwoli nam wyszukać najtańszy kredyt gotówkowy 30000 zł – jest to w naszym interesie. Nie powinniśmy przepłacać za kredyt, ponieważ pożyczasz cudze pieniądze, a oddajesz swoje.

Ile wyniesie rata dla kredytu gotówkowego na 30000 zł?

Dużo. Jeżeli chcesz skorzystać z kalkulatora kredytów na 30000 zł, to musisz wiedzieć, że kalkulatory nie wyliczają dokładnie rat, a tylko je szacuje. Najlepiej jest zatem skontaktować się z wybranym bankiem, aby zapoznać się z propozycją, i jednocześnie dowiedzieć się, ile wyniesie rata.

Poniżej znajdują się wyliczenia (szacunkowe) dla kredytu na 30000 zł z różnym okresem kredytowania – raty równe.

 • 3 lata – 956 zł,
 • 4 lata – 746 zł,
 • 5 lat – 623 zł,
 • 6 lat – 533 zł,
 • 7 lat – 481 zł,
 • 8 lat – 433 zł.

Oczywiście, że kredyt gotówkowy to wygodny i szybki sposób na uzyskanie dodatkowych pieniędzy na dowolny cel konsumpcyjny. Ich najważniejszymi zaletami są:

 • szybkość uzyskania – wystarczy posiadać stałe źródło dochodu oraz pozytywną historię kredytową,
 • dostępność – banki oferują niejednokrotnie po kilka różnych kredytów i pożyczek gotówkowych, również przez internet (30000 zł kredytu gotówkowego również można otrzymać online),
 • dowolność w ustaleniu parametrów (przy czym wysokość i okres kredytowania zależy od zdolności kredytowej).

Wybierając kredyt, mierz siły na zamiary

Wysokość kredytu oraz czas spłaty powinny być ustalone zgodnie z rzeczywistymi potrzebami i możliwościami finansowymi. Bank oceniając naszą zdolność kredytową, nie jest w stanie uwzględnić tego, co może się wydarzyć w przyszłości. My również tego nie wiemy. Ale, jeżeli wiemy, że za kilka miesięcy czekają nas wydatki, które obciążą domowy budżet w znacznym stopniu, to należy wziąć to pod uwagę i być może zrezygnować z kredytu.

W serwisie kredytyporownywarka.pl w każdym dniu znajdziesz najnowsze zestawienia kredytowe (nie tylko gotówkowe). Korzystając z kalkulatorów oszacujesz raty kredytowe i skontaktujesz się z bankami, których propozycją możesz być zainteresowany.

Co słychać w bankach? Połącz kredyty w jeden, tak aby obniżyć wysokość raty – wszystko o konsolidacji kredytów. Kredyt konsolidacyjny.

A ile może wynieść cena kredytu na 30000 zł? Oczywiście zależy to od oferty konkretnego banku. Przykład reprezentatywny znajduje się poniżej dla kredytu gotówkowego na 30 429 zł.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) 9,62%. Okres kredytowania: 60 miesięcy. Oprocentowanie zmienne 7,11% w stosunku rocznym. Całkowity koszt kredytu 8 247,64 zł, w tym:

 • odsetki 6 585,31 zł,
 • prowizja 1 662,33 zł.

Całkowita kwota do zapłaty 38 676,64 zł. 59 rat po 644,66 zł, ostatnia wyrównująca po 641,70 zł. Kalkulacja na 1.8.2021 r.

kredyt gotówkowy 30000 zł koszty procentowo

Aktualizacja wpisu:
"Kredyt gotówkowy 30000 zł"
1.10.2021 r.

1 komentarz do “Kredyt gotówkowy 30000 zł – raty, banki i propozycje kredytowe”

 1. Najciekawsze jest to, że kredyt gotówkowy na 30 tys zł można wziąć przez internet! Sądziłem, że jednak taka wysoka wartość kredytu jest możliwa tylko w placówce bankowej normalnie, a nie online.

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok