Kredyt gotówkowy 30 tys. zł. Jaki czas? 7 lat

2023-04-09 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy 30 tys. zł. Jaki czas? 7 lat? Tylko i wyłącznie w banku. I takie właśnie propozycje kredytowe, ale i pożyczkowe w bankach znajdziesz poniżej. Jest to długi okres kredytowania, co sprawia, że rata będzie dużo mniejsza, ale i jednocześnie większy koszt zapłaconych odsetek.

kredyt gotówkowy 30 tys. zł 7 lat

I w związku z tym, że koszt całkowity może być znaczący, to niezbędne, konieczne i obowiązkowe powinno być porównanie ofert bankowych.

Nikt nikogo rzecz jasna do tego nie może zmusić, ale jeżeli zależy nam na tańszym finansowaniu, to przynajmniej dwie oferty kredytowe powinny być porównane.

Kredyt gotówkowy 30 tys. zł 7 lat

Czas to pieniądz? Oczywiście, że tak! Ale nie oznacza to wcale, że im dłużej będziesz szukać banku, tym tańszy kredyt znajdziesz!

Propozycji kredytowych jest bardzo dużo, a to nie tylko kilka banków komercyjnych, ale i spółdzielcze, jak również i SKOK-i. Nie ma możliwości, aby przeanalizować jest wszystkie!

Można iść na skróty i zapoznać się z liderami na rynku, których propozycje są jednymi z najbardziej korzystnych, ponieważ uwzględniają promocje.

Jak skontaktować się z bankiem w sprawie kredytu? Wystarczy wypełnić prosty i krótki formularz i przedstawiciel banku skontaktuje się z Tobą telefonicznie.

Jaka rata kredyt gotówkowy 30 tys. zł 7 lat?

Jaka będzie rata dla kredytu gotówkowego na 30 tys. zł na 7 lat? Będzie duża, ale mniejsza niż dla kredytu gotówkowe 30 tys. zł na lat 6.

Można ją oszacować, jeżeli skorzystamy z porównywarki kredytów gotówkowych, ale to tylko szacunkowe wyliczenia dla przykładowych propozycji bankowych. Nie obliczy jej dokładnie, podobnie jak i kosztów całkowitych, bo nie jest to jej zasadnicza funkcja.

Żaden kalkulator udostępniany na stronach kredytowych, ale i również na stronach banków, rat i kosztów całkowitych nie oblicza, tylko szacuje. Ostateczne ich parametry uzależnione są od oceny kredytowej kredytobiorcy.

Jeżeli chcesz wiedzieć, ile dokładnie wyniesie rata dla konkretnego kredytu, to należy skontaktować się z wybranym bankiem. Po sprawdzeniu wstępnej zdolności kredytowej, przedstawi ofertę i oszacuje raty.

A my, co najwyżej, możemy ją wyliczyć, jeżeli przyjmiemy określone założenia.

Kredyt gotówkowy na 30 tys. zł. Oprocentowanie 11,85% (w skali roku). Odsetek są jedynym kosztem kredytowym. Nie ma prowizji i ubezpieczenia.

Wyliczenia: raty równe oraz koszt odsetek (= koszt całkowity):

  • 48 miesięcy: 787,81 zł – 7 814,76 zł.
  • 5 lat: 665,06 zł – 9 903,70 zł.
  • 6 lat: 584,17 zł – 12 060,12 zł.
  • 7 lat (84 miesiące): 527,18 zł – 14 282,99 zł.

Tani kredyt gotówkowy 30 tys. zł na 7 lat

To kredyt z długim okresem kredytowania, a więc nie może być tani… Bo im dłużej spłacamy zobowiązanie, tym rośnie koszt odsetkowy.

Porównując koszty całkowite kredytów na 30 tys. zł na 7 lat (i nie tylko), zawsze zaleca się sprawdzić RRSO. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania podawana jest w procentach i obejmuje sumę kosztów całkowitych (oprocentowanie, prowizja, oraz wszystkie dodatkowe koszty), które są związane z zaciągnięciem kredytu.

Chcesz wybrać tańszy kredyt gotówkowy? Porównaj przynajmniej 2 oferty bankowe – na taką samą kwotę, okres spłaty i przy takim samym rodzaju rat (malejące lub stałe).

Zasada oceny kredytu jet prosta: niższe RRSO, to tańszy kredyt. Dodatkowo obowiązkowo sprawdzamy całkowity koszt kredytu w złotówkach. Dla wielu osób jest to znacznie czytelniejszy sposób na przedstawienie ceny kredytu czy pożyczki.

Jeżeli szukasz kredytu do 30 tys. zł na skonsolidowanie zadłużenia bankowego, to zapoznaj się z ofertą kredytów konsolidacyjnych: Kredyt Konsolidacyjny Jaki Bank? Konsolidacja kredytów gotówkowych pozwala połączyć kredyty w 1 i równocześnie zmniejszyć ratę.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok