Kredyt gotówkowy 200 tysięcy złotych kalkulator

2023-11-23 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy 200 tysięcy złotych kalkulator rat kredytowych przede wszystkim ułatwi oszacowanie raty, a także zapoznanie się z propozycjami w bankach. Nie ma za dużo propozycji na tak wysokie kwoty, ale co ciekawe, o kredyt gotówkowy na 200 tys. zł można wnioskować nawet przez internet!

kredyt gotówkowy 200 tys. kalkulator

W poszukiwaniu kredytu gotówkowego w takiej wysokości, warto skorzystać z kalkulatora kredytowego. A to przede wszystkim:

 • możliwość oszacowania rat, czyli symulacja kredytu gotówkowego,
 • przegląd banków i propozycji kredytowych,
 • szybki kontakt z bankiem – wystarczy wypełnić krótki formularz kontaktowy.

Kredyt gotówkowy 200 tys. kalkulator rat

Każdy bank prowadzi inną politykę kredytową, co oznacza, że nie tylko warunki, ale i propozycje kredytowe będą się znacznie różnić. Przy tak wysokim kredycie należy mieć odpowiednią zdolność kredytową i co również ważne: pozytywną wiarygodność kredytową.

Zła ocena eliminuje z możliwości ubiegania się o jakikolwiek kredyt.

Podstawowe funkcje kalkulatora kredytowego zostały wymienione powyżej. Jak wyszukać kredyt gotówkowy nie tylko na 200 tysięcy? Wystarczy wpisać dwa parametry: wysokość kredytu i czas na jaki chcemy pożyczyć (podając w miesiącach).

Kredyt gotówkowy 200 tys. kalkulator – parametry są ustalone domyślnie. Można je ustawić dowolnie według preferencji związanych z szukanym finansowaniem.

Czy dziesięciokrotnie mniejszy kredyt, to dziesięciokrotnie mniejsza rata? Kredyt gotówkowy 20000 zł kalkulator.

Kredyt gotówkowy 200 tysięcy złotych rata kredytowa

Kredyt 200 tys. zł – jaka rata? Symulacja wysokości rat dla kredytu gotówkowego jest konieczna, aby to sprawdzić. Dlaczego symulacja? Ponieważ posługujemy się do jej wyliczenia pewnymi założeniami, a nie dokonujemy prezentacji oferty kredytowej z banku.

Oferta kredytowa jest zawsze indywidualna, to oznacza, że bank musi na samym początku przeanalizować sytuację finansową potencjalnego kredytobiorcy, zanim zaoferuje mu środki pieniężne.

Ale nie ma żadnego problemu, aby orientacyjne takie raty kredytowe przedstawić.

Załóżmy zatem, że jest to pożyczka gotówkowa na 200 tysięcy złotych z oprocentowaniem rocznym nominalnym 11,75%. Oferta jest promocyjna i bank nie pobiera prowizji, ani ubezpieczenia. Zatem jedynym kosztem będą odsetki.

Wysokość rat równych oraz kosztu całkowitego:

7 lat: 3 503,86 zł – 94 324,52 zł.
8 lat: 3 223,16 zł – 109 423,24 zł.
9 lat: 3 008,72 zł – 124 941,79 zł.
10 lat: 2 840,59 zł – 140 870,70 zł.

kredyt gotówkowy 200 tys. zł raty i koszt odsetek

Kredyt gotówkowy 200 tys. zł: raty i wysokość kosztu odsetkowego. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Tani kredyt gotówkowy na 200000 zł?

Całkowity koszt kredytu oraz jego RRSO informują o cenie kredytu gotówkowego. Na ostateczną ofertę kredytową wpływa wiele czynników, z których najważniejsze jest:

 • oprocentowanie nominalne roczne,
 • prowizja za udzielone finansowanie,
 • koszty dodatkowe, np. koszt polisy ubezpieczeniowej.

RRSO zawiera te wszystkie koszty i prezentowane jest w ujęciu procentowym rocznym. Oczywiście, im mniejszy będzie ogólny koszt kredytu, tym takie zobowiązanie będzie tańsze. Jednakże o tym czy faktycznie jest to tani kredyt, można stwierdzić dopiero po porównaniu go z ofertą w innym banku.

Przy długim czasie spłaty kredytu i wysokim kredycie, to koszt odsetkowy ma najczęściej największy udział w ogólny koszcie kredytu.

kredyt gotówkowy 200 tys. zł koszt całkowity, w tym odsetki i prowizja

Kredyt gotówkowy 200 tys. zł: raty i wysokość kosztu odsetkowego. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Poszczególne elementy kosztu kredytowego

Oprocentowanie nominalne decyduje o wysokości odsetek zapłaconych od pożyczonego kapitału. Im dłużej regulujmy zadłużenie i im większa kwota kredytu, to tym większy będzie koszt odsetek. Ponieważ kredyt gotówkowy na 200 tys. zł udzielany jest najczęściej na długi czas (96-120 miesięcy), to oprocentowanie będzie zmienne.

Oznacza to, że wysokość raty może ulec zmianie w trakcie trwania umowy. Wzrośnie w sytuacji podwyżki wysokości stóp procentowych lub zmniejszy się, jeżeli stopy zostaną obniżone.

Prowizja od kredytu pobierana jest w związku z udzieleniem kredytu, a jej wysokość ustalana jest jako procent przyznanego kredytu. Prowizja może być kredytowana lub zapłacona osobno.

Ubezpieczenie może być obowiązkowe lub dobrowolne. W przypadku kredytów gotówkowych najczęściej jest ona dobrowolne. Minimalizuje ryzyko niespłacenia kredytu gotówkowego zarówno ze strony banku, jak i kredytobiorcy. Jeżeli zdecydujemy się na wykupienie ubezpieczenia, należy dokładnie zapoznać się zakresem ubezpieczenia i z OWU (Ogólne Warunki Umowy).

Wykupienie ubezpieczenia jest np. konieczne dla pożyczki gotówkowej w Alior Banku dla finansowania powyżej 70 000 zł.

Kredyt gotówkowy 200 tys. zł na 10 lat. Banki

To w takim razie gdzie po kredyt gotówkowy 200 tysięcy na 10 lat? Oferowany jest m.in. przez:

 • Santander Bank,
 • PKO BP,
 • Bank Pekao S.A.,
 • BNP Paribas,
 • Alior Bank.

Z każdym banków można skontaktować się przy pomocy krótkiego formularza kontaktowego.

Rata kredytu gotówkowego 200 tys. zł na 10 lat

Przykładowe wyliczenia rat dla kredytu na 200 tysięcy na 10 lat (120 miesięcy – rat kredytowych).

Oprocentowanie – wysokość raty równej – koszt odsetkowy:

8% – 2 426,55 zł – 91 186,23 zł.
9% – 2 533,52 zł – 104 021,86 zł.
10% – 2 643,01 zł – 117 161,77 zł.
11% – 2 755,00 zł – 130 600,03 zł.
12% – 2 869,42 zł – 144 330,28 zł.
13% – 2 986,21 zł – 158 345,78 zł.

Porównując kredyty, należy zawsze zwrócić uwagę na całkowity koszt. Przy tak wysokim kredycie i długim czasie spłaty, nie należy on do najmniejszych. Jednakże nawet niewielka różnica w oprocentowaniu nominalnym może oznaczać dość znaczącą różnicę w koszcie zobowiązania.

Pożyczka gotówkowa 200 tys. zł

W bankach otrzymamy również pożyczkę gotówkową na 200 tys. zł, którą można przeznaczyć na dowolny cel. Porównując dostępne propozycje, należy szukać ZAWSZE najkorzystniejszej oferty.

Porównanie kredytów – niezależenie od szukanej kwoty, powinniśmy zacząć od wyselekcjonowania banków i sprawdzeniu RRSO i kosztów całkowitych.

Pamiętajmy o tym, że bank chce zarobić jak najwięcej i dlatego stara się reklamować w jak najbardziej atrakcyjnej formie. Zanim wybierzesz bank i kredyt – zawsze je porównaj!

kredyt 200 tys. zł opłaty i rrso

Co to jest całkowity koszt kredytu / pożyczki. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Być może dla niektórych osób, alternatywą dla kredytu gotówkowego, mogłaby być pożyczka hipoteczna na dowolny cel. Mankamentem takiego rozwiązania jest jednak zabezpieczenie w postaci hipoteki na nieruchomości.

Jednak takie rozwiązanie ma również swoje plusy:

 • jest tańsza – charakteryzuje się niższym oprocentowaniem nominalnym,
 • można ją rozłożyć na znacznie dłuższy czas niż tylko 10 lat,
 • maksymalna wysokość pożyczki zależy od oceny zdolności kredytowej oraz dokonanej wyceny nieruchomości (ok. 60-70% jej wartości).

Ile trzeba zarabiać żeby dostać 200 tysięcy zł kredytu gotówkowego na 10 lat?

Wysokość uzyskiwanych dochodów netto (ich źródło) oraz wysokość wydatków domowych wpływają na ocenę zdolności kredytowej. Wysokość zarobków nie może być jednak rozpatrywane w oderwaniu od wydatków stałych w gospodarstwie, w tym również i pozostałych związanych z obsługą innych kredytów.

Na ocenę zdolności kredytowej wpływa jeszcze kilka innych elementów. W każdym z banku uzyskasz inną maksymalną kwotę kredytu, którą możesz otrzymać.

Korzystają z kalkulatora do wyliczania zdolności kredytowej można oszacować wysokość zarobków, które pozwalają na uzyskanie kredytu gotówkowego 200 tys. zł na 10 lat.

Założenie: Limity ROR i kart kredytowych 0zł. Suma rat kredytowych i pożyczek 0 zł.
 • Wysokość zarobków dla singla: 5100 zł.
 • Wysokość zarobków dla czteroosobowej rodziny: 7400 zł.

Wyliczenia mają charakter szacunkowy i informacyjny.

Jakie dokumenty do kredytu gotówkowego?

O wymaganych dokumentach dowiesz się bezpośrednio u źródła, czyli w banku. Z pewnością należy przygotować dowód osobisty oraz zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach i jego źródłach. Może to być również wyciąg z rachunku bankowego za ostatnie sześć miesięcy lub deklaracja podatkowa PIT (najczęściej w okresie maj-czerwiec).

Kredyty gotówkowe są najczęściej oferowane bez dodatkowych zabezpieczeń. Jednak w sytuacji niskiej oceny kredytowej, bank może wymagać np. poręczenia osób trzecich lub wykupienia ubezpieczenia.

Tak, to jest najlepszy kredyt gotówkowy na 200 tysięcy

Zanim będziesz mógł się podpisać pod taką tezą, pamiętaj, że:

1. Wysokość raty (a tym samym i okres spłaty kredytu) musi być dopasowana do Twojej obecnej i przyszłej sytuacji finansowej. Nie może być ona oczywiście zbyt niska, bo rośnie koszt kredytu z tytułu zapłaconych odsetek. Ale równocześnie nie może być zbyt wysoka, ponieważ niewielkie, niekorzystne zmiany w bilansie domowego budżetu, spowodują, że zostanie zachwiana płynność finansowa.

2. Nie ma gwarancji wyboru najlepszej oferty kredytowej. Ale istnieje szansa wyboru korzystniejszej. Warunek jest jeden: dobrze przygotujesz się do tego procesu, porównując kredyty i negocjując ostateczne warunki kredytowania.

3. O kredyt gotówkowy możesz również wnioskować przez internet – nawet wówczas, jeżeli jest to 200 tys. zł! – cała procedura ubiegania się o kredyt odbywa się telefonicznie i przez internet.

Czy konsolidacja się opłaca? Niekiedy tak. W zdecydowanej większości przypadków jest ona jednak konieczne. Pozwala jednak ograniczyć liczbę kredytów, zmniejszyć ratę, zwiększyć zdolność kredytową i również otrzymać dodatkowe środki w ramach konsolidacji.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok