Kredyt gotówkowy 200 tysięcy złotych kalkulator

Redakcja: Marek Kamiński. 2024-05-01 – ostatnia aktualizacja

Zamierzasz zaciągnąć kredyt gotówkowy w kwocie 200 tysięcy złotych? Jest to poważna decyzja finansowa, którą warto rozważyć pod kątem różnych możliwości. Taka pożyczka może zostać przeznaczona na różne cele, w zasadzie dowolne. Z jednym zastrzeżeniem: nie może być użyta do potrzeb związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Możesz zatem wykorzystać środki na remont mieszkania, spłatę innych zobowiązań finansowych (chociaż lepszym rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny na 200 tysięcy) czy zakup samochodu. Przed podjęciem decyzji warto dobrze zrozumieć zasady i warunki na jakich taki kredyt gotówkowy może zostać udzielony.
kredyt gotówkowy 200 tys. kalkulator
Kredyt gotówkowy 200 tysięcy złotych kalkulator. Źródło: kredytyporownywarka.pl

W poszukiwaniu kredytu gotówkowego w takiej wysokości, warto skorzystać z kalkulatora kredytowego. A to przede wszystkim:

 • możliwość oszacowania rat, czyli symulacja kredytu gotówkowego,
 • przegląd banków i propozycji kredytowych,
 • szybki kontakt z bankiem – wystarczy wypełnić krótki formularz kontaktowy.

Kredyt gotówkowy 200 tys. kalkulator rat

Każdy bank prowadzi inną politykę kredytową, co oznacza, że nie tylko warunki, ale i propozycje kredytowe będą się znacznie różnić. Przy tak wysokim kredycie należy mieć odpowiednią zdolność kredytową i co również ważne: pozytywną wiarygodność kredytową.

Zła ocena eliminuje z możliwości ubiegania się o jakikolwiek kredyt.

Podstawowe funkcje kalkulatora kredytowego zostały wymienione powyżej. Jak wyszukać kredyt gotówkowy nie tylko na 200 tysięcy? Wystarczy wpisać dwa parametry: wysokość kredytu i czas na jaki chcemy pożyczyć (podając w miesiącach).

Kredyt gotówkowy 200 tys. kalkulator – parametry są ustalone domyślnie. Można je ustawić dowolnie według preferencji związanych z szukanym finansowaniem.

Jaka rata kredytu 200 tysięcy złotych?

Należy przeprowadzić symulację wysokości rat dla kredytu gotówkowego, np. z narzędziem, jakim jest kalkulator rat. Dlaczego to tylko symulacja? Ponieważ posługujemy się do jej wyliczenia pewnymi założeniami, a nie dokonujemy prezentacji przygotowanej przez bank oferty kredytowej.

Oferta kredytowa jest zawsze indywidualna, to oznacza, że bank analizuje sytuację finansową potencjalnego kredytobiorcy (zdolność i wiarygodność kredytową) i na tej podstawie określa warunki kredytowania.

Ale nie ma żadnego problemu, aby orientacyjne takie raty kredytowe przedstawić.

Załóżmy zatem, że jest to pożyczka gotówkowa na 200 tysięcy złotych z oprocentowaniem rocznym nominalnym 11,75%. Oferta jest promocyjna i bank nie pobiera prowizji, ani ubezpieczenia. Zatem jedynym kosztem będą odsetki.

Wysokość rat równych oraz kosztu całkowitego:

7 lat: 3 503,86 zł – 94 324,52 zł.
8 lat: 3 223,16 zł – 109 423,24 zł.
9 lat: 3 008,72 zł – 124 941,79 zł.
10 lat: 2 840,59 zł – 140 870,70 zł.

kredyt gotówkowy 200 tys. zł raty i koszt odsetek
Kredyt gotówkowy 200 tys. zł: raty i wysokość kosztu odsetkowego. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Ile trzeba zarabiać żeby dostać 200 tysięcy zł kredytu?

Wysokość uzyskiwanych dochodów netto (ich źródła) oraz wysokość wydatków domowych wpływają na ocenę zdolności kredytowej. Zarobki nie mogą być jednak rozpatrywane w oderwaniu od wydatków stałych w gospodarstwie, w tym również i tych związanych z obsługą innych kredytów.

Na ocenę zdolności kredytowej wpływa jeszcze kilka innych elementów. W każdym z banku uzyskasz inną maksymalną kwotę kredytu, którą możesz otrzymać.

Korzystają z kalkulatora do wyliczania zdolności kredytowej można oszacować wysokość zarobków, które pozwalają na uzyskanie np. kredytu gotówkowego 200 tys. zł na 10 lat.

Założenie: Limity ROR i kart kredytowych 0 zł. Suma rat kredytowych i pożyczek 0 zł.
 • Wysokość zarobków dla singla: 5100 zł.
 • Wysokość zarobków dla czteroosobowej rodziny: 7400 zł.

Wyliczenia mają charakter szacunkowy i informacyjny.

Jakie warunki trzeba spełnić, by uzyskać kredyt 200 tysięcy złotych?

Aby ubiegać się o kredyt gotówkowy w wysokości 200 tysięcy złotych, należy spełnić warunki określone przez kredytodawcę. Najważniejsze:

 1. Zdolność kredytowa. Bank przeprowadza analizę zdolności kredytowej, aby ocenić jego możliwość spłaty zobowiązania. W ramach tej analizy bank bierze pod uwagę dochody, wydatki oraz istniejące zobowiązania finansowe wnioskodawcy.
 2. Stałe i stabilne źródło dochodu. Uzyskiwany dochód oraz jego źródło jest elementem analizy zdolności kredytowej. Banki wymagają, aby kredytobiorca posiadał regularne i stabilne dochody, które pozwalają na terminową spłatę zobowiązania. Dochody mogą pochodzić z różnych źródeł, może to być tylko jedno źródło, a może być kilka. Preferowane jest umowa o pracę na czas nieograniczony, ale akceptowane są umowy cywilno-prawne, świadczenia uzyskiwane z emerytury, dochody z działalności gospodarczej.
 3. Wiek. Wniosek o kredyt w tej kwocie może złożyć osoba mająca co najmniej 18 lat, a niekiedy jest wymagane ukończone 21 lat. Maksymalny wiek wnioskodawcy może się różnić w zależności od polityki poszczególnych banków, jednak często wynosi on 65-75 lat.
 4. Pozytywna historia kredytowa w BIK, czyli wiarygodność kredytowa. Banki każdorazowo pobierają raport BIK z historią kredytową, kiedy składany jest wniosek o kredyt. Terminowo spłacane zobowiązania budują pozytywną historię kredytową, co zwiększa ich szanse na otrzymanie kredytu gotówkowego. Opóźnienia w płatności rat przyczyniają się do pogorszenia oceny scoringowej i zmniejszenia szans na uzyskanie finansowania.

Kredyt gotówkowy na 200 tysięcy – jakie dokumenty będą potrzebne?

Aby złożyć wniosek o kredyt gotówkowy na 200 tysięcy złotych, konieczne jest przygotowanie odpowiednich dokumentów. Banki zazwyczaj mają podobne wymagania w tej kwestii. Podstawowym dokumentem jest oczywiście dowód osobisty, który warto jest mieć pod ręką już podczas pierwszego kontaktu z bankiem.

Oprócz dokumentu tożsamości, potrzebne będą także zaświadczenia dotyczące dochodów. Wymagane dokumenty będą się różnić w zależności od źródła jego uzyskiwania:

 1. Umowa o pracę. Wymagane jest zaświadczenie o zatrudnieniu i wynagrodzeniu. Może to być również PIT za ostatni rok podatkowy oraz wyciąg z konta osobistego za określony okres, np. 3 lub 6 miesięcy.
 2. Działalność gospodarcza: Księga Przychodów i Rozchodów (KPiR), roczne zeznanie podatkowe oraz wyciąg z rachunku bankowego (firmowego) za określony czas.
 3. Emerytura. Należy przygotować wyciąg z rachunku bankowego, na który przelewane jest świadczenie, ostatni odcinek emerytury lub decyzja o przyznaniu emerytury.

Tani kredyt gotówkowy na 200000 zł, czyli ile kosztuje?

Całkowity koszt kredytu oraz jego RRSO informują o cenie kredytu gotówkowego. Na ostateczną ofertę kredytową wpływa wiele czynników, z których najważniejsze jest:

 • oprocentowanie nominalne roczne,
 • prowizja za udzielone finansowanie,
 • koszty dodatkowe, np. koszt polisy ubezpieczeniowej.

Oprocentowanie nominalne decyduje o wysokości odsetek zapłaconych od pożyczonego kapitału. Im dłużej regulujmy zadłużenie i im większa kwota kredytu, to tym większy będzie koszt odsetkowy. Ponieważ kredyt gotówkowy na 200 tys. zł udzielany jest najczęściej na długi czas (96-120 miesięcy), to można się spodziewać oprocentowania zmiennego.

Oznacza to, że wysokość raty może ulec zmianie w trakcie trwania umowy. Wzrośnie w sytuacji podwyżki wysokości stóp procentowych lub zmniejszy się, jeżeli stopy zostaną obniżone.

Prowizja od kredytu pobierana jest w związku z udzieleniem kredytu, a jej wysokość ustalana jest jako procent przyznanego kredytu. Prowizja może być kredytowana lub zapłacona osobno.

Ubezpieczenie może być obowiązkowe lub dobrowolne. W przypadku kredytów gotówkowych najczęściej jest ona dobrowolne. Minimalizuje ryzyko niespłacenia kredytu gotówkowego zarówno ze strony banku, jak i kredytobiorcy. Jeżeli zdecydujemy się na wykupienie ubezpieczenia, należy dokładnie zapoznać się zakresem ubezpieczenia i z OWU (Ogólne Warunki Umowy).

Wykupienie ubezpieczenia jest np. konieczne dla pożyczki gotówkowej w Alior Banku dla finansowania powyżej 100 000 zł brutto.

Wskaźnik RRSO zawiera wszystkie koszty naliczane przez bank i jest prezentowany w ujęciu procentowym rocznym. Oczywiście, im mniejszy będzie ogólny koszt kredytu, tym takie zobowiązanie będzie tańsze. Jednakże o tym czy faktycznie jest to tani kredyt, można stwierdzić dopiero po porównaniu go z ofertą w innym banku.

Przy długim czasie spłaty kredytu i wysokim kredycie, to koszt odsetkowy ma najczęściej największy udział w ogólny koszcie kredytu.

kredyt gotówkowy 200 tys. zł koszt całkowity, w tym odsetki i prowizja
Kredyt gotówkowy 200 tys. zł: raty i wysokość kosztu odsetkowego. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Kredyt gotówkowy 200 tys. zł do 10 lat w bankach

To w takim razie gdzie po kredyt gotówkowy 200 tysięcy na 10 lat? Oferowany jest m.in. przez:

 • Santander Bank,
 • PKO BP,
 • Bank Pekao S.A.,
 • BNP Paribas,
 • Alior Bank.

Z każdym banków można skontaktować się przy pomocy krótkiego formularza kontaktowego.

Ile wyniesie rata kredytu na 200 tys. zł na 10 lat?

Przykładowe wyliczenia rat dla kredytu na 200 tysięcy na 10 lat (120 miesięcy – rat kredytowych).

Oprocentowanie – wysokość raty równej – koszt odsetkowy:

8% – 2 426,55 zł – 91 186,23 zł.
9% – 2 533,52 zł – 104 021,86 zł.
10% – 2 643,01 zł – 117 161,77 zł.
11% – 2 755,00 zł – 130 600,03 zł.
12% – 2 869,42 zł – 144 330,28 zł.
13% – 2 986,21 zł – 158 345,78 zł.

Porównując kredyty, należy zawsze zwrócić uwagę na całkowity koszt. Przy tak wysokim kredycie i długim czasie spłaty, nie należy on do najmniejszych. Jednakże nawet niewielka różnica w oprocentowaniu nominalnym może oznaczać dość znaczącą różnicę w koszcie zobowiązania.

Jaki jest najlepszy kredyt gotówkowy na 200 tysięcy?

Zanim będziesz mógł się podpisać pod taką tezą, pamiętaj, że:

1. Wysokość raty (a tym samym i okres spłaty kredytu) musi być dopasowana do Twojej obecnej i przyszłej sytuacji finansowej. Nie może być ona oczywiście zbyt niska, bo rośnie koszt kredytu z tytułu zapłaconych odsetek. Ale równocześnie nie może być zbyt wysoka, ponieważ niewielkie, niekorzystne zmiany w bilansie domowego budżetu, spowodują, że zostanie zachwiana płynność finansowa.

2. Nie ma gwarancji wyboru najlepszej oferty kredytowej. Ale istnieje szansa wyboru korzystniejszej. Warunek jest jeden: dobrze przygotujesz się do tego procesu, porównując kredyty i negocjując ostateczne warunki kredytowania.

3. O kredyt gotówkowy możesz również wnioskować przez internet – nawet wówczas, jeżeli jest to 200 tys. zł! – cała procedura ubiegania się o kredyt odbywa się telefonicznie i przez internet.

Pożyczka gotówkowa 200 tys. zł

W bankach otrzymamy również pożyczkę gotówkową na 200 tys. zł, którą można przeznaczyć na dowolny cel. Porównując dostępne propozycje, należy szukać ZAWSZE najkorzystniejszej oferty.

Porównanie kredytów – niezależenie od szukanej kwoty, powinniśmy zacząć od wyselekcjonowania banków i sprawdzeniu RRSO i kosztów całkowitych.

Pamiętajmy o tym, że bank chce zarobić jak najwięcej i dlatego stara się reklamować w jak najbardziej atrakcyjnej formie. Zanim wybierzesz bank i kredyt – zawsze je porównaj!

kredyt 200 tys. zł opłaty i rrso
Co to jest całkowity koszt kredytu / pożyczki. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Być może dla niektórych osób, alternatywą dla kredytu gotówkowego, mogłaby być pożyczka hipoteczna na dowolny cel. Mankamentem takiego rozwiązania jest jednak zabezpieczenie w postaci hipoteki na nieruchomości.

Jednak takie rozwiązanie ma również swoje plusy:

 • jest tańsza – charakteryzuje się niższym oprocentowaniem nominalnym,
 • można ją rozłożyć na znacznie dłuższy czas niż tylko 10 lat,
 • maksymalna wysokość pożyczki zależy od oceny zdolności kredytowej oraz dokonanej wyceny nieruchomości (ok. 60-70% jej wartości).

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok