Kredyt gotówkowy 23000 zł. Oszacowanie rat i przegląd ofert kredytowych

Kredyt gotówkowy 23000 zł i jaki będzie najlepszy? Jest to ważne pytanie, ale… nie ma łatwiej i szybkiej odpowiedzi. I to z kilku powodów. Jednym z nich jest to, że w każdym miesiącu, a niekiedy i w tygodniu, pojawiają się nowe propozycje kredytowe, w tym również promocyjne.

kredyt gotówkowy 23000 zł

Analizując poszczególne oferty kredytowe, należy zwracać uwagę na całkowity koszt kredytu. Jest to często najważniejszy element, który biorą pod uwagę kredytobiorcy. I słusznie. W końcu należy pamiętać o tym, że pożyczasz cudze pieniądze, a oddajesz swoje. I to często znacznie więcej niż tylko wysokość kapitału.

Jeżeli masz wystarczająco dużo czasu, to warto zapoznać się chociażby z dwoma ofertami kredytowymi. Każda analiza kredytowa i porównanie dostępnych ofert zwiększa szansę na tańszy wybór.

Dlaczego wystarczą dwa kredyty? Nikt nie dysponuje nieograniczonym czasem, aby porównać wszystkie dostępne propozycje, a jest ich tak naprawdę co najmniej kilkadziesiąt. Są to nie tylko propozycje w bankach komercyjnych (nawet i 2-3 na jeden bank), ale i w bankach spółdzielczych i SKOK-ach.

Jeżeli masz dobrą zdolność i wiarygodność kredytową to szanse na wynegocjowanie korzystniejszych warunków są zdecydowanie większe niż u pozostałych konsumentów.

Kredyt gotówkowy 23000 zł. Ile wyniesie rata?

Korzystając z różnych porównywarek i kalkulatorów kredytowych możemy oszacować wysokość przyszłej raty w zależności od ustalonego okresu kredytowania. Należy jednak wziąć pod uwagę, że korzystając z takich narzędzi, nawet na stronach banków, mamy do czynienia wyłącznie z symulacją rat kredytowych. Oznacza to, że wyliczenia rat są tylko oszacowane (wg przyjętych założeń), a ich dokładne wyliczenie może być dokonane wyłączenie przez bank po przedstawieniu indywidualnej oferty (po uwzględnieniu zdolności i wiarygodności kredytowej).

Kredyt gotówkowy 23000 zł i oszacowanie rat.

  • 4 lata – 572,14 zł,
  • 5 lat – 478,08 zł,
  • 6 lat – 411,97 zł,
  • 7 lat – 368,48 zł.

Oczywiście można poszukać w internecie rankingu kredytów gotówkowych na 23 000 zł (jest to mało prawdopodobne, że taki znajdziesz), ale można mieć duże wątpliwości, czy faktycznie będzie to zestawienie najtańszych kredytów.

Konieczne jest zwrócenie uwagi na to, że nie jest możliwe stworzenie takiego rankingu dla każdej możliwej opcji kredytowej, i to zarówno dla singla zarabiającego netto 2500 zł, jak i rodziny 2+1 o dochodach 1000 zł „na głowę”. Każdy kredytobiorca otrzymuje inną ocenę kredytową, a to powoduje, że niekoniecznie w banku nr 1 otrzymasz najtańszy kredyt.

Tani kredyt gotówkowy 23000 zł. Co to oznacza?

Jeżeli zależy Tobie na znalezieniu najtańszego kredytu gotówkowego na 23000 zł, to należy zwrócić uwagę na całkowity koszt kredytu oraz jego RRSO. To podstawowe parametry, które są brane pod uwagę.

Całkowity koszt kredytu zawiera wszystkie opłaty (odsetki, prowizja, koszty dodatkowe), które poniesiesz w związku z kredytem. RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) przedstawia również całkowity koszt kredytu, ale w ujęciu procentowym w skali roku.

kredyt gotówkowy 12430 zł

Im mniejsze są obie wartości, tym oczywiście kredyt będzie tańszy.

Pamiętajmy o tym, że wybór kredytu gotówkowego uzależniony jest od naszych potrzeb i możliwości i nie dla każdego kredytobiorcy opcja najtańszego kredytu jest najważniejsza. Dla niektórych osób ważniejsze jest możliwość skorzystania z wakacji kredytowych czy możliwość wysłania wniosku kredytowego przez internet.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok