Kredyt gotówkowy 20 tys. zł na dowolny cel

Jak wybrać tani kredyt gotówkowy na 20 tys zł, bez konieczności porównywania zbyt dużej liczby ofert kredytowych? A jednocześnie znaleźć taki kredyt gotówkowy, aby zapłacić jak najmniej odsetek i najmniejszą prowizję? Ponieważ trudno jest jednoznacznie stwierdzić, która oferta bankowa jest w danym momencie najlepsza, należy wybrać kilka propozycji kredytowych, a następnie porównać je uwzględniając koszt całkowity kredytu.

kredyt gotówkowy 20 tys. zł na dowolny cel

Mogłoby się wydawać, że wybór najlepszej oferty jest skomplikowane. Oczywiście, że nie! Można napisać nawet więcej, że porównanie kredytów i pożyczek gotówkowych jest najłatwiejsze i najmniej skomplikowane.

Jeżeli korzystasz z kalkulatorów kredytowych do wyszukania kredytu gotówkowego, to musisz wziąć pod uwagę, że kalkulatory takie szacują raty kredytowe, a nie pokazują rzeczywistych wyliczeń.

Oczywistym jest, że należy znać kilka podstawowych pojęć i terminów używanych w ofertach, np. oprocentowania, koszt całkowity czy RRSO, aby wiedzieć jak porównać kredyty, nie tylko na 20 tys zł.

Tani kredyt gotówkowy 20 tys zł

Nawet tak wysoki kredyt gotówkowy na 52 tys zł można otrzymać przez internet! Wiele banków upraszcza maksymalnie proces wnioskowania o kredyt, tak aby było to jak najbardziej wygodne dla klienta, ale i… tańsze dla banku.

Jeżeli zatem pilnie potrzebujesz pieniędzy, to z bankiem skontaktujesz się np. wysyłając formularz kontaktowy, bank przedzwoni i uzyskasz wstępną informację na temat swojej zdolności kredytowej, jak i oferty. Co więcej: przy stosunkowo niewielkich kredytach gotówkowych, pieniądze z kredytu można otrzymać nawet w tym samym dniu co złożony wniosek!

Oznacza to, że reklamowane kredyty są wszystkie atrakcyjne i tanie? Oczywiście, że nie. Czy jest to pożyczka gotówkowa na 2000 zł czy duży kredyt gotówkowy na 20 tys. zł, to zawsze należy sprawdzić warunki kredytowe.

Co to oznacza, że kredyt gotówkowy jest tani?

Czy wiesz, jakie elementy oferty kredytowej decydują o cenie kredytu? To przede wszystkim:

 • oprocentowanie kredytu – odsetki,
 • prowizja,
 • koszty dodatkowe, np. ubezpieczenie.

Wszystkie te elementy podliczone łącznie stanowią o koszcie całkowitym kredytu gotówkowego. Im większy jest zatem koszt całkowity, tym kredyt jest droższy.

Koszty odsetkowe zależą od oprocentowania kredytu gotówkowego, ale również od wysokości kredytu, czasu kredytowania oraz wyboru systemu spłaty rat (malejące lub stałe).

W 2021 r. RPP po raz pierwszy od wielu lat podniosła stopy procentowe. Dla osób, które zamierzają pożyczyć pieniądze w banku, oznacza to, że zaszły duże zmiany w ofertach kredytowych, a pożyczenie pieniędzy będzie nieco droższe.

Obniżenie się zdolności kredytowej klientów, może oznaczać, że nie zawsze otrzymają kredyt gotówkowy w takiej wysokości o jaki wnioskuję.

Warunki kredytowe i wysokość kredytu gotówkowego zawsze zależy od indywidualnej oceny sytuacji finansowej potencjalnego kredytobiorcy.

Zwiększyć zdolność kredytową, a tym samym i kwotę kredytu gotówkowego, można np. poprzez wydłużenie okresu spłaty (ale pamiętaj, że to oznacza wzrost kosztów odsetkowych, a tym samym całkowitego kosztu kredytowego).

Tańszy kredyt gotówkowy nie tylko na 20 tys zł, to jaki?

Jeżeli zależy Tobie na jak najtańszym kredycie, to należy zawsze zwracać uwagę na koszt całkowity oraz jego RRSO.

W całkowitym koszcie są zawarte wszystkie opłaty, które poniesiesz na rzecz banku, w zamian za udzielone finansowanie. I są to przeważnie odsetki, prowizje czy inne opłaty dodatkowe. RRSO również przedstawia koszt całkowity, tylko, że jest prezentowany w ujęciu procentowym z uwzględnieniem 12 miesięcy.

Im mniejsze są oba wskaźniki, tym oczywiście kredyt będzie tańszy. Poniżej przykład wyliczeń dla kredytu gotówkowego na 11 tys. zł na 4 lata:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 9,9%. Oprocentowanie 5% w skali roku. Całkowita kwota do zapłaty 13249,44 zł. Całkowity koszt kredytu 2249,44 zł, w tym: prowizja 990 zł, odsetki 1259,44 zł. Rata równa po 276,03 zł. Kalkulacja na dzień 22.11.2021 r.

2 komentarze “Kredyt gotówkowy 20 tys. zł na dowolny cel”

 1. 20000 zł kredytu - raty

  Przykładowe wyliczenia:

  12 miesięcy – 1 rok – 1728,23 zł
  24 miesięcy – 2 lata – 893,19 zł
  36 miesięcy – 3 lata – 615,26 zł
  48 miesięcy – 4 lata – 476,61 zł
  60 miesięcy – 5 lat – 393,67 zł.

  Tylko oczywiście są to wyliczenia oparte na szacunkach i w każdym banku, ze względu na różne oferty, wyliczenia będą się nieco różnić.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok