Kredyt gotówkowy 20000 kalkulator

kredyt gotówkowy 20000 kalkulator

Kredyt gotówkowy 20000 kalkulator pozwala na wyszukanie banków i porównanie kredytów gotówkowych na 20 000 zł w zależności od czasu kredytowania.

kredyt gotówkowy 20000 kalkulator

Gdzie jest tani kredyt gotówkowy na 20 000 zł – czy jest możliwe wyszukanie takiego kredytu?

Żadna pożyczka czy kredyt nie należą do najtańszych rozwiązań, bo nie ma banku, który pożycza za 0 zł. Kredyt gotówkowy, jak zresztą każdy inny, to nie tylko kapitał główny do spłaty, ale także koszty dodatkowe, np. odsetki czy prowizja. To właśnie te wszystkie koszty wpływają na jego cenę i… ocenę. Bez porównania konkretnej oferty z innymi, nie jest możliwe stwierdzenie czy dany kredyt jest tani. Najlepiej jest zatem zapoznać się z ofertami dwóch lub trzech banków, sprawdzić koszt całkowity kredytu (oraz RRSO) i zobaczyć, gdzie będzie najtaniej.

Wyszukując oferty kredytowe można zauważyć, że wiele banków nie wymaga założenia konta osobistego w ich banku, ale mogą zaproponować lepsze warunki, jeżeli taki rachunek otworzysz. Aby wziąć pożyczkę gotówkową musisz oczywiście wykazywać odpowiednią zdolność kredytową, która zależy głównie od uzyskiwanych dochodów (oraz wydatków). Duże znaczenie ma również wiarygodność kredytowa w BIK.

Kredyt gotówkowy 20000 kalkulator: raty kredytowe

Spłacając kredyt w banku, mamy możliwość wyboru systemu rat: równe i malejące. Od nich również zależy cena kredytu.

Raty równe – na początku spłacania kredytu gotówkowego większa część raty kredytowej stanowią odsetki. Pod koniec spłacany jest głównie kapitał. Z każdą ratą maleją miesięczne odsetki, a kapitał doliczany jest w taki sposób, aby wpłacana co miesięczna rata była identyczna.

Raty malejące – w początkowym okresie regulowania rat kredytowych, są one wyższe od rat stałych. Wraz z upływem czasu sukcesywnie maleją. W każdej racie spłacany kapitała jest na takim samym poziomie. Do tego dochody odsetki, malejące wraz ze spłatą kredytu. Wybierając raty malejące zapłacimy mniej za kredyt, ale wymagana jest większa zdolność kredytowa (lub należy wydłużyć czas spłaty przy takim samym kredycie lub zmniejszyć wartość kredytu).

Ile wyniesie rata kredytowa dla kredytu gotówkowego na 20000 zł?

Jaka będzie rata kredytowa dla kredytu na 20 tys. zł zależy między innymi od czasu kredytowania. Symulacja rat kredyt gotówkowy 20000. zł:

 • 1 rok – 1730,44 zł
 • 2 lata – 904,45 zł
 • 3 lata – 620 zł
 • 4 lata – 481,62 zł
 • 5 lat – 394,28 zł
 • 6 lat – 336,16 zł
 • 7 lat – 294,74 zł
 • 8 lat – 263,76 zł
 • 9 lat – 239,74 zł
 • 10 lat – 220,59 zł

Pozostałe:

Im dłużej spłacamy kredyt gotówkowy, tym oczywiście mniejsza będzie rata, ale jednocześnie zwiększają się koszty kredytowe z odsetek. Jednocześnie warto zauważyć z wydłużeniem spłaty o 1 rok, wysokość raty kredytowej nie spada już tak dynamicznie do poprzedniego okresu.

Rata kredytowa powinna być zatem nie tylko dopasowana do naszej zdolności kredytowej, ale również do obecnej i przyszłej sytuacji finansowej.

Poniżej – lista banków: kredyt gotówkowy 20000 zł – również przez internet

Oczywiście nie jest to pełna lista banków działających na rynku polskim. Absolutnie nie ma możliwości, aby zapoznać się ze wszystkimi propozycjami, a dalej z ich porównaniem. Dlatego należy skupić się na najbardziej popularnych i łatwo dostępnych ofertach.

Taka lista ułatwi szybkie wyszukanie konkretnego kredytu: możemy zapoznać się nie tylko z najnowszymi ofertami banków, ale dodatkowo mamy możliwość wysłania formularza ws. kontaktu – przedstawiciel banku do nas przedzwoni.

1 komentarz “Kredyt gotówkowy 20000 kalkulator”

 1. Jedynie co mogę doradzić, to to, aby z kalkulatorów gotówkowych korzystać z dużym marginesem, bo to jednak wyliczenia mocno oszacowane. Z reguły na przykładach reprezentatywnych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok