Kredyt gotówkowy 30 tys. zł. Na ile lat? Porównanie na 6 lat

2023-04-09 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy 30 tys. zł 6 lat na dowolny cel – remont mieszkania, zakup mebli do pokoju, samochodu. Nie wiesz gdzie po kredyt gotówkowy na 30 tys. zł na 6 lat? Sprawdź poniżej najnowsze i zawsze aktualne propozycje kredytowe bankach.

kredyt gotówkowy 30 tys. zł 6 lat

Kredyt gotówkowy jest jednym z najbardziej popularnych produktów kredytowych oferowanych przez banki. Wbrew powszechnym opiniom można go szybko otrzymać, a czas oczekiwania na przelew środków na konto od momentu złożenia wniosku i pozytywnej akceptacji, jest bardzo krótki.

I nawet wówczas, jeżeli jest to kredyt gotówkowy na 30 tys. zł na 6 lat, proces wnioskowania może być bardzo szybki.

Kredyt gotówkowy 30 tys zł 6 lat (72 raty)

Poniżej znajduje się lista banków, do których można wysłać wniosek kontaktowy w sprawie kredytu. Zarówno dotyczy to kredytów standardowych, jak i kredytów online.

Kontaktując się z bankiem w sprawie kredytu, nie oznacza to, że automatycznie zgadzasz się na skorzystanie z oferty. Nie. Decyzja należy do Ciebie (jak również i od konkretnej instytucji), czy wybierzesz ten bank czy inny.

Sprawdź poniżej gdzie po kredyt gotówkowy na 30 tys. zł na 6 lat.

Jeżeli masz wystarczająco dużo czasu, to warto jest zawsze porównać przynajmniej dwie oferty z dwóch różnych banków. Taka analiza pozwala bowiem wybrać korzystniejszy, a tym samym i tańszy kredyt. Całkowity koszt kredytu jest ceną za pożyczenie pieniędzy.

Zasadę porównywania ofert kredytowych stosować należy do każdego kredytu, jak również wówczas (a może i w szczególności), kiedy szukamy pożyczki gotówkowej w podmiotach niebankowych.

Jaka rata kredytu gotówkowego 30 tys. zł na 6 lat?

Korzystając z porównywarki kredytów gotówkowych możesz w kilkadziesiąt sekund oszacować raty kredytowe. Ustalisz w dowolny sposób parametry kredytu, zmieniając zarówno wysokość, jak i okres kredytowania. Ale jest to jedynie narzędzie informacyjne.

Mówimy zatem o symulacji rat, bo to, ile wyniesie dokładnie rata może wyliczyć tylko konkretny bank. I to dopiero po sprawdzeniu zdolności i wiarygodności kredytowej.

Wysokość raty, ale i kosztu kredytowego, będzie różniła się z tym co otrzymasz w kalkulatorze, a z tym co przedstawi bank.

Wyliczmy zatem dokładnie – ponieważ przyjmiemy konkretne założenia – wysokość raty kredytu gotówkowego 30 tys. zł na 6 lat.

Kredyt gotówkowy na 30 tys. zł 6 lat. Nominalne oprocentowanie w skali roku 11,85%. Koszt odsetek jest jedynym kosztem kredytowym.

Raty równe – koszt odsetkowy (całkowity):

  • 6 lat (72 miesiące): 584,17 zł – 12 060,12 zł.

Ile kosztuje kredyt gotówkowy 30 tys. zł na 6 lat?

Porównując kredyty pod względem ceny, należy zwracać uwagę na RRSO kredytu oraz całkowity koszt kredytu. To całkowity koszt kredytu wyrażony w złotówkach pokazuje, ile kosztuje pożyczenie 30 tys. zł.

Korzystając z powyższych wyliczeń koszt pożyczenia 30 tys. zł na 6 lat wynosi 12 060,12 zł.

Natomiast RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – informuje o tym, jaki faktyczne jest koszt całkowity kredytu w skali roku w stosunku do kwoty kredytowania. Wskaźnik wyrażony jest procentowo.

Na RRO składa się oprocentowanie nominalne (a nie odsetki! – one są uwzględniane w koszcie całkowitym) i pozostałe koszty, które poniesiemy na rzecz banku w związku z udzielonym finansowaniem.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to nie to samo co stopa oprocentowania (RSO). Stopa oprocentowania pokazuje jedynie, od jakiej wartości naliczone są odsetki.

Oprocentowanie nominalne jest tylko jednym z elementów składających się na łączny koszt kredytu (może to być jeszcze prowizja, opłaty dodatkowe, ubezpieczenie, itp.).

Spłacasz kilka kredytów i pożyczek gotówkowych? Szukasz kredytu konsolidacyjnego, aby połączyć kredyty w jeden kredyt i zmniejszyć jednocześnie ratę? Sprawdź kredyt konsolidacyjny 10 tys. zł. Pełna oferta kredytowa zarówno dla mniejszej, jak i większej konsolidacji.

Kredyt gotówkowy 30 tys. zł 6 lat – wpis uzupełniony i poprawiony 7 kwietnia 2023 r.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok