Kredyt gotówkowy 22000 zł

2023-05-15 – ostatnia aktualizacja

Gdzie po kredyt gotówkowy w wysokości 22000 zł Przede wszystkim należy sprawdzić propozycje kredytowe w bankach i to najlepiej w tych, które mają obecnie „coś” w promocji.

kredyt gotówkowy 22000 zł

Aby dokonać korzystnego wyboru, nie wystarczy pierwsze lepsza propozycja kredytowa. Nie jest to niewielki kredyt z krótkim czasem spłaty, gdzie różnice w koszcie całkowitym będą niewielkie. W tym przypadku staje się konieczne porównanie ofert kredytowych.

Pisząc o ofercie kredytowej mamy na uwadze nie ogólną propozycję kredytową, którą znajdziesz poniżej, ale OFERTĘ indywidualną przedstawioną przez bank, dopiero po wstępnej ocenie kredytowej.

Kredyt gotówkowy 22000 złotych w bankach

Dlaczego porównanie kredytów jest, aż tak istotne? Z jednego zasadniczego powodu: jest to jedyny możliwy sposób, aby wybrać kredyt tańszy. I to nie ma znaczenia, czy jest to kredyt na 2 tys. zł czy pożyczka gotówkowa na 22 tys. zł. Porównanie jest konieczne, jeżeli chcemy pożyczyć taniej.

Jednak nie ma sensu przeglądać dwudziestu i więcej banków, bo szkoda na to czasu. Wystarczy wyselekcjonować 2-3 z listy poniżej – a są propozycje promocyjne, z którymi możesz skontaktować się w sprawie kredytu.

Na czym polega owe porównanie kredytów? Na porównaniu kosztów całkowitych.

Na koszt całkowity kredytu wpływają czynniki kosztowe:

  • oprocentowanie nominalne roczne (RSO), które jest podstawą do wyliczania odsetek od pożyczonego kapitału,
  • prowizja kredytowa naliczana procentowo (najczęściej) od wysokości udzielonego kredytu,
  • koszty dodatkowe, np. ubezpieczenie kredytu.

Całkowity koszt kredytu jest uzależniony również od kilku innych elementów.

Wyższy koszt odsetkowy, im większy kredyt

Odsetki w przypadku kredytów gotówkowych na 22 tys. zł z pewnością będzie kosztem dominującym. Ich całkowita wysokość jest tym większy, im:

  • większe jest oprocentowanie nominalne kredytu,
  • większa jest kwota, którą pożyczasz,
  • dłuższy będzie czas kredytowania liczony w miesiącach.

Koszt odsetkowy będzie również większy w przypadku wyboru rat stałych niż malejących.

Jaka będzie rata kredytowa?

Z pewnością chciałbyś wiedzieć, ile wyniesie rata kredytowa w tym konkretnym przypadku. Zła wiadomość jest taka, że wysokość raty może być jedynie oszacowana. I nie ma większego znaczenia czy skorzystasz z porównywarek gotówkowych czy korzystasz z kalkulatora na stronach bankowych.

Zanim jakakolwiek instytucja przedstawi Tobie ofertę, musi zbadać Twoją ocenę kredytową, czyli możliwości spłaty zobowiązania na określonych warunkach. Na ocenę kredytową wpływa zdolność oraz wiarygodność kredytowa w BIK – żaden kalkulator nie uwzględni tych dwóch, absolutnie najważniejszych elementów.

Przy dobrej ocenie kredytowej nie tylko, że możesz uzyskać lepszą ofertę kredytową, a być może bank będzie skłonny do dodatkowych obniżek poszczególnych elementów kosztowych. Tym samym i rata kredytowa dla każdego kredytobiorcy będzie różna.

Wyliczenia raty dla kredytu gotówkowego na 22000 złotych

Ile wyniesie rata kredytu gotówkowego na 22 000 zł? Przyjmując określone założenie kredytowe wysokość raty obliczymy:

1. oprocentowanie 11,45% nominalne roczne,
2. jedyny koszt to odsetki,
3. raty równe.

  • 36 miesięcy: 724,95 zł – całkowity koszt 4 098,17 zł.
  • 40 miesięcy: 664,21 zł – 4 568,28 zł.
  • 50 miesięcy: 555,33 zł – 5 766,46 zł.
  • 60 miesięcy: 483,29 zł – 6 997,12 zł.

Ważną zasadą jest dokładne zapoznanie się z przedstawioną ofertą (a najlepiej dwoma) i nie tylko zwrócenie uwagi na wysokość rat, chociaż jest to na pewno istotne, ale również na wszystkie opłaty związane z udzielonym finansowaniem.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok