Kredyt gotówkowy 200 tys kalkulator

Kredyt gotówkowy 200 tys kalkulator rat kredytowych przede wszystkim ułatwi oszacowanie raty, a także zapoznanie się z propozycjami kredytów w bankach. Nie ma za dużo propozycji na tak wysokie kwoty, ale co ciekawe, o kredyt gotówkowy na 200 tys zł można wnioskować nawet przez internet!

kredyt gotówkowy 200 tys kalkulator

W poszukiwaniu kredytu gotówkowego w takiej wysokości, warto skorzystać z kalkulatora kredytowego. A to przede wszystkim:

  • możliwość oszacowania rat,
  • przegląd banków i propozycji kredytowych,
  • szybki kontakt z bankiem – wystarczy wypełnić krótki formularz kontaktowy.

Każdy bank prowadzi inną politykę kredytową, co oznacza, że nie tylko warunki, ale i propozycje kredytowe będą się znacznie różnić. Przy tak wysokim kredycie należy mieć odpowiednio wysoką zdolność kredytową i co również ważne: pozytywną wiarygodność kredytową (zła ocena eliminuje nas z możliwości ubiegania się o jakikolwiek kredyt).

Kredyt gotówkowy 200 tys kalkulator rat

Podstawowe funkcje kalkulatora kredytowego zostały wymienione powyżej. Jaka wyszukać kredyt gotówkowy nie tylko na 200 tys. zł? Wystarczy wpisać dwa parametry: wysokość kredytu i czas na jaki chcemy pożyczyć (podając w miesiącach).

O rodzaju dokumentów wymaganych przez bank, dowiemy się bezpośrednio u źródła. Z pewnością należy przygotować dokument tożsamości oraz zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach i jego źródłach. Może to być również wyciąg z rachunku bankowego za ostatnie sześć miesięcy lub deklaracja podatkowa PIT (najczęściej w okresie maj-czerwiec).

Kredyty gotówkowe są najczęściej oferowane bez dodatkowych zabezpieczeń. Jednak w sytuacji niskiej oceny kredytowej, bank może wymagać np. poręczenia osób trzecich lub wykupienia ubezpieczenia.

Tani kredyt gotówkowy na 200 tys zł

Całkowity koszt kredytu oraz jego RRSO informują o cenie kredytu gotówkowego. Na ostateczną ofertę kredytową wpływa wiele czynników, z których najważniejsze jest: oprocentowanie nominalne, prowizja i koszty dodatkowe. RRSO zawiera te wszystkie koszty i prezentowane jest w ujęciu procentowym rocznym. Oczywiście, im mniejszy będzie ogólny koszt kredytu, tym takie zobowiązanie będzie tańsze. Jednakże o tym czy faktycznie jest to tani kredyt, można stwierdzić dopiero po porównaniu go z ofertą w innym banku.

Oprocentowanie nominalne decyduje o wysokości odsetek zapłaconych od pożyczonego kapitału. Im dłużej regulujmy zadłużenie i im większa kwota kredytu, to tym większy będzie koszt odsetek. Ponieważ kredyt gotówkowy na 200 tys. zł udzielany jest najczęściej na długi czas (96-120 miesięcy), to oprocentowanie będzie zmienne. Oznacza to, że wysokość raty może ulec zmianie w trakcie trwania umowy: wzrośnie w sytuacji podwyżki wysokości stóp procentowych lub zmniejszy się, jeżeli stopy zostaną obniżone.

Prowizja od kredytu pobierana jest w związku z udzieleniem kredytu, a jej wysokość ustalana jest jako procent przyznanego kredytu. Prowizja może być kredytowana lub zapłacona osobno.

Ubezpieczenie może być obowiązkowe lub dobrowolne. W przypadku kredytów gotówkowych najczęściej jest ona dobrowolne. Minimalizuje ryzyko niespłacenia kredytu gotówkowego zarówno ze strony banku, jak i kredytobiorcy. Jeżeli zdecydujemy się na wykupienie ubezpieczenia, należy dokładnie zapoznać się zakresem ubezpieczenia i z OWU (Ogólne Warunki Umowy).

Porównanie kredytów gotówkowych na 200 tys zł

Przy porównaniu kredytów gotówkowych z uwzględnieniem ceny, należy zwracać szczególną uwagę na całkowite koszty kredytu. Ale nie zapominajmy o tym, aby sprawdzić również wysokość poszczególnych elementów kosztów. Znajomość oprocentowania lub prowizji dotyczących innych propozycji kredytowych, może nam pomóc w negocjacjach z bankiem. Ostatecznie przełoży się to na lepsze warunki kredytowania. Nawet najmniejsza zmiana wysokości oprocentowania przy tak dużym kredycie wpływa na jego całkowity koszt. Po co przepłacać za kredyt, jeżeli ZAWSZE może pożyczyć taniej.

Dodatkowo zwrócić uwagę na oferty z półki: „promocyjny kredyt gotówkowy„. Promocja może bowiem dotyczyć tylko pewnego kosztu i w określonym terminie. Zanim zdecydujesz się na tzw. promocyjną ofertę kredytową przyjrzyj się jej dokładnie i porównaj (tak, również to powinieneś to zrobić) z innymi standardowymi ofertami.

Tak, to jest najlepszy kredyt gotówkowy na 200 tys zł

Zanim będziesz mógł się podpisać pod taką tezą, pamiętaj, że:

  • wysokość raty (a tym samym i okres spłaty kredytu) musi być dopasowana do Twojej obecnej i przyszłej sytuacji finansowej. Nie może być ona oczywiście zbyt niska, bo rośnie koszt kredytu z tytułu zapłaconych odsetek. Ale równocześnie nie może być zbyt wysoka, ponieważ niewielkie, niekorzystne zmiany w bilansie domowego budżetu, spowodują, że zostanie zachwiana płynność finansowa.
  • nie ma gwarancji wyboru najlepszej oferty kredytowej. Ale istnieje szansa wyboru korzystniejszej, pod warunkiem, że dobrze przygotujemy się do tego procesu: porównamy kredyty i będziemy negocjować ostateczne warunki kredytowania.
  • o kredyt gotówkowy możesz również wnioskować przez internet – cała procedura ubiegania się o kredyt odbywa się telefonicznie i przez internet.

Jeżeli spłacamy kilka kredytów gotówkowych i suma rat jest zbyt duża, to z taką sytuacją można sobie poradzić. Warto wówczas wziąć pod uwagę konsolidację kredytów. Przeczytaj na czym polega kredyt konsolidacyjny.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok