Kredyt gotówkowy 26 tysięcy zł

Redakcja: Marek Kamiński. 2024-06-17 – ostatnia aktualizacja. Wiarygodne źródło informacji Artykuły w serwisie KredytyPorownywarka.pl są starannie opracowywane przez doświadczonych autorów, bazując na wiarygodnych źródłach. Wykorzystujemy dane z renomowanych raportów branżowych, analiz rynkowych oraz opinii ekspertów finansowych. Nasze publikacje mają charakter informacyjny i edukacyjny, nie są poradami inwestycyjnymi ani rekomendacjami finansowymi. Dążymy do dostarczania czytelnikom rzetelnej wiedzy, pomagającej w podejmowaniu świadomych decyzji finansowych..

Kredyt gotówkowy w wysokości 26 tysięcy złotych lub pożyczka gotówkowa na tę samą kwotę to możliwości finansowe, które pozwalają zrealizować różnorodne cele. Bez względu na to, czy marzysz o zakupie nowego samochodu, remoncie mieszkania, spłacie innych zobowiązań czy też potrzebujesz dodatkowych środków na ważne wydatki, taka suma pieniędzy może znacząco wpłynąć na poprawę Twojej sytuacji finansowej.
kredyt gotówkowy 26 tys. zł
Kredyt gotówkowy 26 tys. zł. Źródło: kredytyporownywarka.pl

W poszukiwaniu takiej kwoty na własne potrzeby, możesz zwrócić się do różnych banków – wybór jest bardzo duży. Warto przyjrzeć się dostępnym ofertom, porównać warunki oraz znaleźć rozwiązanie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i możliwościom finansowym.

Kredyt gotówkowy 26 tysięcy złotych – jak wziąć, ile kosztuje, gdzie szukać ofert? Kredyt gotówkowy jest formą finansowania udzielaną przez banki, który można wykorzystać na cel dowolny, na przykład na sfinansowanie remontu mieszkania, kupno samochodu czy urlop.

Kwota kredytu gotówkowego może wynosić znacznie mniej, bo i 1000 zł, ale i znacznie więcej. Kredyt na 26 tysięcy złotych jest mimo to dużą kwotą, bo przekracza średnią wysokość kredytów gotówkowych.

Gdzie po kredyt gotówkowy 26 tys. zł?

To wszystko będzie zależeć od tego, gdzie taki kredyt jest najbardziej korzystny. Porównanie kredytów, niezależnie od wysokości i okresu kredytowania, to podstawowa rzecz przy wyborze banku.

Reklama w telewizji różni się od indywidualnej oferty przedstawionej klientowi. To zapisy umowy kredytowej będą nas obowiązywać, a nie informacje zawarte w druku reklamowym. Powinniśmy dokładnie sprawdzić zapisy umowy i to jeszcze przed złożeniem podpisu.

Podobnie ma się rzecz z ubezpieczeniem. Przeważnie jest dobrowolne, ale czasami może się zdarzyć, że bank będzie wymagał jego wykupienia. Konieczne jest przeczytanie warunków na jakich zostanie zawarte: co obejmuje, w jakich przypadkach, do jakiej kwoty, itp.

W sytuacji kiedy decydujemy się na wykupienia ubezpieczenia, aby uzyskać lepsze warunki kredytowania (np. mniejsze oprocentowanie), to należy w szczególności dokładnie przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Może i tak się zdarzyć, że po doliczeniu składki ubezpieczeniowej, kredyt gotówkowy w promocji jest droższy niż kredyt standardowy.

W jakim banku najlepiej wziąć kredyt gotówkowy? Lista banków, z którymi można się skontaktować w sprawie kredytu gotówkowego na 26 tys. zł:

Jak wziąć kredyt gotówkowy 26 tysięcy złotych?

Aby wziąć kredyt gotówkowy, należy spełnić określone warunki. Banki wymagają od potencjalnych klientów:

 • pełnoletności,
 • zdolności kredytowej,
 • stabilnego źródła dochodu,
 • pozytywnej historii kredytowej w BIK.

Wniosek o kredyt gotówkowy można złożyć w banku w placówce bankowej, internetowo, a nawet i telefonicznie. Proces ubiegania się o kredyt gotówkowy zwykle przebiega następująco:

 • złożenie wniosku o kredyt,
 • weryfikacja zdolności i wiarygodności kredytowej klienta,
 • podpisanie umowy kredytowej,
 • wypłata kredytu.

Ile kosztuje kredyt gotówkowy 26 tysięcy złotych?

Koszt kredytu gotówkowego zależy od wielu czynników, w tym od kwoty kredytu, okresu kredytowania, oprocentowania i prowizji.

Możemy wyróżnić między innymi następujące koszty:

 • odsetki,
 • opłaty,
 • prowizje,
 • podatki,
 • marże.

Do całkowitego kosztu kredytu zostają zaliczone również:

 • Koszty, do których poniesienia konsument zobowiązał się na podstawie podpisanej umowy o kredyt konsumencki. I nie uzależniając tego obowiązku od powstania jakichkolwiek zdarzeń czy warunków przyszłych,
 • Koszty dodatkowych usług, kiedy to ich poniesienie jest niezbędne do uzyskania kredytu.

Kosztem, który nie wlicza się do co całkowitego kosztu kredytu jest opłata:

 • notarialna ponoszona przez konsumenta,
 • za monity z tytułu opóźnienia w zapłacie,
 • za inne usługi, które konsument może na mocy umowy odrębnie zamówić

Ile wyniesie rata kredytu gotówkowego 26 tys. zł

Szacunkowe wyliczenia rat i kosztów odsetkowych dla kredytu gotówkowego na 26 tys. zł od 2 do 5 lat. Założenia przyjęte do wyliczeń: oprocentowanie roczne 11,99%, prowizja 0%, raty równe.

 • 2 lata – 1 223,79 zł – 3 370,93 zł,
 • 3 lata – 863,45 zł – 5 084,12 zł,
 • 4 lata – 684,55 zł – 6 858,50 zł,
 • 5 lat – 578,22 zł – 8 693,46 zł.
Inne wyliczenia rat i kosztów kredytowych: kredyt gotówkowy 50000 zł 7 lat.

Gdzie szukać ofert kredytów gotówkowych?

Oferty kredytów gotówkowych można znaleźć przede wszystkim w bankach. Są jeszcze oferowane w SKOK-ach. Można porównać oferty z różnych instytucji finansowych, aby znaleźć najkorzystniejszą dla siebie, ale nie ma sensu wybierać zbyt dużej liczby i skupić się na kilku najważniejszych bankach.

Czy mogę otrzymam kredyt gotówkowy w wysokości 26 tysięcy zł?

Tak, jeśli Twój wniosek o kredyt gotówkowy zostanie pozytywnie rozpatrzony w banku, to po podpisaniu umowy, środki zostaną przekazane na Twoje konto, tak szybko jak tylko jest to możliwe.

Sam proces wnioskowania o kredyt trwa szybko i nie wymaga jakiś szczególnych formalności. Ważna jest jednak pozytywna ocena zdolności i wiarygodności kredytowej.

Czy można otrzymać kredyt mimo złej historii kredytowej w BIK?

Nie, gdy Twoja historia kredytowa jest negatywna, to finansowania nawet na najmniejszą kwotę nie otrzymasz. Każdy z banków przykłada dużą wagę do oceny wiarygodności kredytowej.

Jeśli Twoja historia kredytowa nie wygląda najlepiej, występują liczne opóźnienia, to z dużym prawdopodobieństwem Twój wniosek o kredyt gotówkowy zostanie odrzucony

Czasami możliwe są alternatywne rozwiązania, na przykład zabezpieczenie kredytu na nieruchomości (wówczas jest mowa o pożyczce hipotecznej), skorzystanie z poręczyciela lub współkredytobiorcy. Ale dotyczy to tylko sytuacji, kiedy te opóźnienia były krótkoterminowe i okresowe, a nie zdarzały się cyklicznie.

Jakie dokumenty potrzebne do wniosku o kredyt gotówkowy?

Aby złożyć wniosek o kredyt w wysokości 26 tysięcy zł, zazwyczaj będziesz potrzebował dokumentów:

 • potwierdzających dane osobowe, np. dowód tożsamości lub paszport,
 • zaświadczenie o wysokości i źródłach dochodów; banki mogę wymagać również wyciągu z konta bankowego za ostatnie 3-6 miesięcy.

Oczywiście składany wniosek kredytowy musi zostać wypełniony poprawnie i zgodnie ze stanem faktycznym.

Pamiętaj, że wymagane dokumenty i procedury mogą się różnić w zależności od banku oraz rodzaju kredytu. Ważne jest również, abyś dokładnie przeczytał końcowe warunki umowy kredytowej i to zanim jeszcze podpiszesz umowę o kredyt.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok